• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zadania niewykonalne

Status
Zamknięty.

kasiaczb

Zwiadowca
Otrzymałam zadanie- " Zdobądź 2 relikty swojej drugiej udoskonalonej manufaktury" no i zaakceptowałam i stoje na tym już 3 tygodnie! Bo nijak się dowiedzieć co to za manufaktura? Na logikę - marmur, deski albo stal ale nie, no to próbuje ale jeszcze nie doszłam co to takiego? Może mi ktoś pomóc? Albo jak z tej propozycji zrezygnować- bo połowa zadania jest wykonana a ta druga nie.
 

DeletedUser449

Guest
Zadanie polega na wywalczeniu lub wynegocjowaniu dwóch reliktów. Można to zrobić na mapie świata. Niestety, nie pamiętam tego zadania. Są dwie możliwości.
1. Twoje towary ze zwiększoną produkcją to stal, zwoje i eliksiry. W takim przypadku chodzi o dwa relikty zwojów.
2. Zadanie dotyczy tych manufaktur, które akurat badasz. Załóżmy, że chodzi o udoskonalone manufaktury pierwszego stopnia (czyli drewno/marmur/stal). Jeśli już zbadałaś wszystkie trzy, to wystarczą dwa relikty drewna lub marmuru.
Jeśli nie masz ochoty zgadywać lub po prostu sprawdzić wszelkich możliwości - daj screen zadania. Opis powinien pomóc określić która z tych opcji jest słuszna.
Możesz również napisać na support - w ten sposób łatwiej będzie członkowi administracji sprawdzić Twoje konto.
 

DeletedUser

Guest
1. Twoje towary ze zwiększoną produkcją to stal, zwoje i eliksiry. W takim przypadku chodzi o dwa relikty zwojów.

dokładnie o to chodzi

Kalart wypisał Ci jakie masz bonusowe, możesz sobie podejrzeć:
-w ratuszu, do jakie masz w zakładce relikty jako zwiększona produkcja
-najeżdżając kursorem na ikonkę zasobów (obok monet na górnym pasku) - bonusowe są podświetlone
-na mapie przy "nawigacji' czy jak ją tam nazwać, najechać na wykrzyknik, pokaże ile brakuje Ci reliktów do zwiększenia produkcji
 

kasiaczb

Zwiadowca
Zadanie polega na wywalczeniu lub wynegocjowaniu dwóch reliktów. Można to zrobić na mapie świata. Niestety, nie pamiętam tego zadania. Są dwie możliwości.
1. Twoje towary ze zwiększoną produkcją to stal, zwoje i eliksiry. W takim przypadku chodzi o dwa relikty zwojów.
2. Zadanie dotyczy tych manufaktur, które akurat badasz. Załóżmy, że chodzi o udoskonalone manufaktury pierwszego stopnia (czyli drewno/marmur/stal). Jeśli już zbadałaś wszystkie trzy, to wystarczą dwa relikty drewna lub marmuru.
Jeśli nie masz ochoty zgadywać lub po prostu sprawdzić wszelkich możliwości - daj screen zadania. Opis powinien pomóc określić która z tych opcji jest słuszna.
Możesz również napisać na support - w ten sposób łatwiej będzie członkowi administracji sprawdzić Twoje konto.

Ok dzięki. No to już wiem czemu od trzech tyg. się z tym meczę. Ale najgorsze jest to że końca tej męki nie widać bo jakby "przypadkiem" nie ma w mojej okolicy dostepnej prowincji o reliktach zwojów! Oni to ludziom na złość robią czy co? chcą żebyśmy grali czy jak najszybciej się zniechęcili? Bo jeśli maja za dużo graczy i to ma byś rodzaj selekcji to ja się poddaję i wracam na stare gry np. cywilizacje!!!!
 

DeletedUser363

Guest
Jest dostępna na pewno, bo wszystkie zasoby na mapie ułożone są według tego samego wzorca, nie są one losowe. :) Po prostu akurat się nie dokopałaś do niej. :) Pamiętaj, że masz łącznie dziewięć różnych zasobów + pola na graczy + odstępy. Ale gwarantuję Ci, że prowincje ze zwojami są u Ciebie w dokładnie takiej samej konfiguracji jak u innych graczy ze zwojami jako drugim towarem bonusowym. :)
 

DeletedUser

Guest
mojej okolicy dostepnej prowincji o reliktach zwojów!

to musisz do niej dojść, prowincje są ułożone według schematu, zwoje masz zawsze "pod" jedwabiem, "nad" kryształami, po lewej stronie masz zawsze manufakturę 1 poziomu, po prawej 3 poziomu.
 

DeletedUser110

Guest
Kasiu, zadania których nie da się anulować często stoją niezrobione przez dłuższy czas. Do tego są czasem zgoła do niczego niepotrzebne, sam np. dłuuuugo miałem zadanie, żeby zbudować antyczne tereny. Pech polegał na tym, że już to miałem zbudowane, a do tego kulturę utrzymuję na poziomie minimalnym, tylko tyle, żeby móc budować/rozbudowywać i nie było miejsca na ten budynek. Akurat szybkie zaliczanie zadań 'nieodrzucalnych' nie daje żadnych szczególnych korzyści, więc to jest nieduży problem wg mnie.
 

DeletedUser

Guest
Akurat szybkie zaliczanie zadań 'nieodrzucalnych' nie daje żadnych szczególnych korzyści, więc to jest nieduży problem wg mnie.

jak zrobisz wszystkie zadania przed badaniami ulepszeń manufaktur, to masz dwa zadania poboczne do czasu aż nie zbadasz ulepszenia - taki ukryty plusik :)
 

DeletedUser110

Guest
Ja tak teraz mam - ostatnim zadaniem nieodrzucalnym było zbudowanie tawerny. Ale czy dwa zadania poboczne to taki plus to trochę wątpię, bo jak mi się tak zrobiło, to pomyślałem, że ustawię sobie 2x 'zbierz 200.000 kasy i zrób 2x trzygodzinne młotki'. Ale jak mam jedno takie zadanie aktywne to drugiego nie dostanę, bo system 'przeskakuje'. Plusik jest malutki - trochę szybsze (ale tylko trochę) przeklikiwanie.
 

DeletedUser

Guest
budujesz rezydencje, robisz zadanie zbuduj rezydencje X poziom, ulepsz budynek X poziom
zbierasz młotki, zadanie na zbieranie młotków + produkcje jakaś młotków,
zbierasz monety, to zadanie na monety + zadanie na młotki
budujesz manufakturę, zdanie ma manufakturę / budynek
walczysz, na 1 prowincji: 2 x wywalcz 3 relikty, 2 razy zdobądz 4 relikty, ukończ prowincje

same plusy :) jeszcze można kombinować

teraz już będziesz tak miał do "nowej rasy" chyba że zadania dodadzą :)
 

DeletedUser110

Guest
No to ja nie wiem, ale u mnie tak nie ma :(
Rezydencji nie mam już gdzie budować. No, chyba że porozwalam Granitownie i Miedziarnie, ale wiadomo, może to się okazać błędem. Choć te budynki, razem z Portalem zajmują mi masę miejsca.
Jednak obawiam się, że wraz z wprowadzeniem dalszego rozwoju drzewka, pierwsze badanie będzie wymagać miedzi i granitu w ilościach max i to będzie 5 poziom portalu, a potem będzie tradycyjnie ulepszony zwiad, który będzie wymagał więcej niż dzisiejszy max pojemności portalu. Ot tak przewiduję, żeby ci, co rozwalili granit, miedź i portal trochę się wkurzyli i żeby ich przystopować.
Zadania na młotki to tylko zebranie 16.000 młotków. Odkąd zadanie na kasę zostało zmodyfikowane do kasa + 2x trzygodzinne młotki - nie robię go.
Zadanie na monety jest tylko jedno, wykonując je się zbierze 2x 2k młotków. Więc nawet przewijając tylko to jedno, 16k nie nazbieram (mam 9 młotkowni)
Zadań 'zbuduj manufakturę' nie mam. Mam owszem, rozwiń ponad 11 poziom. Nie mam już takich. Tj wszystkie są powyżej 11.
Jedyne co mogę z tego co piszesz, to ustawić równocześnie: 'rozwiąż 4 konflikty' i 'zdobądź 4 relikty'.
Generalnie trochę słabo.
 

DeletedUser626

Guest
Ponieważ kwestia zadania została wyjaśniona (tak, chodzi o zwoje), nie będę tego wątku kontynuować.
Natomiast w kwestii samych zadań - w grze istnieją zarówno zadania opcjonalne (poboczne) jak i konieczne do wykonania (główne). Te, których nie da ominąć są ściśle powiązane z rozwojem konta. Nie dostaniecie zadania na wybudowanie manufaktury magicznego pyłu dopiero zaczynając grę. Takie zadania są jednak również ograniczone ilościowo. Istnieje linia zadań dla każdego rozdziału gry i gdyby dało je się "przeklikać" szybko trafilibyście na zadania niemożliwe do wykonania, aż w końcu na ich koniec. Równolegle istnieją zadania powtarzalne, które się zapętlają w zależności od postępu z wykonywaniem zadań głównych. Ponieważ zadania główne najlepiej odwzorowują Wasz postęp w grze, ale jednocześnie mogą Was przyblokować, zadania poboczne służą urozmaiceniu rozgrywki. Do tego w przyszłości myślę, że dojdą zadania eventowe lub inne bonusowe, pojawiające się na konkretnym etapie rozwoju albo w związku z wydarzeniem w grze.
Pamiętajcie, że w grze takiej jak Elvenar, nie chodzi ot o aby ją "przejść" i przeklikać do końca drzewka i zadań. Jeśli czasem musicie poczekać na zadanie, to znaczy, że wykonujecie je szybciej niż się rozwijacie. Jeśli trwa to bardzo długo, tak jak wspominane tygodnie, warto porozmawiać z innymi Graczami lub zapytać supportu, czy nie jest to błąd.
 

DeletedUser

Guest
Nie dostaniecie zadania na wybudowanie manufaktury magicznego pyłu dopiero zaczynając grę.
ale dostaniemy na dalszym etapie: wybudować, a parę zadań później(jak już ją zburzymy) rozbudować, mimo to że nie jest naszą manufakturą bonusową.

Równolegle istnieją zadania powtarzalne, które się zapętlają w zależności od postępu z wykonywaniem zadań głównych.
+ istnieją zadania, niepowtarzalne, jednorazowe, poboczne, które można wykonać lub odrzucić, pojawiają się po wykonaniu badania

Do tego w przyszłości myślę, że dojdą zadania eventowe lub inne bonusowe, pojawiające się na konkretnym etapie rozwoju albo w związku z wydarzeniem w grze.
już raz się takie pojawiły, i wkurzały graczy(np mnie), dokładnie przy antycznych cudach, wpadł rząd zadań które żeby wykonać, gracze (np ja) potrzebowali tygodnia, dotyczyły one zdobycia run, co przy czasie zwiadu ponad dobę i braku odkrytych prowincji, oznaczało czekanie.
 

DeletedUser363

Guest
A się tak właśnie zastanawiałem czy tylko ja się denerwowałem na ten kretyński pomysł z wrzuceniem budowy manufaktury, która nie jest bonusowa tylko po to, żeby oddzielić ją innym zadaniem i nagle dowalić zadanie z rozbudową manufaktury niebonusowej. Prawie mnie szlag trafił i jak widzę jednak nie jestem jedynym, który uznaje wywalanie niepotrzebnych manufaktur za dobry pomysł. Gorzej jak potem jestem zmuszany do ponownej budowy i kolejnej rozbudowy. Tracę tylko czas, przez chwilę miejsce i zamrażam wolnych pracowników oraz robotników.
 

DeletedUser

Guest
A co mieli powiedzieć Ci gdzie zwiad kosztuje prawie pojemność ratusza?To zadanie wkurza wszystkich. Sam się specjalnie na nim zatrzymałem i bojkotuję :) Mam miejsce mam możliwość ukończenia ale nie ma bata... Niebonusowe może ktoś w 1 czy 2 erze budować gdy nie ma bractwa i sąsiadów. Ale nie w 6 erze, bo to bezsens. Dlatego tego zadania nie wykonam celowo i utknę w głównych zadaniach, bo jest ono po prostu głupie. Twórcy nawet pisali, że zadania główne mają na celu pokierowanie graczem. Tyle że moja wizja gry jednak różni się od ich.
 

DeletedUser626

Guest
Zadania z nie-bonusowymi manufakturami powinny być w większości opcjonalne od jakiegoś czasu, te które pozostały w głównej linii zostały pozbawione minimalnych lvl - tzn. że nie trzeba mieć minim 11 lvl czegoś, co i tak się skasuje. Owszem jednak, pozostały zadania, które można zaliczyć budując pierwszy poziom i go kasując. O ile wiem, nie ma planów całkowitej ich likwidacji, co nie znaczy też, że nie taki plan nie powstaje. Gracze narzekają na te zadania na wielu innych wersjach językowych, nie jest więc to problem obcy twórcom gry. :)

Ponieważ temat nie dotyczy tak naprawdę już błędu, przenoszę go do dyskusji. : )
 

DeletedUser

Guest
Owszem jednak, pozostały zadania, które można zaliczyć budując pierwszy poziom i go kasując.

dokładnie, ale jest gorzej :
A się tak właśnie zastanawiałem czy tylko ja się denerwowałem na ten kretyński pomysł z wrzuceniem budowy manufaktury, która nie jest bonusowa tylko po to, żeby oddzielić ją innym zadaniem i nagle dowalić zadanie z rozbudową manufaktury niebonusowej.
 

DeletedUser363

Guest
Dokładnie. Już pal licho samo wybudowanie pierwszego poziomu - i tak się odzyska surowce, te dwie godziny czy ile tam można poświęcić. Jednak nie mogę nazwać inaczej jak kretynizmem bądź czystą złośliwością dowalenie przerwy i kolejnego zadania z rozbudową tej samej manufaktury. Twórcy doskonale wiedzą (a jak nie wiedzą to wiadomo przynajmniej czemu działają jak polska myśl projektowa w dziedzinie infrastruktury drogowej - czyli kompletnie bez sensu), że gracze po wybudowaniu manufaktury niebonusowej po prostu ją usuwają od razu. Oni jednak z premedytacją ustawili przerwę między budową a rozbudową, wiedząc że gracze będą musieli jeszcze raz budować od początku i podwójnie czas tracić.
 

DeletedUser110

Guest
Twórcy doskonale wiedzą (a jak nie wiedzą to wiadomo przynajmniej czemu działają jak polska myśl projektowa w dziedzinie infrastruktury drogowej - czyli kompletnie bez sensu), że gracze po wybudowaniu manufaktury niebonusowej po prostu ją usuwają od razu. Oni jednak z premedytacją ustawili przerwę między budową a rozbudową, wiedząc że gracze będą musieli jeszcze raz budować od początku i podwójnie czas tracić.
AmpH, czyżbyś był aktywnym miłośnikiem tego forum?
 
Status
Zamknięty.
Do góry