• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Pomysł: zmienic wartosci jakie daja budowane drogi.

Zmienic wartosci lub koszta budowanych i dostepnych drog

  • Tak

    Głosy: 1 4,8%
  • Nie

    Głosy: 15 71,4%
  • Nie mam zdania/zbedne

    Głosy: 5 23,8%

  • W sumie głosujących
    21

Poziomek

Rycerz
Tak sobie przegladalem te dostepne drogi, a takze swoje miasta jak i w bractwie a takze nawet tych troszke wiekszych - i uwazam ze
A) kosztuja za duzo w porownaniu do tego co daja., w skutek czego wiekszosc osob malych srednich uzywa np traktu luksusowej drogi. Ci naprawde duzi nie sadze aby chcieli korzystac z tych bardzo drogich lub srednio drogich bo z budynkow kazdego rodzaju ma sie mnostwo kultury. Takze Moze pora jakos to przerobic aby oplacalo sie zmieniac na coraz to drozsze.
 

stapa11

Rozbójnik
Poziomek, ale co proponujesz?
Może opracuj jakiś konkret?
Ja zaliczam się do tych małych i faktycznie jak jest mało miejsca, to lepiej usunąć czysto-kulturowy budynek i położyć kafelki na drodze.

Zdobiona droga daje 30 p. kultury i cena nie powala.
Mając 30 ekspansji i 10% na drogi daje to 75 kawałków drogi, czyli 2250 kultury.
Cena: po 1500 t3, które robię w jeden dzień, złota i młotków nie liczę, bo często nie wiadomo co z tym robić.

Na moim poziomie (VI) to się opłaca, ale nie wiem jak dalej, może dalej się nie opłaca.
Dlatego wstrzymam się od głosu.
 

Poziomek

Rycerz
Ja nic nie moge zaproponowac, zreszta byloby to bez sensu. Ja tylko wnosze pomysl aby sie temu przyjrzec w jakiej skali wykorzystywane sa pierwsze 3-4 dostepne drogi a mamy ich przeciez do wyboru multum.. zmiana parametrow a moze i dodania nowych (wartosci do obecnych) to kwestia IG.

Ja u siebie na s3 mam dostpne 10680 kultury a jestem dopiero w lesnych elfach. Uzywam najczesciej traktu, i gdzie niegdzie mam szlak.
Nie chcialem juz takze pisac bo to pomysl na osobna ankiete, ale wiekszosc budynkow kulturowych - za diamenty tez nie powala . Odstaja od realiow - robione w dawnych czasach, teraz event na evencie a budynki z nich nie sa jakos bardzo gorsze niz za diamanty , - darmowe.
Ile osob ma budynki kulturowe i kupilo je za diaxy:)?
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Ja nic nie moge zaproponowac, zreszta byloby to bez sensu. Ja tylko wnosze pomysl aby sie temu przyjrzec w jakiej skali wykorzystywane sa pierwsze 3-4 dostepne drogi a mamy ich przeciez do wyboru multum.. zmiana parametrow a moze i dodania nowych (wartosci do obecnych) to kwestia IG.

Ja u siebie na s3 mam dostpne 10680 kultury a jestem dopiero w lesnych elfach. Uzywam najczesciej traktu, i gdzie niegdzie mam szlak.
Nie chcialem juz takze pisac bo to pomysl na osobna ankiete, ale wiekszosc budynkow kulturowych - za diamenty tez nie powala . Odstaja od realiow - robione w dawnych czasach, teraz event na evencie a budynki z nich nie sa jakos bardzo gorsze niz za diamanty , - darmowe.
Ile osob ma budynki kulturowe i kupilo je za diaxy:)?
Czego w takim razie dotyczy ta ankieta? Skoro nie ma w tym przypadku konkretnego pomysłu to @Urdur może dział dyskusja o grze byłby dla tego tematu odpowiedniejszy?
Każdy rozdział jest opatrzony badaniem na ulepszenie drogi, które obecnie mamy. Co rozdział koszty ich budowy są wyższe co wiąże się również z naszym rozwojem oraz pewnym wysiłkiem, który musimy ponieść aby te drogi udoskonalać. Ciężko chyba jest wymagać aby wraz z wzrostem wydajności w mieście, powyższe koszty były cały czas na tym samym poziomie. Przepraszam ale pominę ankietę bo nie mam fioletowego pojęcia czemu ma ona służyć. Oddał bym głos dla jasnego i konkretnego pomysłu, którego tutaj nie widzę.
Nie chcialem juz takze pisac bo to pomysl na osobna ankiete
Zawsze mi się wydawało, że w tym dziale są ankiety do pomysłów a nie pomysły do ankiety.
 

Poziomek

Rycerz
Czego w takim razie dotyczy ta ankieta?
ankieta dotyczy zmotywowania poprzez glosowanie aby IG przejrzalo swoja gre (w tym przypadku 'budowe dróg" w miastach. Nie widze uzasadnionego sensu na istnienie tylu drog jesli budowa ich jest nieoplacalna wzgledem wydatkow a korzysci. Koncze lesne elfy . - Jakich drog uzywasz u siebie w miescie tych topowych z ostatniej zakladki? w 1 i 3 zdjeciu koszt nie wielki - produkujesz tysiace dziennie setki tysiecy tygodniowo miliony surowca w skali miesiaca. a ile produkujesz np zywych towarow? czy Many lub innego limitowanego dobra - w porownaniu do tego co taka 1x1 droga daje koszt jest nie wspolmierny. mam nadzieje ze nawet Ty załapales- bo prosciej sie wytlumaczyc nie da

zdjecie.jpg
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Jakich drog uzywasz u siebie w miescie tych topowych z ostatniej zakladki?
W swoim mieście mam 280 kafelek drogi, dostępna kultura-621k. Wszystkie drogi w trakcie podnoszenia na najwyższy poziom. Do czego zmierzam.
Prosty szlak na początku gry daje nam 10 kultury/kafelek
10 x280 = 2800kul
Ulica Kamiennego Serca daje nam 630kul/kafelek
630x280= 176.400kul
176k kultury to jest około 10 budynków po 17k 4x3 każdy, które łącznie zabrały by mi około 5 ekspansji miejsca w mieście gdybym pozostał na początku gry przy prostych szlakach.
W grze ekspansje są towarem najdroższym i oszczędność 5 ekspansji za koszt rozbudowy dróg jest jak najbardziej w mojej ocenie opłacalny.
Wiadomym jest, że rosnące koszty budowy dróg nie pozwolą nam podnieść ich z marszu i troszkę czasu zajmie nam zebranie do tego odpowiedniej ilości surowców.
Niemniej jednak są rozdziały kiedy do ich podniesienia potrzebne są towary ras gościnnych albo deficytowe ziarenka czy też mana. Samo zbadanie drogi nie wymusza na nas konieczności podnoszenia ich co rozdział. Jeżeli w danym rozdziale koszt podniesienia dróg wydaje nam się za wysoki, to jej nie podnosimy... Drzewko badań jest też po to abyśmy z wyprzedzeniem mogli sobie wybrać ten odpowiedni moment na rozbudowę dróg. Wszystkie nasze koszty są bowiem zależne od strategii jaką obierzemy. Pomijając np przez 5 rozdziałów rozbudowę dróg możemy sporo zaoszczędzić a jednocześnie mamy sporo czasu aby do tej rozbudowy się odpowiednio przygotować. Tu zamiast iść na łatwiznę, trzeba troszkę pomyśleć ;)
zmotywowania poprzez glosowanie aby IG przejrzalo swoja gre (w tym przypadku 'budowe dróg" w miastach.
Jak wyżej napisałem, elvenar to gra strategiczna i czasem trzeba coś pominąć aby zmniejszyć sobie koszty. Wiem, że łatwiej by było gdyby koszty zostały zmniejszone przez twórców, ale wtedy było by coraz mniej w tej grze elementów strategii.
mam nadzieje ze nawet Ty załapales- bo prosciej sie wytlumaczyc nie da
Jak widzisz chyba załapałem ;) teraz Twoja kolej...
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
To kiedy bedzie czas na budowe takiej drogi lesnej? Jak bede w 13 a moze 15 akcie? . Ale z tego co czytam i obserwuje ludzie w wyzszych kronikach tez maja problem z zywmi mana ziarnem - wiec raczej to nie jest takie proste podniesc sobie droge..chyba ze po kafelku dzinnie:)
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
To już jest kwestia indywidualnej strategii.
Każdy gracz mniej więcej wie jakiego surowca produkuje najwięcej i w jakim momencie ruszyć z budową.
Rodzaj surowców do rozbudowy dróg są nieprzypadkowe i zależne są od naszego miejsca w Drzewku Badań:
Prosty szlak-T1
Trakt-T2
Zdobiona Droga-T3
Krasnoludzka Droga, Kwitnąca Dróżka, Drewniana Dróżka- Towary Rasowe
Droga Zieleni, Droga Mądrości, Wiejska Ścieżka, Wiekuista Droga i Boska Droga-Mana
Aleja Enigmy-Mana+Boskie Ziarna

Wznosząca się droga -T1
Ulica Związku-T2
Wydmowa Ulica-T3

Ulica Współpracy-T4
Ulica Kamiennego Serca-T5
Ulica w 20 Rozdziale - Można się domyślić, że będzie T6
Następne 3 rozdziały będzie może ponownie T1,T2,T3 albo od razu T7,T8,T9.Tego możemy się tylko domyślać.
Specjalnie pomijam koszt w złocie i młotkach bo z tym surowcem i z jego dostępnością nie ma teraz żadnych problemów.
Każdy więc sam musi wybrać w, którym momencie dla niego rozbudowa będzie najbardziej opłacalna i najsprawniejsza :)
 
Nie widze uzasadnionego sensu na istnienie tylu drog jesli budowa ich jest nieoplacalna wzgledem wydatkow a korzysci.
Wydaje mi sie, ze troche przedwczesnie wyciagasz wnioski bedac tak naprawde dopiero na poczatku swojej przygody z Elvenarem. Ok, moze nie na samiutkim poczatku, ale wiecej brakuje Ci do ostatniej rasy, niz juz przeszedles.
Drogi i ich rozbudowy sa potrzebne na prawie kazdym etapie gry, rowniez w tych pozniejszych rasach. Nie trzeba oczywiscie aktualizowac drog co epoka, ale co 2-3 juz jak najbardziej oplaca sie to robic. Co do kosztow, to sa one moim zdaniem adekwatne do korzysci. Rozumiem, ze drogi z poznych epok z perspektywy Lesnych Elfow moga sie wydawac piekielnie drogie, ale wydajnosc miasta rosnie, wiec jak sie juz jest w tych epokach, stawianie i rozbudowa drog wcale nie przedstawia jakiegos wielkiego problemu. Przynajmniej ja sobie nie przypominam, bym mial z ich stawianim jakis wiekszy problem.
Podsumowujac, mysle, ze juz samo zalozenie, ze pozniej nie oplaca sie rozbudowywac drog ze wzgledu na koszty, jest najzwyczajniej w swiecie bledne, dlatego glosuje na NIE. Moim zdaniem obecne koszty sa akurat :)
 

Zarie

Zwiadowca
Wedlug mnie drogi są w porządku. Nie trzeba ich wymieniać co rozdział tylko co np co 2/4 rozdziały bo z tego co zauważyłam to wlaśnie co dwa rozdziały różnica w bonusie jest zauważalna. Pamietajmy, że z kazdym rozdziałem miasto się powiększa wiec i dróg potrzeba więcej i automatycznie bedzie z nich ogolny wiekszy bonus. A jesli o koszty drog chodzi to są do zaakceptowania :)
 

Serengeti

Szef kuchni
Uważam ten pomysł za zbędny, nierozwiązujący żadnej istotnej kwestii, dlatego zagłosowałam na opcję nr 3.
Jestem w grze na etapie skończonych Orków, więc nie tak dużo wcześniej niż autor pomysłu i jeszcze nigdy nie spotkałam się z problemem, że chciałabym wymienić drogę, a mnie nie stać ;)
Wymieniam drogi sukcesywnie i nie widzę potrzeby, żeby mieć je zawsze zaktualizowane w całości do bieżącego rozdziału. Bo chyba tylko takie podejście mogłoby sprawiać wrażenie, że są one "za drogie", myślę.

Jak bym miała zaproponować jakąś zmianę w tym temacie, to chciałabym, żeby po najechaniu kursorem na kafelek drogi wyświetlała się jej charakterystyka - jak się nazywa i co daje. Bo w tej chwili przebudowując miasto trzeba co chwilę sprawdzać układ dróg w Architekcie, żeby sobie przypadkiem nie tego kafelka nie wywalić. Co jest dosyć uciążliwe :confused:

Tak jak pisał wcześniej Tajniakos - to jest gra strategiczna :) Można więc mieć różne skuteczne strategie i podejścia. I jeśli dla kogoś aktualizacja dróg jest naprawdę ważna, to nie wydaje mi się, żeby nie można było tych wydatków sobie spriorytetyzować i wszystkich kafelków wymienić w jednym czasie. Oczywiście, kosztem innych celów, które wtedy będą rozbudowywane w dalszej kolejności.
No ale taki urok strategii, kołderka zawsze krótka ;)
 

Lanariko

Szef kuchni
Nie.
Od pierwszego rozdziału dostawiam i regularnie podnoszę drogi w mieście. Jeśli nie stać mnie na to w trakcie rasy, zatrzymuje się na chwilę po jej skończeniu i sprzątam miasto. Przy porządnie zrobionym planie, dróg wcale nie jest tak strasznie dużo. @Tajniakos już wyliczył ile one miejsca zaoszczędzaja jeśli chodzi o kulturę.
Zresztą obawiam się ze o ile, by nie zmienić ceny dróg, to i tak znajdzie się ktoś, kto chciałby taniej, albo najlepiej za darmo. Takie ułatwianie gry na siłę.
 

Wilczeq

Wędrowiec
Również dałem NIE. Obecnie stoję bo produkcja np towarów rasowych czasami trwa dłużej (szczególnie na początku) i co chwilę miałem spory nadmiar many więc wydaje go na rozbudowanie dróg i koszty wg mnie są rozsądne.
 
Do góry