• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ocena Gry

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1560
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1560

Guest
Fajny interfejs, ładna grafika, ciekawe zadania. Minusy - bardzo, ale to bardzo kiepskie rozwiązania współpracy w Braterstwach ( w porównaniu z innymi grami ... MIZERIA ) np. brak naprawdę wartościowych ( !! ) nagród za walki w ramach Braterstwa, brak DOBRYCH bonusów za aktywność na czacie Braterstwa ( a to czasem mobilizuje do odezwania się, co sprzyja nawiązywaniu relacji sprzyjających grze ) . Ludzie lubią rozmawiać z ludźmi i czasem trzeba zainspirować ich do takich relacji. Tutaj tego nie ma... Im głębsze są relacje, tym bardziej zaangażowani w grę są Gracze.
Wymuszanie kupowania Kryształków jest aż nadto nachalne. Rozumiem, że twórcy Gry chcą na tym zarabiać i ... mają do tego prawo, niemniej jednak ceny są zbyt wygórowane.
Patrząc na ilość graczy oraz ich osiągnięcia śmiem twierdzić, że ta gra niedługo będzie aktywna. Grupa zapaleńców wciągnęła się w nią i twórcy jakoś " przędą", ale jak uczy stare góralskie stwierdzenie : dłużej się je małą łyżką. Moja propozycja ??
Macie grupę zaangażowanych graczy - dajcie nowym szansę na dobre wejście w grę - a dołączą do tych zaangażowanych, którzy będą się cieszyć z tego, że mają kogo zapraszać do Bractw. Wszyscy się z tego ucieszą...
Nowi - jak ja - nie mają poczucia, że mogą - robiąc wszystko co możliwe- szybko się rozwijać i że obecność w Bractwie cokolwiek daje :-( A na pewno - na początku : niewiele.
Poprzyglądam się jeszcze tej Grze, ale nie mam wrażenia, że jesteśmy Partnerami ( myślę o Twórcach i Graczach).
 

DeletedUser449

Guest
To było wałkowane tyle razy, że ile można...
1. Bractwa mają być dobrowolne, a nie przymusowe. Dlatego też nie mogą odpalać nagle supermocy i dawać ogromnej przewagi nad graczem, który po prostu współpracą z innymi nie jest zainteresowany. Mechanicznie bractwo daje bardzo dużo - handel z 24 wybranymi (a więc zazwyczaj - aktywnymi) graczami. Sam mile przyjąłem turnieje bractwa, które dają mi dodatkowo 15 punktów wiedzy w każdym tygodniu zamiast całkowicie zbędnych reliktów.
2. Bonus za aktywność na czacie bractwa? To nowość. Czego byś chciał, 1k każdego towaru za każde wpisane tysiąc znaków? To zadaniem graczy jest wprowadzanie atrakcji dla bractwa. Nie problem urządzać konkursy wszelkiego rodzaju - a może nawet rozgrywać gry fabularne? Kwestia chęci, a nie rozwiązań mechanicznych.
3. Ceny diamentów zostały dostosowane na rynek zachodni (oraz USA), a ceny we wszystkich wersjach językowych są takie same. Ma to zapobiegać masowej migracji bogatych graczy z bogatych krajów, którzy względnie tanio wykupują sobie miejsca w top100 w wersjach "mniej zamożnych", psując w ten sposób w pewnym sensie zabawę innym graczom.
Moje zdanie jest takie, że im droższe diamenty tym lepiej. Może nie dla twórców, ale dla graczy niepłacących z samej zasady.
4. Partnerstwo na linii twórcy - gracze to fikcja. Twórcy tworzą grę i są odpowiedzialni za wszelkie zmiany. Jak twórca wdroży nieprzemyślane zmiany graczy, to twórca poniesie konsekwencje - a nie gracz. Innogames musi mieć inne spojrzenie na grę - dla przykładu, nie mogą pozwolić by dojście do najwyższych epok było zbyt łatwe, bo ukończenie drzewka badań jest jedną z nielicznych silnych motywacji u graczy - gdy drzewko jest skończone, gracze masowo odchodzą. Odejście graczy z powodu trudności jest niewielkie w porównaniu do odejścia graczy z powodu braku wyzwań. Tyle że ci pierwsi jak odchodzą, to z krzykiem i tupaniem - jak małe dzieci - stąd wydaje się że jest ich wielu :)
 

Rudolf

Zwiadowca
1. Bractwa mają być dobrowolne, a nie przymusowe. Dlatego też nie mogą odpalać nagle supermocy i dawać ogromnej przewagi nad graczem, który po prostu współpracą z innymi nie jest zainteresowany. Mechanicznie bractwo daje bardzo dużo - handel z 24 wybranymi (a więc zazwyczaj - aktywnymi) graczami. Sam mile przyjąłem turnieje bractwa, które dają mi dodatkowo 15 punktów wiedzy w każdym tygodniu zamiast całkowicie zbędnych reliktów.
Z tymi 15 punktami to sobie żartujesz tak? To powiem szału nie ma.
 

DeletedUser449

Guest
@Rudolf
To nagroda za cztery pierwsze skrzynki. Obecne bractwo niezbyt pozwala zdobywać mi więcej. Samych skrzynek jest dziesięć, więc ostateczna nagroda jest wyższa niż 15 pkt wiedzy - ale to już trzeba mieć dobre bractwo. Turniej się już skończył, a z pamięci nie mogę podać ile wynoszą nagrody za wszystkie skrzynki. Przy czym mnie interesują tylko te punkty, bo inne nagrody (jak runy) nie są dla mnie atrakcyjne.
 

Christo

Rozbójnik
@Rudolf
To nagroda za cztery pierwsze skrzynki. Obecne bractwo niezbyt pozwala zdobywać mi więcej. Samych skrzynek jest dziesięć, więc ostateczna nagroda jest wyższa niż 15 pkt wiedzy - ale to już trzeba mieć dobre bractwo. Turniej się już skończył, a z pamięci nie mogę podać ile wynoszą nagrody za wszystkie skrzynki. Przy czym mnie interesują tylko te punkty, bo inne nagrody (jak runy) nie są dla mnie atrakcyjne.
Jeśli dobrze pamiętam to za wszystkie 10 skrzynek jest 75 PW, ale nie jestem do końca pewny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry