• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Prowizja u kupca

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser80
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za zniesieniem prowizji

  • Tak, to rozrusza handel

    Głosy: 2 12,5%
  • Powinno się ją zmniejszyć

    Głosy: 10 62,5%
  • Prowizja w tej wysokości jest ok

    Głosy: 4 25,0%
  • Mi to obojętne, nie handluję

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    16
Status
Zamknięty.

DeletedUser80

Guest
50% prowizji u kupca dość skutecznie zabija handel.
Ma ona charakter restrykcyjny i niczemu nie służy a tylko szkodzi.
Dlatego proponuję ją zlikwidować co rozruszałoby handel.
I stwierdzenie że motywuje do odkrywania nowych prowincji i poznawania w ten sposób nowych graczy z którymi można handlować bez prowizji jest nie do obrony. W tej chwili gra już 30.000 osób, ja mam poznanych niecałe 30 czyli 1 promil. Optymistycznie zakładając odkrycie codziennie 1 nowego gracza oznacza że za rok będę mógł handlować z 1 procentem graczy. Mało motywujące.
I niewiele zmieni wprowadzenie gildii i ewentualny handel bez prowizji wewnątrz niej, oznacza to wzrost z jednego procenta do dwóch.
 

DeletedUser14

Guest
Jak byłem, tak jestem - nie. Argument do obronienia, nie mów od razu, że nie.
Poza tym, za niedługo powstaną Bractwa, które będą zrzeszać aktywnych Graczy, więc ta prowizja straci na znaczeniu i nie będzie tak rażąca, więc też nie.
 

DeletedUser14

Guest
Ale się powtórzę, nic do Ciebie nie przemawia...
Prowizja jest potrzebna, odróżnia graczy odkrytych od nieodkrytych. Jeżeli widzimy, że gracz X aktywnie handluje, ale jest na nim prowizja, to znaczy, że jest w pobliżu i że jest aktywny. A 50% jest bardzo krzywdzące, więc chcemy się tego podatku pozbyć idąc na mapce w stronę gracza X w końcu go odkrywając.
Poza tym, zmotywuje też do dołączania do Bractw, ponieważ to też będzie sposób na i znalezienie handlujących, i pozbycie się prowizji.
Jeżeli jeszcze raz napiszesz, że to nie obroniło i do Ciebie nie przemawia - to przepraszam, ale dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu, skoro żadne argumenty nie trafiają...
 

DeletedUser80

Guest
Do mnie przemawia matematyka.
1. W tej chwili bez prowizji mogę handlować z 1 promilem graczy
2. W momencie powstania Bractw wzrośnie to do 4 promili (bo nie sądzę, żeby Bractwa liczyły więcej niż 100 osób),
Oznacza to, że handel z 99,6% graczy dalej będzie obłożony prowizją.
Jeżeli widzimy, że gracz X aktywnie handluje, ale jest na nim prowizja, to znaczy, że jest w pobliżu i że jest aktywny. A 50% jest bardzo krzywdzące, więc chcemy się tego podatku pozbyć idąc na mapce w stronę gracza X w końcu go odkrywając.
To proponuję znajdź mnie na mapce i odkryj wszystkie prowincje po drodze :)
To, że jest aktywny to się zgodzę ale że jest w pobliżu?
A argumenty do mnie przemawiają ale racjonalne i z sensem a nie bajki na dobranoc:)
 

DeletedUser95

Guest
Zgadzam sie z tym,ze prowizja jest potrzebna,ale z ta motywacja do odkrywania bym nie przesadzal,u mnie na przyklad jedyna dwojka uzywajaca aktywnie kupca jest na 11 i 15 kregu,a ja jestem w 2 epoce,i zadna ilosc motywacjii nie s prawi ze do nich dojde w razsadnym czasie(na pewno nie w ciagu tygodnia czy dwoch,do tego z 15 chyba nigdy(acha,1 jest na 10 kregu ale ma tez deski-pozdrawiam Tempusa:)).Zeby bylo jasne-dla mnie prowizja to 0 problemu,problemem sa 2 strony ofert.Jak juz pisalem gdzies na forum gdybym byl w stanie opchnac deski 2/1 za cokolwiek to bylbym very happy:)
 

DeletedUser14

Guest
Te argumenty są nie do obrony ;)
Po pierwsze - nie, nie handluje 1 promil, nie wiem skąd bierzesz takie dane...
Po drugie - założę się, że 60-80% aktywnych graczy wstąpi do Bractw, więc handel między nimi będzie łatwiejszy, a nieaktywnymi i tak się nikt nie przejmuje, więc... ;)
A ja nie chcę Ciebie znajdować na mapce, mam dużo partnerów do handlu ;) Sam znajdź u siebie tych, co wystawiają z prowizją i ich odkryj, co to za problem?
 

DeletedUser80

Guest
Nie napiszę "czytaj ze zrozumieniem" bo mi znów post usuną.
ale
Po pierwsze - nie, nie handluje 1 promil, nie wiem skąd bierzesz takie dane...
Nigdzie nie napisałem, że handluje 1 promil tylko:
W tej chwili bez prowizji mogę handlować z 1 promilem graczy
A to mała różnica
Po drugie - założę się, że 60-80% aktywnych graczy wstąpi do Bractw
Nawet gdy 100% wstąpi nic to nie zmieni, handel bez prowizji będzie obowiązywał w obrębie Bractwa a nie między graczami którzy należą do jakiegokolwiek Bractwa.
A ja nie chcę Ciebie znajdować na mapce
Leniuszek :)
 

DeletedUser

Guest
Z handlem jest inny problem niż prowizja. Nie przeszkadza mi zrobić wymianę 1,5:1 lub nawet 2:1, skoro mam +180% do desek. Problem jest taki, że wśród możliwych osób do handlowania wszyscy sprzedają deski.
Ale to jet też problem, który zostanie, przynajmniej częściowo, rozwiązany przez bractwa
 

DeletedUser14

Guest
No wiem, że leniuszek ze mnie :rolleyes:

Dla mnie niewielka różnica, i tak wychodzi na to, że bardzo mało graczy jest aktywnych i handluje ;) A w ten Twój 1 promil to bym bardzo wątpił ;)
Nawet gdy 100% wstąpi nic to nie zmieni, handel bez prowizji będzie obowiązywał w obrębie Bractwa a nie między graczami którzy należą do jakiegokolwiek Bractwa.
Hmm, skoro będą w Bractwie i tam będą handlować, to po co mają handlować z Graczami z prowizją, skoro w Bractwie mają 1:1? :eek:
 

DeletedUser95

Guest
Problem jest taki,ze w promieniu dzialania kupca(z tego co widze ok 15 hexow,najdalsze oferty mam stamtad)mam 3 aktywnych graczy,i zadna ilosc odkrywania tego nie zmieni,i tak bede widzial tylko oferty najblizszych 200,nawet jezeli sa nieaktywni i nawet kupca nie wybudowali(ponad 80% w moim rejonie,mysle ze blizej 90%).Ale jak wejda bractwa to mam nadzieje nie bedzie problema.
 

DeletedUser14

Guest
Dobra, widzę, zaprzeczyłem sobie :p
Obecnie muszą odkrywać, w Bractwach nie muszą, zmiana sytuacji ;)
Co i tak nie zmieni tego, że z motywacji do odkrywania będzie motywacja do dołączania do Bractw ;)
 

DeletedUser

Guest
Ja także jestem przeciw zmianie obecnej prowizji.
To jest gra długoterminowa więc po dłuższym czasie, wiele może się zmienić odnośnie aktywnych graczy;
I może się zdarzyć tak, że wystarczy nam te 5 osób, z którymi będziemy handlować.
I bądźmy szczerzy, nie może być za wiele ułatwień, więc jeśli chcemy coś przyśpieszyć większym kosztem to korzystamy z kupca...
Proste.
 

DeletedUser13

Guest
Jak wcześniej - nie. Już prędzej lekkie zmniejszenie procentowe, ale nie całkowite zniesienie.
 

DeletedUser

Guest
Muszę się cofnąć.
Znaczy coś dodać.
Praktycznie prowizja u kupca 50% nie wiele nam robi;
Bo jeśli wymieniamy towar, na który mamy bonus to i tak wychodzimy na plus;
Może na początku nie wiele ale założę się, że ten bonus później sporo urośnie.
 

DeletedUser80

Guest
Praktycznie prowizja u kupca 50% nie wiele nam robi;
Faktycznie niewiele - zamiast kupić 300 towaru kupuję 200.
Na zakupy jednak wysyłaj żonę:)
No bo w cenie jest mojej 200 podstawowej ale dostałeś 100 premii, czyli liczysz 200.
 

DeletedUser13

Guest
Niedługo będą Bractwa, a to pewnie ruszy handel z kopyta... Wątpię, żeby zmienili oprocentowanie...
 

DeletedUser

Guest
Prowizja jest za duża.Wiele osób nie będzie chciało wstąpić do gildii (a nie wiadomo kiedy będą),albo nie będą się do niej nadawać
A zmuszanie graczy "wstąp do gildii to się rozwiniesz" zatrąca totalitaryzmem (może to za mocne słowo,ale jakoś nie mogę wymyślić innego określenia)
 

DeletedUser48

Guest
Prowizja jest za duża.Wiele osób nie będzie chciało wstąpić do gildii (a nie wiadomo kiedy będą),albo nie będą się do niej nadawać
A zmuszanie graczy "wstąp do gildii to się rozwiniesz" zatrąca totalitaryzmem (może to za mocne słowo,ale jakoś nie mogę wymyślić innego określenia)

Toteż nikt NA PEWNO nie będzie Ciebie zmuszał do przystąpienia do bractwa.
 
Status
Zamknięty.
Do góry