• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Skrzynka z nagrodami a badania.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser369
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba się Tobie propozycja " Opcjonalnego otwierania skrzyni z nagrodami "?

  • Tak, ponieważ uważam że obecne rozwiązanie niepotrzebnie powoduje duże straty Punktów Wiedzy

    Głosy: 5 71,4%
  • Nie, ponieważ podoba mi się wprowadzone rozwiązanie i nie chce by było zmieniane

    Głosy: 2 28,6%

  • W sumie głosujących
    7
Status
Zamknięty.

DeletedUser369

Guest
Witam,
Odkąd wprowadzili skrzynki z nagrodami, musimy najpierw odblokować skrzynkę a dopiero potem mamy dostęp do badania. Bo Np. w mojej sytuacji muszę odblokować jeszcze 10 prowincji,(60/70) żeby dostać skrzynkę i ruszyć z badaniami. Tylko 10 prowincji to dość spora liczba Punktów wiedzy, która się zmarnuje bo mam już pasek wypełniony i nie mogę ich nigdzie rozdysponować. A więc chodzi o to żeby skrzynka nie była blokadą do badan a jedynie bonusową nagroda dla gracza, co o tym myślicie?
 

DeletedUser363

Guest
Ale w zamyśle twórców jest ogólnie wprowadzenie "blokady" przejścia do następnej ery przed zdobyciem określonej liczby prowincji. Te skrzynki to - o ile dobrze zrozumiałem - jedynie dodatkowy bonus. Faktem jednak jest, że jak ktoś nagle ma za mało prowincji a PW lecą to może trochę być kicha.
 

DeletedUser110

Guest
Ale jak to możliwe, że masz tylko 60 prowincji? Chyba nic nie podbijałeś/negocjowałeś, a PW masz tylko z godzinowego przyrostu?
Chyba, że kupowałeś PW. To może po to jest to ograniczenie.
Gram na wszystkich serwerach, przy czym na 2 i 3 tak 'lajcikowo', a nie miałem problemów z tymi skrzynkami (na 3 dopiero co dotarłem do epoki III, poza zaawansowanym zwiadem jeszcze nic nie zbadałem, więc jeszcze hohoho do następnej, a do skrzynki IV epoki mam 46/50)
 

DeletedUser369

Guest
Ja będę odkrywal teraz V dział, a nie moge bo musze te prowincje, ale punkty przepadają, bynajmniej tak mi się zdaje.
@Edit
 

DeletedUser110

Guest
Wobec tego wpakuj punkty komuś w Cud. W niewielkim stopniu, ale zawsze, Ci się zwrócą. Innego pomysłu nie mam.
 

DeletedUser

Guest
To ja może wspomnę, że osobiście uważam, iż Skrzynie nie są zupełnie zbalansowane. Przykładowo zdobycie 10 w I erze jest racjonalne, ale 30 w II erze gdy dopiero na samym końcu, przed samiuteńkim zwiadem dostaje się Trenty u Elfów to trochę próg już zbyt wysoko ustawiony. Warto pamiętać, że na tym etapie nie ma jeszcze wielu osób z cudami (zwłaszcza na starcie serwera!), nie są ludzie w bractwach albo za mało wciąż wokół gracza sąsiadów. Taka sytuacja jest teraz na S3 przykładowo. Sam mam konto obok kilku (!) graczy w Top10 serwera i nikt nie doszedł jeszcze do cudów. Sam mam zdobytych prowincji 20 i stoję właśnie w sytuacji, gdy muszę zdobyć ich 30 by skrzynię odblokować i móc do Zwiadu wkładać punkty. Ale patrzę na progi takiego choćby przejścia z V do VI (Krasnale) i widząc tam próg 100 prowincji mogę śmiało stwierdzić, że on dla tej ery jest jednak za niski. W tym momencie spokojnie rozwijający się gracz będzie miał przynajmniej 110-120.

Stąd moim zdaniem trzeba dobrze przemyśleć progi. Zwłaszcza z racji niedostępności alternatyw. Rozumiem, że podczas walk punkty będą się nam akumulowały i w teorii owa "blokada" sprawi, że będziemy mieli od przy takiej sytuacji od razu wiele punktów by "wykupić" Zwiad i może coś jeszcze, ale kompletnie ignorujemy w takiej sytuacji, że traci gracz wtedy godzinowy przyrost na najprowdopodobniej dobrych kilka dni, zanim owe brakująe prowincje podbije. Nikt widać nie pomyślał o specyficznych sytuacjach, gdy utylizacja PW jest dla gracza zwyczajnie niemożliwa, a dodatkowo nie spojrzał ile punktów można w erze zdobyć. II era jest króciutka. Licząc, że w I erze zdobyliśmy te 10 prowincji jedynie, to za samo zdobycie 20 prowincji dostajemy punktów na prawie pół ery(!) a do tego dochodzi bonus godzinowy. Gracz ma więc ograniczony do niecałych 2 tygodni czas gry, by wyjść z tej ery bez straty punktów spowodowanej blokadą, co jest zwyczajną głupotą. I to w sytuacji gdy nie kupuje nawet jednego punktu za towary czy monety. Dopiero w III erze jest znacznie więcej badań, ale i walki stają się trudniejsze z racji pojawiania już w II erze Nekromantów czy Czarodziejek, które dostępne dla nas jednostki po prostu przewyższają przez długi okres gry klasą. Wymagania więc skrzyniowe są do ponownego rozpatrzenia by były realne. Bo przy przejściu z III do IV znowu będzie ten sam problem. Mają być wysokie i niech są, ale niech nie będą na dany poziom rozwoju znacząco wysokie. Zwaszcza gdy brak alternatyw utylizacji.
 

DeletedUser

Guest
Witam.

W związku z tym, że nie tylko mnie nie spodobał się wprowadzony przez twórców gry ze skrzynią z nagrodami której jeśli nie otworzymy nie będziemy mogli przejść do kolejnego etapu gry i odkrywać kolejnych technologii przez co Punkty Wiedzy wielu osobom po prostu przepadają, chciałem zaproponować inne rozwiązanie.

Mianowicie, takie aby otwarcie skrzyni było opcjonalne, po zdobyciu konkretnej ilości prowincji ( ilość może być nawet taka jak teraz ), a nie przymusowe aby móc odkrywać kolejne technologie. Obecne rozwiązanie powoduje jak widać po wypowiedziach graczy wiele komplikacji, tym bardziej że nikt z twórców gry nie zająknął się wcześniej nawet słowem, że taka opcja będzie wprowadzona.
 

DeletedUser580

Guest
Mnie ten problem nie dotyczy, bo sporo się biję, ale strasznie nie fair jest wypuszczanie takiej aktualizacji bez ostrzeżenia i to jako element obligatoryjny. Proszę mi tylko nie pisać, że na Becie było to wiadome od 2 tygodni, bo to beznadziejnie głupia kontra.

@thek ma tutaj w pełni rację, że balans jest niewłaściwy. Na początku jest zbyt trudno (nie ma to jak zniechęcić graczy, którzy dopiero zaczynają, brawo), a później zbyt łatwo. 100 prowincji na wejściu do Krasnali? Na S3 kończę 3 Erę i mam podbitych 87 prowincji, a przyspieszę przecież dopiero jak będę mieć Trenty II, Golemy II i Czarki...

Skrzynia kojarzy się ze skarbem, który w większości gier jest czymś, co CHCE się zdobyć, a nie MUSI się zdobyć. Niestety jak zajrzałam do środka tych skrzynek, to sobie pomyślałam, że nie były warte kliknięcia, a co dopiero jakiejś specjalnej spiny, żeby je zdobyć. Pewnie dlatego jest na nich obligo. ;)
 

DeletedUser

Guest
Na becie grający ludzie wiedzieli. Tutaj nie bardzo wspomniano co się wiąże ze skrzyniami, ponieważ polityka zakłada, że informacje o aktualizacji są dodawane po jej zakończeniu z reguły, a nie z kilkudniowym wyprzedzeniem. Przez co gracze nie mają możliwości zapoznania się z nadchodzącymi zmianami.

Problem inny jest w tym, że nie przemyślano wszystkich komplikacji tego kroku w różnych sytuacjach, co może prowadzić nawet do zablokowania pewnego aspektu gry niemal wszystkim(!) graczom na młodym serwerze, gdzie brak cudów i możliwości utylizacji nadmiaru PW. Każdy nowo powstający serwer walnie w problem źle zbalansowanych limitów prowincji przy przejściu do 2 i 3 ery na mur beton. To efekt nie do końca przemyślanej decyzji projektowej. Ten kto tworzył limity widać nigdy w to nie grał i nie wie na jakim etapie rozbudowy są gracze w momencie przechodzenia do nowej ery. W końcu podbijać prowincje można walką albo negocjacjami, ale wiąże się to ze zdobywaniem punktów wiedzy, które blokują akumulację godzinową, a nie każdy walczy w sposób mieszany. Znam takich, którzy olali walkę i wszystko kupowali negocjacjami. Efekt jest tak, że mieli problemy surowcowe w chwili gdy się okazało, że nagle powinni byli zdobyć minimum 30 prowincji. Teraz leżą i kwiczą, bo są zablokowani, a surowców na negocjacje nie mają by się szybko odblokować.
 

DeletedUser

Guest
Dla mnie osobiście jest to żenujące, że jest taki kłopot z balansem. Dziwi mnie to że Twórcy maja taki kłopot, przy tak słabo rozwiniętej funkcjonalnie grze. Żenada. Nie chce wiedzieć co by było gdyby był tu PVP, chyba wywiesiliby białą flagę i ogłosili kapitulację :) Z @thek po raz kolejny się zgadzam, bo przecież to oczywiste że twórcy nigdy nie grali w tą grę, każda zmiana tego typu przed wprowadzeniem powinna być przetestowana przez wiele osób przez dłuższy czas.

Jak wykonywałem zlecenie dla konkurencyjnej firmy naszych twórców, to w aktualizacje np. świąteczną graliśmy już w kwietniu po to aby na grudzień ją dopracować. Myślę że InnoGames, powinno troszeczkę pomyśleć nad roszadami w składzie, albo rzetelniej podejść do tematu.

Zresztą moja wypowiedź to skróty myślowe, kumaty zrozumie. @thek trzymaj rękę na pulsie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
To ja może wspomnę, że osobiście uważam, iż Skrzynie nie są zupełnie zbalansowane. Przykładowo zdobycie 10 w I erze jest racjonalne, ale 30 w II erze gdy dopiero na samym końcu, przed samiuteńkim zwiadem dostaje się Trenty u Elfów to trochę próg już zbyt wysoko ustawiony. Warto pamiętać, że na tym etapie nie ma jeszcze wielu osób z cudami (zwłaszcza na starcie serwera!), nie są ludzie w bractwach albo za mało wciąż wokół gracza sąsiadów. Taka sytuacja jest teraz na S3 przykładowo. Sam mam konto obok kilku (!) graczy w Top10 serwera i nikt nie doszedł jeszcze do cudów. Sam mam zdobytych prowincji 20 i stoję właśnie w sytuacji, gdy muszę zdobyć ich 30 by skrzynię odblokować i móc do Zwiadu wkładać punkty. Ale patrzę na progi takiego choćby przejścia z V do VI (Krasnale) i widząc tam próg 100 prowincji mogę śmiało stwierdzić, że on dla tej ery jest jednak za niski. W tym momencie spokojnie rozwijający się gracz będzie miał przynajmniej 110-120.

Stąd moim zdaniem trzeba dobrze przemyśleć progi. Zwłaszcza z racji niedostępności alternatyw. Rozumiem, że podczas walk punkty będą się nam akumulowały i w teorii owa "blokada" sprawi, że będziemy mieli od przy takiej sytuacji od razu wiele punktów by "wykupić" Zwiad i może coś jeszcze, ale kompletnie ignorujemy w takiej sytuacji, że traci gracz wtedy godzinowy przyrost na najprowdopodobniej dobrych kilka dni, zanim owe brakująe prowincje podbije. Nikt widać nie pomyślał o specyficznych sytuacjach, gdy utylizacja PW jest dla gracza zwyczajnie niemożliwa, a dodatkowo nie spojrzał ile punktów można w erze zdobyć. II era jest króciutka. Licząc, że w I erze zdobyliśmy te 10 prowincji jedynie, to za samo zdobycie 20 prowincji dostajemy punktów na prawie pół ery(!) a do tego dochodzi bonus godzinowy. Gracz ma więc ograniczony do niecałych 2 tygodni czas gry, by wyjść z tej ery bez straty punktów spowodowanej blokadą, co jest zwyczajną głupotą. I to w sytuacji gdy nie kupuje nawet jednego punktu za towary czy monety. Dopiero w III erze jest znacznie więcej badań, ale i walki stają się trudniejsze z racji pojawiania już w II erze Nekromantów czy Czarodziejek, które dostępne dla nas jednostki po prostu przewyższają przez długi okres gry klasą. Wymagania więc skrzyniowe są do ponownego rozpatrzenia by były realne. Bo przy przejściu z III do IV znowu będzie ten sam problem. Mają być wysokie i niech są, ale niech nie będą na dany poziom rozwoju znacząco wysokie. Zwaszcza gdy brak alternatyw utylizacji.

Nie ma się co dziwić, skoro zmiany które wprowadzają nie zostały "ograne" a sami twórcy nie grają w grę.. :) Stąd wynikają takie problemy o których piszesz i z którymi całkowicie się zgadzam.
Twórcy mają do ogarnięcia balans drzewka rozwoju, TYLKO PVE, i koszty budowy z rozmiarem. A jeszcze nie dają rady. Do twórców: Jak się kochani nie gra w grę którą się tworzy to nie jest się w stanie jej doskonale stworzyć. Kucharz jak podaje danie, najpierw je próbuje... bynajmniej powinien.
Aktualizacja 1.0 ? Nadal powinno być Beta 0.0001 ;)

Poza tym na pierwszy rzut oka widać było że "progi" dla skrzynek były napisane na kolanie przy porannej kawce.
 

DeletedUser

Guest
Im dłużej gram w tą grę, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że twórcy gry mają tak naprawdę tylko jeden szkopuł - co zrobić, aby wyciągnąć od graczy jeszcze więcej kasy. Aktualizacje jakie wydają ( chociażby słynna 1.0 ) zamiast ulepszać grę, i sprawiać aby była ona jeszcze ciekawsza i by grało się przyjemniej działa zupełnie na odwrót.
 

DeletedUser810

Guest
Thek, sprawdza się dokładnie tak jak piszesz. Teraz jestem w II erze i mam zdobytych 29 prowincji, ale dostaję takie baty że nie jestem w stanie wygrać nawet połowę prowincji za jednym podejściem, oczywiście nie mając jeszcze Zaawansowanych Tancerzy i Trenta. Zatem aby zrobić 30 prowincji cały czas jestem bez zasobów, bo na chwilę obecną nie pozostaje mi wiele tylko negocjacje. Jak już dobiję do skrzyni to stracę ogrom punktów wiedzy, bo zanim nazbieram te zasoby wydając je na negocjacje, to miną wieki.
Kompletnie mi się to teraz nie podoba
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser810

Guest
Popieram, żeby dowalić taką poprzeczkę na początku gry, no bardzo przepraszam ale wyprowadziło mnie to z równowagi.
 

DeletedUser

Guest
@Majula Nie martw się tu jest tak od dawna, gracze tu narzekają, a Team robi dobrą minę do złej gry, gdyż doskonale wiedzą że Twórcy dużo kwestii mają w głębokim poważaniu.
 

DeletedUser

Guest
Jak nie będą brać do siebie uwag graczy to muszą się liczyć z tym, że kranik będzie stopniowo wysychał, aż w końcu wyschnie na dobre i będą sami grać w swoją grę :) Ja rozumiem chęć zmian, zysku ale tym razem przesadzili.
 

DeletedUser449

Guest
Pierwszych 30 prowincji bez problemu się negocjuje. Dobrze wykonując zadania, złoto i narzędzia nie są absolutne żadnym problemem - chyba że za kłopot uznać, co należy robić z ich nadmiarem. Dzięki zadaniu "zdobądź 40 dóbr", owe 40 towarów kosztuje 2k złota i 200 narzędzi, co przy cenach negocjowania prowincji (kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt sztuk towarów, zależy od odległości) pozwala zdobyć kilkanaście prowincji w ciągu godziny, wyłącznie klikając zadania! Dopiero czwarty krąg zaczyna kosztować po 100-300 towarów, co już sprawia kłopoty.

Przy takim trybie gry, negocjując zdecydowaną większość prowincji aż do czterdziestej, mam mimo to 7k każdego podstawowego towaru + 4 manufaktury desek rozwinięte na maksymalny dla mnie, 9 poziom. Ciągle mam max narzędzi posiadając aż 4 warsztaty na drugim poziomie, od początku gry.
 

DeletedUser810

Guest
Pierwszych 30 prowincji bez problemu się negocjuje. Dobrze wykonując zadania, złoto i narzędzia nie są absolutne żadnym problemem - chyba że za kłopot uznać, co należy robić z ich nadmiarem. Dzięki zadaniu "zdobądź 40 dóbr", owe 40 towarów kosztuje 2k złota i 200 narzędzi, co przy cenach negocjowania prowincji (kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt sztuk towarów, zależy od odległości) pozwala zdobyć kilkanaście prowincji w ciągu godziny, wyłącznie klikając zadania! Dopiero czwarty krąg zaczyna kosztować po 100-300 towarów, co już sprawia kłopoty.

Przy takim trybie gry, negocjując zdecydowaną większość prowincji aż do czterdziestej, mam mimo to 7k każdego podstawowego towaru + 4 manufaktury desek rozwinięte na maksymalny dla mnie, 9 poziom. Ciągle mam max narzędzi posiadając aż 4 warsztaty na drugim poziomie, od początku gry.
No nie powiedziałabym, bo prowincje do 3 kręgu może są za złoto i narzędzia, ale potem zaczynają się towary. Ja doszłam już do jedwabiu 200, a mam zaledwie odblokowaną jedną manufakturę na zwoje. Owszem złota i narzędzi mi nie brakuje, ale z towarami uważam że poszaleli.
Jeżeli tak dobrze Ci idzie to gratuluję, ale ja jestem troszkę mniej inteligentna w tej grze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser449

Guest
Póki co, widzę że narzekania dotyczą zwiadu na początkowy etap gry, do trzeciej ery. Piąty krąg (od którego wymagane mogą być zwoje, kryształy lub jedwab) zaczyna się gdzieś od 42 prowincji, więc mój post nawet nie dotyczy tego etapu gry. Chociaż z osiągnięciem 50 prowincji również nie widzę żadnych problemów - mimo że koszt negocjacji staje się już zbyt duży. Ale ma się do dyspozycji cztery rodzaje wojsk, więc można dobrać właściwe jednostki.
Domyślam się, że twórcy gry mają dostęp do danych i to na nich bazują przy wprowadzaniu nowości. Wartości 10/30/50/70/100 mogą być zbliżone do średniej, z jaką gracz wchodzi do danej epoki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry