• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

"Wystąpił wewnętrzny błąd..."

Azulena

Rozbójnik
Witam,
1) odkąd zaczął się event, co najmniej raz dziennie mam "Wystąpił wewnętrzny błąd. Spróbuj ponownie później."
Po przeładowaniu strony wszystko OK.

Nie mam siły pisać o różnych takich, ale dziś w ciągu niecałych 30 minut ten błąd wystąpił już dwa razy.
Można się wściec...

2) A jak już piszę, to jeszcze drugie cudo.
Przy każdym logowaniu do gry, pod okienkiem logowania pokazuje się czerwony pasek, na nim napis po angielsku, mniej więcej "Nie można zalogować się na ten serwer. Spróbuj ponownie później."
Po przeładowaniu strony, loguję się normalnie. Prawie za każdym logowaniem, czasem tylko za ponownym w danym dniu.
 

DeletedUser2022

Guest
Wyczyść Pamięć Podręczną i zobacz.
Jak masz firefox to może być z tym problem, też często cache usuwam bo zamula, strony nie chcą się ładować, albo są błędy.
Inna sprawa: Może to być problem z niestabilnym połączeniem internetowym, co możesz sprawdzić.
A jak nic z powyższego, daj znać ;)
 

Azulena

Rozbójnik
Wyczyść Pamięć Podręczną i zobacz.
Jak masz firefox to może być z tym problem, też często cache usuwam bo zamula, strony nie chcą się ładować, albo są błędy.
Inna sprawa: Może to być problem z niestabilnym połączeniem internetowym, co możesz sprawdzić.
A jak nic z powyższego, daj znać ;)
Pierwsze nie, bo nie było tego. ;)
Może net - jestem poza domem i używam netu w komórce, czyli może kwestia zasięgu? Czyli braku bliskiego nadajnika. Bo sam net dobry.

ALE... dlaczego u licha gra miałaby zgłaszać "Wewnętrzny błąd" ???
 

DeletedUser2022

Guest
Pierwsze nie, bo nie było tego. ;)
Może net - jestem poza domem i używam netu w komórce, czyli może kwestia zasięgu? Czyli braku bliskiego nadajnika. Bo sam net dobry.

ALE... dlaczego u licha gra miałaby zgłaszać "Wewnętrzny błąd" ???

Zminimalizuj jakość grafiki w grze, albo spróbuj z aplikacji :)
 

Azulena

Rozbójnik
Mam telefon. TELEFON. :p
Po co mi android na lapku? :D

Dzięki za dobre chęci, ale nie sądzę, żeby ten problem leżał po stronie mojego sprzętu. ;)
 

DeletedUser449

Guest
Nie jestem informatykiem, ale wewnętrzny błąd występuje między innymi wtedy, kiedy chcesz zrobić coś, co zostało zrobione. Dla przykładu - zmotywować budynek, który został zmotywowany przez kogoś innego lub ustawić produkcję w budynku, który już taką produkcję posiada.
W pierwszym przypadku to rzeczywiście wina gry, bo lista możliwych do zmotywowania budynków nie jest aktualizowana na bieżąco, tylko przy wejściu do miasta danego gracza. Ale to się zdarza dosyć rzadko.
Ale w innych przypadkach przypadkach to zazwyczaj wina gracza - dana czynność została już wykonana (produkcja została już ustawiona), ale z powodu utraty pakietu danych urządzenie (telefon) nie zarejestrowało tego (budynek wygląda, jakby nie pracował). Wejście do tego rodzaju "niepracującego budynku" (z perspektywy gracza) i ustawienie produkcji od strony serwera wygląda tak, że gracz zlecił produkcję w budynku, który już produkuje - czyli wewnętrzny błąd.

Jeśli błąd występuje tylko w telefonie, to daleki byłbym od tego by uważać że to wina gry. Nie ma jeszcze oficjalnej aplikacji taki sprzęt w Polsce.
 

Azulena

Rozbójnik
@Kalart
Dzięki za wyjaśnienie jak to działa. :)

Gram wyłącznie na laptopie, a te błędy występują odkąd zaczął się event. Jednak z Twojego wyjaśnienia wychodzi mi, że być może winien jest net...

Jestem poza domem i używam netu "w komórce" (Blue Connect) czyli urządzeniu posiadającym numer telefonu jak komórka, podłączonym do laptopa. ;) Podejrzewam, że prędkość przesyłu danych ma związek z "zasięgiem" - jak w komórkach. A tu zasięg bywa słaby.
 

DeletedUser2022

Guest
@Kalart
Dzięki za wyjaśnienie jak to działa. :)

Gram wyłącznie na laptopie, a te błędy występują odkąd zaczął się event. Jednak z Twojego wyjaśnienia wychodzi mi, że być może winien jest net...

Jestem poza domem i używam netu "w komórce" (Blue Connect) czyli urządzeniu posiadającym numer telefonu jak komórka, podłączonym do laptopa. ;) Podejrzewam, że prędkość przesyłu danych ma związek z "zasięgiem" - jak w komórkach. A tu zasięg bywa słaby.
Mój internet na wsi jako test przy pobieraniu filmów czy gier, osiągał prędkość do 1,1Mb/s zaś w mieście podniosło się to do nawet 5,5Mb/s więc tak, zasięg na pewno wpływa na jakość internetu, jeśli więc nie masz pełnego zasięgu, to i z pełnej szybkości internetu nie skorzystasz pomimo iż operator oferuje lepsze osiągi. - Jakość internetu możesz sprawdzić tu: http://www.speedtest.net/pl/ - Ponad to, internet w telefonie ma to do tego, że zazwyczaj oferowany jest mniejszy, słabszy, gorszy niż w przypadku wersji desktopowej. - Zaś jeśli chodzi o ładowanie się gier, to różne gry wymagają przesyłania danych o różnej szybkości. Najwięcej pobierają gry z efektami graficznymi, rozbudowane, i oczywiście oparte o wtyczkę flash.
A jak masz telefon, to może zobacz w przeglądarce na telefonie, może odpalisz grę i nie będzie błędów? bo to też zależy od ekranu, a na telefonie jest jakby okrojone, i niektóre gry o ile mogą, mogą ładować się szybciej niż w przeglądarce.
 

Azulena

Rozbójnik
Kacper,
napisałam, że mam TELEFON - nie smartfon czy inne badziewie. Mam normalną komórkę, bez żadnych dodatkowych cudów.

Nie uznaję udawania, że jedna rzecz może zastąpić ileś innych, lepszych.
Bardzo się dziwię, że producenci aparatów fotograficznych, laptopów, komputerów, całego "oprzyrządowania" do komputerów, itd., itp. jeszcze nie poukręcali głów tym od smartfonów. :p

A poza problemem z zasięgiem, to i w domu, na stałym necie, od ok. m-ca pokazuje mi się stale przy logowaniu napis:
"There is a problem connecting to the server. Please try again" na czerwonym pasku.
Trzeba odświeżyć stronę, wtedy już jest OK, ale czas biegnie, a nieraz za każdym logowaniem się to pokazuje.
 

visit0r

Paladyn
Pierwsze nie, bo nie było tego. ;)
Może net - jestem poza domem i używam netu w komórce, czyli może kwestia zasięgu? Czyli braku bliskiego nadajnika. Bo sam net dobry.

ALE... dlaczego u licha gra miałaby zgłaszać "Wewnętrzny błąd" ???
internet przewodowy i tez wewnetrzny blad wiec raczej to nie jest kwestia zasiegu
 
Do góry