• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Nie mogę wejśc do gry ( już na FF i IE )

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2004
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser626

Guest
Zerknijcie na link podany przez @LordHaart , a jeśli problem wygląda na coś poważniejszego, np. gra w ogóle się nie uruchamia albo strona wyrzuca błędy, napiszcie proszę do supportu, bo to raczej są indywidualne problemy i zupełnie inna sprawa niż zacinanie się przeglądarek.
 

DeletedUser174

Guest
masowe indywidualne problemy? ciekawe zjawisko. A jak można się zarazić tą "komputerową grypą"

jedna osoba może mieć indywidualny problem, dwie, trzy... bo net, bo komp, bo jakiś głupi sterownik... ale nie pół serwera!!!!
 

DeletedUser626

Guest
Rozróżnij proszę dwie sytuacje. Wielu osobom zacina się gra, to są znane problemy, dla których @LordHaart opisał rozwiązania i nad którymi pracujemy też ze stron gry. Jeśli jednak komuś gra się nie ładuje wcale i pojawia komunikat po chińsku, to standardowe rozwiązania mu nie pomogą. Na forum ludzie ograniczają się często do stwierdzenia, że gra im nie działa, a po napisaniu do supportu okazuje się, że grają na win XP, na developerskiej wersji Opery, z flashem zainstalowanym pod złą wersję przeglądarki i nie trzeba wielkich cudów, żeby im pomóc, ale wymagają pomocy indywidualnej.
 

DeletedUser174

Guest
Drago masz do dyspozycji trąbkę. To może oświeć ten ciemny lud że zawieszanie się gry przy zmianie okien jest normalne? Ludki nie będą się nerwić i nie będą co chwila zakładać kolejnego wątku na znany wszystkim problem z grą. Bo 99% problemów wynika z czegoś zupełnie innego jak win XP itd. I o tym doskonale wiemy :) Co więcej wiemy z czego on wynika :D
 

DeletedUser626

Guest
Nie mogę podlinkować artykułu napisanego przez @LordHaart jako rozwiązania "oficjalnego", ani narzucić Graczom co mają robić ze swoimi komputerami, a pisanie ogłoszenia "trąbki" bez żadnej pomocy/podpowiedzi co robić niewiele zmieni. Ale pomyślę nad jakimś pośrednim rozwiązaniem, bo ogłoszenie w grze to dobry pomysł. :)
 

DeletedUser2076

Guest
Tak się zastanawiam. Bo w zasadzie sporo rozumiem, że firma odżegnuje się od narzucania czegokolwiek by nie być posądzonym o kryptoreklamę, polecanie czegoś (podświadomie). Z drugiej jednak strony opis rozwiązania problemów z własnym produktem nie powinien stanowić narzucania czegoś. W końcu jest to jasne i klarowne przedstawienie sprawy - słuchajcie, nie narzucamy Wam docelowej przeglądarki czy rozwiązania; sytuacja wygląda tak, że używamy tej i tej technologii (flash), producenci postanowili powoli się jej zewsząd pozbywać. Ponieważ jednak nasz produkt z tego korzystać to aby umilić sobie rozgrywkę (bez zacięć, przerw i frustracji) poleca się zastosować do poniższych rad. Jak na moje to więcej narzucają producenci gier pełnoprawnych, gdzie jednoznacznie wskazuje MINIMUM System Windows (ostatnio się to zmienia, ale i tak sporo tytułów jest tylko na niego), konkretny procesor, kartę graficzną (a z gwiazdką, że inne modele tez mogą być - byle równoważne). Nie wspominając o ogromnym logo np. nVidia czy AMD - bo jak coś to pisaliśmy pod to (i nikt jakoś zażenowany tym nie jest).
 

DeletedUser626

Guest
Tu nie chodzie o reklamę. Ani o wymagania gry. Elvenar wymaga najnowszej stabilnej wersji przeglądarki, najlepiej jednej z popularnych, aktualnej wtyczki Flash, aktualnego i wspieranego systemu operacyjnego (najlepiej Windows), stabilnego łącza internetowego etc. ALE jeśli przychodzi do mnie Gracz, który tych wymagań nie spełnia, to nie odmawiam mu pomocy, a jednocześnie nie mogę mu powiedzieć, że ma sobie wymienić komputer. W przypadku problemów z zacinaniem jest podobnie, mogę podsunąć możliwe rozwiązanie, ale nie zmuszę nikogo do zmiany przeglądarki i nie wezmę na firmę odpowiedzialności za to co Gracz może na swoim komputerze namieszać. Byli już tacy, którzy żądali odszkodowań, bo sobie komputer samodzielnymi "naprawami" uszkodzili bądź stracili dane po poradzie pt. czyszczenie ciasteczek (nie żartowałam jak pisałam wcześniej, że to niektórych przerasta).
Nie neguję więc nigdzie potrzeby zakomunikowania w grze, że rozwiązania istnieją, po prostu wiem z doświadczenia, że trzeba to robić ostrożnie.

(edit: i wrzucone, zobaczymy co z tego wyniknie.)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2076

Guest
Ja sobie zdaję sprawę dotyczących "możliwości" sporego grona użytkowników urządzeń elektronicznych dotyczących możliwości konfiguracyjnych i innych (powiedzmy, że mam to bardzo dobrze wręcz udokumentowane). I napiszę Ci @Dragomira, że jesteś bardzo liberalna w podejściu do, jak ja to nazywam, "zakapiorów" - ja np. wyraźnie mówię, iż produkt XYZ działa na tym i na tym, przy takiej i takiej konfiguracji, a jeżeli ktoś próbuje iść pod prąd - droga wolna, ale ja nie mam pojęcia jak pomóc. Niestety są pewne najniższe wartości, poniżej których, nawet przy szczerej chęci pomocy, można jeszcze usłyszeć tysiąc jeden obelg (bo chce się dobrze, ale trafia się na beton). Można jednak umiejętnie dać klientowi do zrozumienia pewne sprawy; pewnie znasz stwierdzenie - "niestety, lecz podana konfiguracja nie spełnia minimalnych wymagań naszego produktu w związku z tym ryzyko uruchamiania go podejmuje się na własne ryzyko" (bo mnie zdarzało się je słyszeć często). I w zasadzie takie stwierdzenie (jak również to, iż firma nie ponosi ŻADNEJ odpowiedzialności za wszelkie negatywne skutki uruchamiania wskazanego produktu) powinno być wytłuszczone w regulaminie - łącznie z brakiem odpowiedzialności za możliwe wywołanie ataku epilepsji (wszystkie tytuły gier mają coś takiego w swoich postanowieniach licencyjnych). Teraz jest to opisane, ale tak okrężnie, że w zasadzie każdy cwaniaczek może się burzyć i próbować dochodzić swoich praw (bezskutecznie, ale może próbować i narobić niepotrzebnego problemu). I

Żeby nie było - sam często idę pod prąd (Wine, wirtualizacja z przeniesieniem zasobów itp.) ale jak np. chciałbym wsparcia do produktów, przykładowo znanej firmy od programów graficznych, to jasno by powiedzieli - my tego nie wspieramy, przykro i smutno nam bardzo, brnij dalej jeżeli masz na to chęć (a kiedyś nawet usłyszałem, że jak dokończę konfigurację i będzie działać to oni chcą bym im przesłał jak to zrobiłem bo są arcyciekawi...). Wiem, iż to jest gra i w zasadzie głupio powiedzieć komuś, że np. musi kupić nowy komputer, jednak niektóre porady (jak po prostu posiadanie darmowej przeglądarki i odpowiedniego otworzenia gry) wydają się być neutralne i jeżeli ktoś nawet z tym sobie nie poradzi to będzie znaczyło, że naprawdę powinien wziąć się za gry papierowe/planszowe (bo komputer bądź inne urządzenie może mu zrobić krzywdę).

PS. Dzięki za posłuchanie @kikimora i wrzucenie wiadomości do gry. Możliwe, że na jakiś czas będzie spokój z problemami tego typu (chyba, że wprowadzą kolejne obostrzenia do wtyczek - ale na razie się uspokoili). Trochę mi tylko tak dziwnie, że zostałem tam wymieniony w pojedynkę - wszak sam z siebie wszystkiego nie opisałem;) (i że w ogóle wymieniony - chociaż na szczęście pod kolejnym pseudonimem bo generalnie to ja wstydliwy jestem i rozgłosu nie szukam, ale pomagać, jeżeli się da, bardzo lubię).
 

DeletedUser174

Guest
o ironio losu...
osoba z alergia na trąbkę namawia do wysłania spamu :eek: świat stanął na głowie...

i jakoś bym nie płakała gdyby Drago mnie nie posłuchała:D ironia to broń obosieczna, trudno

ale goblinek boski :) łapka w górę za grafikę
 

DeletedUser626

Guest
@LordHaart Teoretycznie masz rację. Oczywiście, że mogłabym zrobić sobie gotową formułkę w stylu jak opisałeś: Pana oprogramowanie nie spełnia minimalnych wymagań gry, przykro mi, do widzenia. Mam prawo tak napisać Graczowi, którego komputer pamięta chrzest Polski :eek: i to by była łatwiejsza droga ALE nasze gry są moderowane przez ludzi, którzy chcą coś zrobić, pomóc innym i zwykle za darmo (dostają jeszcze za to po łbie i się cieszą jak pomogą, taka forma masochizmu). Pomagamy więc na tyle, na ile jesteśmy w stanie, a nie by "szybko wykonać robotę", tu nikt nie pracuje "bo musi". Oczywiście czasem trafimy na Pana Ja-chce-grać-na-nokii6310, ograniczają nas też narzędzia, polityka firmy, przepisy etc., ale to już są mury betonowe. Płotki przeskakujemy. ;)
A autorstwo poradnika jak najbardziej Ci się należy, nie chciałam Cię pozbawiać laurów : )

@kikimora To na pewno się ucieszysz, że są teraz 4, a obiecałam, że więcej niż 4 na raz nie będzie, szczęście w nieszczęściu ;) A goblinka też uwielbiam.
 

DeletedUser2284

Guest
I serwer znow padł. nie mozna sie zalogować, a tu sie koncza walki w turnieju. I jak tiu grac ???

zadnego turnieju nie da sie ukonczyc bo jakis d... wymyslil ze co 16 h .... a niektorzy ludzie pracuja nie ssiedza na kompie 24h na dobe ...

oczekuje przedłuzenia turnieju

i update, nie działa na IE, powiedzmy ze "dziala" na firefoxie. dramat - jak an windows 95
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2076

Guest
To co dziś się dzieje z grą niekoniecznie zależy od przeglądarki. Prócz objawów, które opisałeś, dochodzi wywalanie się pogawędek oraz poczty, nie wspominając o zacięciu się przesyłania danych pomiędzy serwerem-klientem (zbyt długie czasy odpowiedzi). Oznacza tyle, że to może być strona serwera (ja testowałem na Chrome, Opera, Vivaldi - za każdym razem działo się coś innego).
 

DeletedUser2447

Guest
Ja mam taki problem, że od trzech dni nie mogę wejść do gry na żadnej przeglądarce ani w ogóle żadnym sposobem. Nie widać grafiki, tylko tekst, i wszystko jest nieaktywne. Można coś z tym zrobić?
 

DeletedUser2076

Guest
@Carlotta prawdopodobnie pomoże Ci wyczyszczenie pamięci podręcznej.

Tutaj opcja dla Chromium/Chrome:
https://support.google.com/accounts/answer/32050?co=GENIE.Platform=Desktop&hl=pl

Tutaj dla Firefox:
https://support.mozilla.org/pl/kb/jak-wyczyscic-pamiec-podreczna

Tutaj dla Opery:
http://help.opera.com/opera/Linux/2393/pl/private.html#deleteData

Jeżeli nie chcesz czyścić pamięci to uruchom okno w trybie incognito/prywatnym - wtedy strona będzie ładować się na świeżo i problem powinien zniknąć. Jeżeli nie - daj znać.
 

DeletedUser2447

Guest
Niestety nie działa. Ani wyczyszczenie pamięci, ani okno w trybie prywatnym. Nadal nie da się wejść.
 

DeletedUser2076

Guest
Hmmm a którą masz wersję Flash/czy masz odblokowaną wtyczkę? Bo to też ma znaczenie. Przykładowo w Chromium/Chrome by sprawdzić, czy wtyczka jest zablokowana można kliknąć w kłódkę przed adresem:

https://cdn.ghacks.net/wp-content/uploads/2016/12/chrome-flash.jpg

Z kolei sprawdzenie wersji Flash:

http://get.adobe.com/pl/flashplayer/about/

Numer wyskoczy na stronie (np. You have version 27,0,0,130 installed). Jeżeli wszystko będzie jak należy (i masz najnowszą wersję -> to ten numer, który podałem) to obawiam się, że będziesz musiała dorzucić zrzut ekranu z odpaloną przeglądarką (bo się pomysły kończą ;) )
 

DeletedUser2447

Guest
A tymczasem dziś od rana działa. Nie wiem, czemu, ale ważne, że. ;) Jakby się znowu popsuło, to się odezwę.
 

DeletedUser2021

Guest
Witam

Od jakiegoś czasu mam problem z gra, gdy chce przejść do innej karty gra automatycznie się zawiesza i konieczne jest ponowne uruchomienie gry :-/ próbowałem nawet zmniejszyć grafikę ale nie pomogło gra zawiesza się tylko na firefox z Internet Explorer nie ma takiego problemu, z tego względu ze lubię przeglądarkę Mozille i nie bardzo misie widzi poprzenoszenie na inna Proszę o rady i o pomoc ;pp
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry