• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Warsztaty - ile macie?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser878
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser878

Guest
No właśnie. Ile tak naprawdę warto mieć warsztatów? Ile wy macie?
 

DeletedUser449

Guest
Zależy od ilości rezydencji, poziomu kultury, sąsiadów, aktywności gracza oraz ery. Im więcej możesz uzyskać złota, tym więcej potrzebujesz warsztatów. Jeśli grasz aktywnie i jesteś w najwyższej epoce, możesz zadowolić się ich mniejszą ilością.
Na Winyandor mam 6 warsztatów ósmego poziomu (rozwinięte jeszcze w trzecim rozdziale) oraz 4-6 warsztatów na niskich poziomach. Ostatnio ze względu na mniejszą aktywność i duże wydatki (podniesienie czterech zbrojowni z 17 na 19 kosztuje 310k narzędzi) dorzuciłem kolejne 6 warsztatów pierwszego poziomu.
Właściwym pytaniem byłoby, czy jest sens rozwijać warsztaty. Póki zadanie "Nasze podatki" będzie w obecnym kształcie - uważam że nie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser580

Guest
Ja mam zawsze 8. Z tej prostej przyczyny, że wtedy łatwo można sobie zrobić po 3h produkcji zadania: złoto + 2x narzędzia i 6x narzędzia. ;)
Zupełnie nie odnoszę ich ilości do tego, co @Kalart napisał. Nie mam poczucia, że Elvenar wymaga aż takich kalkulacji, na którymkolwiek etapie. ;)
Na pewno mogę się zgodzić z tym, że jak się robi zadania podoczne, to ulepszanie warsztatów można sobie odłożyć na później, bo młotki i tak uderzają w sufit ratusza.
 

DeletedUser449

Guest
Również uważam, że młotki nie wymagają aż takich kalkulacji. Po prostu staram się udzielić obszernej odpowiedzi na zadane pytanie. Jestem zdania, że głównym źródłem narzędzi jest zadanie "Nasze podatki", stąd stawiam na ilość warsztatów oraz optymalne wykorzystywanie wszelkich źródeł monet.
Posiadasz 8 warsztatów, lecz rozwiniętych na najwyższy poziom. Jeden zajmuje 18 kratek - w miejsce dwóch Twoich warsztatów mogę umieścić dziewięć mniejszych (nie licząc potrzebnych dróg). Oszczędzam wielu mieszkańców i nieco kultury. Tak jak mówisz, ulepszenie warsztatów odkładam na później, nawet jeśli owe "później" oznacza nawet miesiące gry. Dla rozwijającego się gracza, jest to dobre rozwiązanie. Pozwala się skupić na bardziej istotnych potrzebach.
Rozwinięte warsztaty mają swoje plusy. Trzeba rzadziej robić pętle zadań, co bywa męczące i czasochłonne. Ponadto zaklęcie "Moc zasobów" działa o wiele silniej. Jest jeszcze kwestia wyglądu miasta - ale dla mnie hlv warsztaty są brzydkie.
 

DeletedUser580

Guest
@Kalart, nie bardzo widzę związek. Na S2 długo nie miałam, co robić, więc wszystko miałam ulepszone na max poziom. Na S1 i S3 też warsztaty ulepszam jako ostatnie, albo jak wiem, że nie będę w stanie na danym etapie nic innego równo podciągnąć. Nie lubię zostawiać budynków tego samego typu na różnych poziomach.
Co do stawiania mikrusków: miałam je przez chwilę, ale to tylko psuło estetykę i zmuszało mnie do odwiedzania nieaktywnych sąsiadów, żeby nazbierać złota. Młotki mam głównie z tych 2 zadań, o których pisaliśmy i z odwiedzin w bractwie. Do tego po dłuższych produkcjach robię zadania: 4000 towaru.
Wystarcza. Ostatnio postawiłam 6 Stawów Wypoczynku i ulepszam domki na wróżkowe i nadal nie ma dramatu.
 

Rudolf

Zwiadowca
ag123 jeszcze zmienisz zdanie. mam 11 warsztatów i braki w młotkach, ale to u mnie. U innych pewnie inaczej.
 

DeletedUser48

Guest
ag123 jeszcze zmienisz zdanie. mam 11 warsztatów i braki w młotkach, ale to u mnie. U innych pewnie inaczej.
Też mam 11 warsztatów i młotków tyle, że wymieniam na towary. Przykro mi ale nie rozumiem jak może ich brakować.
 

DeletedUser48

Guest
Gorzej jest z ludnością, na 16 poziom potrzeba 919 osób (manufaktura). I to jest "lekka"przesada.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MiroXXL

Wędrowiec
Ja mam 6 warsztatów rozwiniętych na maksa tj. lev. 21 a rozpoczynałem z 12 na maksie tj. lev. 15, oraz 6-8 "ruchomych" warsztatów lev. 1 do zadań - które usuwam, przestawiam w razie potrzeby przebudowy itp. w mojej ocenie nie potrzeba więcej niż 6 - 8 warsztatów maksymalnie dużych, szkoda miejsca, warsztaty nie punktują dobrze więc tutaj jestem minimalistą.
 

Osteres

Zwiadowca
Mam 10 warsztatów (5 na 18 i 5 na 19 poziomie). Aktualnie brak mi ludności na dalszą rozbudowę. Myślę, że jeszcze ze 6-8 dni będę musiał poczekać aż zacznę rozbudowę Rezydencji jak się Orki u mnie pojawią. Młotków brakowało mi często gdy rozbudowywałem miasto. Nieraz musiałem przystopować z rozbudową. W sobotę i niedzielę ładowałem w Warsztaty zaklęcia ale koło czwartku już odczuwałem brak narzędzi. Siedzę bardzo często w grze i tylko na noc puszczam na 9 godzin a tak po 3h zbiory. Rozumiem więc te osoby, które twierdzą, że nie wystarcza im narzędzi.
 

DeletedUser110

Guest
Ja mam 10 warsztatów wymaksowanych - choć niezupełnie, bo mam opcję podniesienia ich wyżej, ale brak mi kultury, którą zniszczyłem, żeby było miejsce na farmy grzybków. Chodzą wyłącznie na 3-godzinne cykle, nawet na noc. Wiadomo dlaczego ;)
 

DeletedUser1057

Guest
To zależy. Ja mam 12 i to w zupełności mi wystarcza, kiedy nic nie rozbudowuję muszę kupować towary za nie. Przy rozbudowie za to nawet 12 mi nie wystarcza i korzystam wówczas z zaklęć Moc Zasobów. Gdybym robił zadania, to być może nie musiałbym korzystać z zaklęć, ale mi się nie chce, gdyż przewijanie tych zadań jest zbyt irytujące.
 

DeletedUser1067

Guest
Ja mam 12 na maks i 6 do zadań. na noc maksiki uruchamiam na 9h i robię zadanie "Bezpieczeństwo Dostaw Zasobów" gdzie za 16.000 narzędzi dostaje 100.000 monet. W ciągu dnia ustawiam je na 3h i wtedy robię zadanie "Więcej Narzędzi" gdzie za wyprodukowanie 6 razy zaawansowanych narzędzi dostaje 80.000 monet i 2.000 narzędzi. Małe 6 warsztatów wiadomo do zadań z nagrodą 13.000 narzędzi.
 
Do góry