• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Stan armii [17-02-PL-UI-6]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser727
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Skasowałam offtop i otworzyłam temat ponownie ponieważ pomysł jest wart uwagi. Pisząc w innym temacie o zmuszaniu Graczy do klikania chodziło mi o to, że nie przejdą pomysły zbyt automatyzujące grę lub zmniejszające konieczność logowania do gry, to jednak nie znaczy, że nie możemy sobie dodać wygodnego powiadomienia czy okienka z podpowiedzią. :)

No i słusznie :) Odniesienie się do istniejących zmiennych i "wyrzucenie" ich w postaci takiej jak podgląd zasobów - to nie jest wiele pracy, ale efekt jest ogromnie pomocny. Wymieniłem już kilka argumentów, a głównym jest przypadek kiedy ktoś posiada niezwykle daleko zdobyte prowincje, to czas ładowania mapy jest okrutny, natomiast wracanie do koszar by sprawdzić, czy też ładowanie prowincji jest bezsensu, jeśli można dodać prostą funkcję. No i co do tłumaczenia się dublowaniem czy niepotrzebnością, to odnalazłem kolejne zbędne ikonki, przy otwartej prowincji wyświetlają się: "Nawigacja do odkrytych prowincji", "Do miasta", "Relikty do zwiększenia produkcji" - wymieniam kolejno.
Mianowicie, jeśli miałbym iść tą metodyką kontrargumentów co Atrewian czy ampH, to po proszę @Atrewian o wyjaśnienie po co Ci wówczas funkcja trzecia?
Dla mnie ta opcja jest zbędna.
Nie ma bowiem potrzeby, sprawdzania stanu wojska, częściej niż przed walką.
Wiadomo przecież, że jak szkolimy w koszarach, to przy okazji sprawdzamy armie.
Obecne możliwości sprawdzania jednostek wystarczą.

Hm? Oczywista odpowiedź -> Ratusz -> Relikty.

Dlatego dla mnie to słabe kontrargumenty, takie wymuszone :).
Wiadomo dla jednych coś jest potrzebne dla innych nie, no ale trochę empatii, szczególnie dla tych, którzy chcą grać przyjemnie, płynnie na słabszym sprzęcie.
 

DeletedUser724

Guest
Dla mnie akurat podgląd reliktów na mapie świata jest bardzo przydatny. Zwłaszcza, gdy w ratuszu tkwią pieniądze z odwiedzin i czekają na młotki do zebrania pod zadanie. Szkoda je zebrać tylko po to, by sprawdzić ile mam reliktów i ile mi brakuje do następnego progu. Od tego jest podgląd na mapie, by stwierdzić, czy ilość pozostałych reliktów do zdobycia w danej prowincji, wystarczy do osiągnięcia celu i czy warto o nie walczyć w obecnej chwili.

Co do wyświetlania ilości wojska, miało to dla mnie sens przy małej ilości wojsk i tylko ich ulepszanych formach, ale widzę, że twórcy zaczynają brnąć w nowe jednostki, więc za chwilę może się okazać, że ilość rodzajów wojsk do wyświetlenia, może zacząć sprawiać kłopoty z pokazywaniem ich aktualnego stanu.
 

DeletedUser724

Guest
hmm ... starasz się o podgląd ilości jednostek by wiedzieć ile ich masz i nie chcesz ich zbierać ? Możesz je sprawdzić przed rozpoczęciem walki.
W podglądzie surowców, system tez Ci nie pokazuje ile surowców masz do zebrania w manufakturach, tylko stan magazynowy. Więc jeśli się szykujesz do negocjacji, to chyba najpierw zbierasz surowce, a później idziesz negocjować, a nie odwrotnie ?
To samo z wojskiem, najpierw je zbierasz (np robiąc zadanie), a dopiero później idziesz podbijać prowincję. Podgląd koszar też Ci nie daje obrazu ilości jednostek do zebrania, tylko aktualny szkolony odział i czas do ukończenia szkolenia.

Myślę aldzik, że sam sobie problemy stwarzasz.
 

DeletedUser

Guest
@siwyrs Mogę nie chcieć zbierać teraz, ponieważ obecna posiadana ilość wojska jest wystarczająca a chce wykonać inne zadanie.

Nie stwarzam sobie sam problemów to nie był mój pomysł ja go tylko popieram, więc nie wiem o co Tobie chodzi, po prostu z rzetelnie i wnikliwie staram się odpowiedzieć na to co odpisałeś. Mi nie przeszkadza Twoja odpowiedź i nie zamierzam z racji tego co w niej ująłeś robić sobie wycieczek osobistych po Tobie i Ciebie oceniać. Cieszy mnie to że się wypowiadasz, bo może będzie tak, że tym co napiszesz przekonasz mnie do tego , że to za czym obecnie jestem na tak jest zbędne.

Pozdrawiam, miłego.
 

DeletedUser724

Guest
Stwarzaniem problemu jest sytuacja którą opisujesz.

Po co Ci stan wojska na mapie, skoro nie wiesz z kim będziesz walczył.
Za to w oknie wyboru jednostek do walki, stan swojego wojska masz podany jak na tacy.
Wracanie się do koszar po każdej potyczce, by sprawdzić stan wojska uważam za kompletną bzdurę.
Po drugie, po wyborze jednostek do walki, masz też stan wojsk, które Ci zostaną, nawet jeśli wszystkie stracisz.Więc ponownie wchodzisz w okno potyczki i co się ukazuje Twoim oczkom ? .....stan własnego wojska.

W wielu grach się spotkałem z licznikami surowców umieszczonych na trwałe w górnym pasku, by nie trzeba było rozwijać menu i by były one w każdym przypadku widoczne, ale od sprawdzania stanu wojska są koszary i okno bitwy. To tam się decyduje, czy doszkolić kolejne jednostki i w jakiej ilości, lub (okno potyczki) wiedząc z kim walczymy, ocenia swoje siły na zamiary.
 

DeletedUser

Guest
Stwarzaniem problemu jest sytuacja którą opisujesz.
Słuchaj, bardzo często w życiu jest tak, że ktoś daje pomysł aby rozwiązać jakąś problematyczną sytuacją, nawet w drobnej mierze lub całkowicie.
Nic dziwnego, że w tym dziale co drugi post to "stwarzanie problemu". Powinieneś więc te słowa napisać w każdym wątku tego działu. Jeśli jest to tak ciężkie do zrozumienia, niestety nie pomogę Tobie.

Przeczytałem raz jeszcze nasz watek oraz kilka innych i bez wątpienia stwierdzam, że problem, który wytrwale tutaj opisuje to małe "stwarzanie problemu", aniżeli w innych wątkach przez innych forumowiczów.

Programowanie bardzo często opiera się na stwarzaniu sobie problemu, całkowicie nie rozumiesz, po co opisuję tutaj każdy przypadek, dla Ciebie jest to irytujące i głupie, dla mnie wręcz przeciwne. Jeśli ostatecznie miałoby to trafić do producenta , to szczerze mówiąc, taki programista z teamu gdyby otrzymał nasze wypowiedzi, to miałby w 3/4 gotową logicznie strukturę kodu.
Mianowicie, żeby wymyślić coś dobrego, trzeba to doskonale przemyśleć na KAŻDY możliwy sposób.

Jednak mniejsza z tym, bo to Ciebie nie interesuje.
W tym wątku wiele osób na różne sposoby zaprzeczało co do tego pomysłu, nawet @msor2 zrezygnował - autor tematu, a szkoda, bo twierdzę że to fajny pomysł.
Mimo to że zaprzeczały te osoby w sposób taki: "a po co mi tam informacja" "zdublowane" "to jest tam nie potrzebne"

W takim razie idąc tylko i wyłącznie tym tokiem rozumowania pytam się
Po co nam w takim razie takie rzeczy jak te:

Kiedy jesteś na mapie i masz podgląd surowców (uznaje to w tym momencie za zbędne)
Kiedy jesteś w prowincji podgląd surowców ma sens - negocjacje - tylko SZKODA ŻE NIE DZIAŁA :) a to dlatego że tło się przyciemnia. Fakt otwarcie i zamkniecie okienka to akurat pestka. Hmm no ale skoro niektórzy co do stanu armii są upierdliwi to dlaczego nie mogę o to spytać?
Wymieniam kolejno: "Nawigacja do odkrytych prowincji", "Do miasta", "Relikty do zwiększenia produkcji" - Jaki w tym cel?
Stan ludności?
Poziom kultury?
Nazwa miasta? - Może powinna być nazwa prowincji ?
Ilość robotników? (tak żebym wiedział czy nie skończył jeden pracy, no ale można wrócić do miasta i ble ble ble..)

Wymienionych nie neguję, pytam się tylko.

@siwyrs @up ;)

A to zapewne NIEKTÓRE do strategicznych przemyśleń, walczymy sobie mamy podgląd, zastanawiamy się nad tym czy tamtym, producenci nie dodali sobie tego od tak, gra ma ładny interfejs w miarę przejrzysty. Nawet jak coś w pewnym miejscu jest niby zbędne, dla innego jest kluczowe itd.

Po co Ci stan wojska na mapie, skoro nie wiesz z kim będziesz walczył.
...
Więc ponownie wchodzisz w okno potyczki i co się ukazuje Twoim oczkom ? .....stan własnego wojska.

Po Co mi wgl. wchodzić walczyć i szukać danej prowincji skoro nie wiem czy posiadam wystarczającą ilość wojska - pisze to po raz ostatni. Powinno się najpierw przeczytać cały wątek wnikliwie, a nie tylko przelecieć oczyma.

W wielu grach się spotkałem z licznikami surowców umieszczonych na trwałe w górnym pasku, by nie trzeba było rozwijać menu i by były one w każdym przypadku widoczne, ale od sprawdzania stanu wojska są koszary i okno bitwy.y.
Fajnie, tylko po co mi ten licznik surowców na mapie? Potrzebny jest w prowincji, "mierz siły n zamiary" :)

"W wielu grach tak było".. to i tutaj niech tez tak będzie. Mhm. Ciekawe podejście.
Tribal ma pasek podglądu armii. No i? Mam w ten sposób argumentować? Nikt tego nie poprze jeśli tak będziemy przy każdym pomyśle zbierać argumenty.

To moja ostatnia wypowiedź w tym wątku. Jestem za. Dużo czasu włożyłem w ten wątek i jestem z tego zadowolony przynajmniej każdy może na wiele sposób na to patrzeć.
 

DeletedUser363

Guest
Ale cóż to za retoryka "ale to już jest zdublowane, więc niech kolejne też będzie"? :) Takiego toku myślenia nigdy nie zrozumiem. To jak - w bardzo skrajnym przypadku - "ale ten syn kogoś ważnego ukradł i udało mu się wylizać z tego, to czemu ja nie mogę ukraść". Zamiast potępiać jakieś "złe" rzeczy to się je stawia na piedestale jako przykład żeby przepchnąć swoje racje.

Dlaczego się nie zwraca uwagi na to, co już jest? W sensie widać, że coś jest niekoniecznie potrzebne, ale jest? Ponieważ to już jest, nie jest nowym pomysłem. Nie jest samo w sobie szkodliwe, tak jak szkodliwe by nie było dodanie czegoś, co się dubluje na ten przykład. Tylko czy jeśli coś nie jest szkodliwe, ale jest zbędne, to znaczy to, że nie można wyrazić swojego zdania i go bronić? Argumenty w dyskusji powinniśmy dobierać w miarę sensownie, jeśli chcemy być odbierani jako ludzie potrafiący dyskutować. Też nie jestem w stanie pojąć "argumentu" @msor2 którego jak do tej pory nie skomentowałem nawet, bo nie czułem się po prostu na siłach "nie podoba się to nie korzystaj" - a i owszem, jak wejdzie to korzystał nie będę, bo nie będę miał w ogóle potrzeby. Wszystkie dane będę miał w innych miejscach. Tylko co to za argument "za" - i to jeszcze we własnym pomyśle! :) Do tego ponownie retoryka "biały robić źle to kali też może robić źle".

@Dragomira puściła w obroty ponownie ten wątek, żeby dyskutować. Tylko ciężko dyskutować, kiedy jedna strona podaje jakiś argument, a druga zamiast go odbić, udowodnić, że się nie ma racji, zacina się na "ale bo to jest złe, ale to samo występuje jeszcze tu i tu!". Tu się nawet nie można rozwinąć z dyskusją. Przeciwnicy tego pomysłu czekają od samego początku na odbicie swojego pierwszego argumentu i się doczekać nie mogą.

Jedyny plus, że w trakcie wymiany wiadomości wyszło do wiadomości publicznej, że nie działa podgląd surowców kiedy człowiek próbuje negocjować.

@aldzik "Mianowicie, jeśli miałbym iść tą metodyką kontrargumentów co Atrewian czy ampH" - to co pisałem, "ale bo to już jest takie złe, to czemu ja kolejnej złej rzeczy nie mogę zrobić" to nie jest kontrargument. To nie jest żaden argument. To nie jest ani obalenie czyjegoś argumentu, ani wystawienie kolejnego. To jest w ogóle niedopuszczalna w jakiejkolwiek dyskusji, ten element sprowadza każdy temat do poziomu rynsztoka. Takie zdania w ogóle nie powinny się pojawić w żadnej tematyce, w żadnej dyskusji, w żadnym czasie i środowisku. Tutaj jest to tylko rozmowa o jakiejś tam dodatkowej funkcjonalności wprowadzonej w jakiejś tam grze, więc ktoś sobie pomyśli - helloł, co za problem, to tylko niewinny, błahy temacik. Teraz wyobraź sobie co się stanie, jeśli przerzucimy to do życia codziennego.

Wydaje mi się, że jeśli drugiej stronie barykady nie uda się podjąć próby obalenia argumentu dublowania, to chyba można po prostu przejść do kolejnych, bo w ten sposób się możemy cały czas przepychać słownie bez żadnego ładu i składu. :) No, chyba że druga strona barykady jednak wreszcie podejmie jakieś próby albo poda swoje argumenty, na co liczę. :)
 

DeletedUser727

Guest
Nie ma bowiem potrzeby, sprawdzania stanu wojska, częściej niż przed walką.
A więc po co Ci relikty w ratuszu ? Nie ma bowiem potrzeby, sprawdzania stanu reliktów częściej niż przed następnym zwiadem prowincji, przy [chyba] połączeniu run i przed splataniem.
Teraz wyobraź sobie co się stanie, jeśli przerzucimy to do życia codziennego.
Lepiej nie, bo "to tylko gra"!
No, chyba że druga strona barykady jednak wreszcie podejmie jakieś próby albo poda swoje argumenty, na co liczę. :)
Argumenty, chyba duże, są w następnym pomyśle, który ukazuje większy sens podglądu jednostek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry