• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Rozbudowa Zestawu Biblioteki Kamienia Księżycowego

Wojtek90

Zwiadowca
Witajcie! Chciałbym usłyszeć wasze zdania na temat rozbudowy dwóch elementów z Zestawu Biblioteki.
Obecnie posiadam 5 zestawów i jestem w rasie Niziołków. Ponieważ nie zanosi się na to że Zestawy wrócą, a jednak są wartościowymi budynkami, myślę nad ich rozbudową.
I o ile w przypadku samego budynku Biblioteki i Niekończącego się Zwoju sprawa jest prosta im wyżej tym więcej dostaje zwojów, tak samo w przypadku Rośliny many dostaje więcej many, o tyle co robić z Kauczukowcem i Wrotami z perspektywy późniejszych rozdziałów?
1. Czy Kauczukowiec zostawić na 11 rozdziale i zbierać ziarna czy rozbudowywać i zgarniać żywe?
2. Czy Wrota zostawić na 11 rozdziale i zgarniać fajną ilość many czy jednak te żywe towary będą bardziej opłacalne?
Czy ktoś ma jakieś przemyślenia na ten temat? ;)
 

Wewe1

Zwiadowca
Moim zdaniem kauczukowiec warto podnieść a wrota nie bo bizmutu jest od groma na rynku i z żywych to kamień jest już korzystniejszy,z tym że warto poczekać z podnoszeniem na zadania eventowe na rozbudowę bo zalicza z kauczukowca czy rośliny many a trzeba tylko 1 renowację do tego tyle od 5 poziomu musi być budynek.
 

Charlene

Szef kuchni
Ja kauczukowców nie podnosiłam, ponieważ dla mnie ważniejsza jest ilość ziaren, które mi dają( 4494 ziaren) a jest to i tak jeden z silniejszych budynków pod ziarna na kratkę. Kauczuku jest od groma na rynku żywych i tak szybko nie schodzi. Wrota podnosiłam, żeby dawały kamień- mam 6 sztuk i w Żywiołakach daje to 11 700 kamienia a w Amunach 13 680 kamienia(kamień to mój bonusowy towar) + bonus z Sowy i spowodowało to trzymanie tylko 1 manufaktury żywego a drugą schowałam.
U Ciebie 5 bram da:
19800 many lub 9750 kamienia (jak masz problem z maną to zostaw na manie a jak Twój bonus to kamień, to rozważ podniesienie, żeby ograniczyć się do 1 manufaktury- oszczędność dużej ilości popki; ewentualnie możesz zostawić na manie, mieć kamień z Sowy i jeśli masz sporo zaklęć magicznej produkcji to wykorzystywać je na manufakturze żywego)
5 kauczukowców da:
1605 ziaren lub 3600 kauczuku (hmm nie wiem co doradzić przy takich ilościach, obie wypadają ok na kratkę)
Szkoda, że nie napisałeś jaki masz bonus żywych, czy masz miejsce/popkę na 1 czy 2 manufaktury, czy brakuje Ci ziaren/many. Dodam, że nowy ewolucyjny może Ci dać 12k kamienia lub 6100 ziaren, więc jak masz Sowę (5880 kamienia + 16380 many) to równie dobrze możesz zostawić bramy na manie bo to bardzo fajna ilość a mieć żywego z tych 2 budynków(popielaty w Żywiołakach daje 3840 kamienia + 10720 many) które bez problemu zastępują 1 manufakturę, ale potem nowy ewolucyjny zmienia produkcję w Amunach na S2, więc wtedy by trzeba było podnieść te bramy, żeby utrzymać ilość kamienia, albo zostawić ten nowy w Żywiołakach jako budynek pod kamień. Ogólnie jest masa opcji a za mało danych do rozważenia:p
 

Wojtek90

Zwiadowca
Haha okay, ja sobie to muszę rozpisać i przeanalizować spokojnie bo widzę, że tu grubsze rozkminy :D
Ogólnie bonus żywego będę miał na manufki drewna czyli to będzie kauczuk chyba. Póki co jestem w niziołkach i tak naprawdę brakuje i many i ziaren a zaraz pewnie i żywych :D
Dziękuje za naświetlenie sprawy, muszę sobie to rozpisać i coś może wykombinuje żeby było jak najbardziej efektywnie :)
 
Do góry