• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Walka - jedno pytanie

Status
Zamknięty.

PTR108

Wędrowiec
Witajcie, nie gram tutaj za długo (około 7000 pkt) i gram Elfami.
Moje pytanie dla graczy, którzy grają już dłużej.
Czy rozstrzyganie walk automatycznie, różni się bardzo stratami od walk, które prowadzimy sami? Bo tak szczerze mówiąc to jak na razie wielkich różnic nie dostrzegłem, a jednak oszczędność czasu przy walkach automatycznych jest dosyć spora. Jak to jest u Was z tymi walkami?
 

DeletedUser

Guest
Jeśli ktoś umie grać, to różnica jest znaczna. Ja niedawno zacząłem grać na S3. Przez ostatnie 40 walk straciłem mniej więcej 10 Tancerzy i 5 Łuczników. Ilość zaoszczędzonych Monet, Zasobów i Towarów nie mam pojęcia jaka była. Ale z drugiej strony na S1 mam już setki walk za sobą, więc doświadczenie bitewne też niemałe bo znam jednostki, umiem wykorzystywać teren i czas dla mnie nie jest aż tak istotny.
 

PTR108

Wędrowiec
Dzięki, właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. U mnie dopiero doszedłem do 72 jednostek w oddziale i niestety często spore straty na piątym pierścieniu więc popracuje nad strategią
 

DeletedUser110

Guest
Dodam, że automat potrafi przegrać walkę która jest spokojnie do wygrania. Nie potrafi zaczekać, aby przeciwnik przybliżył się, tylko lezie do przodu wystawiając się na strzały. Nie potrafi umiejętnie rozdzielić czarów bitewnych np. Czarodziejek na wszystkie strzelające jednostki wroga, tylko koncentruje się na jednej. Ogólnie automat nadaje się tylko do walki Trentami na prowincjach Kryształu, oraz do włączenia, kiedy mamy same Czarodziejki przeciwko strzelającym - jak zostanie tylko jeden strzelający oddział przeciwnika, co jest dość użyteczne, jeśli zostanie tych wrogów grubo ponad 1000 w oddziale (wówczas walka ręczna jest, delikatnie mówiąc, nużąca).
 

DeletedUser

Guest
Dodam, że automat potrafi przegrać walkę która jest spokojnie do wygrania. Nie potrafi zaczekać, aby przeciwnik przybliżył się, tylko lezie do przodu wystawiając się na strzały. Nie potrafi umiejętnie rozdzielić czarów bitewnych np. Czarodziejek na wszystkie strzelające jednostki wroga, tylko koncentruje się na jednej. Ogólnie automat nadaje się tylko do walki Trentami na prowincjach Kryształu, oraz do włączenia, kiedy mamy same Czarodziejki przeciwko strzelającym - jak zostanie tylko jeden strzelający oddział przeciwnika, co jest dość użyteczne, jeśli zostanie tych wrogów grubo ponad 1000 w oddziale (wówczas walka ręczna jest, delikatnie mówiąc, nużąca).
To prawda, do automatu również trzeba umieć dobrać jednostki, powalcz najpierw, poznaj jednostki swoje i przeciwnika, które na które są dobre, oraz w jakim składzie najlepiej wystawiać, wtedy opanujesz automat i będziesz wiedział kiedy grac automatem kiedy samemu i jak ponosić najmniejsze straty. @thek wie co pisze tak samo @Fredek z Fabryki Kredek - Wszystkie rady, które Ci przedstawili potwierdzam i polecam się stosować. Pozdro.
 
Status
Zamknięty.
Do góry