• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Nie bonusowe manufaktury a PW

Czy uważasz za potrzebne badanie nie bonusowych manufaktur ?


  • W sumie głosujących
    23
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

Luhasz

Wędrowiec
Witam, skoro ciągle musimy się cofać do zrobionych rozdziałów aby wydać sporo pw na "poprawki" to może pora dostosować badania jako konieczne dla bonusowych manufaktur, jeśli ktoś sobie życzy posiadać inne to niech istnieje opcjonalna możliwość ich zbadania. Proszę skoro są wprowadzane tak diametralne zmiany to wprowadzenie takiego rozwiązania nie powinno sprawić problemu. Proszę rozważyć tą propozycję.

Erendyll
Midgard Empire
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser728

Guest
Właśnie to jest ta cała opcjonalność gry, nie mam, nie potrzebuje, nie chce no ale MUSZĘ zbadać. Dodawanie kolejnych "opcjonalnych" odnóg w drzewku po to aby za 2 tygodnie były obowiązkowe. No ale drzewko by się posypało i płacz oraz lament... Gra ma być długa więc opcjonalnie musisz odkrywać i tyle :) Pomysł popieram - nie licze na zmiany...smuteczek
 

DeletedUser580

Guest
Ale właściwie dlaczego jest to taki problem? Parę dni w tę, czy tamtą stronę...
W większości gier, żeby odkryć super fajne i potrzebne technologie, trzeba najpierw odkryć coś 'zbędnego'. Tutaj przynajmniej można zacząć od tej bonusowej dla danego gracza. ;)

Zgadzam się, że fajniej by było jakby drzewko dawało większy wybór, co do kolejności odkrywania w danej epoce, ale na końcu i tak - moim zdaniem - finalna technologia powinna spinać wszystkie główne razem.
Jako poboczne powinny być wszystkie powiększenia oddziału i ekspansje, ale żadne inne.
Edit: Tylko powiększenia oddziału powinny dawać coś jeszcze, np. szybszy zwiad, żeby dawały też jakąś korzyść grającym ekonomicznie. Ekspansje - wiadomo, złota rzecz dla wszystkich.

Mnie bardziej irytuje niedopasowanie technologii do wątku głównego, np. odkrywanie opcjonalnej technologii Drzewa i Lampiony już na samym początku ery Wróżek. Zanim drzewko się dla gracza zablokuje wróżkowymi surowcami, to trochę czasu mija i później się robi cały ciąg zadań "od czapy"...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1213

Guest
Ale właściwie dlaczego jest to taki problem? Parę dni w tę, czy tamtą stronę...

Czas to pieniądz... twórcy nie szanują naszego czasu i zmuszają do bezsensownych zachowań w grze (polegajacych np. na inwestowaniu pw w coś, z czego nie korzystamy). Z perspektywy osoby, której czas kurczy się zdecydowanie szybciej niż czas innych, nie mogę pozostać obojętny wobec takiego sposobu myślenia.
 

DeletedUser1163

Guest
Mam pytanie: co to w ogóle są bonusowe manufaktury? XD
Bo mam zadanie, polegające na rozbudowanie akiej BM do poziomu 7, ale rozbudowanie Man.Stali do tego poziomu nic absolutnie nie dało :/ O co chodzi? XD
 

DeletedUser967

Guest
Mam pytanie: co to w ogóle są bonusowe manufaktury? XD
Bo mam zadanie, polegające na rozbudowanie akiej BM do poziomu 7, ale rozbudowanie Man.Stali do tego poziomu nic absolutnie nie dało :/ O co chodzi? XD
Kliknij --> Ratusz --> Relikty. Na dole masz taką tabelkę "zwiększenie produkcji" i niżej znajdują się symbole towarów, dla których masz bonus, a więc są to Twoje bonusowe manufaktury. BTW. tylko te 3 rodzaje wymienionych tam towarów powinnaś produkować, by mieć produktywną wioskę, resztę towarów zyskasz z wymiany na targu.
 

DeletedUser1078

Guest
Widać że chcecie iść na skróty a tak jak w życiu tak i w grze nie da się iść na skróty. W każdej grze tak jest aby móc coś mieć trzeba coś dać. Zwróćcie też uwagę na to że niektórzy gracze stawiają też manufaktury nie bonusowe. Dostosowanie drzewka dla każdego z osobna było by głupotą.
 

DeletedUser1213

Guest
Widać że chcecie iść na skróty a tak jak w życiu tak i w grze nie da się iść na skróty. W każdej grze tak jest aby móc coś mieć trzeba coś dać. Zwróćcie też uwagę na to że niektórzy gracze stawiają też manufaktury nie bonusowe. Dostosowanie drzewka dla każdego z osobna było by głupotą.

Opcjonalność! Żadne indywidualne dostosowanie czegokolwiek nie jest tu konieczne.

Innymi słowy: jak ktoś chce badać niebonusowe manufaktury, jego sprawa, natomiast osoby, które tego nie chcą nie powinny mieć blokowanych innych badań zanim nie zbadają tych, które są dla nich bezużyteczne.

Argument: Szanujmy swój czas i nie zmuszajmy graczy do przesypywania piasku z kupki na kupkę. Jeśli uważacie, że to zaburzy "balans gry", a często pada taki argument, to niech bonusowe manufaktury będą odpowiednio droższe od niebonusowych, ale niech to ma jakikolwiek sens.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
Idąc takim torem myślenia, można by zrobić opcjonalne całe drzewko, bo wydawanie PW na 6 rozdziałów jest stratą czasu, jeśli kogoś interesuje tylko 7. :)
Balans nie ma tu nic do rzeczy, drzewo badań jest po prostu elementem gry, skonstruowanym tak, a nie inaczej, Gracze muszę coś robić z Punktami Wiedzy i drzewko badań jest podstawowym sposobem ich wykorzystania. Istnienie badań opcjonalnych to marginalne przypadki, nie mające wpływu na całość gry, zwykle jest to powiększenie terenu czy oddziału, które zbadane w dowolnym momencie da to samo.

A temat przenoszę do odpowiedniego działu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry