• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Takie sobie liczenie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser80
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser80

Guest
Wybudowałem sobie kampus, do tego 6 budynków, wszystko podniosłem na najwyższy poziom.
W wydziale mogę z 43 uczniów uzyskać 47 półproduktu jakim są znawcy lub z 39 znawców uzyskać końcowy produkt (42 szt).
Załóżmy że chcę wyprodukować 1.974 szt końcowego produktu (liczba nie wzięta z kosmosu, pozwoli uniknąć ułamków).
Żeby mieć te 1.974 szt muszę 47 razy zapuścić produkcję na 20 godzin i 39 razy na 10 godzin. Co daje nam w sumie niebagatelną liczbę 1.330 godzin.
Żeby wyprodukować tą ilość potrzebuję 39x43 czyli 1.677 uczniów. Jest jedno ale - to do jednego wydziału a mam ich 6 czyli potrzeba 10.062 uczniów.
Przy 6 budynkach ich produkcja wynosi 150 dziennie (lub jak ktoś woli 6,25 na godzinę)
Wynika że potrzebny czas na ich produkcję to 1.610 godzin.
Co to oznacza - ano to, że ktoś łagodnie mówiąc źle zbalansował produkcję.
Jak bym nie kombinował to wydziały przez ponad 20% czasu nie pracują z braku surowca.
I żeby było śmieszniej nie pomogą nawet diamenty bo wąskim gardłem są uczniowie a produkcji tych nie da się przyśpieszyć nawet za diamenty.
Mam nadzieję, że to jednorazowa wpadka panów kalkulatorów z Inno:)
 

DeletedUser449

Guest
Jest jedno ale - to do jednego wydziału a mam ich 6 czyli potrzeba 10.062 uczniów.
Jest jedno ale - na początku tematu zakładasz że chcesz 1974 absolwentów, czyli potrzebujesz 1677 uczniów. Na wszystkie wydziały naraz, nie na jeden. Jeśli chcesz żeby jeden wydział wykorzystał 1677 uczniów, to sześć wydziałów ostatecznie wyuczy 11 844 absolwentów.
Żeby wyprodukować tą ilość potrzebuję 39x43 czyli 1.677 uczniów.
Tak więc potrzebujesz 268,32 godzin na ich przybycie na plac mądrości. Jak widać, ułamków nie da się uniknąć :)
Żeby nie było, obliczenia są dobre. Tylko że zamiast mnożyć ilość uczniów przez ilość wydziałów, co daje absurdalną ilość 10 062 uczniów - powinieneś podzielić 1 330 godzin niezbędną uczelniom na produkcję przez sześć. Wtedy masz 221,66 godzin nieustannej pracy wydziałów.

Właśnie - nieustannej. W Twoim przypadku jest to niemożliwe, bo liczba produkcji jest niepodzielna przez sześć. Tak więc jeśli chcesz mieć 1974 sztuk końcowego produktu, zakładasz że pod koniec niektóre wydziały i tak nie będą pracować przez jeden cykl. Ale to szczegół.
Około 20% czasu traci się, gdy wydziały kończą swoją pracę gdy gracz jest nieobecny w grze i nie wejdzie do gry nawet przez kilka godzin. W przypadku uczniów, nowych można zebrać w niemal dowolnie wybranej chwili, bez 10 lub 20 godzinowego cooldownu. Tak więc w praktyce ilość uczniów jest dosyć nieźle dopasowana do wydziałów.
Choć bardziej niż w oczywistych przestojach, owe 20% wyjaśniłbym kwitnącą gildią kupiecką. W sumie nie wiem jak działa w tej erze, ale choć nie zwiększa produkcji uczniów, powinna zwiększać ilość znawców przy niezmienionym czasie trwania produkcji uczelni.
Osobiście już skończyłem rozdział i nawet przez chwilę nie narzekałem na brak uczniów.
 

DeletedUser80

Guest
Napiszę inaczej.
Chcę wyprodukować 11.844 absolwentów. Mam 6 wydziałów co oznacza że zajmie mi to 1.330 godzin.
Na ich wyprodukowanie potrzebuję 10.620 uczniów.
Przy produkcji 150 dziennie potrzeba na to 1.610 godzin.
Nie ma opcji, żeby nie było przestojów. I nie pomoże Gildia Kupiecka (no, może na 20 poziomie - 28% bo te wyliczenia są z Gildią 9%).
 

DeletedUser1088

Guest
powiększ ilość wydziałów do 12:)
wtedy produkcja dobowa będzie wynosić 294 szt bodajże.więc będziesz miał większą ilość uczniów;)
ogólnie narzekałem na uczniów tylko w samej końcówce
skończyłem erę w 57 dni bez użycia diaxow
 

DeletedUser1088

Guest
gildia nie wpływa na ilość uczniów, jest ona stała i wynosi 6 za każdy poziom wydziału + bazowe 6 za plac
natomiast wpływa na produkcję w wydziałach zgodnie z bonusem
 
Do góry