• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Rozszerzenie ilości graczy dostępnych na handlu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser80
  • Data rozpoczęcia

Czy uważasz, że to dobry pomysł?

  • Tak, poprzez odkrywanie mapy

    Głosy: 13 81,3%
  • Tak, poprzez badania

    Głosy: 1 6,3%
  • Tak, ale mam inny pomysł o którym piszę

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie, teraz jest dobrze

    Głosy: 2 12,5%
  • Nie mam zdania, nie handluje

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    16
Status
Zamknięty.

DeletedUser80

Guest
W chwili obecnej jest taka sytuacja, że handlować możemy z określoną ilością graczy.
Liczba ta jest narzucona w momencie rozpoczęcia gry i się nie zwiększa.
Proponuję, żeby w miarę rozwoju ta liczba się zwiększała.
Przyszły mi do głowy 2 rozwiązania:
1. W miarę odkrywania mapy zwiększa się ilość
2. Każde zbadanie "ulepszony zwiad" powoduje zwiększenie
 

DeletedUser14

Guest
Jeszcze lepiej, gdyby ta liczba nie zwiększała się o Graczy, ale o Aktywnych Graczy :)
Myślę, że opcja z mapą jest lepsza, na zwiad moglibyśmy za długo czekać. :)
Tylko żeby nie było tak, że co prowincję przybywa nagle +50 graczy :p
 

DeletedUser

Guest
Ja to bym nawet przebolał, gdyby były wszystkie oferty z serwera, a nieznani nam i spoza obecnego zasięgu mieli "karną" karawanę, których ilość jest ograniczona w jakiś sposób przypuśćmy poziomem zwiadu (poziom zwiadu x 2) oraz minuta za każdy heks odległości i 1 slot karawany. 50 heksów i nie odkryty jeszcze gracz? 50 minut oczekiwania z blokadą 1 slota. W ten sposób nawet jeśli ktoś chce przewalać zasoby, to musi dojść na tyle by zwiad odkryć (kilka dni gry) a do tego nie może robić dużych ofert, bo to będzie zauważone poprzez dziwne ratio lub tym podobne zabezpieczenia mające multiaccountowców wykryć. No a że liczba karawan jest ograniczona, to i wiele sobie nie prześlą, ani niezbyt często :)
 

Bezio

Wędrowiec
Zdecydowanie jestem ZA opcją poprzez odkrywanie mapy. W tym momencie ilość jest tak ograniczona że zapewne większa część graczy ma praktycznie puste rynki, i są bez możliwości jakiegokolwiek handlu.
 

DeletedUser80

Guest
U mnie nie ma ani jednej oferty na jedwab, kryształy czy zwoje.
Na marmur jest 1 (słownie jedna) oferta (38 marmuru za 14 kryształów :))
Na deski są 2 (wielokrotne) oferty.
Reszta to stal którą oczywiście mam w bonusie:confused:
 

DeletedUser48

Guest
W chwili obecnej jest taka sytuacja, że handlować możemy z określoną ilością graczy.
Liczba ta jest narzucona w momencie rozpoczęcia gry i się nie zwiększa.
Proponuję, żeby w miarę rozwoju ta liczba się zwiększała.
Przyszły mi do głowy 2 rozwiązania:
1. W miarę odkrywania mapy zwiększa się ilość
2. Każde zbadanie "ulepszony zwiad" powoduje zwiększenie

Pozwolisz, że sie nie zgodzę z Tobą. Liczba NIE jest narzucona z chwilą rozpoczęcia, tylko wraz z Twoją ekspansją na mapie, co jako pomysł chcesz wprowadzić.
U mnie cały czas sie zwiększa, właśnie w miare rozwoju, oczywiście na mapie.
Minimum mam około 20-stu stron na targu, CODZIENNIE:)
 

DeletedUser80

Guest
Nie będę bronił swojej tezy jak niepodległości ale wynika ona z obserwacji moich i innych graczy (było nawet pisane na forum).
U mnie od dobrego tygodnia nic nie drgnęło a co najmniej 10 nowych graczy odkryłem.
A to, że masz 20 stron na handlu oznacza, że masz aktywnych sąsiadów a nie że ich liczba się zwiększa.
Dobrze by było, gdyby wypowiedział się ktoś z teamu bo może się okazać, że faktycznie bijemy pianę.
 

DeletedUser

Guest
@chudya W takim razie należy przemyśleć jaka jest faktyczna implementacja handlu. Należy zauważyć, że w handlu są osoby spoza Twojego zakresu, bo łapią się oni na +50% marży gdy nie masz osoby wśród "odkrytych" prowincji. Teraz przy stałej liczbie, jak tu sugerują, na starcie masz niemal wyłącznie tych z zakresu 200, a więc prawie wszystkie oferty z +50% i z rozwojem ich liczba powinna maleć, aż do całkowitego zaniku, gdy masz tych wszystkich ze stałej liczby już wokół własnej prowincji ogarniętych. Jeśli jednak liczba nie maleje, ale jest względnie stała proporcja tych ofert z marżą i bez, to jakiś system zwiększającego się zasięgu jednak istnieje. Ja na swoim etapie (miejsce w granicach 2800-2900) nie widziałem jeszcze sytuacji, gdy miałbym więcej niż 1 stronę ofert. W tej chwili mam u kupca całe... dwie oferty. a jestem na końcówce ery wkładając ostatnie 2 punkty w Prosty szlak by zacząć w Ulepszony Zwiad. I naprawdę nie widziałem nigdy 2 strony u Kupca w ofertach od chwili gdy zacząłem grę. Tak więc faktycznie coś może być nie tak z zasięgiem i ilością nieaktywnych kont oraz stałą ich ilością na początku.
 

DeletedUser95

Guest
Chudia,mylisz sie niestety.Kupiec w momencie wybudowania pokazuje oferty od wszystkich graczy i koniec,zadne odkrywanie tego nie zmieni,200 to hard cap,nawet jezeli odkryjesz wiecej to nic nie da,bo 200 -to-koniec.Mam 2 strony ofert od momentu wybudowania kupca,mialem wtedy odkryte ok 15 prowicjii i tyle samo sasiadow,teraz prowincjii zdobytych ponad 3xtyle(47),sasiadow 44,oferty-a raczej ich brak-taki sam.W miedzyczasie na angielskim servie buduje kupca -boom 18 stron ofert(prowincji 14).Jezeli widzisz coraz wiecej ofert do znaczy ze masz wokol siebie duzo aktywnych graczy,ktorzy sie rozwijaja,produkuja coraz wiecej towarow i zaczynaa handlowac.
 

DeletedUser95

Guest
Nie ma zadnej polemiki,tak kupiec dziala i tyle.A jaka fiesta byla na becie kiedy zwiekszyli zasieg kupca ze 100 najblizszych sasiadow do 200:).
 

DeletedUser95

Guest
Yes it was! :)


We're happy to announce an additional change to the release notes, which is in effect as of today:
  • The amount of possible trading partners has been increased to a maximum of 200 (was: 100), which should give you more available offers in the Trader

Muf-Muf, Apr 29, 2015
#4

To odpowiedz community menagera z bety na pytanie gracza czy zwiekszony zostal zasieg.Kupiec nie ma jednak zasiegu na mapie ktory mozna zwiekszyc, ograniczona jest ilosc graczy ktorych ofety mozemy widziec,(do 200 najblizszych sasiadow). Topic:
https://beta.forum.elvenar.com/index.php?threads/was-the-trader-range-increased.2353/
 

DeletedUser

Guest
Znany jest mi tylko cytowany powyżej post muf-mufa. Spróbuję się czegoś dowiedzieć.
 

DeletedUser80

Guest
W tej sytuacji propozycja jak najbardziej słuszna.
Limit 200 byłby do przyjęcia gdyby dotyczył aktywnych graczy a tak jest z reguły na becie ale nie na normalnych serwerach.
 

DeletedUser95

Guest
Na becie tez nie jest slodko,sa gracze z 100+odrytych sasiadow,prawie-albo juz skonczonym drzewkiem rozwoju,i zala sie ze ofert maja 5-6 stron,a z odkrytych aktywnych jest 6-8.U nas aktywny jest glownie srodek mapy,tam skupili sie ludzie ktorzy wiedzieli o grze wczesniej,zaczeli grac w ciagu pierwszych 48h,maniacy FoE i innych gnnych gier Inno,Polacy z bety itd.Im dalej,tym gorzej-mozna wylosowac dobre sasiedztwo,ale szanse sa o wiele mniejsze.Aktywni tez sie poddaja,kilka dni temu np sasiad mi sie spytal czy tez nie mam prawie zadnych ofert u kupca i nie moge sprzedac desek ani nic za nie kupic(sadzac po budynkach byl tak gdzies w polowie drugiej epoki).Odpisalem ze niestety tak.Wczoraj w czasie "rundy sasiedzkiej pomocy" ,wchodze do jego miasta i co widze?Wszyskie budynki usuniete(oprocz kupca i koszar bo chyba nie mozna),zostaly same drogi...Jezeli ktos nie wierzy albo ma ochote sprawdzic wysle info nick gracza na privie(nie jestem pewien czy moge tutaj).Obawiam sie ze to ta sytuacja moze powtorzyc sie wsrod graczy dochodzacych do konca drugiej epoki,kiedy zauwaza ze jedyna mozliwosc rozwoju to kupowanie towarow od kupca za zasoby i zloto,a cena to np tygodniowa produkcja zlota i zasobow za odblokowanie 1 badania...
 

DeletedUser

Guest
I co w tym złego?
Gra musi być tak zrobiona by po miesiącu nie skończył się rozwój...
 

DeletedUser

Guest
Moje aktualne oferty na rynku, czyli jak to wygląda u nowszych graczy:



Jak widać nie jest to koło 20- tu stron.
 
Status
Zamknięty.
Do góry