• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Towary gościnnych ras

Telperion2209

Wędrowiec
Witam

Być może ktoś już mnie uprzedził, ale przyszedł mi pomysł co do towarów gościnnych ras. Kiedy (np. u krasnoludów) zbadamy wszystkie ich technologie i ulepszymy na maksa wszystkie ich budynki, to towary produkowane na okrągło (np. granit) tylko by się marnowały. A przecież można by je jeszcze pożytecznie wykorzystać. Tutaj przejdę do sedna...można by nimi handlować z innymi graczami i w ten sposób nic się nie zmarnuje, a można tylko zyskać. Co o tym myślicie? (Wyślę jeszcze ankietę)

Pozdrawiam
Telperion2209
 

Elelkal

Rozbójnik
Przesyłanie towarów rasowych innym graczom ? Nie ma mowy, taki pomysł w ogóle nie ma szans na realizację, poza tym niektóre drogi wykorzystują te towary.
 

BlossomValvi

Łucznik
Mam inny lepszy pomysł... nazywa się to Zysk portalu, co pozwala całkowicie pominąć zapotrzebowania na końcowe produkty ras gościnnych. A dopuszczenie handlu towarami ras gościnnych przy łatwym dostępie i nadmiernym zmagazynowaniu tych przyspieszaczy to już się prosi o katastrofę...

Edit.
Poza tym nie rozumiem logiki tego pomysłu:
- na co mogę handlować te towary ras gościnnych na towary innej rasy? Jaki miałby być przelicznik bo co rasę towary są coraz droższe i za 1 towar rasy XVI to powinienem móc kupić tysiące sztuk granitu z rasy VI... tylko po co jak ten granit jest bezwartościowy
- jak skończę badać rasę i mam wszystko zbadane to po prostu idę do kolejnej epoki i buduję kolejny portal... nie mam miejsca na marnowanie go na stare portale. Jeśli kolega dopiero mija krasnoludy to radzę poczekać conajmniej do orków i robić to bez portalówek :) szybko zmieni zdanie na temat trzymania poprzednich ras
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
W danej rasie po zbadaniu jej do końca w drzewku badań potrzebuje tylko towarów danej rasy na podniesienie poziomu drogi jeśli się na to zdecydujmy. Potem jak już pisał wyżej @BlossomValvi przechodzimy do następnej rasy i nie widzę tutaj powodów do handelu tymi towarami.
Tak więc pomysł raczej nie ma szans na przejście :(
 

Telperion2209

Wędrowiec
Przesyłanie towarów rasowych innym graczom ? Nie ma mowy, taki pomysł w ogóle nie ma szans na realizację, poza tym niektóre drogi wykorzystują te towary.
Kiedy mówiłem o ulepszaniu na maksa budynków, to chodziło o maksymalne wykorzystanie potencjału budowlanego (budowę dróg też, bo w nieskończoność nie można ich tworzyć ;) )
 

Telperion2209

Wędrowiec
Mam inny lepszy pomysł... nazywa się to Zysk portalu, co pozwala całkowicie pominąć zapotrzebowania na końcowe produkty ras gościnnych. A dopuszczenie handlu towarami ras gościnnych przy łatwym dostępie i nadmiernym zmagazynowaniu tych przyspieszaczy to już się prosi o katastrofę...

Edit.
Poza tym nie rozumiem logiki tego pomysłu:
- na co mogę handlować te towary ras gościnnych na towary innej rasy? Jaki miałby być przelicznik bo co rasę towary są coraz droższe i za 1 towar rasy XVI to powinienem móc kupić tysiące sztuk granitu z rasy VI... tylko po co jak ten granit jest bezwartościowy
- jak skończę badać rasę i mam wszystko zbadane to po prostu idę do kolejnej epoki i buduję kolejny portal... nie mam miejsca na marnowanie go na stare portale. Jeśli kolega dopiero mija krasnoludy to radzę poczekać conajmniej do orków i robić to bez portalówek :) szybko zmieni zdanie na temat trzymania poprzednich ras
Mam inny lepszy pomysł... nazywa się to Zysk portalu, co pozwala całkowicie pominąć zapotrzebowania na końcowe produkty ras gościnnych. A dopuszczenie handlu towarami ras gościnnych przy łatwym dostępie i nadmiernym zmagazynowaniu tych przyspieszaczy to już się prosi o katastrofę...

Edit.
Poza tym nie rozumiem logiki tego pomysłu:
- na co mogę handlować te towary ras gościnnych na towary innej rasy? Jaki miałby być przelicznik bo co rasę towary są coraz droższe i za 1 towar rasy XVI to powinienem móc kupić tysiące sztuk granitu z rasy VI... tylko po co jak ten granit jest bezwartościowy
- jak skończę badać rasę i mam wszystko zbadane to po prostu idę do kolejnej epoki i buduję kolejny portal... nie mam miejsca na marnowanie go na stare portale. Jeśli kolega dopiero mija krasnoludy to radzę poczekać conajmniej do orków i robić to bez portalówek :) szybko zmieni zdanie na temat trzymania poprzednich ras
Ciekawe pomysły, a co do moich to już tłumaczę:
1. "Zysku portalu" nie do końca rozumiem, ale brzmi sensownie
2. Nie wiem jak dużo używasz diamentów, ale dla tych "wstrzemięźliwych", przyśpieszacze nie są tak łatwo dostępne, bo mgła wizji i inne waluty gry w końcu się wyczerpią.
3. Co do handlu, to myślałem raczej o wymianie "rasowych" towarów na zwykłe. Rasowe na rasowe w żadnym wypadku, zwłaszcza jeśli jeszcze nie doszliśmy do danych ras.
4. Mówisz o wymianie towaru rasy XVI na ten od rasy VI. Nie, nie, nie, raczej odwrotnie. To co nieprzydatne, na to co przydatne. To jest właśnie cały sens handlu.
5. Przelicznik to osobny temat, (ja matematykiem nie jestem :) ) ale mógłby być podobny, co w przypadku żywych towarów
 
4. Mówisz o wymianie towaru rasy XVI na ten od rasy VI. Nie, nie, nie, raczej odwrotnie. To co nieprzydatne, na to co przydatne. To jest właśnie cały sens handlu.
To sie zupelnie kupy nie trzyma i nie ma zadnego sensu. Nie chce tutaj rozpisywac tej sytuacji na poszczegolne przypadki z punktu widznia kupujacego i sprzedajacego (ktorzy sa w roznych epokach) i zanudzac wszystkich jedna z moich typowych, nudnych rozkmin. Napisze tylko w wielkim skrocie, ze to wrecz przeczy elementarnej logice.
3. Co do handlu, to myślałem raczej o wymianie "rasowych" towarów na zwykłe.
To nie ma zadnych szans przejsc. Po pierwsze, to wrecz zaproszenie do naduzyc, a po drugie, towary rasowe zostaly wprowadzone miedzy innymi po to, by tworcy mogli sterowac predkoscia (czytaj: ograniczac tempo) przechodzenia ras. Nie ma opcji, by zrezygnowali z tego hamulca ;)
 

DeletedUser174

Guest
3. Co do handlu, to myślałem raczej o wymianie "rasowych" towarów na zwykłe. Rasowe na rasowe w żadnym wypadku, zwłaszcza jeśli jeszcze nie doszliśmy do danych ras.

4. Mówisz o wymianie towaru rasy XVI na ten od rasy VI. Nie, nie, nie, raczej odwrotnie. To co nieprzydatne, na to co przydatne. To jest właśnie cały sens handlu.
to wreszcie rasowe na rasowe czy rasowe na zwykłe?

a swoją drogą ja to bym chętnie poczytała o założeniach tej logiki.... bo po co komuś w krasnoludach towary z XVI rozdziału? w drugą stronę też z tą przydatnością jest problem, bo po co komu w XVI rozdziale granit? wtedy byłoby mozna określić przymiotnikowo logikę, z która mamy do czynienia ;)

a na poważnie to kolega jest prawdopodobnie na początku swojej drogi z gra... i chyba wielu rzeczy jeszcze nie wie ;)
1. "Zysku portalu" nie do końca rozumiem, ale brzmi sensownie

jakie słodkie :)))
 

BlossomValvi

Łucznik
@Telperion2209 tak jak pisałem kolega to świeżynka w grze (w miłym tego słowa znaczeniu)
- zysk portalu to przyspieszacz podarowany od twórców gry który uzupełnia % magazynu portalu. Można go zdobyć w iglicy (masz dostęp jak robisz krasnoludy) w ewentach lub akademii magii
W tym przypadku dałoby to potworne nadużycia tworząc z niczego towary rasowe i je zamieniając na coś użytecznego
- wymiana towarów rasowych przeczy idei gry wiec jest bez sensu, nie po to zużywamy spore ilości zasobów by je z powrotem otrzymać. Fabularnie po to pomagamy innym rasom by w zamian otrzymać ich technologie rozwoju miasta

W sumie nie ma co więcej opisywać po prostu trzeba produkować takie ilości rasowych by ich nie zostawało, po to ta gra jest w kanonie ekonomiczno-strategicznych :)
 

Tajniakos

Paladyn
Jestem na nie z powodów opisanych w powyższych postach i nie ma sensu pisać ponownie to co zostało już tutaj powiedziane.
Jedyne co mogę jeszcze dodać to ankieta która w myśl zasad tego działu pkt 7 :
7. Temat z pomysłem musi zawierać ankietę anonimową, jednokrotnego wyboru, nieograniczoną czasowo. Ankieta musi umożliwiać oddanie głosów zarówno popierających dany pomysł jak i przeciwnych.

Ankieta powinna być anonimowa a nie jest ;)
 
Do góry