• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Rozpad T6 --> T3

Zazwyczaj nie zadaje takich pytan i sam dokladnie przeliczam i sprawdzam takie rzeczy, ale poniewaz na forum nic sie nie dzieje, tym razem celowo zapytam tutaj :) Kto wie, moze odpowiedz na moje pytanie przyda sie jeszcze komus ?

Sytuacja:
T6 jest mi zbedne, T3 jak najbardziej potrzebne, bo jakies wieksze zapasy zawsze sie przydadza. W miescie mam obecnie 4 manu klejnotow (produkcja T3) i 4 manu eliksirow (produkcja T6), wszystkie manufaktury maja rozmiar 5x5 i sa na 27 lvl. Jak wiadomo, codziennie o 4:00 rano rozpada sie pewna ilosc zywych towarow (w zaleznosci od poziomu Simii od 2 do 10%). Rozpadajace sie T6 jednak nie calkiem przepada, bo rozpada sie na zwykle T3, ktore trafia do magazynu zwyklych surowcow.

I teraz pytanie:
Skoro nie potrzebuje zywych, tylko T3, to czy bardziej oplaca sie wywalic 4 manu T6 stawiajac w to miejsce 4 manu T3, czy zostawic manu T6, produkujac w nich zywe i w ten sposob posrednio produkujac tez T3, ktore otrzymam w wyniku rozpadu wyprodukowanego T6 ?
Formulujac pytanie inaczej, czy ilosc T3, otrzymana w wyniku rozpadu wyprodukowanego w jednej manufakturze T6, jest wieksza/mniejsza/rowna od ilosci T3 produkowanego w zwyklej manu T3 ?

Dla uproszecznia przyjmijmy, ze bonus produkcji z cudow, zwiekszajacych produkcje w manufakturach (Hal dla zwyklych surowcow i Zakrzywienia dla zywych) jest identyczny. Wszelkie koszty produkcji, zarowno T3 jak i T6, sa calkowicie pomijalne i chodzi mi wylacznie o ilosci T3, ktore w efekcie koncowym otrzyma sie z danej manufaktury w ciagu 24h.
 

Nusion

Kapłan
Nie chce mi się liczyć na 24h, ale chyba wystarczy na 3h.
Nie jestem też pewna, czy surowce T6 rozpadają się na T3 w stosunku 1:1, ale wydaje mi się, że tak.

To są moje manufaktury T3 i T6, obie na 31 poziomie, obie 5x6, bez zaklęć.

1626123011215.png

1626123121828.png2

I nie można pominąć kosztów, bo kosztem dla produkcji T6 jest m.in. T3, a chodzi Ci przecież o to, która manu w rezultacie da Ci więcej T3.
Przez 3h moja manu T3 wyprodukuje 8060 pyłu, a manu T6 przez 3h wyprodukuje 8464 bizmutu (niewielka różnica wynika z bonusów cudów). Jednak za produkcję bizmutu muszę zapłacić 5900 klejnotów.

A więc jeśli T6 rozpada się na T3 w stosunku 1:1, to w rezultacie za 5900 T3 (koszt) dostanę 8464 T3 (po rozpadzie i nie od razu oczywiście), co da mi na czysto 2564 T3, więc mniej niż z mojej manu T3.
A więc po mojemu z manu T6 zyskasz ostatecznie tylko ok. 30% tego, co byś zyskał z manu T3 w tym samym czasie.

Formulujac pytanie inaczej, czy ilosc T3, otrzymana w wyniku rozpadu wyprodukowanego w jednej manufakturze T6, jest wieksza/mniejsza/rowna od ilosci T3 produkowanego w zwyklej manu T3 ?
...
Dla uproszecznia przyjmijmy, ze bonus produkcji z cudow, zwiekszajacych produkcje w manufakturach (Hal dla zwyklych surowcow i Zakrzywienia dla zywych) jest identyczny. Wszelkie koszty produkcji, zarowno T3 jak i T6, sa calkowicie pomijalne i chodzi mi wylacznie o ilosci T3, ktore w efekcie koncowym otrzyma sie z danej manufaktury w ciagu 24h.

Odpowiadając jednak na Twoje pytanie, to (jakby pominąć koszty, a konkretnie surowiec T3) ilość T3 otrzymana z rozpadu surowca wyprodukowanego w T6 byłaby równa ilości T3 produkowanej w zwykłej manu T3 (pomijając bonusy z cudów).

I o ile mam rację, że rozpada się 1:1 :)
 

xEasyRiderx

Rycerz
Skoro nie potrzebujesz T6 to bardziej opłacalne jest wywalenie ich a w to miejsce postawienie 4 manufaktur T3.
Nawet jeśli weźmiemy rozpad T6 na T3 to i tak produkcja z T3 jest wyższa niż rozpad z T6 przyjmując nawet 2% rozpadu z simy oraz 284% zwiększenia produkcji z zakrzywienia.
Przy czym do produkcji T6 zużywasz też T3 :)
 

Charlene

Szef kuchni
Jak na mój gust to opłaca się mieć 4 manki T3 zamiast T6. Liczyłam wg wiki i dałam bonus 800%
Manka klejnotów przy założeniu, że zrobimy 4 cykle 3h daje 20 160 klejnotów /dobę
Manka eliksirów przy tym samym założeniu zrobi 20 160 mydła, z którego 10% się rozpadnie czyli zyskamy 2016 klejnotów, więc dużo mniej.
 
Nawet jeśli weźmiemy rozpad T6 na T3 to i tak produkcja z T3 jest wyższa niż rozpad z T6 przyjmując nawet 2% rozpadu z simy oraz 284% zwiększenia produkcji z zakrzywienia.
Te czesc nie za bardzo zrozumialem. Prawdopodobnie robisz ten sam blad myslowy, co Charlene ponizej.
Jak na mój gust to opłaca się mieć 4 manki T3 zamiast T6. Liczyłam wg wiki i dałam bonus 800%
Manka klejnotów przy założeniu, że zrobimy 4 cykle 3h daje 20 160 klejnotów /dobę
Manka eliksirów przy tym samym założeniu zrobi 20 160 mydła, z którego 10% się rozpadnie czyli zyskamy 2016 klejnotów, więc dużo mniej.
To bledny sposob liczenia, bo rozpada sie 10% calego stanu T6, wyprodukowanego w danej manufakturze, a nie tylko 10% produkcji z danego dnia. Porownujac odzysk T3 z rozpadu T6 z produkcja z manufaktury T3 trzeba uwzglednic, ze danego dnia rozpada sie tez T6, wyprodukowane przez wiele poprzednich dni. Np. T6 wyprodukowane w danej manu wczoraj, nie rozpadlo sie przeciez cale przez jedna noc. W zaleznosci od poziomu Simii zostalo go przynajmniej 90% dziennej produkcji. Tego z przedwczoraj 81% dziennej produkcji itd. Produkcja z dzis i pozostala produkcja z wczoraj, przedwczoraj itd. sie sumuja, a danego dnia rozpada sie dany % calosci. Gdyby przyjac, ze "odzysk" z rozpadu wynosi 1:1, to jednego dnia z rozpadu T6 z jednej manufaktury (ale mowimy tu o produkcji z wielu dni) powinno sie dostac dokladnie tyle T3, ile wyprodukowalaby jednego dnia manufaktura T3.

Wlasciwie to @Nusion odpowiedziala juz na moje pytanie, musze tylko spojrzec, jaki jest "przelicznik" rozpadu. Jesli 1:1, to nie oplaca sie trzymac manu T6 po uwzglednieniu kosztu produkcji, czyli T3.
Dodatkowy wniosek jest taki, ze jesli ktos nie potrzebuje zywych, ale mimo wszystko koniecznie chce zachowac manu T6 w miescie, to bardziej oplaca sie mimo wszystko te niepotrzebne zywe produkowac, zamiast trzymac manu nieaktywne, bo jesli przelicznik rozpadu wynosi 1:1, to na takiej produkcji zywych zyskamy troche T3, bo koszt produkcji jest nizszy, niz zysk z rozpadu.

Dzieki wszystkim za odpowiedzi :)
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
Weź też pod uwagę co jest potrzebne do produkcji T3 oraz T6.
Czyli potrzebujesz budynków dodatkowych zajmujących też miejsce oraz przelicznik na kratkę pop/kult i tutaj faktycznie opłacalnym może być produkcja T6.
Przy czy nie musisz wcale produkować ciągle T6 jakby to było w przypadku T3.
Przyznaję nie wziąłem wszystkiego pod uwagę @Nusion ma rację :)

Nawet jeśli weźmiemy rozpad T6 na T3 to i tak produkcja z T3 jest wyższa niż rozpad z T6 przyjmując nawet 2% rozpadu z simy oraz 284% zwiększenia produkcji z zakrzywienia.
Chodziło mi o to że nie patrząc sie na twoje miasto wiem że te cuda (zakrzywienie, sima) masz na max dlatego przyjąłem te wartości wg. wiki :)
 
Ostatnia edycja:
Chodzilo mi raczej o ten fragment wypowiedzi:
to i tak produkcja z T3 jest wyższa niż rozpad z T6
W poprzednim poscie wyjasnilem, czemu % rozpadu nie ma zadnego znaczenia i dlaczego przy przeliczniku 1:1 dzienny odzysk T3 z rozpadu bylby dokladnie taki, jak uzysk T3 z produkcji.

Chodziło mi o to że nie patrząc sie na twoje miasto wiem że te cuda (zakrzywienie, sima) masz na max
A wlasnie, ze nie mam :)
Simie owszem, ale Zakrzywienie na max nie bylo mi potrzebne, zeby miec cooldown=0.
 
Do góry