• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

turnieje

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1201
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1201

Guest
moze jest gdzies temat odnosnie ale nie znalazlem

od paru turniejów próbuję zrozumieć koncept twórców - 5punktów kontrolnych za które są dodatkowe nagrody, w tym run za 5 punkt - mrrrrrrr, jak rozkosznie brzmi.
ale odrobina liczb - przy wysokiej aktywności i zdobyciu 4 lub 5 * (bo 6* jest zarezerwowane dla ludzi, którzy nastawią sobie budzik lub wydadzą diamenty) gracz jest w stanie zdobyć 472 lub 590pkt - czyli załóżmy średnio 500 (bez czepiania się o drobne)
prosta matematyka - potrzeba 40 ludzi z wysoką aktywnością do zdobycia 20ooo
40 !!!!!
na 7 okręgu walka na turnieju już jest nieopłacalna ze względu na koszty. to daje w sumie 36 sąsiadów, ja osobiście w granicy 6 pól mam aktywnych 6ciu.
w obecnym turnieju 1x się zdarzyło, że jedną prowincję zaatakowało 4+ja czyli 5x500=2500

pytanie do adminów i dzięki temu może dotrze do twórców :

Po co tworzyć coś co NIGDY nie będzie funkcjonalne ???
 

DeletedUser1067

Guest
Nie do końca rozumiem problem, gdyż podbiłem właśnie 4 gwiazdkę i mam już 760 punktów. Z tego co pamiętam po podbiciu 5 gwiazdki otrzymuje się 1000 dodatkowych punktów i 8x32=256 - razem będzie to 2016. Graczy więc wystarczy 10, a jeśli będzie się miało 6 gwiazdkę to nie wiem czy nie 3-4.

A jeśli chodzi o budziki i diamenty przy 6 gwiazdce - hmm rzeczywiście jest ciężko, jednak parę razy udało mi się tego dokonać bez tych wymagań. 22 wieczór -> 16h -> 14 po południu -> 16h -> wstaję do pracy 6 rano -> 16h -> 22 wieczorem -> 16h -> 14 po południu -> 16h -> 6 rano
 

zata

Zwiadowca
Co do tych 20k pkt to to w ogóle działa? - chyba od początku ten ranking prowincji turniejowych jest "popsuty" liczy niewiadomo co, niewiadomo komu i wyświetla niewiadomo komu na liście :)

Taki pierwszy przykład z brzegu, ja na liście prowincji nie jestem pierwszy jest przekroczony 3 próg nagrody rzekomo, jeśli nikt nie wydał diamentów to najdalej moze miec 760 pkt tak jak ja i dwie gwiazdki do końca tymczasem na liście raptem ledwo ponad 1k pkt przekroczone :)

Clipboard01.jpg
 

DeletedUser1201

Guest
Nie do końca rozumiem problem, gdyż podbiłem właśnie 4 gwiazdkę i mam już 760 punktów. Z tego co pamiętam po podbiciu 5 gwiazdki otrzymuje się 1000 dodatkowych punktów i 8x32=256 - razem będzie to 2016. Graczy więc wystarczy 10, a jeśli będzie się miało 6 gwiazdkę to nie wiem czy nie 3-4...
a to nieco inna sprawa, mi się jeszcze nigdy nie udało zrobić 6* . no w tym celu założyłem temat :) żeby się ewentualnie czegoś dowiedzieć ;)

Co do tych 20k pkt to to w ogóle działa? ..View attachment 130
a pytaj mnie a ja spytam Ciebie :D
mam podobną fotkę - punktów mamy 1780 - na kresce 2860, wy 1300 a na kresce 5900
elv.png
 

DeletedUser1088

Guest
gwoli ścisłości podam wam ile za jaki poziom;)


poziom 1 2 za szt + 20 za ukończoną prowincję = 36
poziom
2 4 za szt + 50 za ukończoną prowincję = 82
poziom
3 8 za szt + 150 za ukończoną prowincję = 214
poziom
4 16 za szt + 300 za ukończoną prowincję = 428
poziom
5 32 za szt + 500 za ukończoną prowincję = 756
poziom
6 64 za szt + 1000 za ukończoną prowincję = 1512

razem 3028 za jedną prowincję do końca

a co do wydawania diamentów, to bez przesady:
początek wtorek 20,00
2 tura środa 12,00
3 tura czwartek ważne aby skończyć przed 6.00
4 tura czwartek 22,00
5 tura piątek 14,00
6 tura sobota jak chcesz

powiem otwarcie, wstaję normalnie 6,00-6,15, a kładę się spać ok 22,30, więc moim poświęceniem jest wstanie w czwartek ok 30-45 min wcześniej lub położyć się około 30 min później;)
 

DeletedUser1199

Guest
Trudno się nie zgodzić ze sleep2, jak ktoś będzie chciał to turniej zaliczy cały aż do szóstej prowincji włącznie. Jednak nagrody za odblokowanie 20.000 punktów są prawie nieosiągalne, ze względu na małą ilość tak aktywnych graczy w sąsiedztwie. Panowie, obaj macie racje w tej sprawie :)
 

DeletedUser1201

Guest
...
poziom
5 32 za szt + 500 za ukończoną prowincję = 756
poziom
6 64 za szt + 1000 za ukończoną prowincję = 1512

razem 3028 za jedną prowincję do końca...
bardzo dzięki, nigdzie tego nie mogłem znaleźć. czyli moje wstępne obliczenia 40 ludzi zostały zredukowane do 14 zaangażowanych lub 7 fanatyków ;) . bez szans :confused: bo patrząc realnie, ludzie mają swoje życie a nie elvenar ;), to trzeba mieć tą 20 sąsiadów, która powalczy. mama mia 50% mapy musi być aktywna :eek:

a jeszcze prośba/pyt do p. Sleep2 - jakie są nagrody za 6* ?
 

DeletedUser1201

Guest
no tak, tylko że po ... zmianie systemu walki prawie niemożliwe jest wygranie wojskiem 5* więc na 6* na 99% nie ma szans wygrać wojskiem :/ a negocjacje - po 30tys ... 2 lub 3 dniowa produkcja na jedną walkę ?? :/ a walk 8 - koszta są astronomiczne :/
to przecież nawet diamenty tego nie balansują :confused::confused::confused:
 

DeletedUser1088

Guest
no tak, tylko że po ... zmianie systemu walki prawie niemożliwe jest wygranie wojskiem 5* więc na 6* na 99% nie ma szans wygrać wojskiem :/ a negocjacje - po 30tys ... 2 lub 3 dniowa produkcja na jedną walkę ?? :/ a walk 8 - koszta są astronomiczne :/
to przecież nawet diamenty tego nie balansują :confused::confused::confused:

zdecydowanie się nie zgadzam
po aktualizacji turnieje wygrywa się szybciej, łatwiej
czarka lub mag x5 i jedziesz;)
oczywiście mówię o min 2 poziomie wojska
przy II od 4 kręgu loteria (manualnie 0,5 oddziału strat, automat porażka)
przy III poziomie (którego jeszcze nie mam) 5x czarka to prawie wszystko automat nawet 6 poziom

ilość wojska w turnieju nie zmieniła się, natomiast rekrutujemy średnio 4x szybciej;)
a wykup to jak się łuki pojawiają 3x lub więcej
 

Christo

Rozbójnik
Trudno się nie zgodzić ze sleep2, jak ktoś będzie chciał to turniej zaliczy cały aż do szóstej prowincji włącznie. Jednak nagrody za odblokowanie 20.000 punktów są prawie nieosiągalne, ze względu na małą ilość tak aktywnych graczy w sąsiedztwie. Panowie, obaj macie racje w tej sprawie :)
Nie zgodzę się z Tobą, bo powinieneś napisać inaczej.. coś w tym stylu: Ten kto ma możliwość i będzie chciał to zaliczy cały turniej do szóstej prowincji. Nie zapominaj o ludziach, którzy pracują (np. ja) zmianowo 6-14, 14-22 bez dostępu do gry ;).
Od razu wyjaśnię dlaczego nie zrobię szóstej prowincji. Mam pierwszą zmianę 6-14. We wtorek robię o 20 turniej.. zanim wrócę z pracy i zrobię kolejną prowincję bedzie godzina 15-16, więc następna walka będzie 7-8 rano. Potem muszę zrobić przerwę 24h, bo przed 6 rano nie dam rady zrobić. Kolejny dzień prowincja 15-16 i znowu 24h przerwy :). No wiec wychodzi lipton :D
 

DeletedUser1199

Guest
Wszyscy pracują. Wiadomo, że gra jest tylko dodatkiem, smaczkiem w życiu. Niestety trudno dogodzić każdemu: jedni pracują więcej, drudzy troszkę mniej. Osoby pracujące więcej, chcą żeby w grze działo się jak najmniej, natomiast osoby z dużą ilością czasu (z różnych powodów) chcą żeby działo się jak najwięcej. Ciężko jest to zrównoważyć.

Idąc dalej Twoim tropem można wyróżnić kolejne grupy osób: np. oprócz pracy zmianowej, niektórzy pracują na dwa etaty. Inni mają długie wyjazdy służbowe, następni muszą pracować w domu itd. Jednakże poza tymi pracującymi są również: emeryci, renciści oraz młodzież szkolna, akademicka. Mając taką mozaikę społeczności, nie ma technicznej możliwości usatysfakcjonowania wszystkich. Dlatego jest zrobiony pewien umowny bilans, żeby ułatwić grę jak największej ilości graczy.

Trzeba pamiętać, że każda opinia na forum jest subiektywna w tym moja również. To oznacza, że każdy próbuje przeforsować zmiany, które z jego punktu widzenia poprawiłyby grę. Nietrudno zauważyć, że ilu ludzi tyle różnych punktów widzenia. Na szczęście czasami wiele osób wpada na podobny pomysł i większością głosów wprowadzana jest w życie pewna część innowacji (nazywają to aktualizacjami).

Bardzo proszę, w takim razie napisz, jakie Ty chciałbyś zmiany w turniejach? :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser964

Guest
W zasadzie nie rozumiem, dlaczego turniej nie zaczyna się w środę i nie kończy w niedzielę. Czas trwania ten sam, ale może więcej ludzi miałoby szansę na dojście do 6. gwiazdki. Dla mnie to bez znaczenia, mam dostęp do komputera w odpowiednich godzinach, tylko czemu nie pójść na rękę tym, którzy nie mają?
 

Christo

Rozbójnik
@fizo12
Dlatego jest zrobiony pewien umowny bilans, żeby ułatwić grę jak największej ilości graczy.
Napisałeś, że jest zrobiony pewien umowny bilans by ułatwić grę jak największej ilości graczy. Możliwe, ale gdzie on tak na prawdę jest? Ten Twój umowny bilans został zrobiony pod ludzi, którzy mają czas bądź dostęp do kompa podczas pracy. Gdyby pomyśleli o wszystkich graczach to zastosowali by to co napisał @Leonowo , bo byłaby większa szansa na zdobycie 6 prowincji co za tym idzie większa rywalizacja by zdobyć lepszą nagrodę w postaci dodatkowe punkty rankingowe. Dlaczego ja i inni pracujący nie mamy prawa mieć dojscia do 6 prowincji i mieć dodatkowe runy, a inni tak? Uważam, że odpowiedź jest bardzo prosta. Ludzie, którzy pracują i nie dają radę zrobić 6 prowincji to oni może kupią diamenty, za które można skrócić czas oczekiwania (o ile dobrze pamiętam :)). Czy to nie pachnie dyskryminacją? :D Wiesz.. cały ten ból jest taki, że kiedy schodzi mi przerwa to ja jestem w pracy.. bo gdyby ta przerwa ustąpiła gdybym spał to może bym przerwał sen by zrobić kolejną gwiazdkę.. ale poświęcać się specjalnie dla gry? Lekka przesada, nie uważasz? ;)

Nie chce mi się z Tobą licytować, bo nie chodzi tutaj o to. Napisałem swój przykład, bo właśnie wiem, że inni ludzie mają też inaczej (gorzej niż ja bądź w takiej samej sytuacji).

Co do Twojego pierwszego akapitu to można byłoby polemizować, bo ani Ty i ani ja nie wiemy co, jak, gdzie, i kiedy. Czyli kto, co chce i w jakiej ilości. Nie jesteś wstanie tego wiedzieć. Tylko Ty wiesz czego chcesz i tylko ja wiem czego ja chce. Tutaj nawiążę do Twojego 3 akapitu, bo tylko forum może w niewielkiej ilości Tobie pomóc ile i czego ludzie chcą. :)

Peace
 

DeletedUser1199

Guest
@fizo12

Wiesz.. cały ten ból jest taki, że kiedy schodzi mi przerwa to ja jestem w pracy.. bo gdyby ta przerwa ustąpiła gdybym spał to może bym przerwał sen by zrobić kolejną gwiazdkę.. ale poświęcać się specjalnie dla gry? Lekka przesada, nie uważasz? ;)

Peace

Właśnie sobie odpowiedziałeś na pytanie. Nawet za bardzo nie muszę tutaj główkować, sam przygotowałeś dla mnie odpowiedź. Ano widzisz, a jednak znajdą się gracze, którzy się poświęcą dla tej gry i ta szósta gwiazdka w turnieju jest właśnie dla nich. Nie ma się też co gorączkować, bo osoby bardziej pracowite, więcej zarobią i tyle. Oliwa sprawiedliwa.....
Czy to się przekłada na diamenty? Wydaję mi się że nie do końca, bo najwięcej sakiewek w brylantami kupują właśnie dzieciaki. To w ich środowisku występuje największa rywalizacja. Osoby już starsze jak ja - nie patrzą na to w ten sposób. Po prostu chcę zbudować powolutku miasteczko , porozmawiać chwilę na chacie i wylogować się. Nie ma tutaj miejsca na żadną gonitwę po rankingach, bo jednak większość część życia wypełnia mi zwykła praca i rodzina, więc tutaj niczym się nie różnimy :)
 
Do góry