• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Problemy z kulturą

  • Rozpoczynający wątek raventes83
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam.

Chciałem zgłosić problemy z kulturą od rozpoczęcia 2 rozdziału. Mianowicie wygląda to tak jak na zdjęciu poniżej ( jakby kultura się zresetowała i była naliczana od początku )



Problem jest jednak taki, że chcąc wybudować jakikolwiek budynek kultura spada na 160%.
 

DeletedUser234

Guest
Wymagana kultura to 1300, masz 1352. Co ci się resetuje?
Spada na 160%, bo budynki zużywają kulturę + zwiększają wymaganą ilość.
 

DeletedUser

Guest
Po mojemu to tam pisze 130, a nie 1300 :) Zresztą do niedawna było tam 120, ale dobudowałem Kodeks Święty i zrobiło się 130 więc tak czy siak, jakby na to nie patrzeć jest coś nie tak.
 

DeletedUser79

Guest
Według obrazka, musisz mieć zapewnioną kulturę na 1300, aby zachować premię na poziomie 170%, więc masz jeszcze do wykorzystania 52 punktów kultury, aby utrzymać się na tym poziomie. Liczba nie mieści się w tabeli, dlatego też to zero przechodzi do następnego wiersza (było to zgłaszane, ale najwidoczniej nie poprawili).
 

DeletedUser

Guest
Witam.

W związku z zamknięciem mojego poprzedniego tematu " problem z kulturą " zdecydowałem się założyć nowy, ponieważ jest coś nie tak.

Mianowicie mając kulturę na 170% byłem informowany że na tego poziomu jest wymagana 1400 ( miałem wtedy 1493 ). Między czasie na tym samym poziomie podniosłem ją do 1519. Rozpocząłem budowę Manufaktury drewna na 6 poziom i kultura zjechała mi do 160% - . Co gorsza mam teraz kulturę 1475 więc dlaczego spadła ona d0 160% skoro wymóg 1400 jest spełniony? Teraz widnieje komunikat, że potrzeba 25 kultury aby uzyskać 170%

O co tu chodzi?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser79

Guest
Temat połączę z Twoim poprzednim wątkiem. Nie wiem czy wiesz, ale "wymóg" poziomu bonusowego wzrasta wraz z budowaniem kolejnych budynków, czyli nie będzie stał w miejscu na poziomie 1400, tylko będzie rósł. Rozbudowa manufaktury desek na poziom 5 u elfów wymaga 9 punktów kultury, natomiast u ludzi 22 punktów, co się równa temu co napisałeś 1519-1475=44, czyli pewnie rozpocząłeś rozbudowę dwóch manufaktur? Tutaj raczej nie odpowiem na pytanie, bo nie wiem jakie budynki mogłeś rozbudować.
 

DeletedUser

Guest
Miałem 1519 i rozpocząłem rozbudowę 1 manufaktury drewna u Ludzi. Obecnie buduję też 1 Kodeks Święty i zobaczę jaki będzie komunikat o wymogu ilości kultury gdy skończy się budować. Jeśli wymóg będzie powyżej 1475 to będzie ok, ale jak poniżej to coś jednak będzie nie tak. Za 50 minut będzie wszystko wiadomo. Wymóg kultury rozbudowy z 5 na 6 wynosi jednak chyba 32 , a nie 22? Tak samo jak z 4 na 5 wynosi 6? Dane w tabelce pomiędzy poziomami to chyba różnica między poziomem niżej. Czy jestem w błędzie? Tak samo wygląda to chyba z potrzebną populacją?

Tak, wiem oczywiście że wymóg kultury wzrasta wraz z osiąganiem wyższego poziomu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser79

Guest
Tutaj wystarczy informacja jaki masz aktualny poziom kultury oraz jaki poziom kultury wymagany jest do osiągnięcia poziomu premii (jak mniemam do 170%). Jeśli różnica jest mniejsza niż 110 (bo tyle kultury daje Kodeks Święty) to uzyskasz premię 170%.
 

DeletedUser

Guest
Obecnie potrzebuję 25 aby uzyskać 170% więc po jego wybudowaniu będę mieć 170%. Jestem tylko ciekaw jaki wyświetli się komunikat o potrzebnym poziomie kultury po wybudowaniu Kodeksu. bo wtedy będę mieć 1585. Aby było ok, powinien być komunikat 1500.
 

DeletedUser

Guest
I wychodzi , że jak zwykle temat poruszyłem bez potrzeby, ponieważ jest tak jak powinno być :)
PS. Nie mogłem już edytować swojego poprzedniego posta.
 
Status
Zamknięty.
Do góry