• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Przygody Bractw - magazyn

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser856
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser856

Guest
Moja propozycja dotyczy utworzenia na czas Przygód Bractw magazynu, w którym można byłoby gromadzić wyprodukowane przez członków bractwa odznaki. Pozwoliłoby to koordynatorowi rozgrywki na optymalne zarządzanie tymi odznakami i z pewnością bardzo usprawniłoby sam przebieg gry. Po wytworzeniu odznaki można byłoby albo przesłać ją do magazynu bractwa albo bezpośrednio kierować do punktu kontrolnego na ścieżce.

1bfbabfb5de8b853f80747e5eacb3e11_orig.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2042

Guest
Moja propozycja dotyczy utworzenia na czas Przygód Bractw magazynu, w którym można byłoby gromadzić wyprodukowane przez członków bractwa odznaki. Pozwoliłoby to koordynatorowi rozgrywki na optymalne zarządzanie tymi odznakami i z pewnością bardzo usprawniłoby sam przebieg gry. Po wytworzeniu odznaki można byłoby albo przesłać ją do magazynu bractwa albo bezpośrednio kierować do punktu kontrolnego na ścieżce.
Moim zdaniem to także dobry pmysł
 

Azulena

Rozbójnik
Bardzo dobry pomysł....

O co się założymy, że nie ma żadnej szansy na to, aby to lub cokolwiek podobnego wprowadzono?

Ja jestem w Elfach, mam co robić jeszcze długo. A ci którzy ukończyli aktualnie wszystko, muszą mieć zajęcie...
Będzie (mam nadzieję) event świąteczny, w sytuacji braku kolejnej rasy czyli rozwoju, myślę, że będzie bardzo długi, ale kiedyś się skończy i co wtedy?
Takie ułatwienia w Przygodach dotyczyłyby wszystkich, wtedy Bractwa z Top robiłyby Przygodę w 1 dzień - a przecież nie o to chodzi...
Bo Gracze z tych Bractw znowu by się nudzili, a to grozi odejściem z gry... ;)
 

DeletedUser813

Guest
Poczekaj Azulena, nie skreślaj pomysłu tak z miejsca. Może nie przejdzie ale warto spróbować.

Boisz się że bractwa z topu przejdą przygodę w 1 dzień? No, nie koniecznie.

Koncept magazynu na odznaki zakłada takie oto zasady:

1. Magazyn jest uruchamiany tylko na czas trwania przygody czyli wtedy kiedy będą odpowiednie zadania - nie ma możliwości zdobywania odznak przed przygodą.
2. Odznaki niewykorzystane w danej przygodzie przepadają czyli nic się nie zmienia w stosunku do tego co jest teraz. Najsilniejsze bractwa nie będą miały wcale przewagi bo nie naprodukują odznak na zapas.
3. Odznaki można przekazywać do magazynu lub bezpośrednio na punkty kontrolne.
4. Osoby z wyższymi uprawnieniami niż towarzysz mogą zarządzać odznakami zebranymi w magazynie.
I właśnie to jest ten aspekt który może przekreślić pomysł z uwagi na balans gry. To rozwiązanie wspomaga słabsze bractwa.
Już wyjaśniam o co mi chodzi.

Te słabsze bractwa składają się przeważnie z ludzi pracujących (i to na różne zmiany) lub takich którzy ewentualnie robią studia/uczą się.
Czasu na grę nie mają za wiele pomiędzy obowiązkami domowymi a pracą.

Przykład sytuacji:
Zbieram rano odznaki kowala ale jeszcze nie mogę ich dodać na ścieżkę bo nie ma odblokowanego poprzedniego punktu. Idę do pracy na 12h a tym czasem 3h po moim wyjściu ten poprzedni punkt zostaje odblokowany i całe bractwo czeka na moich kowali aż powrócę z pracy.
Gdybym miał magazyn dodałbym tam odznaki a powiedzmy któryś z magów by się nimi zaopiekował w odpowiednim czasie i zabawa byłaby płynna.
Więc takie słabsze bractwo ma teraz realne szanse w starciu z bractwem topowym bo nie trzeba brać urlopu w pracy by ślęczeć cały dzień przy komputerach.

To taka wizja do ewentualnych modyfikacji ale z grubsza o to chodzi.
 

DeletedUser80

Guest
Podczas pierwszej przygody miałem podobną propozycję:
proponuję Domek Przygód.
Niewielki (2x2) bez konieczności dostępu do ścieżki (aczkolwiek przy tym się nie upieram)
W tym budynku produkowałoby się te same przedmioty identycznie jak to teraz jest w ikonkach.
Pełniłby rolę również magazynu, widać byłoby co mamy z poziomu miasta a nie dopiero po wejściu w przygodę.
Zalety - łatwiejsze produkowanie, mniej ikonek zasłaniających wyspę, informacja o wyprodukowanych przedmiotach
Wady - potrzebne dodatkowe miejsce na budynek w mieście.
To pierwsza funkcja tego budynku bynajmniej nie najważniejsza.
Na początku każdej przygody arcymag wyznacza Mistrza Przygody. Tym samym jego domek przygód dostaje nowe funkcje:
Do tego domku wszyscy członkowie bractwa składaliby wyprodukowane przez siebie przedmioty a sam Mistrz Przygody (i tylko on) rozdzielałby te przedmioty na mapce przygód i informował bractwo co potrzeba produkować.
Oczywiście widoczna byłaby informacja o aktualnym stanie przedmiotów.
Dodatkowo byłby podgląd ile i czego dali członkowie bractwa, ta informacja wisiałaby do następnej przygody.
Nawet rozwinęła się dyskusja z ciekawymi poprawkami ale Dragomirze pomysł się nie spodobał, zamknęła go i wrzuciła do archiwum żenująco tłumacząc swoją decyzję.
Mam nadzieję, że Twój pomysł nie podzieli losu mojego o samej realizacji nie wspomnę.
A dla tych, którzy twierdzą, że byłoby to zbytnie ułatwienie i przyspieszenie przygody - to kwestia balansu, wystarczy odpowiednio zwiększyć poziom trudności (czytaj - ilość potrzebnych przedmiotów na punkt)
 

DeletedUser1530

Guest
w samej zasadzie to pomysł jest ok.
jedno karygodne niedopatrzenie to dodatkowe stanowisko które pomysłodawca pokazał to ten mistrz przygody.
po prostu to stanowisko to poroniony pomysł gdyż w obecnej chwili pozostali towarzysze utracą nagrody mapek a o to chyba nam nie chodzi jedyne co trzeba ewentualnie stanowiskami usprawnić to pozbawić możliwości otwierania etapu również członkom bractwa o randze ambasador
 

DeletedUser856

Guest
Nostormo, chyba nie zrozumiałeś. Nie ma mowy o jakimś dodatkowym stanowisku. Miałem na myśli osoby uprawnione do zarządzania zebranymi w magazynie odznakami. Może to być arcymag, mogą to być magowie, mogą też inni członkowie bractwa.

1bfbabfb5de8b853f80747e5eacb3e11_orig.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser80

Guest
Raczej oczywiste, że w przypadku magazynu gdy dają tylko wyznaczone osoby zalicza samo danie przedmiotu do magazynu a nie na mapę.
 

visit0r

Paladyn
Podczas pierwszej przygody miałem podobną propozycję:

Nawet rozwinęła się dyskusja z ciekawymi poprawkami ale Dragomirze pomysł się nie spodobał, zamknęła go i wrzuciła do archiwum żenująco tłumacząc swoją decyzję.
Mam nadzieję, że Twój pomysł nie podzieli losu mojego o samej realizacji nie wspomnę.
A dla tych, którzy twierdzą, że byłoby to zbytnie ułatwienie i przyspieszenie przygody - to kwestia balansu, wystarczy odpowiednio zwiększyć poziom trudności (czytaj - ilość potrzebnych przedmiotów na punkt)
to nie pomysl sie nie spodobal ale pomyslodawca musial wczesniej podpasc zamykajacej temat :>
 

DeletedUser1660

Guest
Pomysł magazynowania odznak świetny. Stworzenie magazynu bractwa (gdzieś to chyba było?). Wrzucam do magazynu odznaki, dostęp ma arcymag i jego magowie. Punkty rankingowe za zdobycie punktu kontrolnego zostają naliczane, ale żaden gracz nie otrzymuje nagród za wbite odznaki.
 

DeletedUser1447

Guest
Pomysł magazynowania odznak świetny. Stworzenie magazynu bractwa (gdzieś to chyba było?). Wrzucam do magazynu odznaki, dostęp ma arcymag i jego magowie. Punkty rankingowe za zdobycie punktu kontrolnego zostają naliczane, ale żaden gracz nie otrzymuje nagród za wbite odznaki.


Czemu ich nie otrzymuje? Tzn, są jakieś pkt rankingowe dodawane konkretnemu graczowi w zależności od tego ile odznak/surowców dostarczył ??
 

DeletedUser1447

Guest
Gracz otrzymuje nagrody, pkt rankingowe są naliczane wyłącznie do rankingu przygody.

Ale przecież nagrody otrzymują wszyscy, nie są one rozdawane indywidualnie, tak więc czemu gracze mieliby ich nie otrzymywać? Nie rozumiem.
 

DeletedUser626

Guest
Cytując z innego tematu:
"Sprowadzenie eventu to kręcenia zadań i zostawienie całej "akcji" w rękach arcymaga (lub innego "kierownika" przygody) raczej nie wpłynęłoby pozytywnie na Przygodę jako formę wspólnej zabawy, do tego mniej stabilne/niezgrane jeszcze Bractwa niestety zbyt chętnie oddają "władzę" w ręce nieodpowiednich osób." To jest stanowisko projektantów gry. Rodzaj listy, podglądu czy inne ułatwienia - tak, ale zrzucanie akcji w grze na jedną/część osób, przy sprowadzeniu reszty do poziomu farmerów odznak, nie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry