• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

nowy TURNIEJ ZWOJOW

Ciezko powiedziec cos konkretnego, ale sprobuje cos wywrozyc z fusow ;)

Na zwojach przeciwnik bedzie teraz wystawial ciezkie strzelajace i lekkie strzelajace z (teoretycznie) niewielkimi domieszkami innych typow jednostek.

Wydaje mi sie, ze najlepiej sprawdzi sie Zaba III i Strateg II-III, ale tylko w poczatkowych prowincjach, moze do 12-15. Duza role bedzie gral Feniks Ognia i Swiatynia Ropuch. Im wyzsza prowincja, tym slabiej beda sobie radzic nasze ciezkie strzelajace. Potem juz albo sami lucznicy, ale koniecznie z kilkoma wzmocnieniami ataku, albo mozna sprobowac walczyc jak w Iglicy w slabszych wioskach. Dwa-trzy swobodne i 2-3 Oswiecone/Powielacze i walka systemem 2x Lucznik + 3x Kwiatek (z powielaczami) lub 3x Lucznik + 2x Kwiatek (z Oswieconymi). Straty beda znaczne, ale to powinno wystarczyc, by wygrywac kazda walke.

Ja chyba poswiece kilku oswieconych i polece samymi lucznikami "na brutala", ale jesli ktos nie chce robic miliona prowincji, tylko maksymalnie 20, to lepiej chyba bedzie oprzec sie przede wszystkim na ciezkich strzelajacych. Nie liczylbym za bardzo na Kanoniera, jego przydatnosc skonczy sie pewnie okolo 10-12 prowincji, a od 3-4 gwiazdki juz okolo osmej. Golem poradzi sobie troche lepiej, ale najlepszy powinien byc Strateg II-III, a w kilku pierwszych prowincjach Zaba III.

To tyle teorii, a w praktyce znow sie pewnie okaze, ze najlepsi beda Lucznicy/Kusznicy z bardzo mocno wzmocnionym atakiem...
 

AnyaVanja

Wędrowiec
No to dla mnie pewno najcięższy turniej póki co. Pomimo 175% do życia od 23 prowincji każda walka przegrana niezależnie od jednostek wystawionych. Głównie wystawiałam golemy, rzadziej trenty, sporadycznie inne jednostki.
 
No to dla mnie pewno najcięższy turniej póki co. Pomimo 175% do życia od 23 prowincji każda walka przegrana niezależnie od jednostek wystawionych. Głównie wystawiałam golemy, rzadziej trenty, sporadycznie inne jednostki.
U mnie w wiosce na poczatku Orkow nie bylo tak zle. Mialem +50% zycia i +130% ataku dla lekkich strzelajacych. Strateg I dawal rade do 18-20 prowincji, w niektorych walkach wystawialem kombinacje Lucznikow i Kaplanow, jesli sklad przeciwnika niezbyt pasowal pod moje ciezkie strzelajace.
 

Charlene

Szef kuchni
Rasa: ORKI
Życie +118%, 3x powielacz magów, 2x oświecony+27% z Iglic, walki automatyczne

To ja jestem miałam chyba jakieś łatwe zestawienia, bo jak dla mnie wcale nie było trudno i zaliczyłam tylko raz większą porażkę.
Walki w prowincjach 11-22:
walka1.jpg
walka 1 wynik.jpg

To było w sumie najtrudniejsze zestawienie:
walka 2.jpg
walka 2 wynik.jpg


ALE jak już przy takim wariancie nie było kolorowo i to właśnie była najbardziej stratna walka:
walka 4.jpg
walka 4 wynik.jpg

Jedna z łatwiejszych i z prawie żadnymi stratami:
walka 5.jpg

Mam za dużo obrazków, więc pokaże tylko wynik, ale widać co było wystawione
Mój oddział : 2894 a przeciwnika : 4503
walka 6 wynik.jpg

Golem III wypadał lepiej jak Strateg I (dał radę, ale były troszkę większe straty) Zastosowałam zalecenia Chrisa, żeby wystawiać jednostkę z większym atakiem i u mnie był to właśnie Kwiatek I. W wyższych prowincjach stawiałam bardziej na Łucznika III niż Golema III, ale ogólnie Golem wypadł ok jako jakieś wsparcie, przynajmniej do 17 prowincji. Chyba w tym turnieju będzie istotne zarówno zdrowie jak i atak, bo jak widać nie osiągnęłam jakiś strasznych strat. Zobaczę co się zadzieje na 2 i 3*.
EDIT: gwiazdka 2
Trochę większe straty niż na 1*, ale bez dramatu- mam wrażenie, że 17 prowincja jest wyjątkowo wredna, bo miałam taki sam wynik walki jak w najgorszej 1*. Zauważyłam, że Golem III szybciej dostaje zadyszki- dokładnie według założeń.
EDIT: gwiazdka 3
Tutaj już odczułam straty, póki co największe w nowym turnieju. Po 22 prowincji podejrzewam, że będą potrzebne większe wzmocnienia, żeby ograniczyć straty.
 

Załączniki

  • walka 3 wynik.jpg
    walka 3 wynik.jpg
    157 KB · Wyświetlenia: 14
  • walka 3.jpg
    walka 3.jpg
    157,3 KB · Wyświetlenia: 14
Ostatnia edycja:

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
@Charlene, może się mądrzę niepotrzebnie, to wybacz, ale dlaczego wystawiasz Magów dokładnie naprzeciw jednostek lekkich strzelających?
Jeżeli Mgielnik jest na pozycji 4, to nawet on nie sięga na pozycję 5 i tam można postawić Maga, jeśli Mgielnik jest na 5, to Maga stawiamy na 4.
Tym bardziej w przypadku "zwykłego" łucznika, najczęściej w jego zasięgu jest tylko jednostka stojąca na wprost, więc tam dajemy ciężką strzelającą, a Magów gdzie indziej, najlepiej na wprost ciężkich jednostek wroga, bo wtedy też sięgną je w pierwszej turze.
 

Charlene

Szef kuchni
@Charlene, może się mądrzę niepotrzebnie, to wybacz, ale dlaczego wystawiasz Magów dokładnie naprzeciw jednostek lekkich strzelających?
Jeżeli Mgielnik jest na pozycji 4, to nawet on nie sięga na pozycję 5 i tam można postawić Maga, jeśli Mgielnik jest na 5, to Maga stawiamy na 4.
Tym bardziej w przypadku "zwykłego" łucznika, najczęściej w jego zasięgu jest tylko jednostka stojąca na wprost, więc tam dajemy ciężką strzelającą, a Magów gdzie indziej, najlepiej na wprost ciężkich jednostek wroga, bo wtedy też sięgną je w pierwszej turze.
To ma znaczenie, jeśli gram na automacie na apce? Wystawiam po prostu jednostki, które mogą potencjalnie zaszkodzić wrogowi i nikt mi nigdy nie powiedział, że ustawienie ma znaczenie :(
 

Przewin prawie do samego dolu strony, tam jest pokazana kolejnosci ustawienia jednostek na polu bitwy.
Jesli dodajesz jednostke w pierwszym od lewej slocie, to trafia w srodek szyku, te z czwartego i piatego slotu zajmuja skrajne pozycje na gorze i na dole ustawienia itd. U przeciwnika jest tak samo. Rzeczywiscie warto to wiedziec, nawet walczac na automacie, choc bez znajomosci pola walki i przeszkod terenowych nie da sie tej wiedzy w pelni wykorzystac.
 

Charlene

Szef kuchni
No fajnie, tylko to się odnosi do gry manualnej i szkoda, że nie ma takiej informacji w aplikacji :/ poza tym nie widzę też terenu, więc to i tak loteria.
 
No fajnie, tylko to się odnosi do gry manualnej i szkoda, że nie ma takiej informacji w aplikacji :/ poza tym nie widzę też terenu, więc to i tak loteria.
Mimo to warto wykorzystac to, co zasugerowal Ci @GrzegorzTheGreat. Przy skladach mieszanych lepiej ustawiac swoje jednostki tak, by nie znajdowaly sie na wprost jednostek kontrujacych przeciwnika, za to mozliwe naprzeciw jednostek, ktorych zwalczanie idzie im najlepiej.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Z tym, że oczywiście teraz już przeciwnik już wystawia zawsze 5 jednostek - ale ich ustawienie jest właśnie takie jak wyżej, zarówno na apce jak i na przeglądarce, nieważne, czy to widzimy, czy nie.
No fajnie, tylko to się odnosi do gry manualnej i szkoda, że nie ma takiej informacji w aplikacji :/ poza tym nie widzę też terenu, więc to i tak loteria.
Ustawienie jest takie samo w walce manualnej, jak i w automacie. Oczywiście, jak też zauważył @chris07070707, znajomość terenu pozwala dodatkowo i jeszcze lepiej wykorzystać wiedzę dotyczącą ustawienia (i kolejności walki) poszczególnych jednostek, ale i bez znajomości terenu ma znaczenie, czy Mgielnik w pierwszej turze będzie miał w zasięgu twojego Stratega, którego może co najwyżej trochę połaskotać, czy też Maga, którego prawdopodobnie zmiecie z placu boju, zanim ten będzie miał szansę oddać strzał.
 

Charlene

Szef kuchni
Mimo to warto wykorzystac to, co zasugerowal Ci @GrzegorzTheGreat. Przy skladach mieszanych lepiej ustawiac swoje jednostki tak, by nie znajdowaly sie na wprost jednostek kontrujacych przeciwnika, za to mozliwe naprzeciw jednostek, ktorych zwalczanie idzie im najlepiej.
Teraz to już się dowiedziałam. Lepiej późno niż wcale, ale jest teraz delikatnie mówiąc zła, bo takie informacje powinny być na aplikacji. Na komputerze nie robię żadnych walk.
//
Z tym, że oczywiście teraz już przeciwnik już wystawia zawsze 5 jednostek - ale ich ustawienie jest właśnie takie jak wyżej, zarówno na apce jak i na przeglądarce, nieważne, czy to widzimy, czy nie.

Ustawienie jest takie samo w walce manualnej, jak i w automacie. Oczywiście, jak też zauważył @chris07070707, znajomość terenu pozwala dodatkowo i jeszcze lepiej wykorzystać wiedzę dotyczącą ustawienia (i kolejności walki) poszczególnych jednostek, ale i bez znajomości terenu ma znaczenie, czy Mgielnik w pierwszej turze będzie miał w zasięgu twojego Stratega, którego może co najwyżej trochę połaskotać, czy też Maga, którego prawdopodobnie zmiecie z placu boju, zanim ten będzie miał szansę oddać strzał.
Dziękuję, wypróbuję jutro i zobaczę czy walki potoczą się lepiej, choć i tak wyszły stosunkowo dobrze.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
No to dla mnie pewno najcięższy turniej póki co. Pomimo 175% do życia od 23 prowincji każda walka przegrana niezależnie od jednostek wystawionych. Głównie wystawiałam golemy, rzadziej trenty, sporadycznie inne jednostki.
trywialnie dla mnie najlzejszy po zmianach, w poprzednich mialem stop na 15 prowincji, dzis udalo sie dojsc do 20
 
Do góry