• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Większa możliwość wydawania Punktów Wiedzy

  • Rozpoczynający wątek thek
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Przydała by się opcja, która czerpała by z punktów wiedzy. Dotyczy to głównie aktualnego stanu, ale cierpieć na nią będą wszyscy, dopóki brak gildii albo ktoś będzie niezrzeszony czy za bardzo do przodu wyskoczy. Są etapy, gdy brak możliwości wydania ich, a wszystkie 10 już mamy i kolejne godziny się po prostu marnują. Chciałbym przykładowo walczyć, ale wiem, że punkty idą w kosmos, bo nie mam zasobów czy towarów by wykupić technologię i odblokować wydawanie ich na następne. Na handlu brak ofert na brakujące nam towary i gracz stoi nie z własnej winy tak naprawdę, bo gra nie daje możliwości by te zasoby/towary uzyskać. Chata jako takiego nie ma by dać ogłoszenie, gdybyśmy szukali osoby by zrobić szybko bractwo na jedną wymianę handlową, zaś sam zasięg handlu niestety jest mały a gracze aktywni zbyt rozstrzeleni. W sąsiedztwie ledwie 2-3 ludzi tak rozwiniętych jak ja, a do tego pewne towary niedostępne bo aktywni mają te same bonusy. W takiej sytuacji uzbieranie towarów jest możliwe jest jedynie przez kupca, a ceny tam to po prostu tragedia.

W takiej sytuacji bonus do towarów czy ogólny dla miasta, choćby poprzez samodzielną możliwość zbuffowania konkretnego budynku produkcyjnego czy skrócenia mu czasu produkcji o ileś czasu za każdy punkt wiedzy staje się ciekawą opcją. Przypuśćmy 1 Punkt Wiedzy za skrócenie produkcji o 1h. Do implementacji nie powinno być trudne a w przypadkach wielu potrafi mocno wspomóc. Dodatkowo daje to możliwość wydania punktów gdy komuś skończą się technologie. Ogólnie sądzę, że temat mógłby gromadzić pomysły graczy na zagospodarowanie tychże punktów teraz oraz z tzw "late game".
 

DeletedUser14

Guest
Nie.
Owszem, w niektórych miejscach gry możemy stanąć w miejscu i wtedy punkty się marnują, ale nie powinny być one wykorzystywane do przyspieszenia produkcji, nie ważne czy to monet, narzędzi czy towarów, w każdej sytuacji jest to duże ułatwienie. Ktoś nastawi sobie produkcję 1h, wyda PW, skończy, zrobi tak 10 razy i co? To można stosować także wtedy, gdy mamy dołek finansowy, a nie blokują nas technologie. Taka opcja byłaby zbyt dużym ułatwieniem ;)

+ brak ankiety :)
 

DeletedUser145

Guest
Fakt, że czasami nie ma gdzie wydać pr, ale niestety też jestem na nie. Za duże ułatwienie.
Jeśli ktoś dużo walczy to na prowincjach jest w stanie zdobyć masę pr. Np. gracze z wyższej części rankingu dostaliby mega 'kopa' dzięki samym walkom.
 

DeletedUser

Guest
Ogólnie temat założyłem nie tyle dla tej jednej propozycji, ale by zbierać tu wszelakie z propozycjami jak ewentualnie wydawać te punkty gdy nie mamy co z nimi zrobić. Bo co z nimi zrobić, gdy ktoś skończy drzwko tech? Mają leżeć? A można by je jakoś wykorzystać. Ja zaproponowałem bonusy/buffy. Ale to tylko jedna z propozycji, które można zaproponować.
 

DeletedUser79

Guest
Jeśli wszystkie technologie zostaną odkryte, to moim zdaniem punkty wiedzy nie będą już potrzebne, a co za tym idzie: koniec gry :D Lub zwyczajne "wyłączenie" punktów wiedzy.. Ułatwień w grze jest wystarczająco dużo, więc to wydaje się zbyteczne ;)
 

DeletedUser48

Guest
Zanim normalnie grający dojdą do końca drzewka, to cosik pewnie wymyślą.
 

DeletedUser14

Guest
Zawsze można dać jakieś specjalne budowle, które rozbudowuje się nie tylko złotem, narzędziami i towarami, ale także Punktami Wiedzy ;)
Może te nowe budynki, które są zapowiedziane, będą działały w ten sposób? :>
 

DeletedUser145

Guest
Też uważam, że zanim dojdzie się do końca drzewka to będą jakieś dodatki na które będzie można wywalać pr. Teraz w sumie nie bardzo mam pomysł na co można by je wydawać. Pereł nie ma, inwentarza żeby w jakiś sposób je 'schować' też nie...
 

DeletedUser13

Guest
Nie. Mając doświadczenie z bety, oraz tu w obecnej rozgrywce nie natrafiłem na moment narzekania na nadmiar PRów (a właściwie PWów [punktów wiedzy:D] )
 

DeletedUser

Guest
@Shchoopac Staram się mocno wybiegać do przodu. Czemu? Bo wiem ile potrafi trwać projektowanie i implementacja pomysłów w aplikacjach, potem testowanie... To wszystko potrafi trwać wieeeeeele tygodni.
 

DeletedUser13

Guest
Prędzej doczekamy się "przedłużenia" drzewka rozwoju... :)

Może Perły...? Albo coś na wzór pereł (jeżeli kojarzycie co mam na myśli... ) :rolleyes:
 

DeletedUser13

Guest
Mi się wydaje, że oni mają już swoje pomysły na grę....

24e110l.jpg


;)
 

DeletedUser

Guest
A żebyś wiedział ;) jestem pewna, że nas jeszcze nie jednym zaskoczą :p
 

DeletedUser

Guest
Ja mam 2 propozycje:

1. Każdy punkt wiedzy powyżej 5 daje 10% bonusu z reliktów, do produkcji surowców innych niż bonusowe. Czyli jeżeli mamy 10 pw to mamy 50% korzyści z reliktów nie bonusowych. W tej chwili i tak się marnują.

2. Gildia alchemików. Za pw przetwarzamy dany surowiec w inny. Oczywiście podczas takich eksperymentów trochę surki by się marnowało. Powiedzmy koszt takiej operacji był by losowy. Od 2 do 8 pw i od 10% do 100% dodatkowo surowców. Czyli żeby wytworzyć 1 000 eliksiru, musiałbyś przeznaczyć od 2 do 8 pw i od 1 100 do 2 000 klejnotów.
 

DeletedUser

Guest
jestem za. w obecnej sytuacji kiedy nie ma mozliwosci zdobycia potrzebnych towarow do odkrycia technologii punkty wiedzy moglyby byc jakos spozytkowane. np. rozszerzenie handlu z 200 do 400 osob i placenie punktem wiedzy za handel z osoba nie bedaca naszym 'sasiadem'.
 

DeletedUser9

Guest
Duże NIE. Oczywiscie sam pomysl zrobienia 'czegokolwiek" z PR jest potrzebny ale nie taki - kompletnie bez sensu. Przeciez devsi po 1 pewnie sie nei zgodza, po drugie zrobienie im czegos takiego potrwa wieki, po 3 pewnie skrocenie tej produkcji bedzie i tak za diaxy wiec wiesz. Trzeba im dac pomysl ktory bedzie dobry, ale nie bedzie wymagal DLA NICH duzo czasu do zrobienia. Na becie jest sporo pomyslow baardzo ciekawych m.in. cos na wzor Perel Architektury, ale jako ze wszyscy wiedza jak devsi pracuja ja zasugerowalem prosty budynek JEDEN budynek, taki sam model/interfejs co obecne, jedynie z wymaganiami do rozbudowy za PR - ale tlyko przez nas - narazie - bo zrobienie cos co inni beda mogli inwestowac, to doczekamy nie wczensiej niz za rok :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry