• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Likwidacja okienek potwierdzających odrzucenie zadania [+]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia

Czy to dobry pomysł?

  • Nie obchodzi mnie to.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    32
Status
Zamknięty.

DeletedUser110

Guest
Mam pomysł:
Czy nie można by zlikwidować potwierdzenie odrzucenia zadań cyklicznych?
Chodzi mi o okienko wyskakujące po kliknięciu 'Odrzuć' o treści 'Czy na pewno...?'
Ponieważ pomysł dotyczy zadań cyklicznych, omyłkowe odrzucenie wiązałoby się z przeklikaniem całego cyklu. Jednakże widzę ewidentny zysk polegający na istotnej redukcji kliknięć przy przewijaniu zadań. Zakładam, że większość graczy przeklikiwania zadań nie lubi, a robi to jedynie z musu (np. przy zbieraniu młotków z wielu warsztatów).
Co Wy na to?
 

DeletedUser110

Guest
Czemu? Wg mnie to jest uproszczenie kodu gry, a nie skomplikowanie
 

Hassano

Łucznik
Ja bym poszedł krok dalej i wprowadził twoją propozycje, dodatkowo gratulacje jak na becie kolega napisał i DODATKOWO wprowadziłbym możliwość wyłączania na liście zadań których nigdy i tak nie wykonujemy
wyglądało by to mniej więcej tak np w opcjach była by zakładka zadania i tam lista:
Zadanie 1
Zadanie 2
Zadanie 3
Zadanie 4
Zadanie 5
Zadanie .... 196
I obok każdego zadania była by możliwość zaznaczenia "ptaszkiem" czy chcemy aby to zadanie nam sie wyświetlało czy nie. Znacznie ułatwiło by to wykonywanie tych zadać a co więcej nie zniechęcało by to ludzi aby ich po prostu nie wykonywać czyli narażać sie na brak rozwoju a co za tym dalej idzie uciekania od gry..
A tu potwierdzenie moich słów:
To zależy. Ja mam 12 i to w zupełności mi wystarcza, kiedy nic nie rozbudowuję muszę kupować towary za nie. Przy rozbudowie za to nawet 12 mi nie wystarcza i korzystam wówczas z zaklęć Moc Zasobów. Gdybym robił zadania, to być może nie musiałbym korzystać z zaklęć, ale mi się nie chce, gdyż przewijanie tych zadań jest zbyt irytujące.
 
Ostatnia edycja:

Hassano

Łucznik
Czy jakiś mod może zgłosić pomysł?? W ankiecie 12 głosów na tak więc myśle że pomysł jak najbardziej do rozważenia przez oszołomów z góry :)
 

DeletedUser1199

Guest
Czy jakiś mod może zgłosić pomysł?? W ankiecie 12 głosów na tak więc myślę że pomysł jak najbardziej do rozważenia przez oszołomów z góry :)
Nie mogłem się powstrzymać... człowiek pokoju, który czuje się źle gdy ktoś przedstawi inne zdanie na dany tematy w kulturalny sposób (nazywa to krytyką), beztrosko charakteryzuje ludzi, których na dodatek nie zna, oszołomami... no pięknie. Myślę, że trochę zbyt ostentacyjnie się artykułujesz. Trzeba ludzi poznać, żeby się o nich wypowiadać, a tym bardziej, gdy chce się ich określić w taki nieelegancki sposób.

Co do pomysłu: tak to bardzo ułatwiłoby zdobywanie graczom nieograniczonej ilości zasobów oraz monet -> właśnie dlatego twórcy nigdy się na to nie zgodzą. Utrudnione przewijanie zadań powtarzalnych ma ukrócić ten proceder. Na każdym forum Elvenar w każdym języku był już taki pomysł i zawsze został odrzucony. Jestem na tak, ale nie widzę żadnych szans powodzenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser110

Guest
Nie zgadzam się, że ułatwiałoby to zdobywanie nieograniczonej ilości zasobów i monet. Przecież po przeklikaniu cyklu tyle razy, ile mamy Warsztatów /2 nastąpiłby koniec zdobywania.
 

DeletedUser1199

Guest
Da się nieograniczoną ilość zasobów lub monet, tylko po prostu jeszcze nie znasz sposobu. Nikt nie pisał o warsztatach, inaczej się to robi. Wystarczy że druga osoba z bractwa wystawi odpowiednie surowce np. 4000 stal -> deski oraz 4000 deski -> stal i już można kolekcjonować zasoby w nieskończoność wykorzystując zadania powtarzalne z surowcami, a nie zadania z zaawansowanymi narzędziami.
Toteż we dwie osoby, można zdobyć dowolną ilość dóbr. Jedynym wymaganiem jest wolny czas. Nie świadczy to zbyt dobrze o grze, bo nie ma zachowanej równowagi, stąd zapewne twórcy zdecydowali się wprowadzić te okienka utrudniające cały proceder.:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser110

Guest
Ale z tych zadań to za dużo młotków nie ma, bodajże najwięcej jest 4.500
Dragomiro, jesteś na urlopie?
Czy te okienka mają faktycznie za zadanie tylko i wyłącznie spowodować upi*rdliwość przy przeklikiwaniu zadań?
 

DeletedUser1199

Guest
Trzy są tego typu zadania, można zdobyć około 8.000 zasobów za jednym przejściem, czyli tylko trochę mniej niż za warsztat. Będę szczery, ja korzystam z tego udogodnienia i nigdy zasobów mi nie brakuje, a gdyby znieśli potwierdzenia, to miałbym tyle zasobów dostępnych, że zostałbym zmuszony do wymiany nadwyżki na surowce. Jestem za, ale twórcy dobrze o tym wiedzą i nie zaakceptują tego pomysłu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
Nie jestem na urlopie (co to?:p), pomysłu na razie nie zgłosiłam bo czekam na odpowiedź w sprawie całościowej przebudowy systemu zadań, co było zgłoszone jakiś czas temu. Jeśli system będzie przebudowywany, to zgłoszenie pomysły do starej wersji nie będzie miało sensu. Jeśli natomiast nie będzie, albo są to odległe plany, obiecuję, że ten pomysł zostanie zgłoszony.
 

DeletedUser626

Guest
Nie mogę powiedzieć ani kiedy, ani jak by wyglądała, ani czy w ogóle będzie wprowadzona, na razie zapisałam ten pomysł jako jedno z możliwych ulepszeń obecnego systemu. :)
 

DeletedUser382

Guest
pomysłu na razie nie zgłosiłam bo czekam na odpowiedź w sprawie całościowej przebudowy systemu zadań, co było zgłoszone jakiś czas temu. Jeśli system będzie przebudowywany, to zgłoszenie pomysły do starej wersji nie będzie miało sensu. Jeśli natomiast nie będzie, albo są to odległe plany, obiecuję, że ten pomysł zostanie zgłoszony.
Patrząc w jakim kierunku prowadzone są kolejne zmiany to czuję ze jak się dobiorą do przebudowy systemu zadań w oparciu o motto przewodnie "graczom nie może być lżej" to dopiero wtedy poznamy przyjemność grania ......
 

DeletedUser964

Guest
Spodziewam się, że przebudowa systemu zadań dorówna przebudowie systemu walk czy kupca :D Jest nadzieja, że nie dotrwam do tych zmian i nie będę się tym już przejmował. Ale żeby nie było tylko narzekania, na becie przez jakiś czas nie było potwierdzenia ukończenia misji, a właściwie dodatkowego okna z napisem "świetnie". Czy taka zmiana jest przewidziana na którąś z najbliższych aktualizacji? Skoro tam to przez chwilę działało i, co ważniejsze, już istaniało, to na polskich serwerach też też byśmy się nie obrazili.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser449

Guest
Przebudowa systemu zadań będzie polegała na odcięciu źródła młotków, jakim jest zadanie "Nasze podatki", bez ofiarowania w zamian rekompensaty. To znaczy rzucą ochłap w postaci lekkiego podniesienia produkcji warsztatów. Lecz i tak będzie trzeba nagle wygospodarować ogromne tereny pod warsztaty najwyższego poziomu, które w obecnym systemie są niezbyt potrzebne. Oczywiście nikt nowych terenów nie da, więc trzeba będzie z czegoś zrezygnować. Gracze postawieni przed takim dylematem (burzenie mozolnie budowanych przez miesiące budynków) zrezygnują... z gry.
Prawda jest taka, że warsztaty są aktualnie potrzebne w niewielkim stopniu. Jeśli administracja zechce to zmienić, to marny nasz los. Lub los gry, bo cierpliwość graczy i tak jest nadwerężana.

Gra już od epoki krasnoludów jest balansowana nie względem produkcji warsztatów, ale wartości osiąganych przez graczy młotków. Stąd rozbudowa orczej rezydencji (czyli na 20 poziom) kosztuje 31k narzędzi, całodobowe szkolenie wojsk (granitowe golemy) - 167k narzędzi, badania potrafią kosztować 200+k, a produkcja to... 3360 trzygodzinna bazowa produkcja warsztatu 21 poziomu, zajmującego 18 kratek. Jedno nie ma nic wspólnego z drugim.
 

jakub357

Łucznik
pomysłu na razie nie zgłosiłam bo czekam na odpowiedź w sprawie całościowej przebudowy systemu zadań, co było zgłoszone jakiś czas temu.

Tak @Dragomira napisała 24 października 2016. Minął prawie rok. Czy dotarła już ta odpowiedź w sprawie całościowej przebudowy systemu zadań, co było zgłoszone jakiś czas temu?
 
Status
Zamknięty.
Do góry