• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Linki do Forum na czacie

Azulena

Rozbójnik
Witam,
w moim Bractwie prawie wszyscy pracują, mają mało czasu nawet na grę, nie mówiąc o Forum.

Chciałabym czasem coś im przekazać, co wyczytałam na Forum, ale nie chcę na to tracić swojego czasu, czyli kopiować, wklejać do wiadomości, itd. chciałabym podać link:
- na czacie
- w wiadomości.
Na czacie zamiast linku widać gwiazdki.

W wiadomości link właśnie wysłałam - o dziwo, dało się, poprzednio kiedy próbowałam, nie udało się.
Ale jest to link NIE klikalny, a do tego, jak wiadomo, nie kopiowalny... bo nic nie da się skopiować. :(

Uprzejmie proszę o informację, jeśli ktoś wie - dlaczego tak jest?
I czy jest szansa, że zamiast zmieniać to co dobre, na gorsze, programiści poprawią ewidentny błąd czatu?
 

DeletedUser626

Guest
Wiadomości PW nie są objęte cenzurą, a czat tak, dlatego wiadomości na czacie są kropkowane i jak każdą cenzurę - można i tą ominąć: wpisując zamiast "https://pl.forum.elvenar.com/" -> "pl.forum.elvenar.com/", ponieważ to początek załapuje się na cenzurę. I tak jednak nie będzie to "kikalny" link.
 

Azulena

Rozbójnik
Dziękuję za wyjaśnienie...
Z tego wynika, że nie ma szans, aby to zmienili?


Gram w dwie inne gry niemieckich firm - w jednej z nich jest czat i PW, jak tutaj. Nie wiem, czy jest cenzura czatu, nigdy nie próbowałam wpisać brzydkiego słowa. ;)
Natomiast linki są, oczywiście, bo tam też jest Forum do gry i chciało by się drużynie go podać. A jak są, to są wszystkie. Do YT, stron internetowych, itp.

Mam prywatne Forum, kawałek wykorzystałam, żeby podać trochę porad dla moich nowych Graczy - ze screenami z gry, jak należy.
Każdej nowej osobie muszę podawać link w PW, całe szczęście, że Forum malutkie, a nazwa krótka...
Zresztą to chyba uległo zmianie - parę razy próbowałam w PW wysłać link i nie dało się, nie mogłam wysłać wiadomości.

Szkoda patrzeć, jak sami psują fajny pomysł na grę... No cóż, jeśli moi Gracze z Bractwa odejdą, odejdę ostatnia...
 

DeletedUser813

Guest
Na "nieklikalne" linki w wiadomościach stosuję dość karkołomny ale skuteczny sposób. Gdzieś o tym czytałem ale nie pamiętam gdzie więc opiszę to na nowo.

- Należy dwukrotnie kliknąć lewym przyciskiem myszy na interesującą nas wiadomość.
- Potem raz kliknąć prawym przyciskiem myszy w tym samym miejscu i z menu kontekstowego wybrać "Ustawienia..."
- Wyświetli się małe okienko z ustawieniami Adobe Flash Playera które zamykamy nic nie zmieniając.
- Po tej czynności tekst klikniętej przed chwilą wiadomości będzie zaznaczony jak w edytorze tekstu.
- Teraz wystarczy wcisnąć na klawiaturze CTRL + C i tekst wiadomości mamy skopiowany do schowka.
- Jeśli tekst wiadomości był samym linkiem to wystarczy teraz wkleić skopiowaną treść w pole adresu przeglądarki. Jeśli było coś więcej to wklejamy całość do notatnika, kopiujemy sam link i wtedy wklejamy w przeglądarkę.

Uff... Trochę manewrów ale da się wykonać i ja w ten sposób przekazuję linki swojej bandzie. Jeśli ktoś zna szybszy/łatwiejszy sposób to śmiało piszcie gdyż to co opisałem działa tak na 95% ;)

Jest jeszcze jeden warunek odnośnie wysyłania linków w wiadomościach: adresat musi być w Twoim bractwie inaczej wysłanie wiadomości nie powiedzie się.

Na czat nie mam pomysłu :(
 

Azulena

Rozbójnik
Dzięki za poradę. :)
Jest to rzeczywiście trochę karkołomne, a jeszcze bardziej karkołomne zadanie to wytłumaczyć to części Graczy. ;)

No, ale jak narazie to jedyny sposób...

Z tego, co mam w innych swoich grach, to łatwiej chyba zrobić "linki klikalne" w czacie niż w PW - dlatego nie rozumiem, dlaczego tutaj nawet jest cenzura (!!) na linki. To jakaś paranoja...
 

DeletedUser626

Guest
Linków klikalnych wprowadzić nie mogę, usunęłam natomiast cenzurę (gwiazdkowanie). Jeśli nie będzie zbyt wielu skarg z tego powodu, to tak zostanie.
 

DeletedUser1088

Guest
najwięksi oprawcy z II wojny światowej nadal wygwiazdkowani
Czy IG uważa że zapomnimy o historii???
ze Hitler to tylko był sobie???

@Dragomira
nic nie rozumiem z twojego postu powyżej
 

DeletedUser1088

Guest
myślałem że całą cenzurę ściągnęli i za chwilę polecą f,ch i takie tam epitety;)
 

DeletedUser626

Guest
Dokładnie jak @Azulena napisała, wykasowałam tylko cenzurowanie linków, czyli treści zawierającej "www" i "http". Reszta pozostała bez zmian.
 

Azulena

Rozbójnik
myślałem że całą cenzurę ściągnęli i za chwilę polecą f,ch i takie tam epitety;)

Nieeee... na szczęście w grach przetłumaczonych na polski to się nie zdarza.
Nawet w amerykańskiej, anglojęzycznej grze typu MMO, na czacie jest ustawiona cenzura na niektóre nasze brzydkie słowa. ;) Kolega sprawdzał na czacie gildyjnym, czy się coś da wpisać - nie dało się. ;)
 

Hassano

Łucznik
Chodzi o to, że teraz na czacie można podawać (wklejać) linki (to działa sprawdziłam) - jednak nie są one klikalne. ;)

No fajnie że można link wysłać na czacie ale co dalej?? jeżeli to jest np. www. olx. pl to looz bo da sie to łatwo przepisać ale jak ktoś wsadzi tam np. https://pl. forum.elvenar.com/index .php?threads/linki-do-forum- na-czacie.1942/#post-25421 to co mam to ręcznie przepisywać do przeglądarki?? na 101% pomyle sie gdzieś w pisaniu i dupa z tego i tak wyjdzie.. a ten link jeszcze nie jest jakiś skomplikowany są gorsze :D
 

DeletedUser1763

Guest
No fajnie że można link wysłać na czacie ale co dalej?? jeżeli to jest np. www. olx. pl to looz bo da sie to łatwo przepisać ale jak ktoś wsadzi tam np. https://pl. forum.elvenar.com/index .php?threads/linki-do-forum- na-czacie.1942/#post-25421 to co mam to ręcznie przepisywać do przeglądarki?? na 101% pomyle sie gdzieś w pisaniu i dupa z tego i tak wyjdzie.. a ten link jeszcze nie jest jakiś skomplikowany są gorsze :D

8 postów wyżej masz rozwiązanie problemu. Polecam czytać wcześniejsze wypowiedzi :D
 

DeletedUser626

Guest
Przebudowanie mechaniki czatów nie leży w mojej mocy, niestety. Cenzurę usunęłam ponieważ linki nie stanowią na Elvenarze póki co problemu, a sporo osób o to prosiło, choćby po to, aby móc je odczytać, nawet jeśli nie da się ich skopiować.
 

Hassano

Łucznik
8 postów wyżej masz rozwiązanie problemu. Polecam czytać wcześniejsze wypowiedzi :D

Polecam sie nie wyrywać jak nie wiesz z kim rozmawiasz :) A czytanie ze zrozumieniem też sie kłania :p napisałem że z czatu i tak nieda sie nic zrobić więc możliwość wsadzenia tam linka wiele nie daje.. A to że w pw tak sie da to wiem od...
 

DeletedUser1763

Guest
Polecam sie nie wyrywać jak nie wiesz z kim rozmawiasz :) A czytanie ze zrozumieniem też sie kłania :p napisałem że z czatu i tak nieda sie nic zrobić więc możliwość wsadzenia tam linka wiele nie daje.. A to że w pw tak sie da to wiem od...

Przeanalizowałem jeszcze raz wszystko i doszedłem do wniosku:
Moim błędem było to, że wskazałem pana, który mówi tylko o wiadomościach. Metoda dotyczy również chatu (fakt, BlackSnake pisze tylko o wiadomościach) i działa w 100% tak, żebyś nie musiał przepisywać długaśnych linków. Przeczytaj wszystko jeszcze raz, dokładnie. I bez nerwów proszę.

Bez odbioru
 
Do góry