• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Taktyka / podgląd obszaru bitwy

  • Rozpoczynający wątek Ramis
  • Data rozpoczęcia

Które z rozwiązań jest dla ciebie bardziej atrakcyjne?

  • 1) Taktyka

    Głosy: 3 75,0%
  • 2) Podgląd mapy

    Głosy: 1 25,0%
  • Żadne z nich

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    4
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
To znowu ja. Zaprezentuję kolejny ze swoich pomysłów i idę spać, jutro będzie reszta :D

Do rzeczy. Obecny system walk, a konkretnie rozstawianie jednostek jest co najmniej upierdliwe i skoro mamy możliwość poddania walki bez strat jednostek, to poszedłbym o krok (lub dwa) dalej. Ja osobiście jestem cierpliwym człowiekiem, ale wiem, że nie każdy taki jest, dlatego wychodzę z dwoma propozycjami, a wam zostawiam wybór między nimi:

1) Taktyka (bardziej skomplikowana dla programistów, lecz skuteczniejsza) - Opcja rozstawienia wojska po wejściu do walki, widząc uprzednio rozstawienie wojsk przeciwnika i/lub topografię pola bitwy. Niejednokrotnie pewnie każdy z nas był zmuszony wychodzić i to czasem po parę razy z walki, żeby zmienić ustawienie wojska. Ustawiając jednostki bezpośrednio przed walką zaoszczędzi więc dużo czasu i ewentualnej, niepotrzebnej irytacji.

2) Podgląd mapy (prostszy, lecz mniej zaawansowany) - Podgląd pola bitwy przed wejściem i ewentualne ustawienie wrogich jednostek, a do tego warto wtedy ponumerować pola, na których mogą zaczynać jednostki na mapie, aby było zawsze wiadomo w jakiej kolejności wystawić jednostki do walki. Teoretycznie jest to stała wartość, ale niektóre konfiguracje terenu potrafią to zmienić, poza tym to dobre wspomaganie dla początkujących graczy, dla których ustawienie jednostek może się wydawać losowe.

Jeśli coś jest niejasne, to proszę o zadawanie pytań, jest chwila przed północą, więc mogę nie być teraz w 100% produktywny :D
 

Deleted User - 34008

Guest
Ustawienie jednostek wroga jest na takich samych zasadach jak nasze. Czyli pierwsza jednostka w polu centralnym, druga nad nią, trzecia pod pierwszą, itd. Więc mapka byłaby wystarczająca. Szczególnie, że obecnie borykamy się z błędem znikających przeszkód podczas walki.
 

DeletedUser79

Guest
W poradniku, który znajdziesz na forum masz opisany układ jednostek podczas walki -klik - w skrócie Kusziel to opisał.
"Mini-mapa" mogłaby zaoszczędzić kilka sekund, które to zajmują rozpoczęcie bitwy i poddanie się.
 
Status
Zamknięty.
Do góry