• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Pomysł na rozwiązanie problemu z popytem i podażą towarów

Co sądzisz o tym pomyśle:

  • Jestem na tak, oby obie możliwości (handlarz i hurtownik) były dostępne

    Głosy: 22 75,9%
  • Jestem na tak, ale wystarczy opcja handlarza

    Głosy: 0 0,0%
  • Jestem na tak, ale wystarczy opcja hurtownika

    Głosy: 4 13,8%
  • Nie mam zdania (wstrzymuje się od głosu)

    Głosy: 0 0,0%
  • Jestem na nie, ten problem mnie nie dotyczy

    Głosy: 2 6,9%
  • Jestem na nie, bo nie lubię BlossomValvi

    Głosy: 1 3,4%

  • W sumie głosujących
    29

BlossomValvi

Łucznik
Miałem odpuścić sobie forum, ale pod naciskiem pewnej Muzy zakładam pomysł

Wstępnie miał on polegać na tym -> Interwencyjne zakupy ale ze względu na tempo wdrażania zmian w grze oraz potencjalne techniczne problemy to postanowiłem podejść do problemu w jak najprostszy sposób dla twórców i zarazem bardziej uniwersalny (nie tylko zwoje)

Problem
Sporo graczy posiada wybrane towary w nadmiarowych ilościach, mam na myśli setki tysięcy czy miliony. Przyczyny są proste:
- ograniczony zasięgiem rynek zwykłych towarów
- efekt "zestawu biblioteki" -> od roku nie wymieniłem zwojów poza małymi ilościami wewnątrz bractwa
- efekt przenosin na mapie świata, które bardzo często zrywa stare "szlaki" handlowe

Obecne systemy wymiany towarów
W tym temacie IG jest bardzo dziwne z powodu braku ujednolicenia:
- mamy hurtownika, który pomimo nazwy hurtownik ma bardzo lichwiarskie ceny - limit można kupić tylko za złoto/zasoby i wyłącznie towary bonusowe
- towary zwykłe, limit obszaru wymiany zawężony do sąsiadów (i niedalekiej okolicy) dodatkowo limit ofert 50
- towary żywe, limit to maksymalna liczba ofert 50, ale współdzielony ze zwykłymi. Trzeba mieć też na uwadze, że po 24h towary ulegną rozpadowi
- towary wzniosłe - wynajmowanie handlarzy -> detale

Jak widać mamy sporą niekonsekwencję w podejściu do tematu, przy czym zdaję sobie sprawę że ograniczenia najprawdopodobniej wynikały z szacowanych możliwości serwerów. Tym niemniej może realna liczba aktywnych graczy powinna zrewidować to podejście? Ok akurat to nie będzie przedmiotem tej propozycji to tylko sygnalizuję pewien potencjał


Propozycja składa się tak naprawdę z dwóch poprawek:

Poprawka numer 1 (hurtownik):

Zakłada uwolnienie wymiany wszystkich towarów u hurtownika, nawet z utrzymaniem lichwiarskich cen.
Po prostu miejmy opcję wyboru jak w ofertach, tylko ilości będą wprowadzone przez system (stałe)

Zamiast tego:
towary1.jpg

To
towary2.jpg
Oczywiście z dodaniem złota i towarów

Przeliczniki są na tyle zabójcze, że naprawdę desperaci będą korzystać, zwłaszcza że tam skokowo rośnie koszt. Daje to jednak pewną szansę bo naprawdę wolę wymienić 100k zwojów dziennie za 30k jedwabiu/kryształu niż kisić te zwoje


Poprawka numer 2 (handlarz)

Polega na dodaniu wynajmowania kupca jak u towarów wzniosłych (niedługo na live) dla towarów zwykłych. Wstępnie żywe wykluczam, bo nie potrzebują, ponieważ oferty są na cały serwer. Opcjonalnie też mogą być dodane, bo nie widzę potrzeby blokowania.

Mechanizm
Dokładna kopia tego mechanizmu (5 handlarzy, dwóch za diamenty) jedyna różnica że dotyczyłaby zwykłych towarów. Oferty wystawione na cały serwer, gdzie z uwagi na ograniczoną liczbę handlarzy spodziewam się poziomu ofert jak żywych. A to już serwer dźwiga. Pozostaje kwestia jakie to miałyby być ilości (liczę że minimum na handlarza to 10k - patrz koniec pomysłu)

Bonus: Handlarze za diamenty ;) kolejny zysk dla firmy

Edit:
Nowy handlarz wprowadza ikonę w handlu, wykorzystując to dla handlarza zwykłymi towarami proponuje dodanie kolejnej opcji filtru (czyli mamy bractwo, zwykle, żywe i prawdopobnie dwa handlarze wzniosłe i zwykle)

Fabuła
Myślę, że tu jest ciekawy potencjał nawiązujący do obecnych czasów coś jak (nigdy w to nie byłem dobry, więc to tylko pomysł do rozwinięcia albo pominięcia):

W krainie Unuru zapanowała zaraza, która mocno ograniczyła handel, zmuszając naszych znajomych Kupców Powietrznych (Ewent) do wynajęcia swoich usług jako najemników.

Handlarze mogą być prezentowani jako różne statki powietrzne

Podsumowanie
Nie są to rewolucje systemowe jak "interwencyjne zakupy robione prze GM" ale raczej co możemy wycisnąć z tego co jest. Wdrożenie nie powinno być kłopotliwe, obie funkcje mają wszystkie "klocki" w grze lub na dniach będą. Jest to tak naprawdę niewielki przekopiowanie istniejących funkcji pod inne modele i przetestowanie

Uważam, że jest to mocno kompromisowe rozwiązanie z jednej strony dające wentyl bezpieczeństwa dla gracza, z drugiej strony drakońskie koszta odstraszają przed nadużywaniem. Mam tylko nadzieję że IG przekalkuluje te koszta na korzyść graczy

Spodziewany efekt to powolne uregulowanie rynku towarowego, przy okazji niwelującego przenosiny graczy do innych obszarów (taki bonus))

Istotny jest czas wdrożenia, zamiast w latach powinien być liczony maksimum w tygodniach, najlepiej łącznie z puszczeniem nowej rasy na live (nierealne) więc tylko z lekkim poślizgiem


Opcje (potencjał nie będący przedmiotem głosowania):

- możliwość obniżenia kosztów hurtownika tu może być budynek ewolucyjny (zwierzak?), cud antyczny, kolejny typ szybkiego bonusu? albo wykupywanie czasu obniżenia za diamenty (np. pakiet 10 dni = ceny u hurtownika -50%)

- handlarze temat rzeka bo to nowy typ i na obecną chwilę nie mam doświadczenia, więc luźne pomysły
-- mamy statki, dlaczego nie mogę mieć różnej pojemności np. pierwszy najtańszy ma 10k towarów, 20k, 30k, diamentowe to 40k i 60k (czyli mogę wystawić maks 60k za złoto lub 160k z diamentami, powinno wystarczyć by stopniowo uregulować magazyny)
-- jw. ale np dodać jeszcze czas "podróży" to jest pierwszy ma najmniejszą pojemność ale jest też najszybszy i już po 3h mozna wystawić nową ofertę, drugi 6h, trzeci 9 diamentowe to tylko 3h i 6h


Zapraszam do dyskusji i głosowania
 
Ostatnia edycja:

skrybik

Rozbójnik
Co do hurtownika jestem za. Co do handlarzy nie mam zbytnio obycia, wec nie będę się wypowiadać. Doszlam do wniosku, ze IG zrobilo cos z bibliotekami, a mianowicie dalo limit. Nowi gracze już nie będą mieć nadmiaru zwojow, a ci starzy (bez urazy) z czasem bedą się wykruszac, wiec problem może za jakis czas, co prawda dlugi, ale "zniknąć"
 

BlossomValvi

Łucznik
Niestety to tak nie działa, poprzez opieszałość IG rynek jest przesycony produkcją zwojów, zmiana może nastąpi po latach (może bo wystarczy kilku dużych graczy i nadal będzie zachwianie rynku)

Tym niemniej biblioteki to tylko taki flagowy problem, ja na przykład jestem w takim miejscu mapy że większość to producenci marmuru włacznie ze mną, obecnie mam go tyle co zwojów i też nie mam co z nim robić. Z doświadczenia (rozmów) wynika że nie jestem odosobnionym przypadkiem, bardzo często się zdarza że po prostu nie ma z kim się wymienić w tym ograniczonym zasięgu. Pozostaje opcja zmiany bractwa lub wciągnięcia bractwa w wymianę towarową - takie sztuczne rozszerzenie strefy wymiany towarów

Problem może dotyczyć każdego towaru
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Zagłosowałam za oboma rozwiązaniami. Dają jak to ładnie @BlossomValvi określił wentyl bezpieczeństwa choć nadal nie w pełni rozwiązują problem. Jest to pomysł który nie wymaga dużego nakładu pracy ze strony IG gdyż wykorzystuje już istniejące w grze systemy więc jest szansa że w miarę szybko dałoby się to wprowadzić.
Sytuacja na rynku surowców jest bardzo trudna i potrzebne są konkretne działania na już.
 
Rowniez oddalem glos na obie opcje. Widze tylko 2 male minusy:

1. Na etapie ogarniania podstaw gry mechanizmy handlu moga sie wydac nowym graczom dosc skomplikowane.
2. Interfejsy stana sie bardziej zlozone i moze nie to, ze trudne w obsludze, ale mniej intuicyjne.

Oczywiscie w dluzszej perspektywie czasu oba zastrzezenia sa pomijalne.
 

BlossomValvi

Łucznik
Rowniez oddalem glos na obie opcje. Widze tylko 2 male minusy:

1. Na etapie ogarniania podstaw gry mechanizmy handlu moga sie wydac nowym graczom dosc skomplikowane.
2. Interfejsy stana sie bardziej zlozone i moze nie to, ze trudne w obsludze, ale mniej intuicyjne.

Oczywiscie w dluzszej perspektywie czasu oba zastrzezenia sa pomijalne.



1. Dodatkowa zakładka dla handlarza tak to moze być bardziej skomplikowane - tutaj kolejny kompromis może handlarze powinni być dostępni od którejś rozbudowy budynku Zaawansowanego Kupca? Nikt nie powiedział że muszą być od pierwszej epoki, ale tak od krasnoludów to czemu nie (fabularnie to bardziej od Kupców ale litości nie będę czekał 17 epok...) ?

2. Myślę że to jest pomijalne tzn. hurtownik będzie identyczny z interfejsem wystawiania ofek,

Osobiście to jednak twierdzę, że powinniśmy zaufać graczom, przykłady:
- czy ktoś narzekał na zmianę interfajsu AM po dodaniu fragmentów i katalizatorów - a to przecież jest bardziej skomplikowane
- dodanie Iglicy jako nowego elementu gry

Mały plus jest taki że jak ktoś dotrwa do Wzniosłych (błe - potworek językowy) to będzie miał gładkie przejście :)
 

Charlene

Szef kuchni
Mechanizm
Dokładna kopia tego mechanizmu (5 handlarzy, dwóch za diamenty) jedyna różnica że dotyczyłaby zwykłych towarów. Oferty wystawione na cały serwer, gdzie z uwagi na ograniczoną liczbę handlarzy spodziewam się poziomu ofert jak żywych. A to już serwer dźwiga. Pozostaje kwestia jakie to miałyby być ilości (liczę że minimum na handlarza to 10k - patrz koniec pomysłu)
Mam mieszane uczucia co do tego mechanizmu w stosunku do towarów zwykłych. Ten nowy mechanizm spowoduje, że już bardzo rozwinięci gracze nie będą mogli mocno wspomóc tych początkujących surowcami , ponieważ transakcje nowego ludzika są tylko 1:1, więc jak komuś zabraknie towarów w Iglicy czy do badań to koniec, musi stać, bo nikt go nie poratuje. Rozszerzenie handlu zwykłych na cały serwer to dobra opcja, ponieważ wtedy nie trzeba się martwić o kiepską okolicę i łatwiej byłoby z wymianą ofert. Rozszerzenie opcji hurtownika też jest fajnym pomysłem.
 

BlossomValvi

Łucznik
Mam mieszane uczucia co do tego mechanizmu w stosunku do towarów zwykłych. Ten nowy mechanizm spowoduje, że już bardzo rozwinięci gracze nie będą mogli mocno wspomóc tych początkujących surowcami , ponieważ transakcje nowego ludzika są tylko 1:1, więc jak komuś zabraknie towarów w Iglicy czy do badań to koniec, musi stać, bo nikt go nie poratuje. Rozszerzenie handlu zwykłych na cały serwer to dobra opcja, ponieważ wtedy nie trzeba się martwić o kiepską okolicę i łatwiej byłoby z wymianą ofert. Rozszerzenie opcji hurtownika też jest fajnym pomysłem.

Zaznaczam że w pomyśle chodzi o dodanie tej funkcji do istniejącego rynku towarów zwykłych a nie zamianę, czyli ten problem dotyczy tylko nadchodzące towary

Taka forma by byłą sama w sobie ograniczeniem ilości ofert zwykłych na serwerze
 

Charlene

Szef kuchni
Zaznaczam że w pomyśle chodzi o dodanie tej funkcji do istniejącego rynku towarów zwykłych a nie zamianę, czyli ten problem dotyczy tylko nadchodzące towary

Taka forma by byłą sama w sobie ograniczeniem ilości ofert zwykłych na serwerze
Zaraz, jeśli rynek ma zostać taki jaki był, to po co w ogóle ten nowy mechanizm?
 

Tajniakos

Paladyn
Jestem za wprowadzeniem obu opcji i to jak najszybciej się da :) Rynek zwoi jest już tak zachwiany, że tylko szybkie i zdecydowane działania mogą coś tu jeszcze naprawić. Dziwię się, że twórcy myśleli, że ograniczenie ilości zdobytych bibliotek z iglicy coś w tej kwestii naprawi :)
 
Zaraz, jeśli rynek ma zostać taki jaki był, to po co w ogóle ten nowy mechanizm?
Po to, by mozna bylo wymienic przynajmniej czesc nadwyzek niektorych towarow (np. zwojow), ktorych nikt nie chce sciagac z rynku w formie normalnych ofert. Przy czym stare mechanizmy handlu maja zostac po to, by handel mogl sie tez odbywac wedlug starych zasad, bo w przypadku wiekszosci zwyklych towarow stare mechanizmy najczesciej wystarczaja.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Po to, by mozna bylo wymienic przynajmniej czesc nadwyzek niektorych towarow (np. zwojow), ktorych nikt nie chce sciagac z rynku w formie normalnych ofert. Przy czym stare mechanizmy handlu maja zostac po to, by handel mogl sie tez odbywac wedlug starych zasad, bo w przypadku wiekszosci zwyklych towarow stare mechanizmy najczesciej wystarczaja.
Mówię o mechanizmie nowego ludzika(mogliby dać jakąś inną nazwę) a nie hurtownika. Nowy mechanizm nie jest w ogóle potrzebny do zwykłych towarów, jeśli ma zostać obecny.
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Zagłosowałam na obie opcje. Handlarz bardziej do mnie przemawia, ale i hurtownik nie zaszkodzi. Czas najwyższy coś zrobić z tymi zwojami.

Mówię o mechanizmie nowego ludzika(mogliby dać jakąś inną nazwę) a nie hurtownika. Nowy mechanizm nie jest w ogóle potrzebny do zwykłych towarów, jeśli ma zostać obecny.

Ludzik zwany jest tu roboczo handlarzem ;) A dlaczego byłby potrzebny mimo, że zwykły handel też zostanie?
Sposób jego działania robi z niego fajne narzędzie do usuwania z serwera nadwyżki surowców i zastąpienia ich innymi.
- Sprzedajesz handlarzowi powiedzmy 10k zwojów i w zamian dostajesz od ręki 10k jedwabiu.
- W kupcu pojawia się oferta handlarza 10k zwojów za 10k jedwabiu.
- Jednak że nikt zwojów nie potrzebuje, oferta ta wygaśnie po 6 dniach.
I tak oto w cudowny sposób z serwera zniknęło 10k zwojów i zostało zastąpione przez 10k jedwabiu :)
Oczywiście, że nie da się handlarzem naprawić problemu ze zwojami w tydzień czy miesiąc, ale zwykły handel w ogóle nie daje takiej możliwości.
 

Charlene

Szef kuchni
Zagłosowałam na obie opcje. Handlarz bardziej do mnie przemawia, ale i hurtownik nie zaszkodzi. Czas najwyższy coś zrobić z tymi zwojami.



Ludzik zwany jest tu roboczo handlarzem ;) A dlaczego byłby potrzebny mimo, że zwykły handel też zostanie?
Sposób jego działania robi z niego fajne narzędzie do usuwania z serwera nadwyżki surowców i zastąpienia ich innymi.
- Sprzedajesz handlarzowi powiedzmy 10k zwojów i w zamian dostajesz od ręki 10k jedwabiu.
- W kupcu pojawia się oferta handlarza 10k zwojów za 10k jedwabiu.
- Jednak że nikt zwojów nie potrzebuje, oferta ta wygaśnie po 6 dniach.
I tak oto w cudowny sposób z serwera zniknęło 10k zwojów i zostało zastąpione przez 10k jedwabiu :)
Oczywiście, że nie da się handlarzem naprawić problemu ze zwojami w tydzień czy miesiąc, ale zwykły handel w ogóle nie daje takiej możliwości.
Tylko w momencie pojawienia się nowego mechanizmu, który miałby rozładować problem ze zwojami , skazujemy producentów zwojów na wydawanie monet i być może diamentów na handlarzy, bo posiadacze jedwabiu i kryształu nie będą z nich korzystali- ich oferty schodzą płynnie z rynku. Nie przekonuje mnie ten system a już na pewno Twórcy nie pozwolą, żeby działał normalny i nowy w zwykłych surowcach, więc jak mam wybrać 1 to wybieram obecny.
 

Nusion

Kapłan
Tylko w momencie pojawienia się nowego mechanizmu, który miałby rozładować problem ze zwojami , skazujemy producentów zwojów na wydawanie monet i być może diamentów na handlarzy

Ja myślę, że producenci zwojów bardzo chętnie te monety zapłacą, a przynajmniej wielu. Zwłaszcza, że w wyższych rozdziałach monety się dosłownie wylewają z ratusza.
Komu monet brakuje, ten handlarza wynajmować nie musi. Ale i jemu poprawi się po jakimś czasie sytuacja ze zwojami, bo inni gracze wyeliminują część zwojów z serwera, a wtedy i zwykły handel zwojami zacznie działać lepiej. Dla wszystkich.

Cena za pierwszego handlarza na 20 dni to w 18 rozdziale 10kk (pojemność ratusza w 17 rozdziale to 80kk, w 18 rozdziale pewnie 90 albo i 100, nie wiem). (mówię o cenach handlarzy z bety)
A więc wydać 10 czy 12% z ratusza raz na 20 dni to żaden wydatek. Ja bym się nawet ucieszyła, że mogę sensownie pozbyć się monet, zamiast u lichwiarza hurtownika :)

Diamentów natomiast wydawać nie ma potrzeby.
 

Poziomek

Rycerz
Tylko Hurtownik. Dlaczego. Bo jego lichwiarski system jest powiedzmy w jakims stopniu sprawiedliwy - Masz 5milionow zwojow, a wiem ze ludzie maja i wiecej - i mozesz je sobie wymienic ale na powiedzmy 1milion czy jaki on ma przelicznik innego towaru.

Handlarz nie, bo za chwile jesli rozumiem ten zapis
Sprzedajesz handlarzowi powiedzmy 10k zwojów i w zamian dostajesz od ręki 10k jedwabiu.
ktos kto ma teraz 5 milionow zwoju bedzie mial sobie 5milionow krysztalu/jedwabiu - czy czego tam akurat w jego bractwie i regionie potrzeba, to zachwieje rownowage w druga strone
. I jesli teraz moim bonusem jest marmur krysztal , i wiem ze moge smialo to wystawiac i to zejdzie w chwile, to po wprowadzeniu takiej opcji -bede stratny bo kazdy bedzie mogl wymienic sobie surowiec pomijajac mnie, czyli moje oferty beda wisialy do wielkanocy o ile ktos nie zlituje sie i nie kliknie.

zgadzam sie ze rynek surowcow jest zaburzony, ale zaburzyli go nie tylko tworcy dajac mozliwosc zdobycia tylu podstawek, co i sami gracze stworzyli ten problem stawiajac tyle bibliotek a teraz narzekaja . Kiedy stawialiscie po 5-10 i wiecej Bibliotek i kosiliscie gruby surowiec i byl popyt to nie bylo to juz zle?Kiedy wpadalo Wam dziennie po 10-15 katalizatorow (wlacznie z am) kiedy kosiliscie pozostale surowce w kosmicznych ilosciach przy tylu bibliotekach to bylo OK??
Policz prosze ile gracz co ma chociaz postawionych 5 bibliotek zbieral surowca ktory mogl pozniej latwo wymienic..sam elfi kauczuk/zwoje/mana/bizmut- jak to Wam co maja duzo bibliotek ulatwilo zycie.

reasumujac hurtownik TAK- inne zmiany zaburzajace balans w druga strone a dajace zysk tym co maja duzo bibliotek NIE.

Myslalem o ewentualnym zaglosowaniu na 2 opcje pod warunkiem ze Starzy mieliby tak samo jak NOWI czyli mozliwosc postawienia 1 biblioteki, ale po przemysleniu uznalem ze to zle rozwiazanie , bo "grube Kocury" nachapaly sie juz tak wiele surowcow z Bibliotek ze nawet likwidacja kilku bibliotek i zostawienia tej jednej moglaby im pasowac.

opcja handlu na caly server- jaka gdzies sie przewinela, hm jezeli w moim malym regionie potrafi byc czasem 20-30 ofert ( bo jedna osoba ) moze tych ofert wystawic nie wiem ze 30? to 30 x ilosc graczy aktywnych - zaraz pojawi sie lista skladajaca sie z 50tys stron zawierajaca oferty handlowe. Pytanie czy nie wplynie to w zadnym stopniu na spadek wydajnosci na starszych kompach/smartfonach kiedy bedzie wczytywala sie taka lista
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Ja bym prosił by jednak czytać ze zrozumieniem:

- już podawałem obecnie limit ofert to 50
- nikt się nie nachapał, mogę spokojnie zacytować wiele bolesnych postów jak to zestawy nie chciały wypadać :) ja swój komplet zbierałem ROK robiąc iglice co tydzień na 2+ poziomy...
- starzy dokładnie jak nowi maja TERAZ takie same limity, ale zgodnie z dobrymi manierami w Elvenar prawo nie działa wstecz (choć tyle)
- ja po prostu nie mam w okolicy na tyle dużych aktywnych graczy by wchłonęli moja dobowa ZWYKŁĄ produkcje a gra nie oferuje jej utylizacji np w czasie PB produkuje dziennie ponad pół miliona marmuru nawet jak wymieniam u lichwiarza to i tak zostaje - a mam ten komfort ze posiadam Gildie Kupiecka, wiec nie płace na dzień dobry 7:1 tylko mam wymianę 2:1 (pierwszy raz) co widać na obrazku


Na koniec, czyli rozumiem ze producenci zwojów teraz maja świetna sytuacje? Nie rozśmieszajcie mnie bo w moich małych miastach mam bonus zwojów - jedyna szansa na wymianę to w bractwie jak ktoś się ulituje nad maluchem wiec chętnie zapłaciłbym złotem by mieć choć możliwość wymiany i nie wydaje mi się by wymiana dzienna na poziomie 30k-50k (proponowane minimum na handlarza) dużo zmieni - mały gracz będzie miał uczciwa wymianę, duży opcje powolnego wyrównania magazynu

Wydaje mi się, ze ta funkcja (handlarz) może tez ograniczyc praktyki spekulacji w rzadszych towarach tj. są gracze którzy ewidentnie zarabiają na handlu - nie wnikam czy to ok czy nie, ale jako gracz wolałbym wymianę 1:1 niż u spekulanta 1,5:1 lub hurtownika 7:1...

Wydajność, przeciez to nic nie zmieni w obecnej sytuacji na komputerze lista się ładuje stronami a na apce skrolowanie
- faktycznie warto dodać opcje filtra na handlarza (dopisze do pomysłu)
Natomiast wszelkie obliczenia są robione na serwerze - po raz kolejny myślisz ze to konsola (użytkownik) obrabia te dane - nie, bo tam nie ma grafiki i nie może być co zreszta to widać jak chce się zebrać ofke ktora już ktoś zgarnął z serwera
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
zgadzam sie ze rynek surowcow jest zaburzony, ale zaburzyli go nie tylko tworcy dajac mozliwosc zdobycia tylu podstawek, co i sami gracze stworzyli ten problem stawiajac tyle bibliotek a teraz narzekaja . Kiedy stawialiscie po 5-10 i wiecej Bibliotek i kosiliscie gruby surowiec i byl popyt to nie bylo to juz zle?Kiedy wpadalo Wam dziennie po 10-15 katalizatorow (wlacznie z am) kiedy kosiliscie pozostale surowce w kosmicznych ilosciach przy tylu bibliotekach to bylo OK??
Policz prosze ile gracz co ma chociaz postawionych 5 bibliotek zbieral surowca ktory mogl pozniej latwo wymienic..sam elfi kauczuk/zwoje/mana/bizmut- jak to Wam co maja duzo bibliotek ulatwilo zycie.
Zapomniałeś w tym wszystkim zwrócić uwagę na to że biblioteki mogli postawić także gracze bez bonusu na surowce jakie daje biblioteka. To ten fakt zaburzył rynek zwoi. Inaczej by wyglądała sytuacja gdyby biblioteki każdemu z graczy dawały jego bonusowy surowiec i to tu był błąd twórców, który przyniósł takie efekty a nie inne Gracze, którzy stawiali w miastach wygrane w iglicy biblioteki w niczym tu nie zawinili. Gdyby biblioteki dawały surowce bonusowe to trzeba by było dzisiaj robić limit na ich ilość? Chyba nie ;)
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
piszesz ze nikt sie nie nachapal, a mimo takiego zalewu zwojow na serverze ludzie nie decyduja sie uwolnic tych lacznie np 7-8 kratek! i zostawic tylko 1 biblioteke? Dlaczego??
Bo zyski sa wieksze niz te straty (strata= problem ze zbytem zwoji) . Tylko osoba grajaca malo nie wiedzaca o tej grze zupelnie nic trwala by w takim stanie, Pozostali trzymaja te ilosci bibliotek z premedytacja , j/w napisalem bo sa duze zyski.

Nie gracze tu nie zawinili , ale swiadomie wykorzystali ta pomylke, bo tak to trzeba nazwac, tak jak wykorzystali pomylki dotyczace innych ewolucyjnych - Jestem zdania ze takie rozwiazanie jakie jest obecnie czyli 1 budynek ewolucyjny i kropka, zadne tam multi miski, multi biblioteki syrenie raje i inne.
 

Tajniakos

Paladyn
@Poziomek proszę Cię czytaj i myśl jednocześnie...
Gdyby biblioteka dawała każdemu bonusowy surowiec to by nie było przesytu tego jednego towaru na rynku.
piszesz ze nikt sie nie nachapal, a mimo takiego zalewu zwojow na serverze ludzie nie decyduja sie uwolnic tych lacznie np 7-8 kratek! i zostawic tylko 1 biblioteke? Dlaczego??
Jak wyżej... Wszystko sprowadza się do bonusu z bibliotek. Gdyby była zachowana równowaga surowcoowa to gracze, którzy się "nachapali" jedwabiu i kryształu z bibliotek szukali by ofert ze zwojami na rynku.
Bo zyski sa wieksze niz te straty (strata= problem ze zbytem zwoji) . Tylko osoba grajaca malo nie wiedzaca o tej grze zupelnie nic trwala by w takim stanie, Pozostali trzymaja te ilosci bibliotek z premedytacja , j/w napisalem bo sa duze zyski.
Zyski z bibliotek mógł mieć każdy. Nikt nikomu nie bronił robić pełnej iglicy tydzień w tydzień i mieć. To twórcy wypuścili babola zaburzając rynek jednej grupy towarów a nie gracze - Czego w tym nie rozumiesz?
Nie gracze tu nie zawinili , ale swiadomie wykorzystali ta pomylke, bo tak to trzeba nazwac, tak jak wykorzystali pomylki dotyczace innych ewolucyjnych - Jestem zdania ze takie rozwiazanie jakie jest obecnie czyli 1 budynek ewolucyjny i kropka, zadne tam multi miski, multi biblioteki syrenie raje i inne.
Przepraszam ale to gracze Tworzą takie możliwości? To był exploit? Ze teraz masz pretensje do graczy, że mają w miastach to co gra im oferuje? W przeciwieństwie do twórców gracze nie muszą zastanawiać się jakie efekty przyniesie możliwość postawienia budynków, które daje im aktywność w grze.
 
Ostatnia edycja:
Do góry