• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Multikonta do Antycznych cudów

Czy taki gracz (topowe multi) nie potrafi podejmować świadomych i racjonalnych decyzji?
Alez wiekszosc z nich potrafi. Tylko ze jesli dzieki 20 multikontom ktos w miare szybko podniosl na maksymalne poziomy te 3-4 najbardziej przydatne cuda, to myslisz, ze potem przestal sie koksowac ? Wiekszosc rozwijala potem inne, juz mniej przydatne cuda, chocby dla rankingu. I teraz ta wlasnie zachlannosc bedzie sie mscic ;)
 

BlossomValvi

Łucznik
A prawda jest taka, że nadal nie znamy ostatecznych decyzji IG. Formuła tylko dodatkowych poziomów cudów raczej przepadnie, ale też ekspansje premium raczej przestaną ciążyć w Iglicy. Chodzież mimo upływu czasu (kolejnych tygodni) nadal jest to tylko gdybanie.

Chciałem napisać, że czasami opłacalne jest zdobycie cudu dzięki zaangażowaniu multikont, chociaż sam sposób jego uzyskania jest dosłownie chory. Nawet gdy uzyskana korzyść czasami ciąży (jej wpływ jest ujemny przy określaniu parametrów iglicy/turnieju, np. zwiększa koszty negocjacji), ale finalnie dzięki uzyskanym bonusom z działania samego cudu korzyści przewyższają koszta.
Ja tylko już tak bardziej formalnie, bo piszesz życzeniowo-propagandowo:

Na obecna chwile:
- iG nawet się nie zająknęło o zmianie formuły obliczeniowej względem poziomów cudów zamiast tego wstępnie rozważają umożliwienie produkcji wojska osobno w każdym budynku militarnym. Dlatego obawiam się pisanie o zmniejszeniu czy usunięciu tego z formuły to myślenie życzeniowe
- międzyczasie iG samo znerfilo antyki ponieważ najciekawsze bonusy powyżej 30 poziomu zniknęły lub antyku się nie da podnieść, wiec ciążenie jest ale bonusu niet tia wierzmy dalej co iG pisze...
- faktycznie obniżono wpływ ekspansji w formule ale tylko premium i tylko zmniejszono a ze formuła ma wzór iloczynu to wpływ będzie nadal negatywny
- reszta to propaganda od iG, bo tak podają w oficjalnym komunikacie ale to fałsz ponieważ bonusy z cudów nie są sobie równe. Całkiem pokaźna ich ilość daje bonusy niewspółmiernie niskie w stosunku do kosztów i to jest to o czym piszemy w sprawie multikontowcow, wiec dopóki w formule:
- będą poziomy cudów
- wszystkie cuda będą traktowane jednakowo
To multikonta długoterminowo są strzałem w stopę

Żeby nie było, jestem Długoterminowym graczem i sam mocno obrywam w iglicy na tyle ze mi się walki nie opłacają (pierwsza walka na trzecim poziomie iglicy każdy slot to 12k wojska co się równa 4h produkcji w koszarach z iglicami na 22 poziomie) i mam spory problem bo :
- chciałem dokupić ekspansje premium (nawet 10) częściowo pod kolejne cudaki a jeśli tego nie zrobie (ciążenie w równaniu) to mam „górkę” diamentów i nie mam na co je wydawać
- przez te kilka lat mojego grania mam sporo cudaków nie wykoksowanych na maks ale na tyle ze żal wyrzucić a schować się nie da...

I albo będę płacił wysoka cenę za to albo najlepiej to zresetować gre choć po tylu latach oznacza to raczej opuszczenie gry lub w najlepszym przypadku całkowita stagnacje konta
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
I albo będę płacił wysoka cenę za to albo najlepiej to zresetować gre choć po tylu latach oznacza to raczej opuszczenie gry lub w najlepszym przypadku całkowita stagnacje konta
Właśnie dzięki takim "cudownym zagrywkom" IG wielu dobrych graczy zrezygnowało z gry a co lepsze nie przejmowałbym się ani nie zazdrościł multikontom (indywidualne podejście każdego z graczy do gry) ponieważ prawdziwy problem tkwi zupełnie gdzie indziej i o to właśnie walczą gracze na forum. Między innymi to losowość coraz częściej występująca w grze, zmniejszenie poziomu trudności walk/negocjacji w iglicy czy obecnie nowa formuła turniejów. To oczywiście są tylko pierwsze lepsze przykłady :)
 
Ostatnia edycja:

Kuba134Ziomal

Wędrowiec
Ja wypowiem się tak, że temat z multikami jest trudny i niezręczny nawet dla IG i dlatego go pomijają.
Podzielmy konta w grze na dwa typy multiki i narmalni gracze.

I teraz załóżmy że IG bierze się do roboty.
Jak wygląda sytuacja?
Ok 35% normalnych graczy dostaje bana za multi. (załóżmy, że ban to zawieszenie konta na 1 miesiąc)
A 95% multików zostanie usuniętych z serwera.

Po takim zabiegu z serwera znikło by chyba ok 65% graczy a 5% miało by bana na miesiąc.
Takie zagranie z strony IG mogłoby mieć zły wpływ na ich firmę, zarobki i pracowników.
Gra strasznie by spadła bo nagle by się okazało że zamiast 24000 graczy nz serwer (z s3) byłoby tylko ok 7200 graczy.
W teorji niby dobrze bo by sami aktywni zostali ale dla nowego gracza to ta gra wygląda na wymarłą i mogli by szybko przestać w nią grać

Niestety Elvenar podwzględem multików jest strasznie zły i zepsuty.
Niestety musimy się nauczyć żyć z multikami :(

EDIT:
Osobiście się cieszę że Iglica a teraz Turniej będzie ciąższy dla takich kloniarzy
 
Osobiście się cieszę że Iglica a teraz Turniej będzie ciąższy dla takich kloniarzy
Ja moze nie to, ze sie ciesze, ale tez zbytnio mi ich nie szkoda, traktuje to raczej z przymruzeniem oka ;)

Wiecie, mam pewna refleksje z troche szerszej perspektywy. Nie bronie multikont i nie jestem za ich legalizacja, ale nie jestem tez zwolennikiem nadmiernego scigania i karania za nie w imie dogmatycznego przestrzegania regulaminu. Zeby nie bylo, nie reprezentuje tutaj zadnej grupy interesow, bo sam nie posiadalem i nie posiadam ani jednego multi, staram sie tylko podejsc do tematu z odpowiednim dystansem.

Moja refleksja polega na tym, ze wielu zawzietych przeciwnikow multikont nie dostrzega, ze wioski pod studnie (kiedys) i iglicowe (obecnie) to tak naprawde tez nic innego, jak pushing, tyle ze diamentowy. Do tego jak najbardziej legalny. Zasada dzialania jest bardzo podobna, no bo pomyslcie: w pushingu multi wspiera sie miasto glowne innymi wioskami przerzucajac pw, a w pushingu iglicowym zasada jest bardzo zblizona - tu tez kilka wiosek pracuje na jedno miasto glowne. A ze kilka wiosek na roznych swiatach na tym samym koncie, a nie kilka kont na jednym swiecie ? Toc to tylko kosmetyka, bo powtarzam, zadada dzialania jest tak naprawde taka sama. Toc to wypisz-wymaluj pushing. Korzysci z legalnego pushingu diamentowego moim zdaniem wcale nie sa mniejsze, niz z multi. Za diamenty mozna kupic ekspansje, magiczne bydynki, albo zdobywac dodatkowe wzocnienia z Akademii. To wzmacnia miasto glowne przynajmniej w takim samym stopniu, jak PW z kilku multi.

Mamy wiec dosc zabawna sytuacje, patrzac na to tak obiektywnie. Jeden rodzaj pushingu jest zabroniony i u wielu graczy wywoluje swiete oburzenie, a drugi jest jak najbardziej legalny. Malo tego - pushing studniowo-iglicowy jest wrecz uznawany za przejaw sprytu (w tym pozytywnym sensie) i strategicznego myslenia ;) A jedyna roznica polaga tylko i wylacznie na tym, ze jeden rodzaj pushingu zostal arbitralnie uznany za legalny, a drugi nie, choc zasada ich dzialania jest praktycznie identyczna.

Ale do czego zmierzam: bylem i jestem wielkim fanem wiosek pod studnie i iglicowych, dla mnie to naprawde swietny element gry, otwierajacy sporo nowych mozliwosci i pozwalajacy na wykorzystanie dodatkowych strategii. Bylbym strasznym hipokryta, gdybym zawziecie zwalczal multikonta w sytuacji, gdzie jak juz pisalem wyzej, jak dla mnie oba rodzaje pushingu niczym sie w zasadzie od siebie nie roznia.
 
Ostatnia edycja:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Co do tematu to chciałem tylko przypomnieć że multikonto nie jest zabronione, można grać na kilku kontach nawet na jednym świecie pamiętając aby przestrzegać regulaminu.
W pomocy jest nawet odpowiedź na takie pytanie:

Co do tematu ścigania multikont (czego oczywiście u nas nie ma) to w innej grze także IG, gdzie multikonta są niedozwolone i są ścigane "z urzędu" to jest to po prostu zabawa w kotka i muszkę, my robimy wszystko aby multi wyłapać a gracze robią wszystko, aby nie dać się złapać i tak już od dobrych 13 lat. Natomiast jest to całkiem inna gra i mając tam multi ma się naprawdę dużą przewagę nad innymi, dlatego jest to niedozwolone.
 
Do góry