• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Połączenie

Miki79

Wędrowiec
Witam co może być przyczyną że nie mogę się połączyć z grą przez dane komórkowe tylko przez sieć domową wi fi
 

AnkaW10

Wędrowiec
Może Elvenar nie pozwala grać przez dane komórkowe? Czasem są takie gry. Chyba że wcześniej już grał*ś przez dane komórkowe.
 

Lanella

Wędrowiec
U mnie też nie działa na danych komórkowych, tylko przez wi-fi i też nie wiem dlaczego. Nawet jak mam zezwolenie tylko przez dane komórkowe, to i tak się nie łączy i wymaga połączenia z wi-fi.
 

Wojtek90

Zwiadowca
Hej, przyczyn może być wiele, pomijam te banalne takie jak spróbuj wyłaczyć/włączyć telefon (bez kitu czasem to pomaga), albo że może macie po 10 lat i wam rodzice nałożyli blokadę rodzicielską albo po prostu nie macie pakietu Internetu :D Więc przechodząc do konkretów trzeba sprawdzić:
1. Czy nie macie ustawionego limitu danych - zazwyczaj znajduje się to w Ustawienia->sieć komórkowa->transmisja danych i tam bywają włączone jakieś limity albo ograniczenia dotyczące danych lub oszczędzanie danych - trzeba wszystko wyłączyć
2. Czy aplikacja Elvenar ma dostęp do transmisji danych - trzeba przejść do Ustawienia->aplikacje-> Wyszukać Elvenar i wejść -> powinna być zakładka coś w stylu "Użycie danych" lub czasem w "Uprawnieniach" i przy opcji: "Komórkowa transmisja danych" trzeba ustawić na "Dozwolona" lub "Zawsze zezwalaj"
3. Można zresetować APN - tu UWAGA zrób to jeżeli wiesz co i jak i dlaczego. APN to Access Point Name czyli generalnie nawiązanie połączenia z siecią udostępnioną przez operatora. Zazwyczaj dzieje się to automatycznie, a jak nie to operator podaje pełną listę danych to skonfigurowania. W każdym razie najprościej: Ustawienia -> Sieci Komórkowe -> APN (albo Punkty dostępowe) -> i trzeba wybrać 'resetuj ustawienia' abo 'przywróć ustawienia domyślne' i uruchomić ponownie telefon. Można też wyszukać wszystkie dane w necie i wpisać je samodzielnie.

Hmm w sumie te 3 punkty mi przychodzą na szybko do głowy, a jeżeli to nie zadziała to można się przejść do salonu operatora i zapytać, lub podajcie więcej danych: jaki telefon marka i dokładny model, jaki operator sieci - wtedy będzie można też coś więcej powiedzieć. Powodzenia ;)
 

Lanella

Wędrowiec
Taaaa... 10 lat nie mam i zdecydowanie nikt mi kontroli rodzicielskiej nie ustawił :p
Kiedyś już ten błąd był, ale wtedy włączałam aplikację i w trakcie uruchamiania wyłączałam transmisję danych, po czym, jak wyskoczyło okienko o braku połączenia z Internetem, włączałam z powrotem i zaczynało działać. Głupota, no, ale cóż, działało :p
Teraz ni huhu, cokolwiek bym nie zrobiła, nie działa. I nie działa tylko Elvenar więc to nie jest problem telefonu :)
 

YoJinek.pl

Wędrowiec
Mnie już ** trafia przez to. Siedzę od 2-ch dni i próbuje znaleźć cokolwiek co może mieć wpływ na to w telefonie, ale nic takiego nie ma co by blokowało grę. Na Wi-Fi działa normalnie, a przy samej transmisji danych nie ładuje gry. Wszystko inne działa, a Elvenar nie (a w większości korzystałem zawsze przez transmisje danych). I to w ostatnim okresie się stało (możliwe ze po aktualizacji). Resetowałem dane: czyściłem dane oraz pamięć podręczną, przeinstalowywałem grę.....

Support sypie frazesami (uprawnienia etc.) i nic z tego nie wynika, tym bardziej ze nic nie zmieniałem. A działanie aplikacji tylko przez Wi-Fi całkowicie czyni ją bezużyteczną dla mnie.
 
Do góry