• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Punkty w turnieju dodane dla gracza.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser37
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za dodaniem punktów zdobytych w turnieju?

  • Tak.

    Głosy: 4 30,8%
  • Nie. (mile widziane czemu nie)

    Głosy: 7 53,8%
  • Mi to obojętne.

    Głosy: 2 15,4%

  • W sumie głosujących
    13

DeletedUser37

Guest
Cześć :)

Chodzi o punkty zdobyte podczas turnieju (oprócz premiowanych pierwszych 100 miejsc).

Walczymy w jednej, dwóch czy dziesięciu prowincjach turniejowych a mimo to nie załapiemy się w pierwszej setce, to nic z tego nie mamy (no po za satysfakcja i reliktami).

Moj pomysł/propozycja jest taki, aby każdemu kto uczestniczy w turnieju dodać na koniec tyle ile punktów zdobył (oczywiście pierwszych 100 graczy dostaje + punkty za zajęte miejsce).

Co Wy na to?

Nomak
 

DeletedUser449

Guest
Jeśli dobrze rozumiem pomysł, gracze mogliby dostawać dziesiątki tysięcy punktów rankingowych co każdy turniej. W takim przypadku punkty zdobywane za rozbudowę budynków czy podbijanie prowincji nie miałyby znaczenia - gracz, który zburzyłby wszystkie budynki w swoim mieście mógłby być top1. Nagroda za zajęcie 1 miejsca w turnieju byłaby praktycznie pozbawiona znaczenia.
Ranking obecnie pozwala określić stopień rozwoju gracza, a obecne punkty rankingowe za turniej nie są tak inwazyjne. Duże ich ilości zdobywają tylko gracze z topki, które mają dużą szybkość produkcji wojsk/towarów, by regularnie zajmować wysokie miejsca.
Brak plusów pomysłu, za to kilka minusów. Czyli zdecydowanie nie.
 

DeletedUser37

Guest
Oj, już nie przesadzajmy z tymi dziesiątkami tysięcy punktów. Gracze z Top 100 i tak dostaną swoje + punkty za zajęte miejsce w turnieju.
 

DeletedUser449

Guest
Kiedy to prawda. Nie obserwuje turniejów zbyt uważnie, ale najlepsi wyciągają 30+k punktów. Jakby owe punkty dodawano do rankingu, najlepsi mogliby chcieć osiągnąć jeszcze lepsze wyniki - przeznaczając na turnieje więcej wojsk i towarów, czy nawet diamentów.
 

DeletedUser580

Guest
Przy takiej punktacji jaka jest obecnie ja jestem zdecydowanie na nie.
Już teraz gracze z dłuższym stażem są bardzo mocno premiowani, a przy takiej zmianie byliby zupełnie poza zasięgiem nowych graczy.
Widzę to po sobie. Gram długo i jestem w rankingu całkiem wysoko (ok. 40 pozycji), mimo że z diamentowych zabaweczek mam tylko 1 dodatkowego robotnika. W rankingowej okolicy mam trochę graczy z krótszym stażem, którzy nadganiają ślimakami i ekspansjami premium, ale nawarstwionych wyników z turniejów nie mieliby szans 'przeskoczyć'.
 

DeletedUser449

Guest
Może niekoniecznie na temat, ale dodam - istnieje ranking punktów turniejowych, zdobytych od czasu ich wprowadzenia do gry. Kiedyś przy jednej z aktualizacji przypadkiem stał się widoczny dla graczy. Jak jesteś ciekaw, ile zdobyłeś punktów - zaproponuj pomysł przywrócenia takiego rankingu na stałe. Nie ma sensu łączyć punktów rankingowych z turniejowymi.
 

zata

Zwiadowca
To ja też nie na temat ale podpisuje się pod tym co Kalart napisał - albo chociażby chciałbym wiedzieć ile z moich punktów pochodzi z turnieju dałoby mi to pogląd jak plasuje się na tle innych graczy pod kątem rozwoju, a tak wiem że mój wynik jest przekłamany pewnie już o kilkanaście k punktów przez turnieje.
 

DeletedUser80

Guest
Sam pomysł punktów rankingowych dla wszystkich biorących udział w turnieju nie jest taki zły.
Tyle, że proponowana ilość punktów jest masakryczna i nie do przyjęcia.
Dlatego mam inną propozycję. Punkty za zdobycie prowincji.
1 poziom - 1 punkt
2 poziom - 2 punkty
3 poziom - 3 punkty
4 poziom - 5 punktów
5 poziom - 8 punktów
6 poziom - 11 punktów
Zwycięzca turnieju ma około 30k punktów co oznacza, że podbił 10 prowincji na 6 poziomie. Zgodnie z tą tabelką dostałby dodatkowo 300 punktów.
Wszyscy niżej odpowiednio mniej.
Taka ilość punktów z jednej strony nie zachwieje rankingiem, z drugiej strony doda trochę motywacji do gry w turniejach.
Inna propozycja - za każde 100 punktów turniejowych dostajemy 1 punkt do rankingu, efekt końcowy jeśli chodzi o ilość punktów zbliżony do pierwszej propozycji a łatwiejsze do wyliczenia.
 

Tessi

Zwiadowca
Inna propozycja - za każde 100 punktów turniejowych dostajemy 1 punkt do rankingu, efekt końcowy jeśli chodzi o ilość punktów zbliżony do pierwszej propozycji a łatwiejsze do wyliczenia.

Podoba mi się ta "inna propozycja", która nawet graczom o bardzo niskich osiągnięciach dawałaby "na otarcie łez" chociaż jeden punkt ;)

W tej chwili na 100 miejscu jest osoba z 590 punktami, która, gdyby w tym momencie turniej się zakończył, otrzymałaby 1 punkt. Tyle, że TEN SAM wynik mają 24 osoby. Tyrali w turniejach tak samo, ale nie załapali by się nawet na jeden punkt. Wydaje mi się, że to nie jest sprawiedliwe.

Przy Twojej propozycji, ci wszyscy gracze z takim samym wynikiem, otrzymaliby po 5 punktów. Walki turniejowe troszkę by się opłaciły dla wszystkich, którzy brali w nim aktywny udział, a nie czarujmy się - 5 punktów to średnio połowa tego, co można zdobyć przy JEDNEJ walce lub wyprawieniu gościny podczas walk w prowincjach, więc rewelacja to nie jest.

Oczywiście, system ekstra premiowania dla najlepszych mógłby jakiś być - choćby taki, że zdobyte punkty do rankingu byłyby mnożone przez pewien wskaźnik, na przykład:
x 4,0- za zajęcie I miejsca
x 2,9 - za zajęcie II miejsca
x 2,8 - za zajęcie III miejsca
(...)
x 1,1 - za zajęcie 40 miejsca

System premiowania najlepszych mógłby być też inny. Najlepiej bardziej sprawiedliwy :)

W każdym razie uważam, że obecny system nagród za udziały w turniejach jest trochę mało motywujący dla graczy, którzy nie dysponują jeszcze dużymi zasobami produktów i żołnierzy. Szanse na zdobycie nawet 100 miejsca są dla nich zerowe, więc chyba się nie kwapią do udziału w nich. A szkoda, gdyż walki turniejowe są fajne :)
 

DeletedUser1067

Guest
W powyższej ankiecie zagłosowałem na NIE - jednak opcja "Inna" też mi się podoba: za każde 100 punktów 1 punkt do rankingu. Co prawda ma to swoje drugie dno - teraz walczy się o bycie w "setce" bo nie mam nic, a później może być podejście: "I tak zawsze coś dostane więc nie ma co się wysilać". Mam nadzieje jednak, że nie będzie takiej demotywacji :):) Może ten system ekstra premiowania by pomógł....? Nie wiem :D
 

Tessi

Zwiadowca
W powyższej ankiecie zagłosowałem na NIE - jednak opcja "Inna" też mi się podoba: za każde 100 punktów 1 punkt do rankingu. Co prawda ma to swoje drugie dno - teraz walczy się o bycie w "setce" bo nie mam nic, a później może być podejście: "I tak zawsze coś dostane więc nie ma co się wysilać". Mam nadzieje jednak, że nie będzie takiej demotywacji :):) Może ten system ekstra premiowania by pomógł....? Nie wiem :D

No.... nie wiem... to jest spojrzenie gracza, który jest już zaawansowany w grze, ale dla kogoś, kto ledwo co wyszedł z poziomu II, czyli Rozwoju, zdobycie nawet 1 punktu rankingowego za zdobycie 3 prowincji w turnieju mogłoby być zachętą do udziału w turniejach.

Jeden punkt to niewiele, ale jeśli nawet jego brak, to właśnie to może być powodem demotywacji początkujących graczy, aby rozpocząć przygodę z turniejami, gdyż na zdobycie jakiegokolwiek, nawet tego marnego jednego punktu, nie mają żadnych szans, gdyż nie mają jeszcze takiej mocy, ze względu na poziom, na którym się znajdują, aby osiągnąć choćby 100. miejsce...
 

DeletedUser1067

Guest
Może napiszę inaczej, żeby nie być źle zrozumianym :)

W ankiecie dałem NIE, bo zaprezentowany w pierwszym poście model, mi nie odpowiada. Pomysł, nazwijmy go "Inny", jest dla mnie fajny i jestem jak najbardziej ZA :)
 

DeletedUser37

Guest
Cześć :)

Mój pomysł, jak widać, nie przypadł Wam do gustu ;) ale co dwie czy więcej głów to nie jedna.

To może powiem tak, zapodałem temat do rozmowy, co by można tam usprawnić w turniejach i pomysł/rozwiązanie @PanGry mi się podoba.
 
Do góry