• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wersja mobilna

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Proponuję zrobić wersję mobilną, na telefonie łatwiej wejść w grę i można to zrobić w prawie każdym miejscu.
 

DeletedUser

Guest
Jest to zaplanowane, tylko najpierw są inne priorytety, czyli poprawę wszystkich błędów i ustabilizowanie gry.
 

DeletedUser

Guest
Sprawa była już poruszana, przekazaliśmy Firmie zainteresowanie wersją mobilną. Jeśli będzie-nie dostaliśmy oficjalnego potwierdzenia, to dopiero po ustabilizowaniu gry.
 

DeletedUser

Guest
Okay, dzięki za odpowiedzi. Jestem nowym graczem, ale gra bardzo wciąga. A mi osobiście lepiej się gra na telefonie niż kompie, i dostęp 24/7 (^_-)
 

DeletedUser

Guest
Jak długo zejdzie wam się z realizacją wersji mobilnej? Do 30 aktualizacji się wyrobicie? :-D
 

DeletedUser

Guest
West niestety nie doczekał się wersji mobilnej, więc nie jest to takie proste zapewne. Tu jest pewne/spore podobieństwo do FoE więc pewnie z nie będzie problemu z wersją mobilną, tyle że trzeba czekać cierpliwie. Na moje gestapowskie oko zrobią w końcu kiedyś na 100% :)
 

DeletedUser

Guest
Nie mogę się doczekać wersji na smartfony :) Fajnie by też było, gdyby było można połączyć się z telefonem na konto z przeglądarki :)
 

DeletedUser

Guest
Dopóki nie zrobią aplikacji dedykowanej na smartfony to zapomnij. Na iOS czy Androidzie, od chwili gdy przestali wspierać Flasha i tak nie zagrasz, Tylko niektóre przeglądarki potrafią sobie z tym poradzić, gdyż posiadają wbudowany ten plugin, a dostępne oficjalnie wersje Flasha są za stare i nie obsługiwane, więc gra się nie odpali. Ratunkiem byłoby, gdyby w końcu InnoGames zaczęła pisać gry choćby pod HTML5, ale już z tym eksperymentowali i efekty były według nich nie w pełni zadowalające.
 

DeletedUser363

Guest
IG mają szpeców od dedyków na pewno na andka. Jest kilka apek i to jak na apki całkiem udanych. Co prawda korzystałem sam tylko z Plemion, ale wydaje mi się, że daliby radę. Pytanie tylko jakby miał wyglądać Elvenar - na pewno trzeba by było zrezygnować z animacji i użyć statycznych obrazków, a najlepiej jeszcze z możliwością utworzenia listy budynków zamiast mapy. Tutaj może powstać wiele trudności w sensownym zaplanowaniu takiej apki i nie widzę jej jako głównej możliwości gry. Raczej jako wspomagacz, taki jak Plemiona - nie ma się czasu wejść przez pełnoprawną przeglądarkę to można coś tam kliknąć w aplikacji.
 

DeletedUser

Guest
Gdyby zrobić tylko "klikanie" w budynki, bez mapy, to każdy z użyciem cURL mógłby sobie to zrobić obserwując requesty w grze przeglądarkowej ;)
 

DeletedUser363

Guest
W takim razie zapraszam, nie obrażę się, mogę być testerem. :p A tak serio to raczej wątpię, żeby komuś się chciało hobbystycznie to robić. Nieważne jak, ważne żeby było. Niestety ani na aplikacjach webowych ani andkowych się nie znam, dlatego ciężko mi dociec co jest (zwłaszcza na andkach) możliwe, a co nie, ale wydaje mi się, że ciężko będzie niektóre funkcje bezpośrednio przenieść na aplikację mobilną. Zresztą - bez względu na to zagłębianie się zarówno w kwestie techniczne co można a czego nie można oraz to, jak ma wyglądać apka, konkluzja jest taka, że IG jest w stanie zrobić mobilną. :) Wiele już wypuściła aplikacji, jednak dla gier, które mają już porządne podstawy i mnóstwo graczy. Wiele serwerów, ogromną popularność, czyli wszystko, co jest potrzebne do opłacalności wypuszczania dodatkowego produktu, którym jakby nie patrzył jest aplikacja mobilna.
 

DeletedUser

Guest
Żeby to zrobć, to trzeba by trochę analizować ruch na linii klient-serwer i wyłapać zabezpieczenia, które przykładowo uzależniają wysłanie i akceptację requesta, a ja już widziałem, iż są tam jakieś tokeny i liczniki wysyłane/weryfikowane. Jeśli masz słabe łącze, to możesz nawet prosto doprowadzić do sytuacji, kiedy działanie za szybkie w interfejscie prowadzi do problemów z kolejnością requestów, kończących się komunikatem: "Wystąpił wewnętrzny błąd aplikacji" i odświeżeniem przez grę strony ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry