• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Poprawki w interfejsie PB

Jestem za:

  • wyłącznie propozycją 1

    Głosy: 0 0,0%
  • wyłącznie propozycją 2

    Głosy: 1 4,3%
  • obiema propozycjami

    Głosy: 20 87,0%
  • żadną z nich

    Głosy: 2 8,7%

  • W sumie głosujących
    23

Rhivian

Wędrowiec
Witajcie. Mam propozycję dotyczącą przejrzystości interfejsu PB. Może się przyda na następną PB.

W oknie głównym gdy kursorem najedziemy na ikonkę zadań przygody otwiera się menu z ilością zebranych elementów potrzebnych dla danej odznaki (rys. 1). Ilość zebranych odznak jest jednak w innym miejscu (rys. 2). Gdy otworzymy zadania PB, ilość zebranych odznak znajduje się w kolejnym nowym miejscu (rys. 3). A gdy wejdziemy w mapę przygody, to same menu przemieszcza się już w czwarte miejsce (rys 4).

Moja propozycja jest taka [PROPOZYCJA 1], by po najechaniu na ikonkę z lewej strony ekranu, w menu z ilością zebranych elementów, stworzyć po prawej stronie kolumnę z ilością zebranych odznak (rys. 5). Byłoby wszystko pod ręką w jednym miejscu.
Ewentualnie druga [PROPOZYCJA 2], żeby po otwarciu menu w którym zbiera się zdobyte odznaki, przy ikonkach była cyfra z ilością posiadanych (rys. 6) na wzór wykrzykników które pokazują że jakaś część materiałów do kolejnej odznaki jest zebrana.

Co sądzicie? Ułatwiłoby to poruszanie się w grze? Dodam, że była to moja pierwsza PB i na początku miałem wrażenie że jakiś chaos panuje, bo menu co chwilę w innym miejscu się pojawiało.
 

Załączniki

  • PB.jpg
    PB.jpg
    438,1 KB · Wyświetlenia: 31
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
Pomysl/propozycja musi spelniac kryteria formalne, czyli takze ankieta:)
a odnosnie przygody, to Ja bym chcial idac sladem turnieju/propozycji odnosnie iglicy- zobaczyc statystyki - kto ile i jakich odznak w przygode wrzucil, (a kto sie slizgal na plecach innych), pozorujac gre
 

skrybik

Rozbójnik
Właśnie a propo PB na przegladarce. Przy wstawianiu odznak na mape mogłoby się pojawić nad ikoną postepu ( juz w punkcie, np poyrzeba 12 odznak) żeby od razu po wejse w punkt bylo widac ile się ma doatępnych odznak, zeby nie szukać, nie klikać, rozwiazanie można skopiować z apki.
 

Tajniakos

Paladyn
Ta zmiana mi do niczego się nie przyda. Jestem jednak za usprawnianiem gry oraz ułatwianiem gry tym dla, których ta zmiana jest potrzebna a mi nie szkodzi dlatego oczywiście jestem na TAK nad obiema propozycjami.
<ciach>
edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Zarie

Zwiadowca
Zagłosowałam za obiema propozycjami mimo, że ja przygód nie robię specjalnie :)
Fajnie by było gdyby gdzieś zmieścić tabelkę z zebranymi odznakami całego bractwa. Wtedy byłoby wiadomo kto ma ile i jakich odznak i nie robiłoby się niepotrzebnych nadmiarów.
 

Rhivian

Wędrowiec
Fajnie by było gdyby gdzieś zmieścić tabelkę z zebranymi odznakami całego bractwa. Wtedy byłoby wiadomo kto ma ile i jakich odznak i nie robiłoby się niepotrzebnych nadmiarów.
Co prawda jest to dodatkowa robota, ale można taką tabelkę zrobić np. w arkuszach google. Jeśli gracze by wypełniali regularnie to wszystkie informacje byłyby pod ręką.
 
Do góry