• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Permamentne anulowanie zadań powtarzalnych

  • Rozpoczynający wątek Ikdols
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem istnieją powtarzalne zadania, które są nieopłacalne i nigdy ich już nie wykonam. Np. zadanie "wyprodukuj 3 luksusowe fotele" za które dostanę 500 drewna - czyli muszę unieruchomić 3 tartaki na 9h, kiedy po 3h mam z nich 500 drewna.
Zatem moją propozycją jest możliwość wyłączenia poszczególnych zadań, żeby w kółko nie klikać "odrzuć", gdy chcę wykonać kilka razy w ciągu dnia inne zadanie np. na monety.
 

DeletedUser

Guest
A nie lepiej by było, gdyby nagrody był← adekwatne do rozwoju? Skoro z 3 tartaków masz te 500, to może powinna nagroda dla Ciebie być 600-700? :)
 

DeletedUser

Guest
Dobra opcja, ale zanim zrobią taki system co rozpoznaje poziom gracza, to łatwiej im będzie wdrążyć to co napisałem :p
 

DeletedUser

Guest
Czy ja wiem... Tu chodzi tylko o proste zliczenie jakie i ile ma user manufaktury + bonusy :)
 

DeletedUser79

Guest
Takich zadań jest niestety więcej. Na początku może i warto jest wypełniać takowe questy, bo dają one nagrody adekwatne na poziom rozwoju miasta, ale później jest to w ogóle nieopłacalne. Za marne kilka monet i parę zasobów nie opłaca się zawracać sobie głowy.
Taka opcja wybierania sobie najbardziej pasujących nam zadań byłaby chyba za bardzo wygodna. Zmiana wynagrodzenia za wykonanie jest już chyba lepszym rozwiązaniem.
 

DeletedUser

Guest
(produkcja z wszystkich manufaktur + bonusy z reliktów) * 1.5
i już jest ok... Przy takim wzorze motywujemy graczy do zdobywania prowincji z reliktami bonusowymi i do podnoszenia poziomu manufaktur. W obu przypadkach bowiem zyskujemy na nagrodach. Tym samym premiujemy rozwój w dowolnej z tych gałęzi i nie spowodujemy, że stanie się to kiedykolwiek nieopłacalne. Złoto i młotki analogicznie. Z handlem bym tylko dał na równo. Wymiana towarów w obrębie gildii za dobrze działa i odbywa się rakietowo ;)
 

DeletedUser236

Guest
(produkcja z wszystkich manufaktur + bonusy z reliktów) * 1.5
i już jest ok... Przy takim wzorze motywujemy graczy do zdobywania prowincji z reliktami bonusowymi i do podnoszenia poziomu manufaktur. W obu przypadkach bowiem zyskujemy na nagrodach. Tym samym premiujemy rozwój w dowolnej z tych gałęzi i nie spowodujemy, że stanie się to kiedykolwiek nieopłacalne. Złoto i młotki analogicznie. Z handlem bym tylko dał na równo. Wymiana towarów w obrębie gildii za dobrze działa i odbywa się rakietowo ;)
masz 200% racji
 

Deleted User - 34008

Guest
A ja jestem przeciwny.
Po pierwsze - zadania nie musimy podejmować zanim zaczniemy produkcję. Możemy je przyjąć w ostatnim momencie zanim się skończy dana produkcja. Więc nie blokujemy sobie innych zadań.
Po drugie - sytuacja z "po pierwsze" powoduje, że takie osoby jak ja, które pracują i w czasie pracy nie mają możliwości korzystania z komputera w ten sposób mają szansę na dodatkowe surowce. W tej chwili mam konkretnie zadania na produkcję 24 godzinną. Teoretycznie bardziej opłacalne byłoby dla mnie uruchomić wieczorem produkcję na 9 godzin, potem po przyjściu z pracy dwa razy po 3 godziny. I teoretycznie suma uzyskanych surowców byłaby większa od tej z produkcji 24h. Jednak ten quest powoduje, że jest zupełnie inaczej.
 

DeletedUser145

Guest
Też jestem przeciwna. Może i w późniejszym etapie gry zadania się nie opłacają, ale czasami wykonuje się je 'przy okazji' i dostaje z tego profity. Zawsze coś :)
 

DeletedUser

Guest
Również jestem temu przeciwny to już pójście na totalnego lenia
 

DeletedUser

Guest
Ja to widzę na tą chwilę w ten sposób, że muszę po ziarnku przełożyć z jednego kubeczka do drugiego garść bezwartościowego piasku, aby zobaczyć co jest na dnie i tak za każdym razem, kilka razy w ciągu dnia.
LENISTWO nadrabiam przy restartowaniu przeglądarki po wykonaniu 3-4 pomocy sojusznikom, bo flash klęka ;) (dzisiaj liczyłem - po wykonaniu wszystkich pomocy restartowałem przeglądarkę 23 razy) - taki ze mnie leń, bo chciałem pomóc sobie i innym :)
więc anulowanie niepotrzebnych zadań przyniosłoby swego rodzaju "ulgę"

Z resztą... moim zdaniem temat wyczerpany, ponieważ:
1. Tak jak napisał thek, mogą podrasować zadania, żeby były opłacalne.
2. Możliwość anulowania zadań to nie przymus, ale opcja. Chcesz wyłączyć jakieś zadanie, to wyłącz. Nie przeszkadza, to sobie zostaw. Z takiej wygody skorzysta ten, kto zechce.
 

DeletedUser

Guest
A jeśli flash zostanie naprawiony to ponownie będziemy usuwać możliwości wyłączenia zadań? Gra jest na etapie rozwijania się i pewne niedociągnięcia występują jak w każdej raczkującej grze tego typu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Co ma naprawienie flasha do konieczności wyłączenia zadań? Nie może istnieć jedno i drugie?
Nie rozumiem jednego. Przycisk odrzucania zadania już istnieje i nikt go się nie czepia. Ba! Pewnie każdy z niego korzysta :) a dodanie kolejnego przycisku, to już problem?
Jak wyżej. Jak coś dodadzą, to nie muszą usuwać. Używać będzie ten kto zechce. Tak samo pomoc - pomaga ten kto chce.
Po prostu byłoby miło gdybym mógł sobie zaoszczędzić kilkadziesiąt kliknięć w ciągu dnia.
PS. To po jaką cholerę dodawali automatyczną walkę... a no tak, dla leni... przycisk jest, nie zawadza i korzysta ten kto chce.

Oczywiście, że gra się dopiero rozwija, przecież istnieje dopiero od kwietnia. Dlatego daję propozycję, które mogłaby w pewnym stopniu usprawnić grę. Bo takie zbędne klikanie jest nudne i tylko traci mój czas, gdzie można robić ciekawsze rzeczy w elvenar.
 

Deleted User - 34008

Guest
Niestety z działaniami permanentnymi jest taki problem, że są ... permanentne. A później ktoś się obudzi, że zrobił źle i będzie płacz bo on chce z powrotem, bo czegoś nie wiedział.
 
Status
Zamknięty.
Do góry