• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

problem z runami

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1858
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1858

Guest
zdobywam kolejne prowincje, dostaje w nagrode odłamki run po czym gdy wchodzę żeby je wstawić to nic nie moge zrobić
 

DeletedUser449

Guest
Na początek klasyka - wyczyść ciasteczka i sprawdź na innej przeglądarce.
Możesz podesłać screen? Łatwiej byłoby wtedy wychwycić co uniemożliwia wstawienie odłamku runy.
 

DeletedUser1763

Guest
Ze screenu wynika, że liczba (ta powyżej przycisku wstawiania) przy ikonce odłamka runy wynosi "0" więc wygląda na to, że nie masz odłamków do tego cudu. Liczba na przycisku "Wstaw" nie informuje o ilości twoich odłamków tylko o ilości wstawianych, jeżeli już je posiadasz.
Ogólnie mogła zajść taka sytuacja, że po zdobyciu prowincji otrzymałeś po prostu inny odłamek runiczny do innego cudu, gdyż każdy cud posiada specyficzny rodzaj odłamków i tylko wybrane pasują do danego budynku.
Link do wiki: https://pl.wiki.elvenar.com/index.php?title=Antyczne_Cuda

Jesteś pewien, że zdobyłeś odłamek runiczny do Bezdennych wykopalisk ?
 

jakub357

Łucznik
Ponieważ dostajesz odłamki do cudów, których nie masz jeszcze odblokowanych.
A poza tym, to ja również mam ten błąd, że wyświetla mi się znak zapytania, zamiast konkretnej runy, którą zdobyłem.
 

DeletedUser1858

Guest
Czyli rozumiem ze jak je odblokuje to będą tam gdzie maja być, bo narazie jak najeżdżam na następne to pisze ze mam zero odłamków. Martwi mnie to bo nie chciał bym ich stracić
 

jakub357

Łucznik
czyli rozumiem ze jak je odblokuje to będą tam gdzie maja być, martwi mnie to bo nie chciał bym ich stracić

Tak, po prostu gromadzisz te runy do kolejnych cudów - gdy te cuda odblokujesz, to zgromadzone runy będziesz mógł wykorzystać.
A ile masz zgromadzonych run do danego cudu, możesz łatwo sprawdzić. Musisz po prostu najechać kursorem na okno danego cudu i chwilkę przytrzymać - wyświetli się dymek z informacją.
 

DeletedUser1858

Guest
w nie odkrytych 0, a już zdobyłem 3 odłamki w taki sposób
 

jakub357

Łucznik
Jak zdobyłeś 3 runy (bo odłamki, to co innego) - to po prostu je masz. Jak chcesz zobaczyć podgląd wszystkich niewykorzystanych run, to musisz najechać kursorem na ikonę, która otwiera okno dialogowe cudów (czyli takie zębate koło); ale nie naciskasz na nie jak zwykle, tylko chwilę przytrzymujesz - po chwili pokaże się lista Twoich zdobytych i niewykorzystanych run.
 

DeletedUser1763

Guest
Przez zdobywanie prowincji na mapie świata, otrzymuje się tylko odłamki run do już odblokowanych cudów. Do zablokowanych cudów - owszem można zdobyć odłamki run ale poprzez nagrody turniejowe czy inwestowanie punktów wiedzy w cuda innych graczy. Poza tym odłamki run to odłamki run, nie mylić z uszkodzonymi odłamkami run.
Czyli tak - jak zdobywasz prowincje dostajesz losowy odłamek runy do odblokowanych cudów (w twoim wypadku czterech), przy czym istnieje obecnie w grze błąd, który powoduje, że okienko nagrody po wygraniu prowincji wyświetla zamiast odłamka runy - znak zapytania. Jak się tak stanie to po prostu poszukaj do którego cudu (odblokowanego) przybył jeden odłamek.
Jeszcze dodam, że do wybudowanego cudu też możesz dostać odłamki run więc to by tłumaczyło dlaczego ich nie widzisz w niewybudowanych.

Edit: Błąd z wyświetlaniem odłamków run został naprawiony
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1858

Guest
Troche to dziwne ze zdobywam odłamki do już zbudowanych cudów. Teraz sprawdziłem stan odłamków i przy następnej zdobytej prowincji to sprawdze. A tak przy okazji moge wykorzystać w jaki kolwiek sposób odłamki z juz zbudowany cudów?
 

DeletedUser1763

Guest
Tak, możesz je wykorzystać.
Cytuję wiki:
"Przy rozbudowie jakiegokolwiek Antycznego Cudu do 6 poziomu, napotkasz nowy Dysk Runiczny, w którym trzeba będzie wstawić i aktywować kolejne 9, zupełnie nowych Run (Odłamków Run), ponieważ architektoniczna magia Twoich przodków pójdzie w zupełnie nowym kierunku! Następnie, do rozbudowy od poziomu 6 do 10, Antyczne Cuda znów będą wymagać zainwestowania Punktów Wiedzy i mieszanki magicznych reliktów."

Więc odłamki runiczne, które zdobywasz do wybudowanych cudów nie idą na marne :)
 

DeletedUser1858

Guest
tym razem wszedł mi odłamek do odblokowanego cudu, wiec chyba wszystko działa, dzięki za pomoc
 
Do góry