• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Status aktywności / Ostatnie zalogowanie do gry

Czy uważasz to za przydatne?

  • Tak

    Głosy: 11 61,1%
  • Nie

    Głosy: 7 38,9%

  • W sumie głosujących
    18

skrybik

Rozbójnik
Większość przesiadujących tu forumowiczów na pewno zdaje sobie sprawę z istnienia możliwości sprawdzania statusu aktywności członków.
Dlatego proponuję, aby podobne rozwiązanie wprowadzić do gry, żeby było można sprawdzić kiedy ktoś był ostatnio zalogowany.
Dajmy na to wchodzimy na profil użytkownika Skrybik i widzimy podpis:
Ostatnio widziany/a 25 minut temu.

Rodzi się pytanie: Po co?
Łatwiej byłoby wyszukiwać aktywnych graczy i do nich kierować różne zaproszenia, prośby itp.

Jako rozszerzenie tego pomysłu, mogloby posłużyć wprowadzenie zielonej bądź czerwnonej kropki, która mówi nam, czy dany użytkownik ( nawet spoza bractwa ) jest zalogowany.

Jednak drugi pomysł jest mniej ważny, tak naprawdę liczy się tylko pierwszy.

Czyż nie byloby łatwiej organizować sobie grę?
 

Poziomek

Rycerz
Dla mnie kazdy pomysl ktory ulatwia wyszukanie aktywnych osob z gry jest na +. Teraz z poziomu gry widze setki bractw z zaklamanymi statystykami . Po odpaleniu elvenstats okazuje sie ze zdecydowana wiekszosc osob z danego bractwa nie gra od 3mc lub wiecej.

Ja juz nawet nie mowie o profilu uzytkownika, ale wchodzac na profil Bractwa , -klikajac towarzysze - wyswietlalyby sie dane o ostatnim logowaniu, a jesli to jest jakis problem to zrobic jak na elvenstats Dac wykrzyknik ktory oznaczalby ze czlowiek jest nieaktywny od 3mc+.
Jezeli takie odswiezanie danych byloby problemem bo mogloby obciazac server..to mzoe jakas aktualizacja co patch lub co maintenance w grze .

Niestety patrzac na sytuacje i rozwoj i wcielanie pomyslow, nawet jesli taki pomysl zyskalby akceptacje to pozostaje czas oczekiwania na zaimplementowanie takiej zmiany - od kilku mc do kilku lat:(
 
Ostatnia edycja:

Ela422

Wędrowiec
Jestem na nie. Gra i tak jest pamięciożerna. Jak tak dalej pójdzie to na aplikację trzeba będzie mieć telefon z 10 rdzeniowym procesorem i 16 Gb ramu.
 

BlossomValvi

Łucznik
Akurat Elvenar mobilny jest bardzo ładnie skonfigurowany i przyjemnie się gra (nie zżera aż tak pamięci jak na jakość) Gorzej z html5 i flash ale to przypadłość platform a nie samego kodu gry

Natomiast co do pomysłu... oryginalnie czemu nie, ale od jakiegoś czasu widzę zjawisko aktywnego promowania bractw ;) tzn. do najlepszych turniejowo/iglicowe członków mojego bractwa spływa spam z ofertami przyjęć do innych - bez sensu bo oferty są gorsze nic to co maja u mnie ;) ALE pytanie czy to zjawisko nie ulegnie nasileniu jak będzie widać aktywnych graczy?

Jako arcy czy członek bractwa tak, ale jako publiczny widok nie tu dużo chętniej bym widział opcję „poszukuje gracza / szukam bractwa” jako taki marker w profilu. Podczas wyszukiwania bractw/ludzi tylko tacy z zaznaczona opcja by się pojawiali(albo nawet w rankingach)

tak ze na razie się wstrzymuje z powodu mieszanych odczuc
 
Nie za bardzo podoba mi sie sama forma ankiety. Na tak postawione pytanie, czyli "Czy uwazasz to za przydatne" odpowiedzialbym "tak", natomiast na pytanie "Czy chcialbys wprowadzenia takie funkcji" odpowiedzialbym "nie" :)

Co do samego pomyslu, to moim zdaniem czym innym jest sprawdzenie na czacie bractwa za pomoca komendy "/who", kto jest w danej chwili zalogowany, a zupelnie czym innym statystyki uzytkownika z przeszlosci dostepne dla wszystkich, dotyczace czasu logowania, bo wlasnie do tego to by sie sprowadzalo (wyjasnie to za chwile). To sa moim zdaniem prywatne dane gracza. Ktos moze zapytac "a coz to za tajemnica, w jakich godzinach i na jak dlugo ktos sie loguje ?". Niby zadna, ale i tak nie czulbym sie z czyms takim komfortowo. Dla mnie to tak samo, jakby kazdy w grze mial np. wglad rowniez w moj inwentarz i znal stan surowcow w moim magazynie. Moim zdaniem wszelkie tego typu informacje naleza do kategorii "to wylacznie moja sprawa" :)

Jest jeszcze inna kwestia. Gdyby wprowadzic taka funkcje, to od tego punktu brakuje juz tylko malego kroczku, zeby jakies zewnetrzne narzedzia (typu elvenstats) generowaly precyzyjne statystyki dotyczace czasow logowania graczy. Z technicznego punktu widzenia naprawde juz nic nie staloby temu na przeszkodzie. IG na cos takiego po prostu nie pozwoli, nie ma mowy. Juz chocby z tego powodu, by konkurencja nie miala danych dotyczacych takich, badz co badz, poufnych informacji i statystyk, ktore prawie kazda tego typu firma tak wlasnie traktuje. Jako poufne. Takze wydaje mi sie, ze nie ma zadnych, nawet najmniejszych szans, by tworcy zdecydowali sie na wprowadzenie takiej funkcji.
 

Poziomek

Rycerz
@chriss ale nie chce aby podany byl czas jaki dany gracz byl onlinel ,wystarczy ze bedzie podane np 18 marca 2021 (i juz wiem ) ze dana osoba jest aktywna.. mowisz ze to poufne informacje?.. patrz gram w taka gre jak np world of tanks - klikam na dowolnym graczu i klikam przebieg sluzby i widze ze byl 18 marca o godz 11:35 w bitwie. - takze to zaden argument i wymowka. a takich gier gdzie byla jest podana data ostatniego zalogowania jest wiele.. i wlasnie przez opieszalosc brak pomyslu na niechec - takie strony jak elvenstats maja istnienie i popyt, widzisz prawie wszystko dokladnie - ile kto jakie miejsce w turnieju kiedy dolaczyl wyszedl z bractwa jakie ma surowce i inne bajery. i aby nie bylo - moge nadal korzystac z elven stats bo tam pokazuje mi wykrzyknik jak ktos jest nieaktywny chyba 3mc - tylko po co korzystac z zewnetrznej strony skoro to mogloby byc w kliencie gry.
aha i apropo danych logowania: jesli ktos ci kliknie pomoc sasiedzka w bractwie lub z kims z kim handlowales to widzisz date i dokladna godzine - takze wiesz ze o tej porze byl w grze- takze kolejny dowod ze to zadna tajemnica data logowania.
 

skrybik

Rozbójnik
No, a gdyby byla opcja wyłączenia statusu aktywności, ale ręczna, to ktoś mógłby sobie ustawić, ze nie chce niczego pokazywać
 

Charlene

Szef kuchni
No, a gdyby byla opcja wyłączenia statusu aktywności, ale ręczna, to ktoś mógłby sobie ustawić, ze nie chce niczego pokazywać
To w takim razie po co w ogóle taka opcja z tym statusem? Podejrzewam, że większość graczy by ją wyłączyła i wtedy wracamy do punktu wyjścia.
 

skrybik

Rozbójnik
To w takim razie po co w ogóle taka opcja z tym statusem? Podejrzewam, że większość graczy by ją wyłączyła i wtedy wracamy do punktu wyjścia.
Otóż nie, bo martwe konta by miały wlączone że np. Aktywny 3 lata temu, a aktywni ludzie mogliby to mieć powyłączane
 

Poziomek

Rycerz
to ja tylko dodam jeszcze ze mamy opcje daty logowania na forum gdy klikniemy uzytkownicy i wpiszemy nazwe jakiegos :)
 
@chriss ale nie chce aby podany byl czas jaki dany gracz byl onlinel ,wystarczy ze bedzie podane np 18 marca 2021 (i juz wiem ) ze dana osoba jest aktywna
Troche mnie nie zrozumiales :)
Wiesz, jak dziala elvenstats ? To prawda, ze z gry da sie wyczytac pewne jednostkowe dane, ktore sa aktualne TYLKO w danej chwili. Ale jesli sie takie jednostkowe informacje wyczytuje regularnie co jakis czas, mozna na tej podstawie stworzyc cala statystyke. Elvenstats dokladnie to wlasnie robi jesli chodzi o wyniki turniejowe, przyrost punktow rankingowych, historie przynaleznosci do bractw itd. itp. Z gry mozesz wyczytac tylko przynaleznosc do bractwa w danej chwili, ale te wszystkie statystyki powstaja wlasnie dokladnie w taki sposob, ze zbiera sie jednostkowe dane, ale przez dluzszy okres czasu. To wlasnie mialem na mysli piszac, ze zewnetrzne narzedzia mialyby otwarta droge do tworzenia statystyk logowania graczy. Gdyby te dane zbierane byly odpowiednio czesto, moznaby nawet na tej podstawie okreslic, jak dlugo dany gracz byl za kazdym razem zalogowany.

Jesli myslisz, ze przesadzam, to znow wspomne Eelvenstats, ktore sa tu naprawde swietnym przykladem. Wyniki w turniejach wyczytywane sa z gry w odstepach kilkuminutowych (oczywiscie wszystko sie dzieje automatycznie) i to dla wszystkich aktywnych w turnieju graczy ze wszystkich serwerow i w takich samych odstepach dane sa aktualizowane na ich stronie. I tak przez caly czas trwania turnieju. I dokladnie to samo mozna by bylo zrobic z danymi o logowaniu, tworzac nawet bardzo szczegolowe statystyki.
 

Ela422

Wędrowiec
odpowiedz zupelnie z czapki.
Rownie dobrze moglbym napisac zmien telefon na nowszy model - albo uzyj laptopa komputera.(takl sa osoby co graja na czyms takim jak komputer):)
Mógłbyś tak napisać. Jednak nie potrzebuję nowego telefonu a chciałbym pograć, i co wtedy? Przez takie udziwnienia jakie proponujesz telefon będzie służyć do wysyłania smsów, dzwonienia i grania w elvenar bo już żadna aplikacja nie będzie mieć miejsca ani zasobów w telefonie. Nawet do banku się nie zalogujesz bo przy próbie pobrania aplikacji będziesz widzieć komunikat: "zwolnij zasoby".
Na komputerach w niezłej konfiguracji procesory są na 99%. I nie żadne dual core tylko i7 i i9. Przetestuj u siebie.
 

Poziomek

Rycerz
to albo dostosowujesz sie do wymagan minimalnych jakie teraz juz gra wymaga np wersja androida odpowiednia lub ioesa - nie spelniasz nie grasz- proste. Kazdy z nas jedzie na tym samym wozku. i albo sie dostosowujemy wymieniajac sprzet albo szukamy innej gry. Nie wiem jaki masz telefon ale musi to byc artefakt ..bo wiekszosc telefonow na rynku miedzy 2-4 lata a nawet wiecej ma nieraz lepsze parametry niz niejeden laptop (nie typowo gejmingowy) ale taki do domu. Moze czas na wymiane:)?
 

Aslana

Tancerz ostrzy
@skrybik Jak dla mnie jeśli chcesz znaleźć aktywnego gracza wystarczy wejść w zakładkę turnieje tam doskonale widać kto gra i na jakim poziomie świeżutkie co tydzień bo z bieżącego turnieju.
@Poziomek nie każdy może wymienić telefon czy komputer bo akurat ma takie widzi mi się, i takie wycieczki są delikatnie mówiąc nie stosowne.
 

BlossomValvi

Łucznik
@Aslana ale oboje przesadzają, naprawdę Elvenar nie na dużego obciążenia na mobilnej platformie a mam porównanie bo dużo gorsze gry graficzne robią mi telefon całkiem ciepły :) a tu ani nie wylogowuje za nieaktywność a i mogę kilka innych aplikacji używać

Natomiast do stacjonarnego tu już grubo, akurat Elvenar ma małe zużycie procesora głównie pożera ram na pokazywanie grafiki (jak jest na full ustawiona) wiec jeśli komuś wszystkie rdzenie na i7 i na i9 pożera to polecam sprawdzić komputer bo coś niedobrego się dzieje. Chyba ze to tylko tak zacytowane modne cyferki by pojechać

Coś się na tym znam bo sklecilem odpowiednio mojego gamingowego i5 (zdjęte blokady overlockingu) spokojnie chodzi nie tylko przeglądarkowych Elvenar ale Wiedźmin 3 choć raczej wole płynnie pograć w sieciowego Warframe
 

Tajniakos

Paladyn
Opcja wskazana w pomyśle mogła by okazać się pomocna choć nie wiem czy powinna być dostępna dla wszystkich graczy i czy u wszystkich graczy czy tylko u graczy z bractwa. Opcja podglądu logowań mija się z celem bo w tym przypadku tak jak napisał @chris07070707 opcja/who sprawdza się dobrze. Nie wiem też czemu miała by służyć opcja podglądu logowań graczy spoza bractwa. Wiadomości dotyczące rekrutacji można pozyskać ze strony ElvenStats a to, że gra pokaże mi ostatnie logowanie w grze w niczym mi tak naprawdę nie pomoże więc i tak będę musiał odwiedzić statsy. Natomiast brak logowania osób w bractwie moim zdaniem ogarnięty arcy jest w stanie wychwycić bardzo szybko. Dlatego aby nie psuć statystyk wstrzymam się od głosu.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
@BlossomValvi nie specjalnie znam się na sprawach sprzętowych itp itd:p
Wiem natomiast, że regularność logowania nie koniecznie przekłada się na aktywność w grze. Znam graczy, którzy regularnie co 3h są w grze ale w turnieju i iglicy nie biorą udziału.
Więc tak naprawdę taki wskaźnik nie pokazuje tego co poszukujący aktywnych graczy chciałby wiedzieć.
Natomiast zerknięcie na zakładkę turniejową daje już jakieś pojęcie.
Niestety jeżeli o apkę chodzi te funkcje są nadal upośledzone :( widać pierwszą 50 i kilku graczy z wynikami zbliżonymi do osoby sprawdzającej ranking, zupełnie tak jak w przypadku rankingu bractw.
Naprawdę szkoda że zamiast możliwości przewijania całej listy na apce mamy rzucony taki okruszek.....
 

Poziomek

Rycerz
@skrybik Jak dla mnie jeśli chcesz znaleźć aktywnego gracza wystarczy wejść w zakładkę turnieje tam doskonale widać kto gra i na jakim poziomie świeżutkie co tydzień bo z bieżącego turnieju.
@Poziomek nie każdy może wymienić telefon czy komputer bo akurat ma takie widzi mi się, i takie wycieczki są delikatnie mówiąc nie stosowne.
widzisz narazie nie przyszlo mi do glowy probowac lowic aktywnych graczy z aktywnych bractw robiacych wyniki. Moze nie chcialem byc jedna z takich osob o ktorej pisala Blossom .Do tej pory wyszukiwalem bractwo gdzie np zostalo 3-4 osoby i robili np 2-3 skrzynki, wtedy widzialem ze graja , ze ciagna ten wozek dalej - oferujac im dolaczenie do czegos wiekszego osiagajacego troszke wiecej ale i wymagajacego wiecej

Tu nie ma nic niestosowanego tak jest urzadzony ten swiat. Spojrz na obecne wymagania mobilne tej gry
Aplikacja mobilna nie jest dostępna na starszych modelach: iPhone 4S, iPad2, iPad mini, iPod touch 5 i ich poprzednich wersjach.
iOS 8 lub wyżej
jak ktos uzywal artefaktu w postaci np wymienionych modeli - to chcac grac dalej musial przejsc na cos nowszego. Ja tez jesli chce grac w jakas najnowsza produkcje a moj komputer nie spelnia wymagan to mam dwie opcje kupno lepszego i gre lub nie granie..nie ma sie na co pieklic. I naprawde gry w wersji mobilnej sa tak optymalizowane aby zajmowaly i obciazaly telefon w jak najmniejszym stopniu. Dlatego zaglosowanie Nie bo moj telefon moze nie podolac uwazam jako takie Nie bo nie, nie odnoszace sie w zaden sposob do samego meritum czy pomysl dobry sluszny czy nie , a jesli nie, dlaczego.

Wiadomości dotyczące rekrutacji można pozyskać ze strony ElvenStats a to, że gra pokaże mi ostatnie logowanie w grze w niczym mi tak naprawdę nie pomoże więc i tak będę musiał odwiedzić statsy. 0
Nie wiesz jak wiele osob nie ma pojecia o elven stats, bo to nie jest oficialna strona lub oficialny dodatek do gry sygnowany przez tworce.
 
Do góry