• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wprowadzone Pomoc sąsiedzka w Bractwie

  • Rozpoczynający wątek Avilon
  • Data rozpoczęcia

Czy uważacie, że taka opcja byłaby pomocna?

  • Tak, fajny pomysł

    Głosy: 36 100,0%
  • Nie, o czym ty myślisz kobieto

    Głosy: 0 0,0%
  • Ja tam nikogo nie motywuje i mi to nie przeszkadza

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    36
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Brakuje mi opcji (w menu bractwa- zakładka Towarzysze) pokazującej, o której mogłabym zmotywować danego współtowarzysza w bractwie i zaznaczenia w jakiś sposób (wytłuszczenie, kolor) gracza którego właśne odwiedziłam. Na mapce jest widoczny czas pozostały do następnej, możliwej motywacji. Jeśli są to osoby nie z mojej okolicy to ciężko mi zapamiętać o której byłam u danej osoby z odwiedzinami. Dobrze byłoby dodać w zakładce towarzysze kolumnę z czasem do następnej motywacji- zwizualizować tego nie umiem, pewnie @thek byłby w tym lepszy.

Co sądzicie? Wam też przydałaby się taka opcja?
 

DeletedUser215

Guest
Przydałaby się taka opcja. Póki co skaczę od towarzysza do towarzysza, czasami niepotrzebnie, bo kilka godzin temu tam byłem. Pomijając fakt, że średnio co 3 miasto mnie wywala z gry :)
 

DeletedUser80

Guest
Wash and go :) Dwa w jednym.
Cyferki pokazujące ile zostało do odwiedzin (tak jak jest to na mapie)
Zielone cyferki - gracz obecny, czerwone nieobecny:)
Gdy możemy zmotywować - po prostu licznik pokazuje zero.
 

DeletedUser

Guest
Sam pomysł jest ok i mi też brakuje tego. Wiem na oko kiedy komu buffowałem, ale gdy ktoś nowy się pojawia, to z deczka potrafi być problem by potem skojarzyć kto komu już i kiedy.

@Avilon Zostałem etatowym grafikiem i specem od UI? :D Ale ok... Postaram coś zmajstrować po pracy :)
 

DeletedUser14

Guest
Też uważam, że przydałaby się taka opcja. Jak nie jesteś na mapce w pobliżu Towarzysza, to trzeba zapamiętać dokładną godzinę i minutę, kiedy można odwiedzić znowu :/
 

DeletedUser80

Guest
Kilkukrotne wchodzenie do znajomych z gildii celem sprawdzenia czy mu mogę pomóc powoduje wywalanie przez flasha, takie cyferki byłyby ze wszech miar przydatne.
 

DeletedUser88

Guest
Fajny pomysł. Ja motywuje wszystkich (bractwo i sąsiedzi) o jednej porze. Ale ja mnie wywali z gry bywa, że szukam kto był ostatni.
 

DeletedUser

Guest
dobry pomysł. u mnie w bractwie towarzysze są porozrzucani po mapie, jednej osoby nawet nie znalazłam zawsze wchozę do niej klikając Odziedź, bo inaczej nie zmotywuje :)
 

DeletedUser

Guest
Dobra... Skrobnąłem dwie wersje ;) Obie bazują na kolorystyce. Brak czegokolwiek - premię można nałożyć. Zielony - premię dopiero co nałożyliśmy i trzeba długo czekać. Żółte - w połowie czasu oczekiwania jesteśmy. Czerwony - niedługo oczekiwanie się skończy. Czerwony z wykrzyknikiem - mniej niż godzina do końca czasu oczekiwania na rozdanie premii.

Wersja pierwsza. Kolorystyka nałożona na tekst
aDXqog0.jpg

Można ewentualnie pogrubić czcionkę.

Druga wersja. Tu kolory przyjmuje całe pole:
Wgd28re.jpg
 

DeletedUser

Guest
Wiedziałam, że dasz radę :) Wybaczam Ci wszystkie ukradzione 4 ;)
 

DeletedUser

Guest
I tak zauważyłem, że mam mały błąd... Eksportując obrazek do drugiej wersji, zapomniałem wyświetlić napis "Premia" nad tą kolumną :) Teraz zauważyłem to niedociągnięcie, ale leń jestem i nie chce mi się poprawiać :D
 

Deleted User - 34008

Guest
Ostatecznie mogłoby się pokazywać w menu, które się pojawia po kliknięciu na nick.
Ale dodałbym jeszcze funkcję zapamiętywania ostatniej zakładki gildii, na której byliśmy. Bo za każdym razem mamy trasę; znaczek gildii- zakładka towarzysze- strona- nick - odwiedź.
 

DeletedUser80

Guest
Zamiast pustego pola proponuję ( w zależności od wersji) albo dać zero w odpowiednim kolorze albo w drugiej wersji pole w odpowiednim kolorze.
 

DeletedUser

Guest
Ja mam inny pomysł... Po prostu dać tam od razu przekierowanie do osady gracza :)
DvyNONw.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser88

Guest
@thek
Fajne propozycje. Link do miasta super :) Kolorowa czcionka wydawała mi się lepsza (może być pogrubiona).
 

DeletedUser

Guest
Po małych poprawkach ;) Specjalnie dla @123987 :D
HXs2oGQ.jpg


Jak widać problemem jest kolor żółtej czcionki, która z powodu tła może się zlewać. Można albo użyć innego koloru, albo wziąć w otoczkę jakąś tekst, by stał się wyraźniejszy. Osobiście uważam, że lepiej kolor tła zmieniać, bo wtedy całość jest czytelniejsza, choć początkowo może robić wrażenie pstrokacizny ;)
 

DeletedUser

Guest
Użyłbym jej w programie graficznym, ale to chyba jakaś osadzona była, nie spośród typowych. Ale głowy nie daję bo musiałbym się przyjrzeć temu. W każdym razie też oczywiście uważam, że czcionka powinna być jednolita @DamYan a nie wszędzie inna. Która w sumie spośród obu bardziej Ci leży?
 
Status
Zamknięty.
Do góry