• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Trent

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser41
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser41

Guest
Możecie uznać, że to nie błąd, bo w angielskiej wersji jest Treant, a wcześniej był Ent. Tak to są nazwy własne bez tłumaczenia na polski to jednak w wielu grach gdzie występują te stworzenia (tj. żywe drzewa) w tłumaczeniu na polski tłumaczone są na Drzewce i myślę, że tu też powinniście dać taką nazwę albo wcale nie "tłumaczyć" usuwając jedną literę z nazwy. I nie mówcie że wszystko musi być przetłumaczone dosłownie, bo wiele razy już mi Teamy pracujące dla InnoGames udowodniły, że wcale nie muszą.
 

DeletedUser41

Guest
Nie było. Ty piszesz o za małych okienkach, a ja o zmianie nazwy z Trent, która jest dziwna.
 

DeletedUser14

Guest
Badania na odblokowanie Entów (taka sama nazwa w obu językach, naszym i angielskim) nosi nazwę "Trenty", a dalej: "Zaawansowany Trent"

W sumie to wspomniałem, że powinny być Enty, a nie jakiś Trenty :p
 

DeletedUser41

Guest
Co nie znaczy, że musi być dosłownie. :) Jak wyżej napisałem w wielu grach fantasy w które grałem nazywane były drzewcami, tylko tutaj jakoś tak dziwnie.
 

DeletedUser36

Guest
Jeśli mi się dobrze przypomina to w Heroes of the Magic 3 były i drzewce i enty (enty chyba ulepszoną wersją drzewca. ) Tutaj też wystepują te jednostki w dwóch wersjach więc i nazwa mogłaby być inna.
 

DeletedUser13

Guest
Enty są spotykane w polskich wersjach również, a mi odpowiada bardziej Ent, niż Drzewiec...
 

DeletedUser41

Guest
Jeśli mi się dobrze przypomina to w Heroes of the Magic 3 były i drzewce i enty (enty chyba ulepszoną wersją drzewca. ) Tutaj też wystepują te jednostki w dwóch wersjach więc i nazwa mogłaby być inna.

Nie tylko w Herosach, a w wielu innych grach również. Przykład: Warcraft, SpellForce czy King's Bounty, Władca Pierścieni Bitwa o Śródziemie i jeszcze mógłbym różne powymieniać tylko bym musiał przypomnieć sobie te gry.
 

DeletedUser

Guest
Niestety nazwy te zastrzeżono, nie wiem de facto jak z drzewcem ale Ent w grach jest opatentowany o_O i nie mogliśmy tego użyć.
 

DeletedUser41

Guest
Poważnie? :eek: Ent opatentowany? Przez kogo? o_O

Chyba to taki sam przypadek jak zrobiło Apple innym twórcom smartfonów. Opatentowali coś co od lat występowało na rynku by konkurencja nie mogła używać. :D

W takim razie zostaje Drzewiec, bo Trent to nawet nic nie znaczy takie dziwne słowo.
 

DeletedUser14

Guest
Ja nigdy nie słyszałem o tym, że są jakieś patenty na nazwy jednostek :eek: O ile wygląd może być zastrzeżony, to przecież nazwa ta jest tak bardzo ogólna i przypisana do jednostki, że no inaczej się nie da :eek:
 

DeletedUser

Guest
Nie mam pojęcia. Kazali nam zamienić Enty w tłumaczeniach na Trenty.
 

DeletedUser13

Guest
Przecież to jakaś masakra...:eek:
Dobrze, że nikt nie opatentował nazwy "czołg" bo w FoE byśmy walczyli "tołgami"
 

DeletedUser41

Guest
Trent jest durną nazwą. Proponuję drzewca jak nie można enta.
 

DeletedUser14

Guest
Popieram, Trent brzmi, za przeproszeniem, trochę śmiesznie, a skoro Ent jest niby zastrzeżony, to chyba jedyną opcją pozostaje Drzewiec? Znalazłem, że drzewiec i ent to chyba synonimy, więc nic nie stoi na przeszkodzie :p
 

DeletedUser13

Guest
Popieram przedmówcę. Ewentualnie coś innego, ale nie trent! (Brzmi jak imię jakiegoś lalusia z beverly hills 90210 :p)
 

DeletedUser13

Guest
Ale taka prawda. Nie lubię jak nazwy są brane z przysłowiowej ......
:cool:

Rybka- ocenzurowany wulg to dalej wulg. Avi
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser41

Guest
Zwykły byłby Drzewiec, a potem ulepszony byłby Drzewiec Wieczności i załatwione. :)

Właściwie to byłbym za tym by jednostki nie miały w nazwie I, II, ulepszony, zaawansowany bo to lenistwem podchodzi. Lepiej jakby miałby swoje nazwy. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry