• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Duplikat Mapa świata

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 172852
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Deleted User - 172852

Guest
Witam :)
Temat stary jak sama gra, ale uważam, że należy go odświeżyć.
Milion lat temu Twórcy gry wysłuchali graczy i wprowadzili zmiany polegające na usuwaniu z mapy nieaktywnych kont i zastępowaniem ich nowymi. I wszystko byłoby cacy, gdyby nie fakt, że pomimo regularnego rozrastania się mapy, wolnych miejsc robi się paradoksalnie coraz mniej.
A wszystko za sprawą tego, że na mapie pojawia się wiele nowych wiosek, które ładnie rosną do pewnego momentu (tego, w którym już wioski usunąć nie można), po czym gracze porzucają grę. Nieusuwalna wioska zostaje i uniemożliwia wymianę na inną.
Mam odkrytych 348 prowincji, co daje grubo ponad 200 wiosek. I co z tego, skoro zdecydowana większość jest martwa? Gracze zaawansowani znużeni są grą i wpadają tu sporadycznie lub po prostu odchodzą. Średniaki dziś są, a jutro ich nie ma. Maluszki gdzieś pomiędzy tym wszystkim próbują się zadmowić, ale też szybko znikają. A mapa, pomimo tego że jest coraz większa, tak naprawdę się kurczy. U mnie zostało bardzo niewiele wiosek, które będzie można zastąpić nowymi.
Ostatnio moja oferta wisiała u kupca 3 dni nim trafił się ktoś chętny na kupno. Chyba nie tak to powinno wyglądać?
Może warto byłoby pomyśleć o odsyłaniu nieaktywnych (nieusuwalnych) wiosek na brzegi mapy i robienie miejsca na nowe? Im prędzej tym lepiej. Zanim problem urośnie do takich rozmiarów, że uniemożliwi handel z graczami innymi niż w bractwie.
A jeśli się zdarzy, że jakiś gracz wróci do gry po roku czy ile tam czasu mu to zajmie, to możnaby go przenieść z powrotem w jakieś wolne miejsce bliżej centrum.
Przypuszczam, że sytuacja opisana powyżej występuje nie tylko u mnie :)
Mam nadzieję, że Twórcy, pomimo nawału pracy, przypomną sobie o mapie i wezmą to pod uwagę :) Bo dotychczasowe rozwiązanie z przenoszeniem niekatywnych wiosek nieco się zdezaktualizowało :)
Pozdrawiam :)
Alex35
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
U mnie jeszcze tak źle nie jest, przy 170 sąsiadach ok. 60 w tym miesiącu weszło i coś zrobiło, z czego może 1/3 gra regularnie (bazując na ilości punktów na rankingowych oraz wymianie motywek). Nie liczę tych, co pojawili się po usunięciu nieaktywnych miast, zrobili samouczek, albo nawet i to nie, i już nie wrócili.

Zaciekawiła mnie wzmianka o nieusuwalnych wioskach, nigdy nie słyszałam o tym, chociaż wiem, że są takie, co stoją nieaktywne miesiącami i nic się z nimi nie dzieje. Jaki to próg?
Ogólnie jak np. ktoś grał przez rok, a nie ma go pół roku - w porządku, długo mu zajęło dojście do tego, co ma, niech sobie wioska stoi, chociaż prawda, że mogłaby stać gdzieś indziej, a na to miejsce mógłby wejść ktoś aktywny*. Jeżeli ktoś grał miesiąc i nie ma go pół roku, a wioska wciąż stoi, to już nie jest w porządku.

*Przypuszczam, że prędzej czy później to miejsce znowu byłoby martwe. Przenoszenie miast tak, by bardziej skupić aktywnych graczy chyba było ok, choć osobiście nie skorzystałam z tej opcji, gdy się pojawiła, a ktoś z Bractwa, kto skorzystał, mówi, że teraz ma pustkowie wokół siebie... Więc nie wiem, czy to była taka dobra opcja.
 

DeletedUser174

Guest
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/nowi-sąsiedzi.308/
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/nieaktywne-konta.2105/
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/algorytm-wypełniania-dyskusja.550/

czy coś trzeba dodawać?

przyjmijcie do wiadomości że to już było i nikt nic z tym nie zrobi bo i po co?

obok mnie jest gracz który ma 738 pkt (ratusz na 4 poziomie i kilka rezydek i fabryk na 2-3 poziomie) , ale kretyn dał rade kliknać kwaterę na 4 poziom i umarł w butach. szybciej gra zdechnie niż jego konto zniknie
 

DeletedUser1447

Guest
ostatnio w mojej okolicy pojawił się przesiew (co najmniej 10 chatek zostało skasowanych) szybko pojawiły się nowe, z tym że... tylko 1 jak widzę coś buduje. Reszta standardolwo KR, 2 domki warsztat i nic się nie rusza.

Kilka osób ma w nazwie "koniec gry" i nie widać ich od momentu jak zacząłem, czyli od stycznia, niektózy nawet mają wszystko w księstwie pokasowane (oprócz kupca kr i jakichśtam niemożnych budynków do skasowania), jednak ciągle na mapie widnieją. Staje się to po woli problemem, bo nowi gracze nie za bardzo mają z kim handlować. Rozwiazania są 2, albo przesuwanie aktywnych w "centrum" (chociaż mi pare osób z sąsiedzctwa pasuje i ciągle chciałbym z nimi graniczyć), albo stworzenie "handlu światowego" - co jednak moooocno zmieniłoby możliwości w tej grze.


Gdyby wp[rowadzic opcję w stylu "zamrożenie konta" które polegałoby na długoterminowej dezaktywacji konta i "usunięciu go z mapy" jednak po powrocie gracza przywróceniu księstwa, może by się to jakoś sprawdziło. PRzykłądowo minimalny czas dezaktywacji 1 miesiąc. Żeby też nie wystąpiło zastosowanie tego jako "przenośnik mapowy" ;)
 

DeletedUser626

Guest
Nie ma sensu zakładanie tematów w sprawach, które zostały zaakceptowane i są wdrażane. Niedawno nieaktywne konta zostały przeczyszczone, system robiący to automatycznie jest w trakcie przygotowywania.
 
Status
Zamknięty.
Do góry