• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone LIKWIDACJA KOSZAR

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser967
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za możliwością usunięcia koszar?

  • TAK

    Głosy: 45 91,8%
  • NIE

    Głosy: 4 8,2%

  • W sumie głosujących
    49
Status
Zamknięty.

DeletedUser967

Guest
W związku z coraz bardziej absurdalnymi i niedorzecznymi pomysłami związanymi z niszczeniem i partaczeniem systemu walk zwracam z prośbą o możliwość usunięcia koszar. Dzięki temu odzyskana zostanie kultura, mieszkańcy i miejsce potrzebne do rozbudowy i budowania nowych manufaktur, z których towar jest niezbędny do podbijania prowincji. Stwórzcie możliwość usunięcia koszar, niech gracze sami zdecydują czy chcą dalej brnąć w tą destrukcje i wariactwo zwane nowym wspaniałym systemem walk, czy raczej wolą skupić na pokojowej produkcji i wymianie towarów i przekupstwa w prowincjach.
 

astoN-

Rozbójnik
w turniejach surkami nie powalczysz, przynajmniej nie do konca, na mapie swiata nawet jak cos zrobia z walkami to i tak sie bedzie oplacalo kupic, bo przy tych rozmiarach oddzialow na 1 prowincje pojdzie tyle woja co na caly turniej...
 

Azulena

Rozbójnik
Za możliwością usunięcia koszar 17 głosów, przeciw 1.
Szkoda, że tak mało Graczy w ogóle odwiedza Forum, 17 osób za nie przekona "tfurcóf".

Jestem WŚCIEKŁA na tych tam, nie wiem już sama jak ich nazywać, bo z prawdziwym tworzeniem czegokolwiek, to oni nie mają nic wspólnego. :(

Wchodzę do badań, żeby sprawdzić ile tych jakichś esencji nocy potrzebuję, a tu bęc! Znowu mnie cofnęło gdzieś na początek i mam POD PRZYMUSEM zbadać najpierw jakiś nowy budynek wojskowy, zanim będę mogła wrócić na normalną ścieżkę.

To jest... no nie można na Forum napisać dokładnie i szczegółowo co się myśli, bo Moderator będzie zmuszony dać bana, niestety.

Spróbuję uprzejmie i delikatnie.

NIE życzę sobie być zmuszana do czegokolwiek, gra ma być rozrywką, a zmuszania mam dość w realu.

Nie wydałam na grę dużych kwot - ta gra NIE JEST moją ulubioną, a ceny są zawrotne!
Mam porównanie, bo gram w kilka gier, w tym dwie również firm niemieckich: Bigpoint i Playata.

Na marginesie.
W grach firmy Playata jest najtaniej, w grach Bigpointu drożej, ale w tej "mojej" ich grze gra naprawdę setki tysięcy (!!) ludzi! Gram w nią od stycznia 2011 roku, teraz mniej, ale nie zamierzam likwidować konta i nadal coś tam kupuję od czasu do czasu, a w sumie wydałam już tam średnio rocznie ok. 300 złotych jak sądzę. Gra była urocza, potem miała gorszy okres, błędy, ale tamci słuchają krytyki Graczy (głównie z niemieckich For) wszystko naprawili, ulepszyli, gra śmiga i znowu jest fajna, nowi Gracze nie rzucają gry po miesiącu, jak tutaj.
A tutaj jest nieprzyzwoicie drogo!! Niewspółmiernie do oferty - czyli gry!


Tutaj jedyna dobra rzecz to Bractwa i czat - oczywiście pod warunkiem, że działa!!!
Grafika jest ładna, ale grywalność nie umywa się do innych moich gier. Wprost nie chce się wierzyć, że firmę założyło dwóch zapalonych Graczy - w co oni grali???
Mam naprawdę coraz bardziej dość, wciąż jeszcze szkoda mi Bractwa, Sąsiadów z mapy, znajomych z poprzedniego Bractwa oraz tych już wydanych pieniędzy i czasu poświęconego na moje miasto.

Ale konieczność robienia czegoś, czego JA NIE CHCĘ ROBIĆ, pewnie w końcu zmusi mnie do odejścia. Ponieważ takie podejście do Graczy jest nie do przyjęcia.
JA NIE CHCĘ WOJSKA. Z kilku powodów, mniejsza o nie. Uważam, że gra jest bardzo źle prowadzona, na początku wprowadza Gracza w błąd i to mocno.
Kiedy zaczęłam, byłam pewna, że albo obejdę się bez wojska, albo w miarę rozwoju będzie z tym lepiej. Wydawało się wedle wszelkich oznak, że gra jest bardziej ekonomiczna, a wojsko jest tylko dla tych, co naprawdę to lubią.

Tymczasem jest jakieś niezrozumiałe parcie "tfórcóf" na wojsko właśnie, bez uwzględnienia tego, że DOBRA GRA zawsze daje Graczom WOLNOŚĆ WYBORU i tym samym pozyskuje większy segment rynku.....
Bo nie oszukujmy się, nie ma "darmowych" gier, bo to było by zjawisko sprzeczne z logiką, ekonomią i zdrowym rozsądkiem... :p

Rozpisałam się i gwałtowna wściekłość mi przeszła, ale w zamian smutno mi się robi... jak "oni" nie nabiorą szacunku dla Graczy, to chyba trzeba będzie się rozstać... :(
 

DeletedUser967

Guest
@Dragomira czy zgłosiłaś już pomysł? W innych propozycjach było mniej głosów za, np 15 w "Likwidacja okienek potwierdzających odrzucenie zadania" a praktycznie od razu poleciałaś zgłosić!
 

DeletedUser449

Guest
Możliwość likwidacji koszar czy akademii magii była już zgłaszana. Na dobrą sprawę temat już dawno powinien być zamknięty jako dubel, ale należy docenić że jest aż tyle wolności, że można sobie choć pokrzyczeć na forum...
Oczywiście powinni to wprowadzić, choć osobiście nie zamierzam usuwać koszar - a nawet będę je rozwijać.
Ujednolicenie rozmiaru ratusza przekreśla też jedyny argument za AM, która była jednym z elementów balansu.
Teraz, w epoce leśnych elfów, elfy muszą przeznaczać o 4 kratek więcej na wszystkie podstawowe nieusuwalne budynki (ratusz, kupiec, kwatera robotnicza, AM), a elfia akademia magii jest o 5 kratek większa. Tak więc możliwość usunięcia AM to krok w dobrą stronę.
Sam mam 425 zaklęć, z czego 151 to inspirująca medytacja. Wystarczą mi...
Edit: Poprawka, 4.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser967

Guest
@Kalart może był taki wątek, ale znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości z nowymi "ulepszeniami" systemu walki, więc i propozycja powraca jako odpowiedź na to co robią twórcy gry. Nikt Ci nie każe nic usuwać i rozwijaj koszary z powodzeniem, niech tylko dadzą możliwość wyboru graczom - na tym nam zależy.
Co do leśnych elfów... ok, ciekawa historyjka ;)
 

Azulena

Rozbójnik
/.../
Ujednolicenie rozmiaru ratusza przekreśla też jedyny argument za AM, która była jednym z elementów balansu.
Teraz, w epoce leśnych elfów, elfy muszą przeznaczać o 6 kratek więcej na wszystkie podstawowe nieusuwalne budynki (ratusz, kupiec, kwatera robotnicza, AM), a elfia akademia magii jest o 5 kratek większa. Tak więc możliwość usunięcia AM to krok w dobrą stronę.
Sam mam 425 zaklęć, z czego 151 to inspirująca medytacja. Wystarczą mi...

Kupiec, kwatera robotnicza????
JAK TO?? Przecież tego się nie rozbudowuje! Tzn. kwaterę tak, za kasę!

Do elfów mi daleko, nawet do orków (pfe, paskudztwa :( ) jeszcze bardzo dużo, dopiero zaczęłam wróżki - ale dobrze jest wiedzieć, co jest dalej, bo może jednak lepiej zrezygnować...
 

DeletedUser1303

Guest
Witam wszystkich graczy :) Głosowałem za możliwością usunięcia koszar .Moim zdaniem koszary , zbrojownie zabierają miejsce pod budowę.
Bardzo chętnie wykorzystał bym miejsce na inne budynki . Każdy mógł by wybrać inny styl zabawy.Gra w stylu wojenek mogła by być zastąpiona zwiększonym handelkiem np. ulepszeniami w wymianie handlowej , powiększeniem zasięgu kupna surowców . Takie zmiany poprawiły by komfort grania osobom nie lubiącym prowadzić wojen :) Wybór gry bez koszar i innych budynków militarnych znacznie poszerzy horyzont i nie odbiera nic graczom lubiącym wojować . Takie rozwiązania pozwoliły by zadowolić większą ilość graczy .
 

Azulena

Rozbójnik
Witam wszystkich graczy :) Głosowałem za możliwością usunięcia koszar .Moim zdaniem koszary , zbrojownie zabierają miejsce pod budowę.
Bardzo chętnie wykorzystał bym miejsce na inne budynki . Każdy mógł by wybrać inny styl zabawy.Gra w stylu wojenek mogła by być zastąpiona zwiększonym handelkiem np. ulepszeniami w wymianie handlowej , powiększeniem zasięgu kupna surowców . Takie zmiany poprawiły by komfort grania osobom nie lubiącym prowadzić wojen :) Wybór gry bez koszar i innych budynków militarnych znacznie poszerzy horyzont i nie odbiera nic graczom lubiącym wojować . Takie rozwiązania pozwoliły by zadowolić większą ilość graczy .

Zgadzam się z każdym zdaniem. ;) O to właśnie chodzi - żeby można było WYBRAĆ styl gry, który nam odpowiada.

Ta gra jest strasznie "liniowa" - zaprojektowali punkt po punkcie co będzie dodawane do gry i ani razu nie pomyśleli o Graczach. Tzn. pomyśleli... w sposób, którego nie cierpię: "na tym etapie Gracz ma zrobić to, a potem to i to, przejść do następnego etapu i zrobić to". Wrrrr.....
To zupełnie to samo, kiedy w grach MMO "z wielkim, otwartym światem" jak mówią w reklamach, co i raz natykam się na bariery, miejsca, gdzie nie mogę wejść, łańcuchy gór, które są tylko dekoracją pomiędzy lokacjami i nie są interaktywne... zgroza dla prawdziwego odkrywcy świata! :p

Bartas1 słusznie napisał, że możliwość likwidacji koszar (jak innych wojskowych budynków) powinna być połączona ze zmianami np. w handlu.
Czyli z punktu widzenia projektantów, powinny być dwie linie rozwoju gry, a nie jedna jak teraz.
 

Hassano

Łucznik
I co dalej?? Mamy już 35 głosów na tak, dzieje sie coś w temacie??
Też jestem za możliwością usunięcia tego zbędnego budynku :) gdyby nie fakt że w tej grze każda kratka 1x1 jest na wage złota to pewnie by nikomu nie przeszkadzał gdzieś tam na końcu ten budynek, ale gdy gra zmusza nas do kombinacji jak tyko sie da to trzeba coś zrobić :)
 

DeletedUser1303

Guest
Mamy tylko 37 głosów ,trzeba pisać do ludzi z którymi handlujemy aby pomogli nam rozesłać informacje dotyczące Naszej sprawy :) Nie wierzę, że tak mało osób rozwija swoje miasto opierając się o handel .
Trzeba poszukać graczy myślących tak jak My i walczyć o każdy głos, tak długo aż będzie możliwa likwidacja obiektów militarnych .
Więc wszystkie Elfiki lubiące handel do dzieła !!!
Wykorzystajmy wszystkie możliwe środki w tej baśniowej krainie aby WYGRAĆ !!!

Niech moc będzie z Nami ;)
 

Christo

Rozbójnik
Dopóki nie zrobią na ten temat ankiety w grze nic się nie zmieni. Tutaj zagłosuje z 20-50 osób i co? To dla nich jest nic nie warte.

Dopóki wszystkie budynki nie będą miały możliwości niszczenia ich nie można nazwać tej gry z wolnym budowaniem.
 

DeletedUser1303

Guest
To tylko gra więc nie ma czym się przejmować :) Poczekamy aż się wypowie więcej graczy . Będą zmiany to super , nie będzie zmian też dobrze , poszuka się inną gierkę :) Jak dla mnie gier jest tak dużo ,że z pewnością każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie .
 

DeletedUser514

Guest
Witam.
Czytając powyższe wpisy ubawiłem się nie mało. Jeszcze trochę i będziecie nawoływali do wojny z Twórcami. Gra w obecnej postaci jest świetnie zrobiona i nie ma co przy niej majstrować. Gram dość długo (jestem w świecie Elfów) i nie zainwestowałem ani grosza, więc da się grać i argumentacja "płacę- żądam" jest nietrafiona. Ci, którym przeszkadza obecna w grze forma strategii niech się zastanowią czy to gra dla nich, są przecież gry czysto ekonomiczne (Ale folwark; Klondike) w których można się wyżywać. Tu wymagana jest systematyczność w grze i konsekwencja w myśleniu i żadne kombinacje tego nie zmienią. Pozdrawiam.
 

DeletedUser1303

Guest
O jakiej wojnie z Twórcami Ty piszesz ? Moja rada :nie pal tyle zioła bo to szkodzi :D
Lizusostwo zawsze w cenie :p
Nawet żal komentować , totalny brak zrozumienia idei proponowanej zmiany .
 

Christo

Rozbójnik
Witam.
Czytając powyższe wpisy ubawiłem się nie mało. Jeszcze trochę i będziecie nawoływali do wojny z Twórcami. Gra w obecnej postaci jest świetnie zrobiona i nie ma co przy niej majstrować. Gram dość długo (jestem w świecie Elfów) i nie zainwestowałem ani grosza, więc da się grać i argumentacja "płacę- żądam" jest nietrafiona. Ci, którym przeszkadza obecna w grze forma strategii niech się zastanowią czy to gra dla nich, są przecież gry czysto ekonomiczne (Ale folwark; Klondike) w których można się wyżywać. Tu wymagana jest systematyczność w grze i konsekwencja w myśleniu i żadne kombinacje tego nie zmienią. Pozdrawiam.
Tobie już podziękujemy. Mam nadzieje, że to był pierwszy i ostatni wpis w tym temacie. Każdy ma prawo się wypowiedzieć i chwała za to, ale Twoja wypowiedź była tak jakby Twoim zdaniem, która zawierała pouczenie dla innych osób. Nie wiesz czy mi czy komu innemu podoba się gra bądź nie. Mi się podoba gra, ale efekty, które następują w tej grze za pomocą dennych aktualizacji i zmienianiem jej według swojej niepohamowanej woli jest.. żeby nie obrazić.. niekulturalna od strony twórców.

PS. Bardzo fajnie, że Cie bawimy, ale napisanie tego nie było chamskie z Twojej strony? Nie odpowiadaj. Nie interesuje mnie to :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1213

Guest
Jak rozumiem, likwidacja koszar to mały kroczek w stronę usunięcia również przymusu badania wszelkich technologii militarnych.
Jestem jak najbardziej za umożliwieniem graczom wyboru ścieżki gry (ekonomia lub walka, gdzie "lub" oznacza spójnik logiczny, zatem jeśli gracz chce, może rozwijać oba kierunki w grze) ale powinno być to rozwiązanie kompleksowe, bo jeśli mogę nie posiadać koszar to po co mi te wszystkie zbędne wynalazki, z których nie korzystam.
Wydaje mi się, że to główny powód, dla którego twórcy nie zgodzą się na likwidację koszar... spowoduje to lawinę następnych żądań graczy, które są zresztą oczywiste. A przecież napracowali się nad tą całą niepraktyczną stroną gry i z ich punktu siedzenia jest perfekcyjna.
Po co słuchać graczy... popiszą sobie między sobą i temat umrze śmiercią naturalną.
 

DeletedUser514

Guest
Christ- kto dał ci upoważnienie do dziękowania komukolwiek za cokolwiek. Widzę,że przyjmowanie uwag nie leży w twoim charakterze, dlatego nie dajesz rady w tak prostej i świetnej grze. Zapewne najlepiej grywasz jak posiadasz kody do gry. Tutaj tego nie ma. Poza trym używasz błędnie słowa "bynajmniej", a chcesz pouczać. Co do kultury- zacznij od siebie:)
Ps. możesz odpisywać lubię czytać twoje wypociny:)
 

Christo

Rozbójnik
Dzięki.. wywaliłem te słowo. Kultura? Przeczytaj mój ostatni wpis.. kulturalny człowieku. Nie wiesz jak radze w tej grze, więc nie oceniaj. Widać na kilometr ten Twój płacz. nie ścierpłeś tego i musiałeś napisać :).. ah.. oh.. i jeszcze czego. Dawaj.. pokaż mi te Twój puacz.
 

Azulena

Rozbójnik
Witam.
Czytając powyższe wpisy ubawiłem się nie mało. Jeszcze trochę i będziecie nawoływali do wojny z Twórcami. Gra w obecnej postaci jest świetnie zrobiona i nie ma co przy niej majstrować. Gram dość długo (jestem w świecie Elfów) i nie zainwestowałem ani grosza, więc da się grać i argumentacja "płacę- żądam" jest nietrafiona. Ci, którym przeszkadza obecna w grze forma strategii niech się zastanowią czy to gra dla nich, są przecież gry czysto ekonomiczne (Ale folwark; Klondike) w których można się wyżywać. Tu wymagana jest systematyczność w grze i konsekwencja w myśleniu i żadne kombinacje tego nie zmienią. Pozdrawiam.
Twój post nie jest zbyt grzeczny, a do tego zupełnie nietrafiona jest zawarta w nim krytyka propozycji.

Ale kolejno.
1. Gra NIE jest świetna - zaklinanie rzeczywistości jeszcze nigdy jej nie zmieniło. Grałam w naprawdę świetną grę strategiczną, od 2011 do początku 2014 roku, kiedy to EA zamknęła wszystkie serwery i zakończyła grę.
Nazywała się Lord of Ultima i była to prawdziwa strategia, do tego ze świetnie zaprojektowaną i wykonaną warstwą społecznościową - tam nigdy nie znikały wpisy z czatu, teksty z wiadomości i wewnętrznego forum Sojuszu (odpowiednik Bractwa) można było kopiować, jako "szefowa" Sojuszu miałam wiele przydatnych opcji, itp.
2. Nie wiem, kto wyżej napisał coś w rodzaju "płacę-żądam", ale z pewnością cena waluty gry za prawdziwe pieniądze jest tu zabójcza. Kilkakrotnie wyższa niż w innych moich grach. A tym, że nie zainwestowałeś ani grosza, to jak na moje, nie masz co się chwalić. Kto więc Twoim zdaniem i z czego, ma płacić za utrzymanie serwerów, za pracę projektantów i programistów?
3. Skąd pogląd, że w grach czysto ekonomicznych NIE JEST WYMAGANA systematyczność w grze i konsekwencja w myśleniu??? Ekonomia to między innymi matematyka w zastosowaniach gospodarczych, odkąd to nie wymaga myślenia??
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry