• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

To nie błąd Zaawansowany Zwiad

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1999
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1999

Guest
Świat: Arendyl
Przeglądarka: Chrome 59.0.3071.115 64 bit
Konto: PiotrR

Opis: Nie zadziałała opracowana i aktywowana technologia /Zaawansowany Zwiad/, w dziale /Tworzenie Magii/.
Przed aktywacją /Zaawansowany Zwiad/ najdalsze niezbadane prowincje miałem zaznaczone na czerwono z napisem "Jeszcze się tam nie zapędzajmy. Jeśli nasi naukowcy opracują nowy sprzęt dla zwiadowców, ułatwi nam to zadanie. Chwilowo lepiej przeprowadzić zwiad gdzie indziej".

Po aktywacji /Zaawansowany Zwiad/ nic się nie zmieniło.
W chwili aktywacji /Zaawansowany Zwiad/ miałem ukończone 32 lub 33 prowincje (do otworzenia skrzyni wymagane było 30 prowincji).oraz zebrane pozostałe towary.

Do następnej technologii /Zaawansowany Zwiad/ w dziale /Mądrość i Cuda/ trzeba mieć ukończone 50 prowincji.
W tej chwili wszystkie dostępne do zwiadu prowincje są zaznaczone na czerwono z napisem j.w. oraz bardzo wysoką ceną za zwiad. Nie da się (albo jest to bardzo trudne) ukończyć 50 prowincji przy tak wysokich kosztach nowej prowincji.
 

DeletedUser449

Guest
Na trudność prowincji wpływają dwie rzeczy:
- zaawansowany zwiad, który zmniejsza wojska przeciwnika oraz koszt negocjacji
- powiększenia oddziału, które zwiększają posiadane przez nas wojsko na polu bitwy.

Nie znam mechanizmu oceny trudności prowincji, ale jeśli działa on zdroworozsądkowo, po zbadaniu dostępnych powiększeń oddziału w aktualnym rozdziale, ocena trudności powinna się zmienić.

Ocena, że cena za zwiad jest bardzo subiektywna. Nie sądzę, żeby negocjowanie było bardzo drogie - koszta negocjacji prowincji od początku gry nie ulegały żadnej rewolucji.
 

DeletedUser1999

Guest
Kalart, nie w tym rzecz.
Problem jest w :
1. aktywacja technologii /Zaawansowany Zwiad/ (w dziale /Tworzenie Magii/ ) niczego nie zmieniła w koszcie i trudności odkrywania nowych prowincji. Nie zmniejszyła kosztu negocjacji i kosztu zwiadu.
W poprzednim dziale /Rozwój/ aktywacja /Zaawansowanego Zwiadu/ wyraźnie zmniejszyła koszt nowych prowincji.
2. Ocena kosztu zwiadu nie jest moja subiektywna bo sama gra - po kliknięciu na nową prowincje wyświetla mi napis "Jeszcze się tam nie zapędzajmy. Jeśli nasi naukowcy opracują nowy sprzęt dla zwiadowców, ułatwi nam to zadanie. Chwilowo lepiej przeprowadzić zwiad gdzie indziej"
I taki napis wyświetla mi się na KAŻDEJ nowej prowincji do zbadania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1143

Guest
...po kliknięciu na nową prowincje wyświetla mi napis "Jeszcze się tam nie zapędzajmy. Jeśli nasi naukowcy opracują nowy sprzęt dla zwiadowców, ułatwi nam to zadanie. Chwilowo lepiej przeprowadzić zwiad gdzie indziej"
I taki napis wyświetla mi się na KAŻDEJ nowej prowincji do zbadania.
Te komunikaty/opisy mogą odstraszać, ale nie powinny powstrzymywać Cię przed wysłaniem zwiadu. Wyślij zwiad zawsze jeśli możesz. Najlepiej wysyłaj tam, gdzie masz najtaniej - od kosztów zwiadu zależy (1) wielkość armii przeciwnika oraz (2) cena negocjacji.

Natomiast jeżeli jesteś pewien, że opracowanie Zaawansowanego Zwiadu rzeczywiście nie wpłynęło na widoczny u Ciebie koszt zwiadu, to prawdopodobnie błąd - zgłoś to, pisz do supportu.
 

DeletedUser626

Guest
W kwestii kosztów negocjacji, Zaawansowany zwiad nie ma wpływu na już odkryte prowincje, tylko nowe. Koszty odkrywania nowych/poziom trudności natomiast zależą też od odległości od miasta, więc jeśli mocno wyprzedziłeś swój rozdział, mogą być nadal czerwone, nawet jeśli nieco trudność spadła.
 

DeletedUser1999

Guest
Najlepiej wysyłaj tam, gdzie masz najtaniej - od kosztów zwiadu zależy (1) wielkość armii przeciwnika oraz (2) cena negocjacji.

No właśnie najbardziej "boli" ta cena negocjacji.

jeśli mocno wyprzedziłeś swój rozdział.
Rozdział /Tworzenie Magii/ wymagał 30 odkrytych prowincji. Ja miałem 32 lub 33 skończone prowincje. To chyba nie wyprzedzałem zbytnio.
Następny rozdział /Mądrość i Cuda/ wymaga 50 skończonych prowincji. Mam mniej prowincji.
Więc to nie kwestia "wyjścia przed szereg".
 

DeletedUser1953

Guest
Jest kilka możliwości, że pomimo odkrycia zwiadu bitwy w nowych prowincjach będą bardzo trudne, np. jeżeli jesteś do tyłu z powiększeniami oddziału
 

DeletedUser2022

Guest
Jest kilka możliwości, że pomimo odkrycia zwiadu bitwy w nowych prowincjach będą bardzo trudne, np. jeżeli jesteś do tyłu z powiększeniami oddziału
Albo tak jak ja, posiada prowincji o co najmniej dwie epoki do przodu ^^
 

DeletedUser1882

Guest
Potwierdzam że poziom prowincji również epokę wcześniej jest zbyt mocny. Nazywa sie to niewłaściwym balansem gry i niedostosowaniem obiektów npc do poziomu rozgrywki
Część powinna byćna zielono by móć przejść dalej natomiast tylko 3 sąna żółto a reszta albo poziom trudny albo bardzo trudny i to w większości. Taki stan jest tuż po zdobyciu zaawansowanego zwiadu pomiędzy II i III, a zbyt mocne prowincje są już wcześniej.
Nie ma w tym żadnej logiki, ustawiał to ktoś bez wyobraźni.
 

DeletedUser2022

Guest
dodam do tego nową propozycję. Może jednak wprowadzą.
 

DeletedUser626

Guest
Według projektantów, poziom trudności powinien obniżyć się również przy odkryciu powiększeń oddziału (co jest logiczne, bo wasze wojsko rośnie w siłę). Jeśli macie czerwone prowincje, a brak jeszcze skrzyń potrzebnych do rozpoczęcia nowego rozdziału i brak możliwości zaliczenia jej odkrytymi prowincjami, to znaczy również, że macie jeszcze niezbadaną jakąś technologię powiększenia oddziału. Jeśli u kogoś jest inaczej, tzn. nic się już nie da zrobić, a prowincje są trudne i bardzo trudne, proszę o zgłoszenie do supportu, abyśmy mogli sprawdzić konto.
 
Status
Zamknięty.
Do góry