• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

nowy TURNIEJ KLEJNOTOW - dyskusja

klejnoty.jpg
Na klejnotach przeciwnik wystawia przede wszystkim jednostki ciezkie i ciezkie strzelajace, ze spora domieszka lekkich i z niewielka lekkich strzelajacych.

Najlepiej walczyc jednostkami magicznymi z przynajmniej 2-3 Powielaczami magow, wtedy nawet psy i inne lekkie jednostki przeciwnika mozna zwalczac Kwitnacymi Magami albo Kaplanami. Banshee i Czarodziejki beda sie spisywac duzo gorzej ze wzgledu na mniejszy zasieg. Czyli w 4 na 5 walk mozna wystawiac 5x Kwitnacy Mag II-III/Kaplan na wzmocnieniach. Jesli przeciwnik ma w skladzie jedna lekka strzelajaca, np. Mgielnika, najlepiej jest dodac jako wsparcie jednego Zwiadowce lub Lucznika. Czyli wystawic 1x Zwiadowca II-III + 4x Kwitnacy Mag II-III/Kaplan. Dodanie Zaby lub Kanoniera jako wsparcia bedzie w tej sytuacji gorszym wyborem, bo wtedy lekka strzelajaca przeciwnika zaatakuje nasze jednostki magiczne, zamiast Zwiadowcy/Lucznika, zadajac im spore straty. W wielu walkach w poczatkowych prowincjach moga sie przydac nasze ciezkie jednostki, ale powyzej 20-25 prowincji beda juz miec za slaby atak.

Poczatkujacy gracze bez silnych jednostek magicznych beda miec spory problem. W mniej wiecej polowie walk beda mogli walczyc Trentami/Paladynami, wystawiajac sklad 5x ciezka nawet przeciwko kombinacjom przeciwnika z 2x ciezka, ale sporo walk, szczegolnie powyzej 10-15 prowincji, beda musieli negocjowac.
 

Charlene

Szef kuchni
Rasa: Leśne Elfy
Wzmocnienia: życie +118,75%, powielacz 3x, oświecony 2x+36%
26 prowincji na 1*, walki na apce

3/4 walk walczyłam Kwitnącym Magiem*, poradził sobie bardzo dobrze z lekkimi z takim atakiem, czyli dokładnie to, co pisał @chris07070707.
Zdarzyły mi się pojedyncze walki, gdzie wystawiłam 5x Łucznika *** (na ciężką i lekką strzelającą u przeciwnika) oraz powyżej 22 prowincji dałam w 2 walkach Trenta *** i wyszedł z tego bez szwanku, ale to były dobre ustawienia u wroga). Wystawiłam z ciekawości Czarodziejkę *** w niektórych walkach w pierwszych 10 prowincjach i było ok, ale powyżej to Kwiatek*. Straty małe, zobaczymy co będzie na 2 i 3 gwiazdce.
 

Charlene

Szef kuchni
jak wpływa ilość zbrojowni na iglice czy turnieje?? ile ich potrzeba??
Zbrojownia nie wpływa na turnieje czy iglicę. Wpływ mają np. badania, ilość ekspansji, poziom cudów. Zbrojownia zwiększa grupę szkoleniową i daje orki, więc albo komuś brakuje orków i buduje więcej zbrojowni, albo chce mieć dłuższy czas szkolenia wojska - żeby nie mieć przestoju w nocy lub dla misia brunatnego.
 

Charlene

Szef kuchni
Jestem po 2 i 3*, 26 prowincji i zdecydowanie to turniej dla Kwiatka. W moim odczuciu nie był jakiś straszny, ale gdybym polegała tylko na Czarodziejce to by tak fajnie nie było.
Najczęstsze walki:
IMG_8669.jpg
IMG_8670.jpg
Zielony Ork i złodziej nie stanowił problemu dla Kwiatka, ale z psami już tak dobrze nie było, czego się spodziewałam.
IMG_8671.jpg
IMG_8672.jpg
IMG_8673.jpg
IMG_8674.jpg
IMG_8675.jpg

IMG_8676.jpg
To była 26 prowincja na 3* i jak widać Kwiatek doskonale daje radę (oczywiście ze wzmocnieniami):
IMG_8677.jpg
IMG_8678.jpg
 

Magyrna

Zwiadowca
Cześć. Chciałam tylko dodać w tym miejscu komentarz dotyczący walki zasobami - jeśli chodzi o losowość zasobów do uczt, to turniej klejnotów w styczniu wyczyścił nasze bractwo z... Jedwabiu. Do tej pory się odkopujemy.
 

stapa11

Rozbójnik
jeśli chodzi o losowość zasobów do uczt
A może wcale losowości nie ma?
Może jest jak z wojskiem, że na konkretny turniej idzie wiodący zasób, a może odwrotnie: na t3 jeden zasób a na t1 wiodące trzy?
Strasznie ciężko zebrać statystyki, tym bardziej szacun dla tych co opracowali staty dla wojska.
 
Może jest jak z wojskiem, że na konkretny turniej idzie wiodący zasób
Tak, rzeczywiscie tak jest, choc to tylko ogolna zasada, bo moga wystepowac oczywiscie wszystkie surowce.
Te wiosace w danych turniejach to:

- turniej marmuru: marmur, krysztal, eliksiry
- turniej stali: stal, zwoje, pyl
- turniej drewna: drewno, jedwab, klejnoty
- turniej krysztalu: marmur, krysztal, eliksiry
- turniej zwojow: stal, zwoje, pyl
- turniej jedwabiu: drewno, jedwab, klejnoty
- turniej eliksiru: marmur, krysztal, eliksiry
- turniej pylu: stal, zwoje, pyl
- turniej klejnotow: drewno, jedwab, klejnoty
 
Do góry