• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

PW a Cuda [+]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2491
  • Data rozpoczęcia

wymiana większej ilości punktów wiedzy poprzez nową zakładke/nowy budynek ?

  • jak najbardziej wymiana poprzez nową zakładkę

    Głosy: 16 72,7%
  • jak najbardziej wymiana poprzez nowy budynek

    Głosy: 0 0,0%
  • nie jestem zainteresowany wymiana

    Głosy: 1 4,5%
  • zły pomysł niech zostanie jak jest

    Głosy: 5 22,7%

  • W sumie głosujących
    22

DeletedUser2491

Guest
Witam
Po zmianach jakie zaszły coraz więcej osób szuka graczy aby wymienić się większą ilością PW, moja propozycja umieszczona w kupcu
zasada jest bardzo prosta
oferta czyli ja dam 50PW w otchłań a żądam 50PW w kużnie, jesli komuś to pasuje klika akceptuj identycznie jak oferte kupna u kupca
a może całkiem nowy budynek?


Bez tytułubbbbbbbbbbbbb.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser80

Guest
Świetny pomysł
upup.gif

Może nie budynek a zakładka?
Wprawdzie nie bardzo wiem jak to ugryźć technicznie, ale w żądanych dodać "dowolny".
Chyba że tak:
Kupujący widzi na czerwono "dowolny", klika na zielony trójkącik obok i z listy posiadanych cudów (do których można dodać oferowane PW!) wybiera który chce.
 

Hassano

Łucznik
Bardzo dobry pomysł, tylko zastanawia mnie jak by miała wyglądać wymiana. Czy odbywało by sie to tak jak teraz na zasadzie zaufania czyli np codziennie ja daje 10 pw a Ty mi czy sama gra regulowała by to aby nie dochodziło do nadużyć albo oszustw.
 

Azulena

Rozbójnik
Brak ankiety do pomysłu. :p

A pomysł dobry, chociaż mam podobne wątpliwości jak hassano. Zarówno co do pewności wymiany, jak i możliwości technicznych.

Ponieważ w FoE "pakiety PW" działają od dawna, to wiadomo jak to tam wygląda - nie ma wymiany między Graczami, jest zamiana swoich PW (tam PR, to samo) na pakiet, czyli możliwość zgromadzenia większej ilości PW, do użycia w przyszłości.

Czyli wpłacam u kogoś na zasadzie ryzyka - zdobędę miejsce nagradzane dobrym "pakietem PW", albo ktoś mnie wyprzedzi i stracę.

Rozwiązania (jakiekolwiek) pozwalające na wymianę między dwiema osobami znacznie by obniżyło poziom ryzyka całkowitej straty wpłaconych PW.
 

DeletedUser110

Guest
Pomysł dobry. Wg mnie powinno to działać tak, jak handel: wystawiając ofertę, gra pobiera odpowiednią ilość PW, tak jak teraz Towarów. Klikając ofertę gra automatycznie dodaje te punkty w odpowiednie cuda.
Problem, który widzę jest inny: co będzie, gdy cud, w który zażądaliśmy punktów w międzyczasie się zapełni? Albo zostanie do wrzucenia np. 10 PW a w ofercie jest 20?
 

Hassano

Łucznik
Też trafne spostrzeżenie z tym że chcemy na rynku np 20 a w pasku zostało już miejsce tylko na 10. Inna kwestia jak piszesz o pobieraniu pw, mamy pakiety które dostajemy za pomoc w budowie cudów ale co zrobić z pw z paska tam mamy możliwość zebrania max 20 a co jeżeli chcemy wystawić 100?? Musiała by być możliwość zamiany pw z paska na pakiety i handel nimi ale to sie zaczyna robić bardzo skomplikowane..
 

DeletedUser80

Guest
Problem, który widzę jest inny: co będzie, gdy cud, w który zażądaliśmy punktów w międzyczasie się zapełni? Albo zostanie do wrzucenia np. 10 PW a w ofercie jest 20?
Oferta jest możliwa do zaakceptowania gdy:
1. Mamy odpowiednią ilość PW
2. Mamy odpowiedni cud
3. W dany cud można dodać wszystkie PW które są w ofercie.
U wystawiającego ofertę blokowana jest proponowana ilość PW . Czyli przykładowo do końca cudu brak 100 PW ale wrzucić można tylko 50.
 

Tajniakos

Paladyn
Pomysł rewelacyjny
upup.gif
Myślę, że nie taki trudny do wprowadzenia.
Możemy wystawić na wymianę daną ilość PW, którą fizycznie mamy w zakładce u kupca :)
Na nowe budynki miejsca raczej już szkoda a zakładka w zupełności wystarczy spełniając swoją rolę :).
@Dezire dodaj ankietę bo szkoda aby taki fajny pomysł przepadł tylko z powodu jej braku.
Jak dla mnie duży + i gratuluję pomysłu :)
Pozostaje mieć nadzieję że coś się z tego wykluje;)
 

Lanariko

Szef kuchni
super pomysł, jak nabrdziej za i najlepiej w nowej zakładce u kupca
nowy budynek to znowu nowe miejsce w mieście.....
 

jakub357

Łucznik
Czyli PW pobierałoby z paczek? Paczki odpowiadające oferowanej ilości PW byłyby zablokowane, dopóki oferta wisi.
Hmm, a nie prościej zrobić w bractwie łańcuszek? Na 50PW też może być. Bo w moim odczuciu wolałbym żeby nagrody za rozbudowę szły do bractwa - to ono się dla mnie bardziej liczy niż sąsiedzi i wolę wspierać jego rozwój.
 

jakub357

Łucznik
No tak, ale coś mi jeszcze nie pasuje. Czy mówimy o nowym systemie wymiany PW, ponieważ aktualny nie działa sprawnie?
Przecież paczki PW dostaje się głównie z turniejów, a w turniejach walczy zwykle całe bractwo i wszyscy takie paczki otrzymują i chcą je wymienić. Przynajmniej u mnie tak jest i działa sprawnie - zastanawiam się więc, czy jest sens budować nową strukturę która byłaby tylko komfortowym gadżetem, skoro jest sporo bardziej doniosłych spraw nad którymi warto się pochylić.
 

DeletedUser629

Guest
Super pomysł i jestem zaaaa !!! tym bardziej że gram sama i szukam chętnych na wymianę PW w cudach, gdyż szkoda żeby skrzyneczki przepadły, a i mi jest wtedy lżej, bo wpadają dodatkowe "tomiki" - PW :)
 

DeletedUser1921

Guest
Pomysł rewelacyjny
upup.gif
Myślę, że nie taki trudny do wprowadzenia.
Możemy wystawić na wymianę daną ilość PW, którą fizycznie mamy w zakładce u kupca :)
Na nowe budynki miejsca raczej już szkoda a zakładka w zupełności wystarczy spełniając swoją rolę :).
@Dezire dodaj ankietę bo szkoda aby taki fajny pomysł przepadł tylko z powodu jej braku.
Jak dla mnie duży + i gratuluję pomysłu :)
Pozostaje mieć nadzieję że coś się z tego wykluje;)
Pomysł fajny,ale z obecną pseudo polityką gry po zostawię bez komentarza. Nowe pomysł i posty są zamykane,bo IG ma nas w **** wraz z Dragomirą i i całym Teamem. Nie ma co się łudzić,żaden pomysł przez nas wymyślony nie wejdzie w życie. Bo IG myśli nad projektem zamknięcia Gry Elvenar;na to wszystko wskazuje.
 

DeletedUser626

Guest
Pomysł niezły, ale wymaga dopracowania.

1. Wymiana tylko paczek i blokada odpowiedniej ilości na czas wystawienia oferty.
2. Kasacja oferty gdy: Cud zostanie skasowany, konto zostanie skasowane, poziom zostanie ukończony, ilość PW do końca będzie mniejsza niż oferta wymiany
3. Akceptacja oferty tylko przy spełnieniu wymagań, posiadaniu PW etc.

Trochę się boję, że cały system będzie zbyt skomplikowany. Ktoś ma pomysł jak taką wymianę uprościć?
 

jakub357

Łucznik
Ktoś ma pomysł jak taką wymianę uprościć?

1. Wystawiając ofertę, PW daje się z góry ,,pod zastaw" - nigdy nie będzie sytuacji, że brakło.
2. Tylko z Paczek. Paczki zyskają więc na wartości.
3. Automatyczna kasacja oferty, gdy Cud zostanie zburzony, lub konto usunięte.
4. Blokada odpowiedniej ilości PW w Cudzie, nie będzie więc sytuacji że badanie zostanie ukończone zanim dojdzie do wymiany.

Ze strony akceptującego ofertę - tylko wymagana ilość PW w paczkach, oraz odpowiednia ilość miejsca w Cudzie na PW z wymiany. W innym wypadku niemożliwa akceptacja oferty.
Prościej tego nie widzę - w sumie to o czym pisałaś @Dragomira
 

DeletedUser80

Guest
Oczywiście musiały się znaleźć osoby na nie "nie bo nie" bo o motywacji dlaczego "nie" nie ma mowy.
Pomysł niezły, ale wymaga dopracowania.
Nie dopracowania a zabezpieczeń przez programistów.
Pomysł jest tylko i aż pomysłem (uważam zresztą że bardzo dobrym) a sprawne jego wdrożenie to już chyba nie nasza działka.
 
Do góry