• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Nowy typ badania - skróć czas zwiadu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz takiej zmiany?

  • Tak

    Głosy: 6 85,7%
  • Nie

    Głosy: 0 0,0%
  • Jest mi to obojętne

    Głosy: 1 14,3%

  • W sumie głosujących
    7
Status
Zamknięty.

DeletedUser110

Guest
Ten pomysł, w odróżnieniu od poprzedniego, mojego autorstwa, piszę na trzeźwo.
Otóż, jeśli czas zwiadu nowej prowincji trwa ok 1,5 doby - a mam ich tylko 207 będąc na 95 miejscu w rankingu (co pozwala mi przypuszczać szacunkowo, że gracze Top 50 mają ok 300) - sprawia, że w grze zasadniczo patrzymy tylko na to, kiedy zwolni się Robol.
Robol zwalnia się niestety coraz rzadziej, rozbudowę o czasie ok 4-5 godzin zaczynam uważać za 'błyskawiczną', zaś taką, którą się z wieczora da na rano (7-10 godzin) za 'w miarę szybką'.
Rozbudowy zajmujące Robola na cały dzień są coraz częstsze - wysokie poziomy Eliksirów, Warsztatów.
Sprawia to, że już nie jest to gra, na której można 'posiedzieć'. Ot, kilka razy kliknę i zajrzę za około 3 godziny. A jak mam czas i chęci to nic nie da się 'porobić'.
Skracanie czasu zwiadu dałoby wg mnie następujące korzyści:
- rozważanie 'walka czy kupno' - w aktualnej sytuacji, gdzie walki są coraz rzadziej, kupno wydaje się coraz bardziej oczywistą opcją, gdyż przez czas zwiadu towarów naprodukuje się sporo.
- częstsze dochodzenie do ekspansji miasta - przebudowywanie (ten kwadrat 5x5 dużo daje zawsze) powoduje łamigłówkę 'jak zoptymalizować teren', co jest wg mnie istotą tej gry
- Praktyczne zastosowanie dla Koszar - aby zaoszczędzić towary/dobra - w obecnej sytuacji coraz poważniej się zastanawiam, aby je zupełnie zburzyć. Miejsce mógłbym wykorzystać na produkcję Towarów za które prowincję wynegocjuję.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
- Praktyczne zastosowanie dla Koszar - aby zaoszczędzić towary/dobra - w obecnej sytuacji coraz poważniej się zastanawiam, aby je zupełnie zburzyć. Miejsce mógłbym wykorzystać na produkcję Towarów za które prowincję wynegocjuję.

powodzenia :)


odnośnie czasu zwiadu., gdy czas na odkrycie prowincji, to ponad doba:
-wojska nie brakuje (chociaż przeważnie to walczę)
-towarów nie brakuje, nawet za dużo
-nudno jest..
(przynajmniej u mnie)
-czasem nic się nie "odkrywa" bo jak skończy się w nocy, to wole spać niż szukać telefonu i klikać w zwiad..

Zmniejszenie / ograniczenie byłby super (by poprawić troszkę chęć ludzi do siedzenia przy gierce). Żeby nie było tak superaśno (zmniejszmy wszystko i dojdźmy do końca drzewka w tydzień, albo zajmijmy "full" teren), to musiałoby takie rozwiązanie być powiązane z zwiększeniem ilości podbitych prowincji na ekspansje, ilością punktów wiedzy wymaganych do badań itp. Więc może lepiej niech zostanie tak jak jest :p


- częstsze dochodzenie do ekspansji miasta - przebudowywanie (ten kwadrat 5x5 dużo daje zawsze) powoduje łamigłówkę 'jak zoptymalizować teren', co jest wg mnie istotą tej gry

po to są te magiczne budynki kulturowe z totalnie różnym rozmiarem, no i powiększanie się budynków przy rozwoju. Wejdzie nowa rasa, znowu zmienią się rozmiary i ułożenie podstawowych budynków - będzie co przekładać


- rozważanie 'walka czy kupno' - w aktualnej sytuacji, gdzie walki są coraz rzadziej, kupno wydaje się coraz bardziej oczywistą opcją, gdyż przez czas zwiadu towarów naprodukuje się sporo.

osobiście wole walczyć, nie widzę zależności pomiędzy dużym czasem zwiadu, a wyborem negocjacji - wręcz odwrotnie, przy małym czasie zwiadu, wojsko nie natworzyło by się o tyle szybko by móc coś wywalczyć i wtedy wybór by padał na częstsze negocjacje.
 

DeletedUser626

Guest
Nie jest zgłoszone jako badanie, ale jest zgłoszona ogólna potrzeba na element gry, który dodatkowo skracałby czas zwiadu, poza badaniami.
 

DeletedUser110

Guest
Nie jest zgłoszone jako badanie, ale jest zgłoszona ogólna potrzeba na element gry, który dodatkowo skracałby czas zwiadu, poza badaniami.
Dragusiu, jakoś niejasno to napisałaś. Słowo dodatkowo, przy dalszej części zdania poza badaniami sugeruje, że można by skracać ten czas na dwa sposoby:
  1. skrócenie podstawowe
  2. skrócenie dodatkowe
Czyli 1. to badanie, a 2. to jakaś opcja dodatkowa (kasa, młotki, towary, relikty?) - tak bym Twoją wypowiedź zrozumiał, gdyby nie początkowe
Nie jest zgłoszone jako badanie
No i mam wodę zrobioną z mózgu o_O
 

DeletedUser626

Guest
Fakt :D Chodziło mi o to, że są już badania dotyczące zwiadu, które zmniejszają jego koszt, a zgłoszony pomysł dotyczy nowego elementu "X", innego niż badania. : )

Nadal nie wiem czy napisałam to z sensem, mózg mi płata figle przez odstawienie cukru :confused:
 

DeletedUser110

Guest
Aleeee... przecież w tym wątku w ogóle nie zajmujemy się kosztem zwiadu, tylko jego czasem. :p
 

DeletedUser626

Guest
No to napisałam w poprzednim moim poście, że chodzi o element wpływający na czas :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry