• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Magiczne budynki.

Rudolf

Zwiadowca
Dodane zostały dwa nowe budynki: Magiczna Rezydencja i Magiczny Warsztat - te budynki są związane z Rozdziałem, w którym jesteście: gdy je zbudujecie, będą one automatycznie na poziomie odpowiadającym Rozdziałowi. Wyższe poziomy zostaną odblokowane poprzez technologię Zaawansowanego Zwiadu - opracowanie tej technologii, która jest na początku każdego Rozdziału, decyduje o Rozdziale, w którym aktualnie jesteście.
Czyli jak to rozumieć? Budynki zakupione za diamenty będą się same ulepszały? Jak to ma wygladać? Czy zakupione na 8 poziomie pozostaną na 8 poziomie ?
 

DeletedUser382

Guest
Mam 2 rezydencje zakupione na 8 poziomie, opracowałem technologię zaawansowanego zwiadu i ... d..a zimna - rezydencje zostały na 8 poziomie czyli kupowanie tych rezydencji jest błędem - żałuję.
 

DeletedUser1199

Guest
Rudolf,asun - myślę, że problem wynika z niezrozumienia zasady działania magicznych rezydencji i warsztatów. Cena (podana w diamentach) za rezydencje różni się w zależności od rozdziału, w którym się znajdujemy. Biorąc to pod uwagę, jasnym jest, że nie mogą "same" się ulepszać do wyższych poziomów. Dla przykładu jeśli magiczna rezydencja na pierwszy poziomie kosztuje 50 diamentów, a na siedemnastym poziomie 2000 diamentów (ceny są podane przykładowo, w rzeczywistości są inne), to aby przejść z poziomu 1 do 17 trzeba dopłacić minimum różnice diamantów czyli w tym przypadku 1950 sztuk.
Nie może być tak, że jeden gracz zapłaciłby 50 a drugi 2000 diamentów za ten sam efekt... bo po pewnym czasie mogą się zrównać punktami...
Toteż rezydencje same się nie rozwijają, trzeba w najlepszym wypadku dopłacić różnice diamentów i tutaj tkwi rozwiązanie zagadki.
 

DeletedUser382

Guest
Toteż rezydencje same się nie rozwijają, trzeba w najlepszym wypadku dopłacić różnice diamentów i tutaj tkwi rozwiązanie zagadki.
Nie ma takiej możliwości aby dopłacić więc trochę teoretyzujesz albo marzysz ,pozdrawiam
 

DeletedUser1199

Guest
Nie chodzi tutaj ani o teorię, ani o marzenia. Jedynie trzeba zrozumieć przesłanie - nie ma nic za darmo. Jeśli dla przykładu rezydencja na 17 poziomie kosztuje 2000 diamentów, to nie ma możliwości kupić jej za 50 diamentów trzy miesiące wcześniej, licząc że za jakiś czas, całkiem za darmo, zamieni się w taką za 2000 diamentów. To jest cały sens, reszta to już tylko szczegóły techniczne do wdrożenia. Nie kupowałem magicznych, ale jeżeli nie ma możliwości dopłacić, to tym właśnie powinni się zająć twórcy. Jednak w pytaniu gracza wyraźnie chodziło o zamianę rezydencji w czasie (z tańszej wersji na droższą) całkiem za darmo. Odpowiedź brzmi: nie, to nie tak działa. Ja natomiast pokusiłem się dodatkowo o wyjaśnienie, dlaczego nie może to działać w taki sposób, jak gracz wyżej opisał. Żadnych specjalnych korzyści z pisania na forum nie mam, próbuje tylko tłumaczyć wszystko w logiczny sposób. Ja za stary i zbyt doświadczony w życiu jestem aby tutaj bujać w obłokach i marzyć, to już nie w tym wieku :)
 

DeletedUser86

Guest
fizolof :)
Magiczne budynki były dodane z orkami obecnie mamy mroczne elfy i koszt tych budynków się nie zwiększa.!?
No i zostaje piękny opis jaki został dodany przy wprowadzaniu tych budowli, jasno z niego wynika iż budynek będzie się podnosił po zbadaniu zwiadu nowej ery.
No i fakt że spora liczba ludzi wymieniła swoje warsztaty które były powiedzmy na 23lvl na te magiczne więc chyba większość opis zrozumiała że się sam ulepszy ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zata

Zwiadowca
Raz kupujesz i tak zostaje - w tej grze nic się samo nie zmienia przy zmianie rozdziału. Kupiłeś postawiłeś taki będzie do końca (chyba że DEVsi coś zmienią w aktualizacji - to jedyny wyjątek).
 

DeletedUser382

Guest
UWAGA. Instrukcja wprowadzenia magicznych rezydencji została napisana językiem jakim pisze się instrukcje użycia młotka, więc tłumaczę z polskiego na nasze te budynki są podobne do iwentowych tzn . poziom ich zależy od poziomu gracza z tym że nowy poziom zaczyna się po opracowaniu zwiadu. Po wybudowaniu budynek już się nie zmieni na wieki wieków amen.
 

DeletedUser86

Guest
Widziałem kiedyś wpisy "członka forum" nie będę pisał kto co i gdzie, gdyż nie pamiętam :) ale do rzeczy :)
Osoba "ta" miała pretensje o to że do gry są dodawane budynki za diamenty które będą same zwiększały lvl padały nawet propozycje (ironiczne) co do samo ulepszającej się manufaktury itd itp (można sobie poszukać po forum takie wpisy) i kilka wpisów niżej mod odpisuje na różne tematy tego nie komentując i nie wyprowadza "członka forum" iż to co napisał "nie" jest prawdą i te budynki same "nie" będą zwiększały lvl ???

Może poczekamy aż ktoś kto posiada wiedzę na ten temat się wypowie!?!
 

Rudolf

Zwiadowca
Osobiście też wolałbym żeby się wypowiedział/ła osoba która więcej wie niż my. Co za tym idzie, proszę o precyzyjne podawanie informacji na temat aktualizacji i nowości, żeby w przyszłości nie było nieporozumień. Przekaz ma być jasny i czytelny a nie trzeba jeszcze czytać i rozumieć semantykę wypowiedzi.
 

DeletedUser382

Guest
Uważam, ze skoro kupiłem takie budynki i na poziomie 8 i 9 żeby upewnić się czy to nie bug napiszę jeszcze raz - nieważne co napisze jakiś niedouczony pracownik który nie mył uszu przed szkoleniem w grze na polskim serwerze te budynki po wybudowaniu nie posiadają żadnej możliwości podwyższenia czyli zachowują się tak jak budynki kulturowe (kilka poziomów wyżej trzeba je będzie wyrzucić do kosza) . Chyba że będzie aktualizacja i taką opcję dodadzą - w co osobiście wątpię. Jak jest na becie i na innych narodowych serwerach nie wiem bo tam nie kupowałem takich budynków. Pamiętajcie że w INNNO kto inny programuje a kto inny pisze instrukcje, co już wielokrotnie prostowano bo były błędy na wiki
 

DeletedUser449

Guest
Dodane zostały dwa nowe budynki: Magiczna Rezydencja i Magiczny Warsztat - te budynki są związane z Rozdziałem, w którym jesteście: gdy je zbudujecie, będą one automatycznie na poziomie odpowiadającym Rozdziałowi. Wyższe poziomy zostaną odblokowane poprzez technologię Zaawansowanego Zwiadu - opracowanie tej technologii, która jest na początku każdego Rozdziału, decyduje o Rozdziale, w którym aktualnie jesteście.
Wpis z aktualizacji 1.13 wskazuje, że istnieje możliwość odblokowania wyższych poziomów magicznej rezydencji i magicznego warsztatu poprzez zbadanie technologii zaawansowanego zwiadu. Lecz jakby się zastanowić, taki zapis jest nieprecyzyjny. Odblokowanie wyższych poziomów może oznaczać zarówno możliwość zbudowania nowego budynku z wyższym poziomem jak i ulepszenie aktualnego budynku do wyższego poziomu - automatycznie lub za dopłatą.

Przeszukałem betę i magiczne budynki nie można awansować. Tak jak mówi @asun - raz wybudowany budynek jest taki sam przez cały czas i można go najwyżej usunąć. Ale znalazłem również temat jak TEN, gdzie jest pomysł ulepszania magicznych budynków i posiada on status "Implemented", co biorąc pod uwagę różnicę czasu między nami a betą - oznacza że wejdzie w aktualizacji 1.17 (jako hotfix) lub 1.18.
 

DeletedUser626

Guest
Magiczny Warsztat i Rezydencje mogły być rozbudowane za Diamenty, a poziomami granicznymi były poziomy odblokowane poprzez technologie zaawansowanego zwiadu. Mogły, ponieważ już nie są. Aktualnie odblokowany rozdział decyduje o możliwym do kupienia poziomie budynku, a odblokowanie nowego pozwala po prostu na zakup budynku z następnego rozdziału, możliwość rozbudowy została wycofana.
 

DeletedUser86

Guest
:) Pięknie a ktoś o takiej zmianie poinformował ???
5 zdań a ja czuje się jak szesnastolatka która została wydymana przez nieznajomego. Nie pomyślałem że dacie radę wyrzucić mnie z tej gry ale udało wam się :/ Dzięki za odpowiedz
 

DeletedUser382

Guest
Drago kochana , czy mogłabyś się zabrać do pracy i przekazać nam wszystkie zmiany jakie sa czynione w tym burdelu bo ja już ładu nie moge dojść , wiki nieaktualna, bujdy o tym jak będzie pięknie za 6 zmian itd. a po drodze niekompletna informacja z Twojej strony. Poza tym ostatnio jak struś schowałaś głowe w piasek i boisz się wziąć udział w jakiejkolwiek dyskusji, bardzo wygodna postawa ale chyba nie natym Twoja praca ma polegać ?????
 

DeletedUser1199

Guest
Aktualnie odblokowany rozdział decyduje o możliwym do kupienia poziomie budynku, a odblokowanie nowego pozwala po prostu na zakup budynku z następnego rozdziału, możliwość rozbudowy została wycofana.

No i tym zagraniem twórcy nie zarobią na tym już ani jednego centa więcej, bo nikt tego nie kupi, jeśli nie da się rozbudować. Strata pieniędzy na budynek, który w miarę postępów w grze stanie się po pewnym czasie mało użyteczny :)
 

Kaja20

Wędrowiec
Dragomira zamiast wypisywać bzdety weź się do pracy. Warsztaty i rezydki (oczywiście magiczne) weszły z aktualizacja 1,13 a orki i gobliny z 1.1o- masa graczy w tym całe nasze bractwo już było na tym poziomie. Kupiliśmy magiczne budynki już w VIII epoce. Czy ktoś gdziekolwiek raczył poinformować, że nie będzie można ich aktualizować? Na tym polega wyciąganie kasy? Kto zdążył przeprowadzić aktualizację, jak nie minęła epoka i już nie można? Podejrzewam, że gracze na niższym poziomie gry, również nie zdążyli zrobić aktualizacji. Do jasnej ciasnej czy regulamin gry tylko nas obowiązuje? Zgadzam się z moimi przedmówcami - gra schodzi na psy.
 

Rudolf

Zwiadowca
Magiczny Warsztat i Rezydencje mogły być rozbudowane za Diamenty, a poziomami granicznymi były poziomy odblokowane poprzez technologie zaawansowanego zwiadu. Mogły, ponieważ już nie są. Aktualnie odblokowany rozdział decyduje o możliwym do kupienia poziomie budynku, a odblokowanie nowego pozwala po prostu na zakup budynku z następnego rozdziału, możliwość rozbudowy została wycofana.
Zwracam uwagę na regulamin. Punkt pierwszy , ustęp 1.4 do 1.5. Zmiany zostały wprowadzone poza regulaminem. Nie poinformowaliście o tym, że budynki magiczne nie będą rozbudowywane. Zawsze się starałem widzieć pozytywy w zmianach, nawet czerpać jakąś przyjemność, ale teraz? Przykrość, tylko przykrość człowieka ogarnia za takie traktowanie. :(
 

DeletedUser626

Guest
Wybaczcie nieporozumienie, myślałam, że skoro pytacie o Magiczne budynki i wiecie o ich wcześniejszej rozbudowie, to pamiętacie na jakiej zasadzie to się odbywało. Cena budynku magicznego w nowym rozdziale była równa kosztom rozbudowy, co oznacza, że rozbudowa działała na niekorzyść Graczy, bo większy sens miało kupienie nowego poziomu. Musiała więc zostać wycofana, aby zmienić ten system, ale jak napisał wcześniej Kalart, opcja rozbudowy jest zaakceptowana do ponownej implementacji, gdy zostanie poprawiona.


Przepraszam, że nie zostaliście poinformowani wcześniej o tej zmianie, mimo że wycofanie zakładki z rozbudową jest tylko tymczasowe, faktycznie byłoby lepiej gdyby znalazło się to w ogłoszeniu. Postaramy się bardziej pilnować listy zmian.
 
Do góry