• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Problemy z grą

KingQpa

Wędrowiec
Witam. Dziś od godzin południowych nie mogę zalogować się do gry. Próbuje z różnych przeglądarek i nie daje o efektu. Jeszcze rano gra działała normalnie. Moze ktoś pomoże ?
 
To w niczym nie pomoze, ale w razie czego wspomne o podobnej sytuacji, ktora miala u mnie miejsce jakis tydzien temu. Przez 2 dni nie moglem sie zalogowac do gry z przegladarki. Kilka prostych testow pokazalo, w czym moze tkwic problem. No, moze nie do konca pokazalo, ale przynajmniej pozwolilo wykluczyc pewne przyczyny problemow z logowaniem sie do gry. Bez wdawania sie w zbytnie szczegoly techniczne, wygladalo to tak:

- z zadnego kompa w danej lokalizacji (czyli za pewnym okreslonym routerem domowym) nie mozna bylo sie zalogowac do gry z przegladarki. Nie byl to problem z samym kompem czy z przegladarka, bo bez problemu mozna bylo wejsc do gry z przegladarki, wlaczajac na komorce hotspot i uzywajac jej jako zastepczego routera. Czyli wtedy, kiedy laptop korzystal z innej drogi wejscia do internetu, wszystko pieknie dzialalo.

- to dowodzi, ze nie byl to problem po stronie serwerow Elvenaru, nie byl to tez problem z kompem czy z przegladarka

- apka dzialala normalnie (nie uzywajac WiFi z routera domowego, tylko wchodzac przez inna siec)

- komendy ping, jak i tracert z laptopa na adres polskiego servera Elvenaru dzialaly bez problemu, wiec nie byl to problem z samym routingiem jako takim

- jesli chodzi o DNS, ping na adres DNS dzialal, ale w razie czego i tak wpisalem alternatywne servery DNS od Google. Bez zmian.

- mozna bylo wejsc z przegladarki bezposrednio na adres:
To ekran logowania sie na rozne swiaty. Tyle, ze nie mozna sie bylo zalogowac do gry, po kliknieciu np. na "Arendyll" przegladarka nie znajdowala strony, a komunikat brzmial po prostu timeout.

- teraz zaczyna sie robic smiesznie: NIE mozna bylo wejsc na:
pl.elvenar.com
choc to de facto ta sama strona i ten sam ekran logowania, co kilka linijek wyzej.

- zeby bylo jeszcze smieszniej, wystarczylo na chwile wejsc z laptopa na gre, uzywajac smartfona jako routera, potem przelaczyc laptopa znow na siec domowa, a gra dalej smigala. Jakby nie bylo zadnego problemu z wchodzeniem do niej. Smigala az do momentu, kiedy chcialo sie wylogowac i zalogowac innym nickiem (lub tym samym, bez roznicy). Wtedy przegladarka znow nie znajdowala strony z komunikatem timeout.

- mam wlaczone zapamietywanie hasel w Chrome, wiec dopoki nie probowalo sie wylogowac z gry, mozna bylo nawet zamknac przegladarke i znow ja otworzyc, a nawet swejsc do gry, ale dzialalo to tylko wtedy, kiedy wchodzilem na gre bezposrednio przez linki kierujace na konkretne swiaty, np w przypadku Felyndral na:

Czyli odrobine kombinujac, dawalo sie jednak wchodzic na gre za pomoca przegladarki.

Podsumowanie: definitywnie byl to problem po stronie dostawcy internetu, bo problemy z laptopem, z przegladarka i z serwerem Elvenaru moglem dzieki tym kilku testom wykluczyc. W sieci tego dostawcy niektore pakiety sieciowe podczas komunikacji z sererem Elvenaru "gubily sie" z jakichs nieznanych mi blizej powodow. Albo ich DNS wprawdzie dzialal, ale nie calkiem tak, jak powinien. Tak czy inaczej, po dwoch dniach znow wszystko zaczelo dzialac normalnie.
 

Wojtek90

Zwiadowca
Rzeczywiście jest jakiś problem od 2-3h, aplikacja śmiga, ale w wersji przeglądarkowej jest problem nie da się uruchomić gry.
Na chrome i firefox w ogóle nie da się zalogować, a na edge da się zalogować ale podczas ładowania wyskakuje informacja z błędem serwera... Tak to się kończy jak ktoś rzucił deployment w piątek i pokarało :D
 
Do góry