• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Powiadomienia - rozdzielenie informacji

Czy rodzielenie informacji w panelu "Powiadomienia" w zakładkach jest korzystne?


  • W sumie głosujących
    35

Tessi

Zwiadowca
Proponuję, aby w panelu "Powiadomienia" rozdzielić informacje w zakładkach na:
1. Motywacja graczy z bractwa.
2. Motywacja graczy spoza bractwa.
3. Ściągnięcie oferty Kupca.
4. Incydentalne:
a. otwarcie skrzyni w Przygodach
b. przyjęcie gracza do bractwa
c. opuszczenie bractwa przez gracza
d. inne

Korzyści z proponowanego rozwiązania:
1. Informacja o motywacjach graczy z bractwa nie uciekałyby tak szybko z tego panelu, co jest ważne dla arcymagów, notujących aktywność graczy pod tym względem.
2. Łatwiej byłoby obsłużyć motywację większej ilości "gości" w sytuacji, gdy motywację własnych graczy w bractwie z reguły prowadzi się w panelu "Bractwo" -> zakładka "Towarzysze".
3. W tej chwili informacja o ściągniętych ofertach u Kupca w dużej ilości wypełnia Powiadomienia, przez co informacje o motywacjach graczy bardzo szybko giną, co staje się utrapieniem dla arcymaga od 18 poziomu.
4. Tworzyła by się historia otwarć Skrzyń, przyjść i wyjść graczy, gdzie ważna jest informacja o dacie wstąpienia gracza do bractwa.

Użytkownik Tarczel napisał:
A może dodać w powiadomieniach: kto i ile włożył w nasze cuda? Dla mnie by się to bardziej przydało niż to, że ktoś mi dał łapkę.

Może warto by, w tym rozszerzonym pomyśle, dotyczącym działań innych graczy, dodać 5-tą zakładkę "Cuda", gdzie taka informacja by się pojawiła? Ułatwiłoby to rewanż wobec graczy, który ofiarowali PW w nasze Cuda.
 
Ostatnia edycja:

Tessi

Zwiadowca
Szkoda...
Ale różnice między propozycjami są na tyle istotne, że warto prośbę o to, w zmodyfikowanej i rozbudowanej formie, ponowić.
 

Charlene

Szef kuchni
Rozdzielenie tak, ale nie widzę potrzeby, żeby to było aż tyle zakładek. Wystarczy tylko zrobienie zakładki z motywkami od sąsiadów z mapy a reszta jest w moim odczuciu nie potrzebna.
 

Tessi

Zwiadowca
Rozdzielenie tak, ale nie widzę potrzeby, żeby to było aż tyle zakładek. Wystarczy tylko zrobienie zakładki z motywkami od sąsiadów z mapy a reszta jest w moim odczuciu nie potrzebna.

Niestety, nie masz racji.
Rozdzielenie motywacji od informacji o ściągniętych ofertach u Kupca jest po prostu konieczne, gdyż ta ostatnia potrafi zapełnić połowę informacji.
Bardzo ułatwiające życie jest też rozdzielenie motywacji w bractwie i poza bractwem.
Czwarta proponowana zakładka, jest po trosze archiwalna na pewien czas i w proponowanej formie przydatna.
 

Charlene

Szef kuchni
Niestety, nie masz racji.
Rozdzielenie motywacji od informacji o ściągniętych ofertach u Kupca jest po prostu konieczne, gdyż ta ostatnia potrafi zapełnić połowę informacji.
Bardzo ułatwiające życie jest też rozdzielenie motywacji w bractwie i poza bractwem.
Czwarta proponowana zakładka, jest po trosze archiwalna na pewien czas i w proponowanej formie przydatna.
A po co mieć oddzielne powiadomienia o ściągniętych ofertach? Jedyną użyteczną informacją jest pokazanie motywek sąsiadów, żeby móc odkliknąć pomoc i tylko do tego mogłaby być zakładka. Reszta informacji w ogóle mnie nie interesuje- wystarczy, że są zakładki u kupca na przeglądarce i mnie niesamowicie irytują, więc jak miałabym mieć po 4 zakładki powiadomień to ja dziękuję za taką imprezę.
 

Tessi

Zwiadowca
A po co mieć oddzielne powiadomienia o ściągniętych ofertach? Jedyną użyteczną informacją jest pokazanie motywek sąsiadów, żeby móc odkliknąć pomoc i tylko do tego mogłaby być zakładka. Reszta informacji w ogóle mnie nie interesuje- wystarczy, że są zakładki u kupca na przeglądarce i mnie niesamowicie irytują, więc jak miałabym mieć po 4 zakładki powiadomień to ja dziękuję za taką imprezę.

Nie chodzi bynajmniej o informacje o ściągniętych ofertach, ponieważ one są, de facto, mało przydatne, i dlatego, że są mało przydatne, należy je usunąć z paneli z informacjami przydatnymi.
Nie musiałabyś wtedy klikać w zakładki z nieistotnymi informacjami, a tylko w te, które Cię naprawdę interesują.
Natomiast w tej chwili to jest totalny misz-masz, w którym informacje istotne mieszają się z nieistotnymi w jednym panelu.
 

Poziomek

Rycerz
ja jeszcze w tym wszystkim przemycil bym informacje co juz kiedys bylo poruszane aby wyswietlalo sie : W przypadku gdy ktos zakonczy cud, dostajemy zwrot zainwestowanych PW (pokazywalo z czyjego cudu te Pw) Imie gracza- nazwa cudu:). Nie mniej obawiam sie ze jest to zbyt duza ingerencja w gre i nawet jesli zmiana wejdzie doczeka sie akceptacji gory to poczekamy na nia lata (jak na inne zmiany ktore sa pozyteczne)
 

Charlene

Szef kuchni
Nie musiałabyś wtedy klikać w zakładki
Dlatego nie chcę pierdyliarda zakładek, żeby w nie nie klikać. Po co ze mną dyskutujesz, skoro to nie ja kliknęłam NIE? Powinnaś przekonywać osobę, której ten pomysł się nie spodobał. Ja swoje zdanie wyraziłam i go nie zmienię. Gra ma być ultra prosta.
 

Elik2

Zwiadowca
Dlatego rozwijana lista z opcją "wszystkie" temu komu się podoba tak jak jest (głosujący na nie) niech używa opcji "wszystkie" a inni sobie w spokoju przefiltrują powiadomienia. Jednak w takim przypadku należy zwiększyć liczbę stron w powiadomieniach przynajmniej dwa razy albo zmniejszyć te paseczki żeby się ich że 20 mieściło na stronie a nie raptem 5 :)
 

Zarie

Zwiadowca
Można by też zrobić w inny sposób: Liste powiadomien rozdzielić tylko na ogólna i z pomocą sasiedzka a powiedomienia z gildii (dolączenie, opuszcze, wyrzucenie członka z gildii, awanse i degradacje) mogłyby pojawiac się w oknie czatu bractwa innym kolorem (czerwona/zielona czcionką). Nie wystepują one często wiec by raczej nie zasmiecały czatu a kazdy by od razu widzial co sie w bractwie dzieje.
Plus wydłużenie listy powiadomień a w wersji PC zmiana formy listy na rolowaną.
 
Do góry