• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Problem z płynnością forum

Mikekun

Rozbójnik
witam

Problem nie dotyczy gry, jednak samego forum. Nie wiem czemu mimo iż posiadam umowę z Neostradą o wielkości 10Mb/s to wasze forum chodzi mi najwolniej z wszystkich innych stron. Wiele razy wyskakuje mi po prostu biała strona, forum odmawia pokazania takie a takiej typu treści. Dodatkowo bardzo długo wczytują się powiadomienia, dłużej aniżeli samo forum nawet jeśli mam jedno powiadomienie. Nie mogę się dostać do konkretnego tematu z poziomu podstawowej strony. Liczę na to że podobne problemy mają również i inne osoby. Dzięki czemu można to wiele razy szybciej zgłosić. Niestety jest to też sygnał że z Elvanarem nie dzieją się dobre rzeczy mimo sporych nakładów finansowych. Kiedy wystąpiły podobne problemy z inną grą o nazwie Risiging Generelas, po dwóch miesiącach gra została od daty premiery zamknięta. Powód techniczne problemy.

Zaznaczam iż jak gram w Grepolis czy też FoE, tamtejsze fora działają płynnie oraz nie mają większych problemów z przechodzeniem między tematami. Tutaj jest natomiast sytuacja odwrotna.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser626

Guest
Nikt nie planuje zamykania Elvenaru. :)
Niestety nie jesteśmy w stanie potwierdzić ani zweryfikować Twojego zgłoszenia, nie zostały wykryte żadne problemy po stronie forum/serwera, nie posiadamy również podobnych zgłoszeń z innych wersji językowych.
 

Mikekun

Rozbójnik
Niestety mam przygody z forum ciąg dalszy. Forum bardzo wolno pracuje, zdarza się że może mnie cofnąć do głównej strony zamiast skierować mnie tam gdzie chciałem czyli do konkretnego tematu. Dodatkowo poniżej wiadomości docenionych moje punkty znikają albo się pojawiają w zależności do poprawnego wczytania się forum. Powiadomienia wczytują się dłużej aniżeli forum, nawet jeśli mamy do zobaczenia jedno powiadomienie. Nie rozumiem co się dzieje. Po raz kolejny powtarzam że podobne problemy nie występują na jakiejkolwiek innej grze.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser363

Guest
Jakieś logi? Może screeny chociaż? "Na gębę" ciężko w coś uwierzyć, zwłaszcza, że nie widziałem nigdzie marudzenia na samo działanie forum. Skąd pewność, że to wina forum? Jakieś dowody? Może jakaś konfiguracja sprzętowo-programowa?

Ja twierdzę, że Ty specjalnie tak piszesz i nic takiego nie ma miejsca. Czy mam na to dowody? Nie, więc moje zdanie jest tak samo wiarygodne jak Twoje. To oczywiście jedynie analogia, bo tak nie twierdzę, ale sam widzisz - na słowo to można co najwyżej komuś książkę pożyczyć.
 

Mikekun

Rozbójnik
ampH takie problemy potrafią występować, oraz denerwować ludzi. Kiedy one się zdarzają, to raczej ciężko przewidzieć. Dopóki nie poinformowałem supportu angielskiego o sprawie forum chodziło jak krew z nosa, przez co miałem do niego utrudniony dostęp. Być może była to wina błędnej wgranej aktualizacji forumowej o której standardowo nie informuje się graczy. Dzisiaj jak na razie forum działa o wiele lepiej aniżeli przez ostatnie kilka dni. Liczę że to była jednak wina po stronie skryptu forumowego aniżeli moja. Z mojej strony czynności niezbędne do prawidłowego działania przeglądarki zostały wykonane. Dodatkowo żeby było zabawnie, na FoE takie sytuacje nie występują mimo iż FoE korzysta z takiej samej technologi oraz skryptu forum co Elvanar.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser

Guest
Dziwne, bo mi forum chodzi bardzo dobrze i żadnych problemów nie mam. Chętnie poznam specyfikację Twojego komputera. Czy problem występuję na wszystkich przeglądarkach?
 

DeletedUser479

Guest
Dodatkowo żeby było zabawnie, na FoE takie sytuacje nie występują mimo iż FoE korzysta z takiej samej technologi oraz skryptu forum co Elvanar.
Dlatego myślę, jak niektórzy, że masz coś z kompem - nie wiem czy to nie jakiś wirus, malware, czy może adware, ale radzę coś wgrać i przeskanować kompa, bo nie może być tak, że jedno działa, a drugie nie, gdzie jest to jedno i to samo i w dodatku nikt inny nie ma podobnych problemów.
Wyczyść też wszelkie dane przeglądarki (prócz haseł i co tam jeszcze potrzebne), ale taki krok pewnie zrobiłeś skoro grasz już długo w gry.
Sprawdź też inne przeglądarki (przede wszsytkim wszelkie ustawienia), bo być może masz jakieś zbędne dodatki, czy jakieś toolbary, a one wrzucają (ładnie mówiąc) syf do kompa.
 

DeletedUser174

Guest
Jedyna sensowna rada jaką mogę udzielić to: nie loguj sie na forum. Jako gość będzie Ci działać płynnie :) Sprawdzone, przetestowane i działa. Napisanie posta o ile jakimś cudem sie uda to zajmuje 5x więcej czasu niż powinno. Komunikatora nie ruszaj - bo to zło! Rozumiem @Mikekun aż za dobrze. Też mam takie problemy jak już musicie mieć potwierdzenie. I sprawa dotyczy tylko "aktywnego" korzystania z forum. Więc nie wiem czy to wina kompa (chociaż sie na tym nie znam) A screeny??? Cóż jak można dać screena na ładowanie sie powiadomień przez 5 min??? Filmik mamy Wam zrobić? To byłoby prawdziwe kino akcji :D
 

Mikekun

Rozbójnik
siemanko

Dzięki @kikimora za ciepłe wsparcie. Dlatego też uważam że góra za przeproszeniem zwaliła aktualizacje forum. W innym wypadku forum powinno działać normalnie. Dodatkowo radzę skontaktować się bezpośrednio z firmą która obsługuje skrypty tego forum i powiedzieć co się dzieje. Tylko tak można zlokalizować problem. Inaczej coraz więcej będzie osób które dość jasno mówią że aktywni użytkownicy są dyskryminowani przez firmę a nie tak chyba powinno być.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser

Guest
@kikimora W takich sytuacjach idealne jest zawsze użycie Narzędzi developerskich, gdzie w zakładce Network są czasy ładowania poszczególnych elementów strony. Dodatkowo można odfiltrować XHR jedynie. Jak widzisz, u mnie zajęło to 209 ms :)
FPpjQfT.png
 
Do góry