• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Stan armii [17-02-PL-UI-6]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser727
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser727

Guest
Proponuję dodać nową "rozkładaną" ikonę, taką jak "Przegląd towarów" przy monetach. Po najechaniu rozwijało by się okno pokazujące ile mamy jakich jednostek.
Myślę, że pomysł uniknie powrotu do miasta, włączania koszar, rozwijanie zakładki "Armia" i patrzenie na stan wojska; następnie zapamiętując wychodzenia na mapę, szukania odpowiedniej prowincji, wchodzenia w nią itd.
 

DeletedUser363

Guest
Hm, no niby spoko pomysł, tylko że to zdubluje nam informacje. Już wyjaśniam:

Zakładam z drugiej części opisu, że przydałaby się informacja o liczbie jednostek każdego rodzaju kiedy eksplorujemy mapę świata i mamy już upatrzoną jakąś prowincję - sugeruje to ciąg: "następnie zapamiętując wychodzenia na mapę, szukania odpowiedniej prowincji, wchodzenia w nią".

Wychodzi więc na to, że jesteśmy już na mapie świata, a nawet sobie weszliśmy w jakąś prowincję i mamy przed sobą minimapkę z kolejnymi częściami tej prowincji, gdzie musimy albo wywalczyć sobie relikt, albo za niego zapłacić. W tym miejscu potrzebujesz informacji o liczbie jednostek danego typu, żeby wiedzieć czy jest sens walczyć czy nie. Żeby w ogóle móc porównać siły i tak musisz kliknąć w któryś z wykrzykników, żeby zobaczyć ilu jest przeciwników i jakich.

Teraz szybka podpowiedź - w tym momencie klikasz "Walka" i w miejscu, w którym przydzielasz swoje jednostki masz wypisaną dokładną liczbę przy każdym możliwym typie jednostki. Dodanie jakiegoś dodatkowego przycisku gdzieś tam byłoby dublowaniem tej informacji, do której uzyskania wystarczy Ci tak naprawdę tylko jedno dodatkowe kliknięcie. Nie musisz rozpoczynać walki jeśli nie chcesz, możesz akcję anulować, ale znasz swoją liczbę jednostek tak czy siak.

Dlatego ja jestem na nie, ze względu na dublowanie informacji i to tak naprawdę w tym samym oknie.
 

DeletedUser

Guest
Hm, no niby spoko pomysł, tylko że to zdubluje nam informacje. Już wyjaśniam:

Zakładam z drugiej części opisu, że przydałaby się informacja o liczbie jednostek każdego rodzaju kiedy eksplorujemy mapę świata i mamy już upatrzoną jakąś prowincję - sugeruje to ciąg: "następnie zapamiętując wychodzenia na mapę, szukania odpowiedniej prowincji, wchodzenia w nią".

Wychodzi więc na to, że jesteśmy już na mapie świata, a nawet sobie weszliśmy w jakąś prowincję i mamy przed sobą minimapkę z kolejnymi częściami tej prowincji, gdzie musimy albo wywalczyć sobie relikt, albo za niego zapłacić. W tym miejscu potrzebujesz informacji o liczbie jednostek danego typu, żeby wiedzieć czy jest sens walczyć czy nie. Żeby w ogóle móc porównać siły i tak musisz kliknąć w któryś z wykrzykników, żeby zobaczyć ilu jest przeciwników i jakich.

Teraz szybka podpowiedź - w tym momencie klikasz "Walka" i w miejscu, w którym przydzielasz swoje jednostki masz wypisaną dokładną liczbę przy każdym możliwym typie jednostki. Dodanie jakiegoś dodatkowego przycisku gdzieś tam byłoby dublowaniem tej informacji, do której uzyskania wystarczy Ci tak naprawdę tylko jedno dodatkowe kliknięcie. Nie musisz rozpoczynać walki jeśli nie chcesz, możesz akcję anulować, ale znasz swoją liczbę jednostek tak czy siak.

Dlatego ja jestem na nie, ze względu na dublowanie informacji i to tak naprawdę w tym samym oknie.

Cóż, może inaczej bo trochę źle do tego podszedłeś - przeoczyłeś.
Otóż gdy jestem w mieście czy na mapie to u góry mogę podejrzeć surowce, to jest oczywiste.
Kiedy wchodzę do kupca tych surowców podejrzeć nie mogę ponieważ ekran jest przyciemniany, czyż tak?
Wówczas nie jest zdublowana informacja.

Tak samo z armią, jestem w mieście, na mapie świata czy w danej prowincji, to u góry obok surowców mam podgląd.
Kiedy wchodzę do koszar lub do trybu wyboru jednostek do walki (w danej prowincji) ekran przyciemnia się wokół więc informacja nie jest zdublowana.
 

DeletedUser363

Guest
@aldzik owszem, tu się zgadzam, nie jest JEDNOCZEŚNIE zdublowana. W sumie nawet można uznać, że nie jest w ogóle zdublowana. Tylko teraz zobacz, przykład @msor2 wskazuje na sytuację, w której masz już wybraną prowincję i w niej jesteś. W końcu musi zapamiętać daną prowincję, skoro później trzeba ją odszukać. Przyjmijmy, że wprowadzamy ten przycisk czy jak to tam nazwać, żeby był podgląd jak w przypadku surowców. Będąc w prowincji i chcąc walczyć muszę znać swój stan wojsk i wojsk w prowincji, żeby móc ocenić czy w ogóle brać się za walkę. W takim razie mogę obie te informację na tę chwilę poznać w następujący sposób:

1. Wybieram sobie konkretny wykrzyknik, w którym będę walczył.
2. Klikam walka i sprawdzam swoje wojsko, obok mam liczebność przeciwników, więc od razu mogę porównać.
3. Mogę już walczyć jeśli chcę.

W przypadku gdyby wprowadzić taki podgląd wyglądałoby to tak:

1. Sprawdzić na podglądzie swoje wojsko i zapamiętać oczywiście, albo na kartce zapisać.
2. Wybrać sobie konkretny wykrzyknik, w którym będę walczył.
3. Już nie mogę sprawdzić swojego wojska w podglądzie, bo jest zaszarzony, więc cieszę się, że zapamiętałem liczbę z podglądu, który został stworzony po to, abym nie musiał nic zapamiętywać.
4. Widzę liczebność przeciwników i mogę porównać szanse. Ok, mogę walczyć.
5. Klikam "walka" i... ojej, nie musiałem zapamiętywać swojego wojska, bo mogłem je tutaj porównać od razu z przeciwnikiem.

Widzisz różnicę? Taki podgląd w takiej sytuacji nic nie wniesie. Będzie zbędnym dodatkiem, który zdubluje informacje, a tak naprawdę te informacje się w ogóle nie przydadzą, nie wykorzystam ich w praktyce.

Kiedy jesteś w mieście masz podgląd surowców, abyś mógł od razu określić czy stać Cię na jakąś budowlę i czy Twoje najbliższe plany mają sens, bo Ci tych surowców wystarczy.
Kiedy jesteś u kupca masz w ofertach swoje surowce, abyś nie musiał wychodzić z kupca, ale tutaj taką informację wykorzystasz w praktyce.
Kiedy jesteś w mieście informacja o liczebności wojsk nie jest Ci potrzebna - potrzebujesz najwyżej w koszarach, a tam masz tę liczebność.
Kiedy chcesz walczyć nie potrzebujesz liczby wojsk w podglądzie, bo i tak nie masz do niego dostępu, za to masz taką informacje w panelu walki, gdzie od razu możesz to porównać z liczebnością wroga.

Obawiam się, że niczego nie przeoczyłem. Chyba, że są jeszcze inne aspekty, których nie wziąłem pod uwagę. :)
 

DeletedUser

Guest
@ampH , dzięki za wyczerpującą odpowiedź :D. Rozumiem, rzeczywiście @msor2 wskazuje na taką sytuację jaką opisałeś co rzeczywiście mija się z celem. Natomiast mnie zależało na sytuacji w której, jesteś na mapie i masz podgląd na armię tak jak tych surowców (których obecność na mapie jest zbędna).

No ale kiedy ja wchodzę na mapę odczuwam brak tego podglądu, gdyż gra wymusza abym skorzystał z wejścia w jakąkolwiek prowincje i podjęcie trybu wyboru wojska do walki, a trzeba przyznać że na odkrytym dużym obszarze szukanie niezdobytej prowincji i wchodzenie w nią jest nieco uciążliwe - załadowanie na niektórych komputerach jest nawet bardzo uciążliwe.

Dlatego sądzę, że:

Kiedy jesteś na mapie i masz podgląd surowców (można uznać to za zbędne) - to i informacja o liczbie wojsk mogłaby mieć swoje miejsce.
Kiedy jesteś w prowincji podgląd surowców ma sens - negocjacje - tylko SZKODA ŻE NIE DZIAŁA :) a to dlatego że tło się przyciemnia. Fakt otwarcie i zamkniecie okienka to akurat pestka .
Kiedy jesteś na mapie i dofinansowujesz sąsiadów warto mieć podgląd na wojsko - może akurat jest ich na tyle że warto walczyć o prowincje.

To są kwestie , które przemawiają za tym aby to wprowadzić ale głownie ta:

Jak ktoś ma odkryty duży obszar, a korzysta ze słabszego sprzętu to uciążliwe ładowanie trwa.. Poza tym ja mam bardzo dobry sprzęt i mimo wszystko oczekiwać trzeba - Flash.

Obawiam się, że niczego nie przeoczyłem. Chyba, że są jeszcze inne aspekty, których nie wziąłem pod uwagę. :)

Fakt, to są te aspekty ;)

Jak się na nie zapatrujesz?
 

DeletedUser727

Guest
Hm, no niby spoko pomysł, tylko że to zdubluje nam informacje. Już wyjaśniam:

Zakładam z drugiej części opisu, że przydałaby się informacja o liczbie jednostek każdego rodzaju kiedy eksplorujemy mapę świata i mamy już upatrzoną jakąś prowincję - sugeruje to ciąg: "następnie zapamiętując wychodzenia na mapę, szukania odpowiedniej prowincji, wchodzenia w nią".

Wychodzi więc na to, że jesteśmy już na mapie świata, a nawet sobie weszliśmy w jakąś prowincję i mamy przed sobą minimapkę z kolejnymi częściami tej prowincji, gdzie musimy albo wywalczyć sobie relikt, albo za niego zapłacić. W tym miejscu potrzebujesz informacji o liczbie jednostek danego typu, żeby wiedzieć czy jest sens walczyć czy nie. Żeby w ogóle móc porównać siły i tak musisz kliknąć w któryś z wykrzykników, żeby zobaczyć ilu jest przeciwników i jakich.

Teraz szybka podpowiedź - w tym momencie klikasz "Walka" i w miejscu, w którym przydzielasz swoje jednostki masz wypisaną dokładną liczbę przy każdym możliwym typie jednostki. Dodanie jakiegoś dodatkowego przycisku gdzieś tam byłoby dublowaniem tej informacji, do której uzyskania wystarczy Ci tak naprawdę tylko jedno dodatkowe kliknięcie. Nie musisz rozpoczynać walki jeśli nie chcesz, możesz akcję anulować, ale znasz swoją liczbę jednostek tak czy siak.

Dlatego ja jestem na nie, ze względu na dublowanie informacji i to tak naprawdę w tym samym oknie.

Informacja o towarach też jest zdublowana: na targu oraz w przeglądzie, a miałem na myśli pobyt na mapie - nie w prowincji. W przypadku wprowadzenia tej ikony możesz sprawdzić stan jednostek w każdym miejscu; nie tylko przed walką, w koszarach.
@ampH , dzięki za wyczerpującą odpowiedź :D. Rozumiem, rzeczywiście @msor2 wskazuje na taką sytuację jaką opisałeś co rzeczywiście mija się z celem. Natomiast mnie zależało na sytuacji w której, jesteś na mapie i masz podgląd na armię tak jak tych surowców (których obecność na mapie jest zbędna).

No ale kiedy ja wchodzę na mapę odczuwam brak tego podglądu, gdyż gra wymusza abym skorzystał z wejścia w jakąkolwiek prowincje i podjęcie trybu wyboru wojska do walki, a trzeba przyznać że na odkrytym dużym obszarze szukanie niezdobytej prowincji i wchodzenie w nią jest nieco uciążliwe - załadowanie na niektórych komputerach jest nawet bardzo uciążliwe.

Dlatego sądzę, że:

Kiedy jesteś na mapie i masz podgląd surowców (można uznać to za zbędne) - to i informacja o liczbie wojsk mogłaby mieć swoje miejsce.
Kiedy jesteś w prowincji podgląd surowców ma sens - negocjacje - tylko SZKODA ŻE NIE DZIAŁA :) a to dlatego że tło się przyciemnia. Fakt otwarcie i zamkniecie okienka to akurat pestka .
Kiedy jesteś na mapie i dofinansowujesz sąsiadów warto mieć podgląd na wojsko - może akurat jest ich na tyle że warto walczyć o prowincje.

To są kwestie , które przemawiają za tym aby to wprowadzić ale głownie ta:

Jak ktoś ma odkryty duży obszar, a korzysta ze słabszego sprzętu to uciążliwe ładowanie trwa.. Poza tym ja mam bardzo dobry sprzęt i mimo wszystko oczekiwać trzeba - Flash.

Obawiam się, że niczego nie przeoczyłem. Chyba, że są jeszcze inne aspekty, których nie wziąłem pod uwagę. :)
Fakt, to są te aspekty ;)

Jak się na nie zapatrujesz?
Mnie też brak tej informacji. Następny pomysł, by nie łączyć, pokaże lekki sens jeszcze mniejszej ilości kliknięć; jak i tego pomysłu. Ale to pod wieczór.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
W przypadku wprowadzenia tej ikony możesz sprawdzić stan jednostek w każdym miejscu; nie tylko przed walką, w koszarach.
Dla mnie ta opcja jest zbędna.
Nie ma bowiem potrzeby, sprawdzania stanu wojska, częściej niż przed walką.
Wiadomo przecież, że jak szkolimy w koszarach, to przy okazji sprawdzamy armie.
Obecne możliwości sprawdzania jednostek wystarczą.
 

DeletedUser

Guest
Rozumiem chęć udogodnienia sobie podglądu i w pewnym sensie mnie to nie dziwi. Jednak, o ile mnie pamięć nie myli, w jakimś wątku Dragomira napisała, że ta gra polega na tym, aby niejako, zmusić gracza do klikania, bo w końcu na tym ta gra polega. Jeśli będziemy minimalizować w nieskończoność ilość kliknięć, to gra nie będzie robić się nudna w późniejszym okresie gry ze względu na np.: ukończenie drzewa technologii, czy poszerzenia terytorium "ponad miarę", a znacznie wcześniej, z tego względu, że najzwyczajnie w świecie za mało będzie interakcji. Jak również ampH słusznie zauważył tu chodzi o zaledwie jedno kliknięcie (lub dwa jeśli wliczyć jeszcze anulowanie).

Pozdrawiam :)
 

DeletedUser

Guest
Witam,ja proponuję wprowadzenie podglądu areny przed walką.Np:klikam prowincje którą chcę zdobyć widzę jednostki wroga i...mam dylemat często.Niby łatwe do pokonania więc wystawiam armię bo wiem że wygram,widok areny niestety doprowadza do szału bo ja mam ograniczone ruchy jedno przejście,wróg ma pół mapy dla siebie.Wystarczy 3 armie bombardierów wroga,ze 2 armie cerberów i po sprawie a ja nie mam jak zaatakować bo za daleko,cerbery blokują przejście.Taki podgląd mapy/areny ułatwiłby wybór walczę/negocjuję.Pozdrawiam
 

DeletedUser580

Guest
@Lord Kacper31, można sobie z tym poradzić wchodząc do bitwy jednostką z największą inicjatywą (u Elfów Tancerz Ostrzy). Obejrzeć sobie pole bitwy i poddać się. To nie rodzi żadnych konsekwencji. Dopiero później wystawić odpowiednie już wojsko.
 

DeletedUser

Guest
Gdybyście przeczytali co z @ampH pisaliśmy to byście wiedzieli że w zasadzie, podgląd surowców w niektórych sytuacjach też jest zbędny i dziwi mnie fakt , że @Atrewian tego nie dostrzega - jako osoba reprezentująca Team Elvenar. Poza tym @mastercook co do klikania to wiele takich udogodnień z gry moglibyśmy usunąć. Odnosząc się do klikania - piszesz że "jedno dwa kliknięcia", gdy gracz odpala mapę na której ma ponad 200 prowincji jak nie więcej to życzę powodzenia, tym bardziej, że nie każdy ma tak dobry sprzęt. Zresztą silnik, język, na którym ta gra jest zbudowana powinna nakłonić twórców do szybkich podglądów, po to niektóre już są, tak samo jak menu szybkiego dostępu, przecież mapa w niektórych przypadkach ładuje się ogrom czasu.
@mastercook Po co mi Kupiec na pasku szybkiego dostępu? Przecież mogę go znaleźć w prowincji, po co podgląd surowców? Znajdę go u kupca..
itd. itd. :)

Dla mnie ta opcja jest zbędna.
Nie ma bowiem potrzeby, sprawdzania stanu wojska, częściej niż przed walką.
Wiadomo przecież, że jak szkolimy w koszarach, to przy okazji sprawdzamy armie.
Obecne możliwości sprawdzania jednostek wystarczą.

Oczywiście, że jest. Słuchaj po Co mam szukać na mojej dużej mapie i wchodzić następnie w prowincje Eliksiru i następnie wyszukać odpowiednią walkę na prowincji, aby dopiero wtedy dowiedzieć się że dysponuje za mało o 20 sztuk Trentami? Bez sensu..

Wiadomo przecież, że jak szkolimy w koszarach, to przy okazji sprawdzamy armie. Obecne możliwości sprawdzania jednostek wystarczą
No tak .. ;) ale jak mam kolejkę na 15 godzin i prowadzę bractwo, wykonuje kilka operacji w ciągu paru minut, za chwile walczę, za chwile handluje, za chwile piszę z kimś, za chwilę robię cuda na kiju.... to mógłbym na tej mapie na której te walki mają się odbywać, mieć ten DROBNY podgląd na armię. To taka, mała rzecz a zrozumcie, że to co pisałem wcześniej - niektóre osoby na to narzekają , że uciążliwe jest takie funkcjonowanie.

A poza tym z podglądem surowców, o którym się we wcześniejszym poście wypowiedziałem, nikt nie był skłonny zanegować, bo? Bo sprawdziliście to dla własnego przekonania i wiecie, że tak jest.

@Atrewian - niektórzy domagają się filtru ogłoszeń na kupcu, a tutaj świecą słabymi kontrargumentami :) a tamten pomysł jest zupełnie podobny i idąc tokiem rozumowania niektórych; też zupełnie zbędny. Jednak według mnie wręcz przeciwnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Sam pomysł podglądu wojsk nie jest głupim pomysłem. Wszystko zależy tylko i wyłącznie jak on miałby wyglądać, gdzie byłby w interfejsie orazna jakich ekranach. Ogólnie jest kilka miejsc gdzie pewnych "skrótów" brakuje. Nie chodzi tylko o podgląd armii zresztą. Takie miejsca to między innymi:
- z poziomu mapy prowincji dostęp do Koszar by uzupełnić kolejkę do budowy,
- z poziomu mapy prowincji możliwy podgląd stanu wojsk,
- z poziomu mapy prowincji dostęp do Kupca gdy uderzamy o limit Monet, Zasobów lub brakuje nam Towarów do negocjacji,
- z poziomu odwiedzanego gracza dostęp do kupca by pozbyć się nadmiaru Monet i/lub Zasobów by nie uderzyć o limit.

Dlatego temat powinien moim zdaniem nie tylko o sam stan armii zahaczać, ale nieco szerzej o tym, gdzie są brakujące w interfejsie skróty do budynków w naszym mieście lub ekrany podglądu do jakiegoś konkretnego zestawienia.
 

DeletedUser727

Guest
Sam pomysł podglądu wojsk nie jest głupim pomysłem. Wszystko zależy tylko i wyłącznie jak on miałby wyglądać, gdzie byłby w interfejsie orazna jakich ekranach. Ogólnie jest kilka miejsc gdzie pewnych "skrótów" brakuje. Nie chodzi tylko o podgląd armii zresztą. Takie miejsca to między innymi:
- z poziomu mapy prowincji dostęp do Koszar by uzupełnić kolejkę do budowy,
- z poziomu mapy prowincji możliwy podgląd stanu wojsk,
- z poziomu mapy prowincji dostęp do Kupca gdy uderzamy o limit Monet, Zasobów lub brakuje nam Towarów do negocjacji,
- z poziomu odwiedzanego gracza dostęp do kupca by pozbyć się nadmiaru Monet i/lub Zasobów by nie uderzyć o limit.

Dlatego temat powinien moim zdaniem nie tylko o sam stan armii zahaczać, ale nieco szerzej o tym, gdzie są brakujące w interfejsie skróty do budynków w naszym mieście lub ekrany podglądu do jakiegoś konkretnego zestawienia.
Następnym pomysłem był by "Kupiec z poziomu mapy prowincji"...
 

DeletedUser580

Guest
A kolejnym dostęp z poziomu mapy do drzewka technologicznego.
Nie wiem jak Wy, ale ja walczę hurtem i brak podglądu wojo boli mnie mniej niż to, że muszę wracać i wydać zebrane PW (wiem, że mogę mieć >10, ale nie lubię jak mi się licznik PW resetuje :p).

Tak generalnie to Wam powiem, że mi się to najeżdżanie myszą na paski, żeby zobaczyć stan towarów w ogóle nie podoba.
Moim zdaniem lepiej by było ten pasek górny poszerzyć i żeby zawsze w miniaturkach widzieć ile czego się ma. Tak surowców, jak i wojo. Dużo miejsca by to nie zajęło, a byłoby pod ręką i przejrzyście.

Albo tak jak mamy chowany czat, mieć z drugiej strony ekranu rozwijany panel ze wszystkim. Można by było tam nawet wrzucić opisy bieżących zadań, może nawet info o rozbudowach. Czy co tam chcecie...
 

DeletedUser363

Guest
No, dłuższą chwilę nie zaglądałem na forum, ale już wróciłem i się odnoszę do wypowiedzi:

Kiedy jesteś na mapie i masz podgląd surowców (można uznać to za zbędne) - to i informacja o liczbie wojsk mogłaby mieć swoje miejsce.
Kiedy jesteś w prowincji podgląd surowców ma sens - negocjacje - tylko SZKODA ŻE NIE DZIAŁA :) a to dlatego że tło się przyciemnia. Fakt otwarcie i zamkniecie okienka to akurat pestka .
Kiedy jesteś na mapie i dofinansowujesz sąsiadów warto mieć podgląd na wojsko - może akurat jest ich na tyle że warto walczyć o prowincje.

1. Punkt pierwszy nierozerwalnie związany jest z naszą wcześniejszą dyskusją - dla samego jego bycia w podglądzie nie widzę najmniejszego sensu.
2. Tutaj punkt dla Ciebie, zdecydowanie jest to bez sensu, chociaż akurat to nie wpływa w żaden sposób na postrzeganie podglądu armii. :p Tak czy siak jest to bardzo słaba strona podglądu surowców.
3. Nawet jeśli masz mnóstwo wojska to i tak musisz wejść w prowincję i sprawdzić ile akurat tam jest przeciwników, czy Ci oddziały dadzą radę. Pamiętaj, że możesz mieć nawet i po 5 000 trentów, czarodziejek, golemów (lub odpowiedników ludzkich), a jeśli oddział zmieści maksymalnie 10 trentów to wystawiając takie wojsko przeciwko o wiele liczniejszym oddziałom wroga nie wygrasz. Tak czy owak musisz znać liczbę przeciwników żeby wiedzieć, czy w ogóle jest sens walczyć. Tutaj znowu możesz zastosować oba algorytmy, które przedstawiłem, tylko nieco je zmodyfikować. Albo zaczynasz od informacji o ogólnym stanie swojej armii a potem sprawdzasz wojska przeciwnika i ZNOWU swoją armię, albo od razu sprawdzasz wojska przeciwnika i swoją armię.

Informacja o towarach też jest zdublowana: na targu oraz w przeglądzie, a miałem na myśli pobyt na mapie - nie w prowincji. W przypadku wprowadzenia tej ikony możesz sprawdzić stan jednostek w każdym miejscu; nie tylko przed walką, w koszarach.

Proponowałbym jeszcze raz przeczytać wątek aż do Twojej wypowiedzi, to zrozumiesz czemu ta odpowiedź odnośnie podglądu towarów niekoniecznie jest sensowna i czemu udowadnia, że przeleciałeś jedynie wzrokiem po co drugiej linijce mojej wypowiedzi. :)

Skróty, o których wspomniał @thek to jeszcze inna bajka. Takie skróty a i owszem, nie tylko ułatwiłyby grę, ale również zmniejszyły poziom zirytowania. Do koszar czy kupca niestety trzeba się dostać jeśli chce się puścić produkcję lub wystawić jakiś towar. Ja bym natomiast nie przesadzał z liczbą podglądów - dojdziemy do takiej sytuacji, że gdzie byśmy nie byli tam będzie widać dosłownie wszystko. Interfejs będzie pieruńsko rozbudowany, a nie prosty, intuicyjny i ładny. Wejdziemy sobie do gry, omieciemy wzrokiem ekran, wiemy wszystko i wychodzimy.

Nie wiem jak Wy, ale ja gram dla grania. Gra jest według mnie czymś, co ma służyć do grania i pod pojęciem grania nie uznaję jedynie spojrzenia na interfejs. Trzeba klikać, kombinować, optymalizować sobie rozgrywkę, żeby była jakaś frajda. Są rzeczy, które są zbyt wydłużone i warto je skrócić, ale tylko po to, aby można było poświęcić więcej czasu na normalne granie - ale nie pojedyncze spojrzenie w dowolnym miejscu do poznania wszystkich informacji. Nawet konto premium w Plemionach dające podgląd dosłownie wszystkiego w jednym miejscu wymusza tak czy siak klikanie i interakcje z danymi wioskami.
 

DeletedUser

Guest
Po co mi Kupiec na pasku szybkiego dostępu? Przecież mogę go znaleźć w prowincji, po co podgląd surowców? Znajdę go u kupca..
itd. itd. :)

Proste kupiec na pasku dostępu jest po to żeby nie szukać kupca w mieście, szybciej jest kliknąć na pasku, który jest zawsze widoczny niż przesuwać ekranem po mieście żeby dostać się do kupca (uważam, że dobrym pomysłem byłoby dorzucenie jeszcze ikonki koszar tak jak proponował msor2 w innym temacie). Kliknięcie i tak i tak musisz wykonać, niezależnie od tego czy na pasku będzie ta opcja, czy nie. Ale dostęp jest szybszy. I tak jak pisał ampH, co z tego, że masz podgląd armii, skoro musisz to sobie zapamiętać lub spisać na kartce, a żeby dowiedzieć się z kim chcesz walczyć to musisz wykonać kliknięcie, jedno czy dwa, żeby wejść do prowincji, a następnie do konkretnej walki żeby w ogóle zobaczyć z kim chcesz walczyć. Wtedy dochodzi tylko jedno kliknięcie żeby mieć od razu porównanie swoich wojsk z wojskami przeciwnika. To w takim przypadku po co mi zapamiętywać co mam :/ Tego nie rozumiem.

Pozdrawiam
 

DeletedUser727

Guest
Proponowałbym jeszcze raz przeczytać wątek aż do Twojej wypowiedzi, to zrozumiesz czemu ta odpowiedź odnośnie podglądu towarów niekoniecznie jest sensowna i czemu udowadnia, że przeleciałeś jedynie wzrokiem po co drugiej linijce mojej wypowiedzi. :)

Skróty, o których wspomniał @thek to jeszcze inna bajka. Takie skróty a i owszem, nie tylko ułatwiłyby grę, ale również zmniejszyły poziom zirytowania. Do koszar czy kupca niestety trzeba się dostać jeśli chce się puścić produkcję lub wystawić jakiś towar. Ja bym natomiast nie przesadzał z liczbą podglądów - dojdziemy do takiej sytuacji, że gdzie byśmy nie byli tam będzie widać dosłownie wszystko. Interfejs będzie pieruńsko rozbudowany, a nie prosty, intuicyjny i ładny. Wejdziemy sobie do gry, omieciemy wzrokiem ekran, wiemy wszystko i wychodzimy.

Nie wiem jak Wy, ale ja gram dla grania. Gra jest według mnie czymś, co ma służyć do grania i pod pojęciem grania nie uznaję jedynie spojrzenia na interfejs. Trzeba klikać, kombinować, optymalizować sobie rozgrywkę, żeby była jakaś frajda. Są rzeczy, które są zbyt wydłużone i warto je skrócić, ale tylko po to, aby można było poświęcić więcej czasu na normalne granie - ale nie pojedyncze spojrzenie w dowolnym miejscu do poznania wszystkich informacji. Nawet konto premium w Plemionach dające podgląd dosłownie wszystkiego w jednym miejscu wymusza tak czy siak klikanie i interakcje z danymi wioskami.
Nie tylko dla Ciebie ta opcja :) Nie musisz z niej korzystać. Myślę, że jednak przydała by się ta opcja, bo wiele informacji jest zdublowanych, np. relikty w ratuszu i na mapie, towary u kupca oraz na przeglądzie, jednostki w prowincji i w koszarach oraz może w przeglądzie... Dlaczego nie? Nie trzeba korzystać z ulepszeń gry.
 

DeletedUser626

Guest
Skasowałam offtop i otworzyłam temat ponownie ponieważ pomysł jest wart uwagi. Pisząc w innym temacie o zmuszaniu Graczy do klikania chodziło mi o to, że nie przejdą pomysły zbyt automatyzujące grę lub zmniejszające konieczność logowania do gry, to jednak nie znaczy, że nie możemy sobie dodać wygodnego powiadomienia czy okienka z podpowiedzią. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry