• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Ulepszenia Czarów. [+]

Ulepszenia Czarów:

  • Tak

    Głosy: 13 100,0%
  • Nie

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    13
Status
Zamknięty.

jakub357

Łucznik
Pomysł jak w temacie.

Przykładowa domyślna nazwa - Magiczna Produkcja II, Moc Zasobów II itd.
Na drugim poziomie, taka Magiczna Produkcja kosztowałaby więcej reliktów i dawała większy bonus. Analogicznie z innymi czarami.
Co myślicie? I czy macie jakieś propozycje, jak zmieniłyby się wartości tych czarów, lub od którego rozdziału byłyby dostępne te ulepszenia; a także w jaki sposób by się je nabywało? Może, aby odblokować te wyższe poziomy, trzeba by było specjalnej Magicznej Receptury? Co by się w niej zawierało?

Zapraszam do dyskusji!
 

DeletedUser626

Guest
Pomysł jest niezły, pewnie niektórym bardziej się zaświecą oczy na myśl o ulepszonej magicznej produkcji, niż mocy zasobów, bo zasoby mogą podciągnąć Cudami i jest jeszcze szybki bonus do uzupełnienia magazynu, a towary.... cóż, Górskie Hale są. A co z zaklęciem na pomoc sąsiedzką i PW? Wydłużenie czasu?

Magiczna Produkcja || - zwiększenie bonusu do produkcji towarów
Moc Zasobów II - zwiększenie bonusu do produkcji zasobów czy czas trwania wydłużony?
Czarujący Podarunek II - czas trwania+ ? a może nieco większy bonus pomocy?
Inspirująca Medytacja || - czas trwania+ ?

?
 

DeletedUser1496

Guest
Hej :)
Pomysł bardzo mi się podoba, jestem jak najbardziej za :) :) :)
 

DeletedUser1470

Guest
Magiczna produkcja || - Mozliwosc rzucenia czaru na fabryki rasowe :D to byloby super:)
 

jakub357

Łucznik
Magiczna Produkcja II - zwiększenie bonusu do produkcji towarów
Oczywiste rzeczy są oczywiste. Lecz o jaką wartość? Kolejne 50%?
Inspirująca Medytacja II - czas trwania+ ?
Czy może zwiększony limit? Np do 30?

Z kolejnymi czarami, są dwie drogi - zwiększenie wartości, bez modyfikacji ich pierwotnego założenia, lub kombinowanie.

Moc Zasobów II - zwiększenie bonusu do produkcji zasobów czy czas trwania wydłużony?
Po prostu większy bonus. Zasobów nigdy za wiele.
Tutaj fajnie byłoby wykombinować coś jeszcze innego, bo od zasobów mamy już kilka cudów. Może coś związanego z handlem? Może coś związanego z nieodkrytymi sąsiadami na mapie? A może zmniejszony rozpad Boskich Ziaren, czy Many, podczas trwania czaru - powiedzmy jakiś drobny %, ale tylko na Warsztatach od poziomu Leśnych Elfów, żeby uniknąć nadużyć?

Czarujący Podarunek II - czas trwania+ ? a może nieco większy bonus pomocy?
Według mnie, większy bonus. Czas trwania i tak się nakłada.
A gdyby kombinować, to... co gdyby miał wpływ na Produkcję Rasową? Bonus uwzględniony od co najmniej 2giego Poziomu Kultury i dający np +1% za każdy zaczarowany budynek?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1349

Guest
Może rozdzielić to ulepszenie na dwa różne: jedno - przedłużenie czasu, drugie - zwiększenie mocy?
 

DeletedUser110

Guest
Zarodek pomysłu świetny.
Propozycja rozwinięcia:
1) czar * - normalny, czar ** - akademia magii na 3 poziomie, czar *** -> akademia 5 poziom.
Problem, to 3 poziom akademii (i następne), który jest dostępny tylko za diaksy. Rozwiązanie: wyższe niz 2. poziom akademii za surowce gry, albo możliwość zdobywania diaksów w grze (jak ostatnie zadanie Smoków)
2) Czary ** i *** badamy w drzewku. Najlepiej od nowej rasy, żeby graczy nie cofać, jak to się wielokrotnie zdarzało.
 

DeletedUser1470

Guest
nie nie nie, ja mam akademie na 5 poziomie od poczatku ale czar na ksiazki misialam odblokowac w badaniach... wiec poziomy czarow tez powinny byc odblokowane w badaniach... na prawde bradzo warosciowym czarem byloby cos co mozna rzucic na fasbryki rasowe i to tyle;)
 

DeletedUser110

Guest
nie nie nie, ja mam akademie na 5 poziomie od poczatku ale czar na ksiazki misialam odblokowac w badaniach... wiec poziomy czarow tez powinny byc odblokowane w badaniach... na prawde bradzo warosciowym czarem byloby cos co mozna rzucic na fabryki rasowe i to tyle;)
Co to są 'fabryki rasowe'???
 

DeletedUser1470

Guest
to sa: granit i miedz w krasnoludach, farma dnia i nocy we wrozkach, grzybki i punkty zbrki w orkach... dalej nie doszlam ale wiadomo o co chodzi... :)
 

DeletedUser110

Guest
OK. Rozumiem już co to są fabryki rasowe, ale Twój pomysł wymagałby dodania nowych czarów, a nie ulepszenia istniejących. Istniejące czary nie mają jakiegokolwiek zastosowania na 'fabryki rasowe'.
 

DeletedUser626

Guest
Łatwiej rozszerzyć czar na manufaktury ras gościnnych, np. magiczną produkcję, niż łączyć poziomy czarów z mechaniką akademii magii. Akademię bym zostawiła w istniejącej postaci, poziom czaru powinien działać jak w jednostkach - jak go odkryjesz to po prostu wszystkie masz od razu ulepszone.
 

DeletedUser1470

Guest
Zgadzam sie z dragomira, po co komplikowac? ale co do tych fabryk rasowych to jedno z napotrzebniejszych ulepszen do czarow wiec prosze truć twrcom... co tam trzeba:D:D zeby wprowadzili:)
 

DeletedUser174

Guest
ulepszone=dłużej się budujące. Czy ktoś o tym pomyślał? Przecież czas produkcji zależy od poziomu i od ilości użytych reliktów. Przy każdym evencie są zadania na czary
 

jakub357

Łucznik
Łatwiej rozszerzyć czar na manufaktury ras gościnnych, np. magiczną produkcję, niż łączyć poziomy czarów z mechaniką akademii magii. Akademię bym zostawiła w istniejącej postaci, poziom czaru powinien działać jak w jednostkach - jak go odkryjesz to po prostu wszystkie masz od razu ulepszone.

Dokładnie. Ja też zostawiłbym Akademię tak, jak jest, a czary z automatycznym awansem przy ulepszeniu.
Zamysł na czary już jest, a w jaki sposób można by je ulepszyć i w jakim miejscu gry?

Odnośnie sposobu, to jest jeden oczywisty - w drzewku technologii od któregoś rozdziału (do ustalenia), lub mogłoby też być coś na kształt Magicznych Receptur, które np zdobywałoby się przy wejściu do rozdziału po Niziołkach, a które żeby aktywować, to trzeba by było zdobyć określone składniki/ wykonać misje.

A podaję takie nietypowe rozwiązania, bo myślę, że taka burza mózgów jest najlepszym sposobem na kreatywność. Zapraszam do wypowiedzi :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry