• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Przygoda bractw

blazius1

Paladyn
Nie.

Pozostałości to akurat taka jedyna w swoim rodzaju odznaka , która robi się pomiędzy Przygodami. W trakcie Przygody robi się Pozostałości na podstawie zapasów zebranych przed Przygodami.
Nie ma takiej drugiej odznaki. Cała reszta robi się od startu Przygody, a Pozostałości w zasadzie już są przygotowane w postaci zasoby Katalizatorów.

Nie rozważam nawet sytuacji skrajnej, gdy ludzie robią katalizatory przyspieszaczami. Gracze nieobciążeni limitem będą mieli stałą przewagę produkując Katalizatory normalnym trybem. Już ją mają od chwili wprowadzenia limitu.
I ona narasta z każdym dniem kalendarza. Bez względu czy Przygada aktualnie jest, czy zbieramy zasoby przed Przygodą.



W rywalizacji topowych bractw Przygodowych najważniejszym źródłem Katalizatorów sa Biblioteki. Nie Iglice, bo one dają tylko losową szanse na kilka sztuk tygodniowo. Nie Akademie Magii, bo wszyscy mamy je takie same.

Pozostają więc Biblioteki.
Pozostałości są najwęższym gardłem. W tym miejscu rozstrzyga się rywalizacja.
Dostawienie drugiej Biblioteki już uruchomiło mi mechanizm nadwyżki, którą przeznaczam na Przygodę. A dwie to przecież niewiele.
A pozbywanie się całego zapasu Katalizotorów przy okazji Przygody nie byłoby rozsądne. Tym bardziej przyspieszaczy. Niewielu takie historie praktykuje. Niewielu zrobi Przygodę kosztem całej gry, bo to się słabo opłaca.
 
Ostatnia edycja:
Aaa, myslalem, ze chodzilo o odznaki za zbior Katalizatorow. W wolnej chwili policze, ile mniej wiecej Katalizatorow potrzeba, by osiagnac wyniki, jakie osiagaja najsilniejsze na chwile obecna bractwa przygodowe. Co do zbierania zapasow przed PB masz oczywiscie racje, ale chcialbym policzyc i zobaczyc, jak duze musza byc te zapasy.
A pozbywanie się całego zapasu Katalizotorów przy okazji Przygody nie byłoby rozsądne. Tym bardziej przyspieszaczy. Niewielu takie historie praktykuje. Niewielu zrobi Przygodę kosztem całej gry, bo to się słabo opłaca.
Praktycznie zadne rekordy czy walki o top nie sa ani oplacalne, ani rozsadne. Jesli jakies bractwo robi cos wyczynowo, to oplacalnosc jest raczej ostatnia rzecza, o ktorej ci gracze mysla :)
 

ryjuwka

Rozbójnik
witam
niestety nie da się zrobić dobrego wyniku w Przygodzie bez stosowania przyśpieszaczy.
mamy bardzo ograniczoną ilość:
- kapeluszy czarownicy ( można doprodukować w akademii)
- oczywiście tajemnych pozostałości ( tu już bez przyśpieszaczy nie ma szans )
policzyłem te ilości przyśpieszaczy
i tak:
stosując przyśpieszacze podczas Pb mógłbym wyprodukować 36 odznak tajemnej pozostałości
musiałbym do tego zużyć:
- 58 czasówek 5 godz.
- 79 czasówek 2 godz.
- 44 czasówki 1 godz.
- 62 czasówki 30 min.
- 136 katalizatorów
pomijałem te produkcje, które dawały dużą ilość mgły wizji np30 królewskich renowacji 29 mgły wizji i zużywały 10 katalizatorów produkcja 6 godz.
jak to liczyłem proste przez 6 kolejnych dni systematycznie zapisywałem jaką produkcję bym robił.
oczywiście każdy będzie miał inny wynik ponieważ każdemu akademia inaczej podsuwa produkcję.

nasze bractwo na S1 odkąd gram robi aktywnie PB dla zabawy a ponadto dobry wynik dobrze konsoliduje grupę
 
Ostatnia edycja:

ryjuwka

Rozbójnik
ok
przed momentem dokonałem ciekawych obliczeń zapisze je w temacie PB
//
na S1 poprzednią Przygodę wygrało bractwo wynikiem 90 050 pkt.
z map można zdobyć 25 800 pkt więc resztę 64250 pkt zrobili wirami.
czyli zrobili 1285 wirów.
czyli 214 wirów w jednym składem odznak
czyli do samych wirów zużyli 1070 odznak tajemnej pozostałości
czyli w Akademii zdobyli 9638 mgieł wizji
do tego należy doliczyć 178 odznak tajemnej pozostałości na mapy.
nie robiąc 2 ostatnich kropek pomarańczowej ścieżki tracimy 600 pkt a zyskujemy 52 tajemne pozostałości

połączone//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry