• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Skrzynie z nagrodami (statystyka)

  • Rozpoczynający wątek VictoriousElendil
  • Data rozpoczęcia

Które skrzynie kupujesz?

  • Zazwyczaj małe

    Głosy: 0 0,0%
  • Zazwyczaj Średnie

    Głosy: 0 0,0%
  • Zazwyczaj Duże

    Głosy: 20 90,9%
  • Różnie bywa :)

    Głosy: 2 9,1%

  • W sumie głosujących
    22

DeletedUser

Guest
Hej,
W związku z wydarzeniami w których losujemy nagrody poprzez zakup skrzyni ciekawi mnie, czy ktoś z Was analizował która z nich jest najbardziej opłacalna np. pod kątem zbierania punktów do nagrody finalnej? Może jest ktoś tutaj o uzdolnieniach lub wykształceniu matematyczno-propabilistycznyn kto mógłby to wyjaśnić? :) Chodzi o to, że np. przy zakupie małej skrzyni mamy 30% szans na wylosowanie kolejnych kluczy do skrzyni, a przy zakupie dużej już tylko 20%. Zatem nie jest to bez znaczenia. Dajcie znać jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii i jakie skrzynie kupujecie. Ankieta na górze :)

Pozdrawiam
Elendil
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2553

Guest
Od kiedy to prawdopodobieństwa się dodaje? ;)
"Porada: Duże Pudełka dają najwięcej". Ja kupuję tylko największe pudełka. Jeśli chcesz otrzymać trzecią nagrodę główną to musisz się bardziej nastawić na bonus w każdy poniedziałek (podwójne korony). Bez tego może być ciężko, chociaż istnieje niezerowe prawdopodobieństwo, że poradzisz sobie bez bonusu :)
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Z tego, co pamiętam z liceum, to się dodaje. (; Tak możesz powiedzieć, że np. masz 75% szans na niewylosowanie nagrody dziennej z dużej skrzyni.
Nie robiłam ku temu obliczeń, ale poza tym, że do zdobycia 3 nagrody trzeba losować z dużej skrzyni w dniu podwójnych [koron], to trzeba pamiętać, że na 20 koron z małej skrzyni wydasz 200 kluczy, z dużej 140, więc nawet jak Ci się trafi raz z małej 50 kluczy, to wciąż będziesz w plecy w porównaniu do dużej. Jasne, masz więcej szans na dodatkowe klucze, ale to też nie znaczy, że je dostaniesz. W najlepszym przypadku z małych skrzyń dostaniesz 360 kluczy, z dużej 200. Teoretycznie więc mała bardziej się opłaca, ale to jest taka loteria, że raz dostaniesz 3 razy z rzędu to, co chcesz, a raz 10 razy to, czego nie chcesz. Dlatego otwieranie dużych skrzyń jest w pewnym sensie bezpieczniejsze, bo za 700 kluczy dostaniesz 100 koron, podczas gdy z małej za tyle samo kluczy dostaniesz 70 koron (14 prób, żeby dorównać dużej, musiałbyś 6 razy wylosować 50 kluczy lub 4 razy 90/3 razy 90 i raz 50, co jest tuż poniżej 30%, ale, jak pisałam, tutaj dużo zależy od szczęścia... to, że masz 30% szans na coś, jednocześnie oznacza, że masz 70% na nie dostanie tego i nie da się mieć pewności, że na 10 prób dostaniesz dokładnie 3 - możesz dostać więcej, a możesz dostać mniej i to wcale nie znaczy, że system źle działa).
 

DeletedUser2553

Guest
Mój błąd! Myślałem o prawdopodobieństwie, że jeżeli jedno zajdzie to czy zajdzie drugie :)
 

DeletedUser80

Guest
Rzucam monetą szansa na orzełka wynosi 1/2, rzucam drugi raz - również szansa na orzełka wynosi 1/2 czyli jeżeli rzucę 2 razy to szansa na orła wynosi 1/2+1/2=1?
Chyba jednak nie:)
Prawdopodobieństw jednak się nie dodaje:)
 

DeletedUser2553

Guest
Chodziło o to, że jak zsumujesz wszystkie procenty w danej skrzyni to wyjdzie 100%. Dla jednego losowania suma wszystkich prawdopodobieństw jest 100%, czyli jest pewne, że coś wypadnie. W dwóch rzutach monetą można mnożyć prawdopodobieństwa, np. prawdopodobieństwo że wyjdzie orzeł i orzeł wynosi 1/2 * 1/2 = 1/4.
 

DeletedUser

Guest
Posiłkując się gamersknowledge
Szacunkowo w czasie eventu można zdobyć około 6449 kluczy (1260 zadania dzienne, 4449 zadania sekwencyjne oraz jakieś 360 ze zbiorów na planszy, gdzie mamy 36dnix10kluczy dziennie), koszt 3 nagród głównych to 250+400+800 koron dla skrzyń za 140 daje to 10150 kluczy, czyli zostają diamenty ale ale od zeszłego ewentu mamy bonusowe dni (tutaj poniedziałki koronyx2) co daje nam liczbę potrzebnych kluczy (40 koron za 140 kluczy) na poziomie tylko 5075 czyli spokojnie kluczy wystaczy na zdobycie nagród głównych.
Minus taki nie polujesz na nagrody dzienne, albo absolutne minimum tak by kluczy starczyło
Powyższe to podstawy matematyki (dodawanie i mnożenie) więc nie wiem po co ci ktoś z uzdolnieniem matematycznym

A to czy się duże skrzynie opłaca, to dla mnie patrząc na to co dają to są jedyne które warto kupić :)
a jeśli nadal problemy z matmą to krótka rozpiska:
5 koron za 50 kluczy
10 koron za 90
20 koron za 140

równając do 20
4x5 = 20 koron za 200 kluczy
2x10 = 20 koron za 180 kluczy
20 koron za 140 kluczy

i co się najbardziej opłaca do nagród głównych, gdzie proporcjonalnie rosną koszta za niezbędne 1450 koron nawet z bonusem? Tutaj nawet nie trzeba prawdopodobnieństwa zaprzęgać

Edit:

A tu na końcu strony rozwineła się dyskucja na teamt prawdopodobieństwa wygrania nagrody dziennej (kilku graczy ma z tym problem czy pecha):
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/komentarze-wydarzenie-trzech-lodowych-gigantów.2608/page-4

EDIT:
Ważne!!!!

Zauważyłem, że dla małej i średniej skrzynki są skopane % za klucze i ma się większą szansę zdobyć więcej kluczy niż mniej :eek: np:
- mała 50 kluczy - 13%
- mała 90 kluczy - 17%!!!
- średnia 90 kluczy - 10%
- średnia 140 kluczy - 14%!!!
i do kompletu
- duża 140 kluczy - 13%
- duża 200 kluczy - 7%

To zmienia jeśli ktoś poluje na klucze, teoretycznie ma się największe szanse na dodatkowe klucze kupując małą skrzynkę
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
Od kiedy to prawdopodobieństwa się dodaje? ;)
"Porada: Duże Pudełka dają najwięcej". Ja kupuję tylko największe pudełka. Jeśli chcesz otrzymać trzecią nagrodę główną to musisz się bardziej nastawić na bonus w każdy poniedziałek (podwójne korony). Bez tego może być ciężko, chociaż istnieje niezerowe prawdopodobieństwo, że poradzisz sobie bez bonusu :)
nie poradzisz sobie bez bonusu
https://www.gamersgemsofknowledge.com/winter-event-quests
i na koncu ladne podsumowanie
TOTAL KEYS: 4,449
https://www.gamersgemsofknowledge.com/winter-event-daily-quests
i na koncu ladne podsumowanie
1260
co w sumie daje 5709 kluczy pozwalajacych na otwarcie 40 największych skrzynek dajace w sumie 800 punktow nagrody gdzie sama ostatnia nagroda wymaga tych 800 punktow, dwie pierwsze to dodatkowe 650 punktow
czysta teoria to trafianie w najwiekszych skrzynkach 140 i 200 kluczy pozwalajacych na otwarcie dodatkowej skrzynki
wg mnie prawdopodobienstwo wyrwania wszystkich glownych nagrod jest zerowe
 

DeletedUser

Guest
Niezerowe istnieje, np. mi sie udało w pierwszych 10 losowaniach trafić cztery razy klucze (w sumie 740 kluczy) co pokryło ponad połowę wydatków na te 10 losowań ...
 

DeletedUser1174

Guest
Zamiast rozważać prawdopodobieństwa, wystarczy losować nagrody dzienne w dniach, gdy korony dostaje się podwójnie :p Przeciętnie, można zdobyć wszystkie trzy nagrody główne na długo przed końcem wydarzenia i pozostanie jeszcze sporo kluczy na losowania w innych dniach (u mnie 1700 na dzień dzisiejszy).
Jednakże, jeśli chodzi o wybór skrzynek, najefektywniej jest brać skrzynie po 140 kluczy.
 

visit0r

Paladyn
Niezerowe istnieje, np. mi sie udało w pierwszych 10 losowaniach trafić cztery razy klucze (w sumie 740 kluczy) co pokryło ponad połowę wydatków na te 10 losowań ...
przy poprzednim podwojeniu na 4 losowania trafilem 3 x 140 kluczy co nie oznacza ze tak jest zawsze i u kazdego
 

DeletedUser

Guest
Ja tylko napisałem na swoim przykładzie że prawdopodobieństwo jest niezerowe a to że nie wynosi 100% to inna bajka :p
Ogólnie to olałem nagrodę główną lepiej się obłowię na dziennych
 

DeletedUser80

Guest
Uciułałem sobie 7.000 kluczy, interesują mnie tylko nagrody dzienne.
Z losowań po 50 kluczy (140) wpadnie 9,8 nagród głównych
Z losowań po 140 kluczy (50) wpadnie 12,5 nagród głównych
Sprawa jasna, losujemy po 140.
Ale ale
Z losowań po 50 kluczy wpadnie 3050 kluczy czyli 61 dodatkowych losowań
Z losowań po 140 kluczy wpadnie 1610 kluczy czyli 11,5 losowania
I tak schodząc w dół okazuje się, że jednak losowania po 50 dadzą więcej nagród dziennych niż te po 140.
Muszą być spełnione 2 warunki - startujemy z dużą ilością kluczy i drugi - rachunek prawdopodobieństwa działa prawidłowo co przy małej próbie (a nawet 140 losowań to mała próba) rzadko się zdarza.
 

DeletedUser

Guest
A jeszcze trzeba doliczyć że serie losowań są sumaryczne dla wszystkich graczy na danym serwerze czyli twój cykl może być przerywany przez innego gracza. Pomijając to są dni bonusowe bez problemu można zdobyć nagrody główne aczkolwiek nie są tego warte, ale i tak lepsze niż to co można samemu wybudować tak więc dobrze że w ogóle są ewenty :)
 
Do góry