• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Nagrody dzienne w evencie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser80
  • Data rozpoczęcia

Czy to dobry pomysł?

  • Tak

  • Nie

  • Mi to obojętne


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DeletedUser80

Guest
Na chwilę teraźniejszą jest tak, że nagrody dzienne mają różną "moc" w zależności od poziomu na jakim się jest w momencie zdobycia.
Proponowałbym, żeby wraz z rozwojem gracza rosła również ich "moc".
Tyczy się to oczywiście również przyszłych poziomów:)
 

DeletedUser79

Guest
A czy jest sens zmieniać cokolwiek w tym evencie, skoro jest on jednorazowy? :p
 

DeletedUser80

Guest
Event jest może i jednorazowy ale nagrody zostają na zawsze, mówimy o nagrodach a nie evencie.
 

DeletedUser1088

Guest
witam,
jak dla mnie powinny się zmieniać, ponieważ 2 ery wyżej i budynek nadaje się tylko na przemiał.
a nie wszyscy już są w orkach;)
 

DeletedUser449

Guest
Jeśli ten event będzie coroczny, to nagrody nie będą się zmieniać. Bardziej opłacalne jest zachęcać co rok do wymiany budynków na lepsze.
 

DeletedUser621

Guest
A może ten event nie będzie raz na rok tylko raz na kwartał: letnie przesilenie, jesienne, zimowe.... Uważam że powinna być ustalona maksymalna "moc" danego budynku na obecnym poziomie jak dla obecnej najwyższej rasy orków i do tej wartości wraz z rozwojem graczy powinny się zwiększać bonusy. Zwiększanie tych bonusów dla przyszłościowych ras jak dla mnie nie powinno działać bo w końcu te bonusy przerosną nawet "ślimaki" :)
 

kasiaczb

Zwiadowca
A może ten event nie będzie raz na rok tylko raz na kwartał: letnie przesilenie, jesienne, zimowe.... Uważam że powinna być ustalona maksymalna "moc" danego budynku na obecnym poziomie jak dla obecnej najwyższej rasy orków i do tej wartości wraz z rozwojem graczy powinny się zwiększać bonusy. Zwiększanie tych bonusów dla przyszłościowych ras jak dla mnie nie powinno działać bo w końcu te bonusy przerosną nawet "ślimaki" :)
Przede wszystkim to uważam że te budynki powinno się dać motywować! Użyję ludzi i kulturę i co potem? Ma stać taki budynek na ozdobę i zajmować cenne miejsce?
 

DeletedUser449

Guest
Jeszcze nie słyszałem o takich cudach, jak przesilenie wiosenne i jesienne :)
@kasiaczb
Nie rozumiem tej logiki. Jak ożyjesz ludzi i kulturę, to wykorzystasz budynek. Po to przecież służy. Zajmowałby cenne miejsce dopiero, gdyby inne budynki dawały większe bonusy - a w takim przypadku wystarczy po prostu usunąć.
To bardzo dobrze, że nie da się motywować. Do motywacji są budynki dające najwięcej kultury.
 

DeletedUser80

Guest
To bardzo dobrze, że nie da się motywować. Do motywacji są budynki dające najwięcej kultury.
Na przykład Święty Kodeks.
Dla mnie nie ma racjonalnego wyjaśnienia dlaczego nie można ich motywować.
Takie nie bo nie jak Twoje podejście.
 

kasiaczb

Zwiadowca
Jeszcze nie słyszałem o takich cudach, jak przesilenie wiosenne i jesienne :)
@kasiaczb
Nie rozumiem tej logiki. Jak ożyjesz ludzi i kulturę, to wykorzystasz budynek. Po to przecież służy. Zajmowałby cenne miejsce dopiero, gdyby inne budynki dawały większe bonusy - a w takim przypadku wystarczy po prostu usunąć.
To bardzo dobrze, że nie da się motywować. Do motywacji są budynki dające najwięcej kultury.
Fajny żart "usunąć" :) Bo jeszcze nie spotkałam się żeby dało się usunąć budynek nie tracąc ( czy nie oddając) tych 1150 ludzi i tyleż samo kultury!!! Czyli wychodzi się na ZERO, więc po co się satrac i zdobywać te budynki?
 

DeletedUser580

Guest
Na Becie było info, że pracują nad tym, żeby można było motywować budynki z Letniego Przesilenia, ale tak tylko mówię. Nie przeszkadzajcie sobie, boksujcie się dalej. Fajnie się to ogląda.

<zajada popcorn>
 

kasiaczb

Zwiadowca
Na Becie było info, że pracują nad tym, żeby można było motywować budynki z Letniego Przesilenia, ale tak tylko mówię. Nie przeszkadzajcie sobie, boksujcie się dalej. Fajnie się to ogląda.

<zajada popcorn>
Uff, ulżyło mi:)) Dobrze by było gdyby się je dało motywować.
 

DeletedUser449

Guest
Bo jeszcze nie spotkałam się żeby dało się usunąć budynek nie tracąc ( czy nie oddając) tych 1150 ludzi i tyleż samo kultury!!!
Brawo! Zaczynasz rozumieć. Budynek wcale nie zajmuje cennego miejsca, bo przez cały czas oferuje mieszkańców i kulturę, którą zużywasz na inne budynki. Jeszcze kilka lat, a może zrozumiesz co kryje się pod terminem "stały wzrost kultury".
@PanGry
Wcale nie mówię, że nie. Jeśli będzie się dało motywować budynki letniego przesilenia, to niech tak będzie. Trzeba będzie tylko uczyć ludzi, by klikać inne budynki. Tylko dziwi mnie taka postawa jak @kasiaczb, która nie rozumie że budynek niemotywowalny również jest przydatny - a jeśli jest odpowiednio silny, to lepszy niż motywowane budynki.
 

DeletedUser80

Guest
To Ty czegoś nie rozumiesz.
budynek niemotywowalny również jest przydatny - a jeśli jest odpowiednio silny, to lepszy niż motywowane budynki.
Oczywiste jest, że Kodeks Lawy (850 kultury na VIII poziomie czy nawet 350 na IV) jest lepszy od Świętego Kodeksu (110 kultury).
Zajmują identyczną ilość miejsca (2x2) maja nawet prawie identyczną grafikę.
Nie jest tylko oczywiste dlaczego ten drugi można motywować a ten pierwszy nie.
Dla mnie w dalszym ciągu nie bo nie.
 

kasiaczb

Zwiadowca
Brawo! Zaczynasz rozumieć. Budynek wcale nie zajmuje cennego miejsca, bo przez cały czas oferuje mieszkańców i kulturę, którą zużywasz na inne budynki. Jeszcze kilka lat, a może zrozumiesz co kryje się pod terminem "stały wzrost kultury".
@PanGry
Wcale nie mówię, że nie. Jeśli będzie się dało motywować budynki letniego przesilenia, to niech tak będzie. Trzeba będzie tylko uczyć ludzi, by klikać inne budynki. Tylko dziwi mnie taka postawa jak @kasiaczb, która nie rozumie że budynek niemotywowalny również jest przydatny - a jeśli jest odpowiednio silny, to lepszy niż motywowane budynki.
NO faktycznie chyba nigdy nie pojmę co znaczy że budynek jak piszesz "cały czas " oferuje ludzi i kulturę:) Jeśli daje np, 1150 ludzi i tych luzi użyjesz do rozbudowy i to samo z kultura czyli licznik ludzi będzie 0 i licznik kultury 0 ( w uproszczeniu podaję) to ten budynek już nic Ci nie da. Jedyna szansa na odrobinę kultury to możliwośc motywacji tego budynku.
Piszesz że warto aby możliwość motywacji była tylko dla tych budynków które dają "więcej" - skoro latający statek ma 250 a ten eventowy ogród 1150 to sorry ale dla mnie zawsze 1150 było,jest i będzie więcej niż 250:))
To jak z wypłatą, jak masz w kieszeni 2000zł to nie możesz powiedziec że portfel daje Ci stały wzrost dochodów. Jak wydasz 1000 na mieszkanie a 1000 na jedzenie to już nie masz. I albo wleczesz 4 litery do roboty żeby doczekać kolejnej wypłaty albo....nie ma nic. Czyli taki budynek musi pracować na siebie i dawać możliwości ( np. możliwość motywacji, a co do ludzi to i tak więcej się nie wyciśnie)
 

DeletedUser449

Guest
@PanGry
Nie wiem, czemu mnie ciągnie do dyskusji z trollami. Napiszę wielkimi literami. NIE JESTEM PRZECIWNY MOTYWOWANIU BUDYNKÓW PRZESILENIA LETNIEGO. Zrozumiałeś? Nie ma żadnego "nie bo nie", gdyż nie ma "nie". Sprzeciwiam się postawie "NIEMOTYWOWALNY BUDYNEK JEST BEZUŻYTECZNY".
Co najwyżej uważam, że lepsze do motywacji są większe budynki, a możliwość motywowania budynków letniego przesilenia oznacza, że trzeba oduczyć graczy klikania w nie. Dają one niewiele kultury jak na rozdział gracza.
@kasiaczb
Masz w domu lodówkę. Czy jak zapełnisz lodówkę jedzeniem, to możesz powiedzieć że lodówka jest bezwartościowa, bo nie wepchniesz w nią nawet jednego jajka? Czy zajmuje ona tylko cenne miejsce?
Przykład z gotówką jest nieprawidłowy. Poprawnym byłoby zapłata 2000 złotych za dożywotny baner na płocie. Jak zdejmiesz baner, to musisz oddać 2000 zł. Póki go masz, jesteś +2000 złotych do przodu.
Jeśli masz licznik ludzi i licznik kultury na 0, to budynek przez cały czas ci daje swoje bonusy - bo w przeciwnym przypadku byłoby -1250 i -1250.
Motywacja budynku nie pozwoli ci rozbudować np. ratusza, co jest możliwe, jeśli będzie np. 1000 ludzi i kultury (a bez budynku przesilenia -250 ludzi i -250 kultury).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser80

Guest
Kasiu, żeby nie kombinować.
Wybuduj taki budynek, "zużyj" ludzi a następnie go zburz. Zrozumiesz wtedy co znaczy słowo cały czas.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser449

Guest
Co najwyżej uważam, że lepsze do motywacji są większe budynki, a możliwość motywowania budynków letniego przesilenia oznacza, że trzeba oduczyć graczy klikania w nie. Dają one niewiele kultury jak na rozdział gracza.
 

DeletedUser80

Guest
Po pierwsze, zmieniasz temat. Zmieniasz zdanie jak nasi politycy i jeszcze wyzywasz od trolli ludzi którzy zwracają na to uwagę.
Po drugie
Dają one niewiele kultury jak na rozdział gracza.
Mam 5 budynków po 1760 kultury, nawet w erze orków to wcale nie jest niewiele.
VIII poziom to nie najlepszy przykład.
Na IV poziomie najlepszym budynkiem kulturowym jest Pomnik Bitewny (690 kultury).
Z nagród dziennych (dla IV poziomu) Lśniący Ogród ma 720 kultury a Ojcowskie Drzewo 860 więc Twoje stwierdzenie jest hm, łagodnie mówiąc mocno nietrafione.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry